Dovolenka so 14 mesačným dieťaťom

mata4832
7. jún 2017

Mamičky prosím o pár rád. Ideme prvý krát na dovolenku letecky so 14 mesačnou dcérkou. Ubytovaný budeme v hoteli -all inclusive. Lenže neviem ako to bude s jedlom pre malú. Ona ešte pije 2 krát za deň umelé mlieko a neviem ako jej ho tam pripravím keďže vodu si zohrievam doma na sporáku. A mam pribaliť aj nejaké dojčenské vody? Možno hlúpa otázka ale je to naša prvá dovolenka a rozmýšľam nad všetkým 🙂 ďakujem

jasminet
7. jún 2017

zober konvicu na vodu, alebo si tam pozicaj, kup si tam neperlivu vodu a rob um 🙂

katkakovac
7. jún 2017

Balenu vodu kupis v kazdom obchode. V egypte nam ju davali na izbe alebo na poziadanie v bare. Vsade su rychlovarne kanvice a aj caj a kava na izbe, tak sa nemusis bat. V europskych destinaciach zozenies vsetko co na slovensku. Plienky, jedlo, mlieko. Ja som dokonca ani plienky nebalila, kupili sme na mieste (grecko). Netreba sa bat, vsade maju male deti a vsade maju aj potreby pre ne. Pokial teda nejdes nejaku afriku alebo nieco take😉

andreakg
7. jún 2017

Väčšinou z kavovarov sa dá pustiť horúca voda,ja som odtiaľ brala

zuzkavladko
7. jún 2017

V all inclusive hoteloch byva zvykom mat na izbe rychlovarnu konvicu. To je jednoduche preverit obycajnym mailom na hotel. Btw, kam idete? Ja som nikdy drobcovi nekupovala balenu vodu, a to cestujeme velmi casto...vzdy prevaram vodu z vodovodu....

katkakovac
8. jún 2017

@zuzkavladko napr v egypte sa to nedoporucuje ani u dospelych. Aj zuby sme si vyplachovali v balenej vode. Na tenerife a v grecku som sa tak u dospelych nebala, ale krpcovi som aj tak kupovala balenu. Mame za sebou jeden fajnovy virus ceevnej chripky a 3 dni v nemocnici stacili. Netuzim tak stravit dovolenku.

zuzkavladko
8. jún 2017

@katkakovac preto som sa pytala, kam idu 😉 V Egypte, Tunise by som si ani ja nedala vodu z vodovodu, v Bulharsku ci Chorvatsku kludne aj dietatu.

yanni
8. jún 2017

@zuzkavladko nie len v AI. V kazdom lepsom hoteli su na izbe konvice.

@katkakovac zuby umyvat balenou je trosku prehnane ale na pitie jasnacka. my zijeme v Saudskej Arabii a tu kazdy kupuje na varenie a pitie balenu vodu. Aj ked musism poveda, ani z vody z vodovodu sa mi nic nestalo.

@mata4832 kam Idee. To je dolezite vediet. Ked mate AI, tak napr. napoje mate cely den k dispozici a k tomu patri aj caj, kava atd. Väcsinou je to samoobsluzne, horuca voda na caj vzdy v "samovare".
Ved si preboha napis/zavolaj do hotela a popytaj sa. Popripade kuk ich webku.
Akoze, my cestujeme straaaaasne vela, copana ma 22 mesiacov , uz ma druhy cestovny pas, co ten prvy je plny ale toto som nikdy neriesila. Sice bola kojena, UM sme nikd ynemali ale neriesila som vodu, prikrmy atd. Precestovali sme pol sveta a nikdy nikde nebol problem: Vodu dali, zohriali, prikrm zohriali atd. Cim lepsi hotel, tym je zakaznik väcsi pan.

katkakovac
8. jún 2017

@yanni vies co, nam to poradila delegatka. Niektory mali faraonovu pomstu aj z ladu, ktory robili z ich vody. Jedna baba tam bola na tom ozaj zle, uz hrozilo, ze pojde do nemocnice. Ale predpokladam, ze v saudskej arabii je trosku vyssi hygienicky standard. Nam sa v egypte pacilo, personal bol ochotny, usmievavy, zoadne problemy z ich osobnou hygienou, lebo niektory maju hanlive poznamky na arabov. Ale ked som videla tie kopy odpadkov nahadzane kusok za hotelom, tak mi vsetko jedno nebolo😕

@zuzkavladko segra isla preto do buharska a zo salatu umytom v ich vode dostala strasnu hnacku a vracala. My sme v egypte nemali ziaden problem. Teda ja na konci dovolenky ano, ale to bol uz ten maly cierny pasazier, co som s nami pricestoval😀

jasminet
8. jún 2017

@zuzkavladko v bulharsku sa neodporuca pit vodu z vodovodu... a uz vobec by som ju detom nedavala...

zuzkavladko
8. jún 2017

@katkakovac V Bulharsku zijem takmer 8 rokov, narodil sa nam tu aj drobec a z bulharskej vody som sa este nepototo nikdy...ani maly 😂

zuzkavladko
8. jún 2017

@jasminet Precitaj si moj komentar vyssie 😀 Ved zase nerobte z bulharov zaostalcov a nechutakov z jaskyne 😂

jasminet
8. jún 2017

@zuzkavladko to nerobim, do bulharska sme chodili este za sociku, otec tam studoval, aj po revolucii sme tam chodili, bulharsko je krasna krajina a ludi mili, ale...vodu sme tam veru nepili nikdy z vodovodu... polovica vypravy so slabsim traviacim traktom sa vzdy zosrala..... a sami domaci nas na to upozornovali.

yanni
8. jún 2017

@katkakovac ano, ale tu kocku ladu "vypili". Ked vodu nepijes, tak sa ti nic nestalo.
A by si sa cudovala, aky "vyssi" standard tu je. Egypt je na tom lepsie. Pozor: nemylit si Saudi s Emiratmi. To su dva uplne rozdielne svety.

zuzkavladko
8. jún 2017

@jasminet no je rozdiel pit vodu z vodovodu v kempe a je rozdiel pit vodu z vodovodu v all inclusive hoteli. Tam tecie pitna voda, moje nervy 😀 V ramci Bulharska cestujeme velmi vela a casto a osobne som sa teda nestretla s tym, ze by nas bulhari varovali pred vodou z vodovodu.

yanni
8. jún 2017

@zuzkavladko mas pravdu. Ale asi aj zalezi, kde a aj vela od cloveka samotneho a jeho organizmu.
Moji rodicia boli este za sociku v Rumunsku a vzdy na to spominaju ako dve rodiny, s ktorymi tam boli pol dovolenky pregrcali a presedeli na WC. A mojim rodicom nebolo niiiic. A to pili a jedli presne to iste. byvali presne v tom istom hoteli a cely cas boli spolu. Takze, kde bol problem? Vo vode asi nie.

mata4832
autor
8. jún 2017

Ešte sme sa nerozhodli medzi Talianskom a Gréckom. 🙂

girlnextdoor
8. jún 2017

Minulý rok sme boli so 14 mesačnou dcérou v Bulharsku, v 4 hv h s all inclusive.
Kúpili sme si mini rychlovarnu kanvicu, kúpili sme dojčenskú vodu tam a nebol problém žiadny. Keby nevymyslala s jedlom tak sa prestravuje krásne, ale ju zaujíma všetko okrem jedla a spánku...

zuzkavladko
8. jún 2017

@yanni No ved...lahko je to hodit na vodu. Ale ludia tu srajdu dostanu skor zo zmrzliny od poulicneho predavaca, zo zle umyteho pohara v plazovom bare, z neumytych ruk...Mne je smiesne ako ludia stale beru Bulharsko ako zaostalu krajinu a ohanaju sa spomienkami zo socika, ked si tam chodili este ich stari rodicia vyhadzovat z kopytka 😂 A tato debata to teda zaklincovala, vraj im netecie pitna voda z vodovodu 😂 Bulharsko je 10 rokov v EU, to by si proste NEMOHLI dovolit, aby im v hoteloch netiekla pitna voda!!!!!
Ja som tu minuly rok rodila, zijeme v malom mestecku a dovolim si tvrdit, ze miestna porodnica je daaaaleko lepsia ako hocijaka slovenska statna porodnica....

zuzkavladko
8. jún 2017

@mata4832 aj v Taliansku aj v Grecku zozenies bezne v potravinach balenu dojcensku vodu, ak mas teda strach davat z vodovodu. Urcite by som vodu nebrala, teda okrem tej, ktoru budes potrebovat na cestu. Konvicu budes mat na izbe. Ak NAAAAHODOU nie, za par eciek si ju kupis na mieste. Co sa tyka tuhej stravy, ja ked nemam na cestach moznost varit, riesim to hotovymi zeleninovo masovymi prikrmami Hipp, tie su velmi chutne a drobec ich ma rad. Ma 16 mesiacov. Take aj v IT aj v GR urcite zozenies.

zuzkavladko
8. jún 2017

A z vlastnej skusenosti odporucam nezabudnut pribalit Nurofen, kvapky do nosa, Physiomer a odsavacku na sople a mozno aj kalciovy sirup 😉

katkakovac
8. jún 2017

@yanni beriem, nepoznam presne pomery, tak sa nejdem hadat.
@zuzkavladko vsak nikto nechapal, ze sa take nieco stalo. Ale bolo ich takych viac.

Inak vseobecne to beriem tak, ze na dovolenke clovek jedava piate cez deviate. Samozrejme v kazdej oblasti je trochu ina voda, myslim zlozenim mineralov. Okrem toho v kazdom prostredi sa vyskytuju ine druhy "domacich" bakterii a virusov, ktore domaci bezproblemov zvladaju. A predpokladam, ze konbinacia tychto faktorov moze vyvolat traviace tazkosti. Opatrnost je namieste, zvlast u malych deti. Dospely vedia "vypalit bacila", ale takato medicina sa u deti neodporuca. Ale zas netreba si kazit dovolenku zbytocnou paranojou. Podla mna staci obycajny sedliacky rozum😉

katkakovac
8. jún 2017

@yanni inak ma to prekvapilo, lebo som pokladala krajiny ako SA a SAE za velmi vyspele krajiny. V egypte boli priepastne rozdiely. Hotely krasa, mesta bordel, spina kam sme pozreli. Ale ludia 1000x milsi a ochotnejsi ako na slovensku.

yanni
8. jún 2017

@katkakovac UAE ano ale SA nie. Alebo ako sa to vezme, ano vyspela, maju da sa povedat vsetko. Ale myslenie domacich je predpotopne. Tiez to typicke juzanske, na vsetko maju cas, atd. A kedze SA nie je turisticka krajina, nemusia si tu dat ani tu namahu aby tu bolo vsetko perfektne. Spina, bordel, uz male deti su tak vychovavane. Odpadky nei do kosa ale jednoducho odhodit tam, kde prave stojis. Vyhadzovanie odpadkov z auta je normalna vec.

zuzkavladko
8. jún 2017

aaaa este ma napadlo - urcite zbal aj teplomer 😉

momoqui
8. jún 2017

@mata4832 ja taketo veci nikdy neriesim ked cestujeme a to teda cestujeme stale - asi som zla mater 😀 V kazdom hoteli je kanvica na izbe a ak nie je tam recepcia kde ti zohreju donesu co treba a ak by nahodou nie tak v kazdej krajine maju deti takze tam urcite maju aj vodu vhodnu pre deti ... ja som dojcenecku vodu nikdy nepouzivala a 14 mesacne dieta je uz dost velke ajked pouzijes z vodovodu alebo balenu vodu nic sa nestane

katkakovac
8. jún 2017

@yanni dakujem za zaujimave informacie😊

mata4832
autor
8. jún 2017

Mamičky ďakujem pekne za info. 🙂