Dovolenka v Bulharsku

pstros33
28. máj 2013

pstros33
Pekný podvečer dievčatá! Idem sa s Vami opäť raz poradiť 🙂 - teda s vašimi skúsenosťami.... Rozhodla som sa tento rok ísť s malým do Bulharska. Bol tam niekto minulý rok? A ešte by ma zaujímali vaše skúsenosti s last minute ponukami - teda na ktorú cestovku sa obrátiť, s kým máte dobré skúsenosti a za dobré ceny. Srdečná vďaka za pomoc 🙂

kikaber
28. máj 2013

ahoj bola som v bulharsku letecky,vlakom aj autom..cez cestovku aj cez bulhara a to nam vyslo ako najlepsie riesenie...pozri stranku www.diva2007.sk je to origos bulhar ( ale vie po slovensky...studoval slovencinu na VS )a nemusis sa bat neprides o peniazky..mam ho overeneho 🙂

pstros33
autor
28. máj 2013

@kikaber dakujem krasne za pomoc. Uz som tu stranku pozerala, ale on poskytuje len ubytko, či? Dopravu si musim zabezpecita sama......tada ak som to spravne pochopila.

kikaber
28. máj 2013

nie poskytuje aj dopravu ..staci mu napisat a on vam posle kalkulaciu....minuly rok ponukal aj letecky...ale my sme isli vlakom ..preoze sme boli velka partia a este sme nemali deti 🙂 chystame sa tam na bud.rok a tiez chceme ist cez neho..ale som zvedava kolko to bude stat ak mi nejaka cestovka ponukne lacnejsi zajazd ..tak nevaham 🙂
..co sa tyka last minute..raz sme isli s cest. jezzwelt... (to sme sa dozvedeli az neskor..lebo sme to brali ako last minute) vsetko bolo ok..len po prilete nam dali ine ubytovanie..ale som sa nedala, zavolala som tam a oni nas presunuli este do lepsieho ako sme si zaplatili ( presunul as delegat bez ich vedomia...mal zato peniazky naviac 🙂 inu skusenost nemam..

lucia1181
28. máj 2013

@kikaber ahoj,prosim ta,kolko asi vychadzala cesta vlakom na osobu? Dakujem 🙂

kikaber
28. máj 2013

jaj vies co to ti neoviem..pozri sa na strankach zeleznic www..zsr.sk ja som to tam vtedy nasla....a urcite sa zmenili ceny..cim viac osob ide o to lepsia je cena....su 4 kupecka a 6 kupecka...my sme isli 6 a zda sa mi ze to bolo okolo 80 e na osobu...a zo stanice nas zobralo auto co vybavil nikolaj ( majitel cestovky) ..a inak najlepsie informacie dostanes riamo na stanici alebo na infolinke 🙂 vela stastia...
P.S vlak nemal klimatizaciu..tak dufam ze sa to zmenilo 🙂

lucia1181
28. máj 2013

@kikaber dakujem 🙂.Pozerala som na stranke,len nikde neviem najst cennik ☹.Skusim sa este v tom pohrabat

kikaber
28. máj 2013

ja viem ze som to dlho hladala a nakoniec som volala na infolinku..zda sa mi ze to je len sezonna zalezitost...mozno to tam este nebude ..le nejake info by malo byt aj na strankach tej cest.kancelarie..co som pisala ...

pstros33
autor
28. máj 2013

@kikaber Dakujeeeem! 🙂 Uz som mu aj pisala a aj mam odpoved - uplne promptná reakcia - to je super! Ponúka cartrové lety a stoja 290,-€/os. Ja chcem ísť určite letecky, na vlak, bus a auto sa nahovoriť nedám ani náhodou! 😖 Už som v Blg niekoľkokrát bola, len je to už strašne dávno, v každom prípade mám tú 36 hodinovú cestu ešte dnes pred sebou 🙂 ....no hrôza! Vlakom je to síce menej o cca 10 hod., napriek tomu - 26 hod. je masaker 😒 . Navyše idem sama s malým, takže určite letecky. Za 2 hodinky sme tam a vybavené 😎. No, uvidíme čo pre nás nájdem, určite si počkám ešte na last minuty - chcem ísť až ku koncu júla, takže času dosť. Chcela by som nejaký menší a kľudnejší hotel, ale nie ďaleko od mesta, nech sa máme po večeroch kade túlať a užívať si 🙂 . No a samozrejme poblízku atrakcie a lunaparky nech má ten môj patizán čo robiť 😎

kikaber
28. máj 2013

nie je zaco 🙂 ja som bola spokojna tak posielam dalej 🙂 ale nebolo mi vsetko jedno ked som mu 1xposielala zalohu a bala som sa ze pridem o peniaze 🙂 ale maximalna spokojnost...my sme boli v penzione Orchidea je na super mieste kusok od centra , blizko vsetkych atrakcii..tam by sa mu mohlo pacit..ale to uz je samozrejme kazdeho osobna vec..inak sa mi ta letenka zda trochu draha..ale nemam predstavu kolko by stal last minute..takze neviem ...tak uz len prajem peknu dovolenku a tisko zavidim 🙂

nikak23
28. máj 2013

@pstros33 ahoj,kukam,ze spekulujes ist sama s malym na dovolenku,ja asi napodobne🙂ako riesis ubytko?malemu plnu cenu,teda neviem kolko ma Tvoj.moj ma 3,5 roka ale kedze 1dosp+dieta=2dosp,nie?

pstros33
autor
28. máj 2013

@nikak23 Ano, ja chodím vždy sama s malým na dovolenku 🙂 . Len vždy chodíme Chorvátsko - Taliansko a idem autom. Takže doteraz som vlastne len platila aprtmán - chodili sme na slepo. Po rokoch idem cez cestovku a áno, ono je to tak, že keď ideš sama s dieťaťom, nemá nárok na zľavu ako v prípade 2 dospelých. Berie sa ako dospelý - plná cena - lôžko. Max. môžeš ušetriť na letisk. poplatku, ale to nie je žiadna výhra.

pstros33
autor
28. máj 2013

@kikaber joooj, dakujem, si zlatá! 🙂 Tak to ti verím, tiež by som bola ako na ihlách kebyže posielam prachy niekomu a neviem či sa môžem 100% spoľahnúť. Tá letenka je drahá, určite to nebudem riešiť cez neho. V cestovkách sa last minute pre nás oboch pohybujú okolo 1,000,-€ s komplet všetkým - na 12-15 dní. A ja chcem ísť minimálne 12 dní! A last minute na poslednú chvíľu sú dokonca ešte lacnejšie aj s all inclusive. Takže ešte počkám a potom vyberiem. A vdaka aj za tip na pobyt - určite to mrknem. Ja som kedysi bola v Burgase, Zlatych pieskoch, Pomori, Prímorí, Sozopole, Nesebare a Krajmorí, ale už je to dávno. Za posledné roky sa tam toľko zmenilo a vybudovalo, že neviem kam ísť. A ja to už radšej trošku kľudnejšie 🙂 .......starnem 😉 . Ale zas nie úplná izolácia - to by ma vyvrátilo tiež 🙂 . Niečo medzizým a hlavne nech tam má malý zábavu 😉

pstros33
autor
28. máj 2013

@nikak23 Nika, môj malý má 6 rokov, napriek tomu - ako som písala, v príp., že idete sami dvaja, treba počítať cenu ako za dospelého. Teda aspoň ja som doteraz nič iné nenašla.

kikaber
29. máj 2013

@pstros33 tak to si pochodila 🙂 my sme boli v pomori, primorsku a nesebare... keby som mala porovnat tak primorsko je take malicke a tiez priamo na plazi je mnozstvo restik..takze si len odbehnes a jes 🙂 ale je to take malicke 🙂 urcite neodporucam hotel biely dom...primorsko je velke a je tam aqua park takze to je isto vyhoda a novinka je ze Nikolaj (majitel tej cestovky) tam priniesol kofolu a matonku ..tak tam vsetci slovaci a cesi pili tej kofoli viac ako za cely rok doma 🙂 a Nesebar sa nam velmi pacil..je tam aj vela atrakcii , ale pre male deti a vela obchodikov , ale nie len same oblecenie ako v primorsku ale skor keramika, obrazy..pekne to tem bolo..ale zase najlepsie palacinky a kebab maju v primorsku....no a uz koncim lebo sama seba namotam a budem pakat ze tento rok nic 🙂))

nivi
29. máj 2013

@pstros33 hm to je dost za osobu. odkial ponuka odlet. ja som pozerala zatial iba smartwings z Brna a vysiel lacnejsie.

pstros33
autor
29. máj 2013

neboooj, keď nie tento rok, tak o rok si tam! 😉 Niekedy sa nedá mať všetko, bohužiaľ ☹ . My sme pred 2 rokmi tiež museli vypustiť dovolenku, lebo som mala hustý rok a finančne náročný. Tento rok som to tiež zvažovala, lebo malý ide v sept. do školy a prerábala som pol bytu, ale prišla som na to, že chcem aspoň na pár dní vypadnúť k moru. Ale keď si zoberiem Chorvátsko, alebo Taliansko, vyjde ma to podstatne drahšie a to tam budem skutočne len pár dní. A v Blg môžem byť za tie isté prachy 2 týždne. Minulý rok sme boli v Ita na 1 týž. a vyšlo ma to celé skoro 1,500,- €. A to sme prd videli - teda až na jeden Lunapark. Len sme sa tam motali stále dookola - no pre mňa nič moc. A Hr mám pochodené už skoro celé a tam ceny tak isto brutál! ☹ Navyše tam nič nie je pre deti, max tak trampolína a šmýkačka a za všetko extra platíš. Tak som sa tento rok rozhodla, že sa po rokoch vrátim do Blg, lebo tam sa mi vždy páčilo. Lenže kedysi som chodievala busom, ale na to sa už teraz nahovoriť nedám ani za nič! 😒 Takže len letecky a to je môj obrovský problém, lebo ja mám príšernú paniku z lietania ☹ . Preto mám aj pochodené celé Hr - ja si radšej sadnem do auta a idem 🙂 . Tak dúfam, že sa tento rok premôžem a zvládnem to v zdraví 😎

pstros33
autor
29. máj 2013

@nivi napísal mi, že Ba a Pp. Áno, je to veľa, ja som tiež našla lacnejšie letenky, len, bohužiaľ, už nie v termíne, ktorý by mi pasoval ☹

kikaber
29. máj 2013

@pstros33 neboj sa to zvladnes...🙂 ja uz by som nikdy v zivote nesla ani vlakom a autom uz vobec nie..myslim do bulharska.🙂..a uz sme dohodnuti ze na rok ideme urcite...ja dufam ze ked budu mat deti 2 roky, ze uz sa to bude dat....teraz sa mi zda ze su nato este mali 🙂 to len ze cloveku to chyba..slnko, more, plaz , klud 🙂 ale ono to rychlo utecie ani sa minechce verit ze minule leto sa narodili a uz je tu zachvilu dalsie...a ozaj neskusala si nejaku kamosku nahovorit aby isla s tebou? bolo by to lacnejsie 🙂

pstros33
autor
29. máj 2013

@kikaber ďakujem za povzbudenie, dúfam aj ja, že to zvládnem 🙂 . Ale už som sa informovala na nejaké ukľudňováky a boli mi odporučené homeopatiká, takže sa nadopujem 🙂 . Psychofarmaká nechcem, našťastie to nepotrebujem, takže sa pokúsim na prír. báze to nejak potlčiť 🙂. Hm, máš malinké deťúrence, to som ani ja nechodila. Prvý krát až ked mal malý 3 roky. Tiež sa mi to zdá s malými deťmi rizikovejšie. Ale chodia aj s miminkami - je to každého vec, komu čo vyhovuje. Ale, presne ako píšeš - človeku to chýba.....slnko, more, tá atmosféra, vzduch. Ja z toho fungujem celý rok, pre mňa je to čistá energia, dobijem baterky 🙂 . Nie, kamošky som nenáhovarala žiadne. Nie že by som žiadne nemala 🙂 , ale chcem ísť sama s malým. Ja totiž pracujem v zahraničí a som často mimo domu. Takže dovolenka je vždy len o nás dvoch - užívame si jeden druhého a je nám fajn. A tento rok keď som bola doma, som stále niečo robila, prerábala a vybavovala a mám taký zlý pocit, že som na malého nemala toľko času ako inokedy. Takže chcem len kľud a malého a nič viac 😎

kikaber
29. máj 2013

@pstros33 mozem len suhlasit..tak uz len nieco dobre vyber a uzite si dovcu 🙂 ak sa ti bude chciet tak potom napis kde ste boli a ci sa malemu pacilo 🙂

pstros33
autor
29. máj 2013

@kikaber dakujem, snad vyberiem dobre. Podám info keď sa vrátim 😉

oli_
4. jún 2014
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.