Dovolenka v Egypte - hnačka

6. dec 2020

Ahojte ženy , boli ste niektorá na dovolenke v Egypte ? Je pravda že dostanete hnačku ?🙂 ďakujem za odpoved chceli by sme tam ísť o rok (ak bude možné) ale dohovárajú nás tou hnackou atd

pribinak
6. dec 2020

Faraónova pomsta? Už niektorých postihne a výdatne 🤣🤣🤣

dzina007
6. dec 2020

My sme boli 3 krat deti 1 x a nikdy nic...
Vzdy sme dodrziavali zasady... nejedli sme ovocie ktore sa nesupe (cize ziadne jablka hrusky), nepili sme napoje s ladom i ked mal by sa lad robit z pitnej vody ale clovek nikdy nevie no, snazili sme sa dost casu travit aj v tieni... a nevypeckovali sme nikdy klimu lebo aj kvoli nej ludia dost casto hnackuju...

bluebriggs
6. dec 2020

@dzina007 ahoj, trochu nerozumiem, preco prave z klimy hnackuju?

vivinka771
6. dec 2020

Boli sme a chodíme pravidelne moja srdcovka a nikdy žiadne problémy 😊 samozrejme žiadne prejedanie, divoké kombinácie a žiadna ľadová voda do tela ktoré je vyhriate na 45 stupňov 🙂

vivinka771
6. dec 2020

@bluebriggs stáva sa bežne keď to majú vypeckovane pomaly na mínusové teploty, napríklad aj kamoške vždy krúti čreva keď prechladne a to teda nemusí byť ani v egypte 😀

taga
6. dec 2020

@bluebriggs pretoze ked prídeš rozhorucena z plaze do vychladenej izby, spravi ti to zle. Zaklad je opatrne a klimou, opatrne so studenymi napojmi vseobecne (nielen lad) a bude to ok. Ja som v egypte pracovala, vzdy spominam, ako som sa v noci fajne napila snad pol litra vody z vodovodu, nabratej vo flasi na ine ucely a este tyzden som mala zapchu 🤣 normalne sme si umyvali zuby aj ovocie vodou z vodovodu, jedli v stankoch na ulici a vsetko ok

sissy27
6. dec 2020

Niekoľkokrát a teda črevné problémy som nemala nikdy, ale áno, stáva sa to. Jediné, čo ti na to zaberie, sú ich miestne lieky (napr. Antinal), voľnopredajné v lekárni alebo aj na hotelovej recepcii. My vozíme z domu prevenciu - domácu 52% a každé ráno na lačno dezinfikujeme 😃
Tie hnačky sú inak z 90% z nevhodných kombinácií jedla (lebo all inclusive treba nie že na maximum využiť, ale zožrať všetko nech aj črevo roztrhne) a z toho, že rozhorúčení pijú ľadové drinky. Mne sa podarilo napiť z vodovodu, bežne jedávam vonku mimo hotela, aj streetfood, a fakt nám nikdy nič nebolo.

leuchtturm
6. dec 2020

podla statistiky si to vraj "odsere" v Egypte 30 az 50 percent dovolenkujucich. Dovodom su nizke standardy na kvalitu vody a nedostatocna hygiena pri priprave jedal. Ked prides do Egypta, zistis, do ktorej skupiny turistov patris, ci do tej prvej alebo do tej, ktorej organizmus sa vie vysporiadat s mikrobmi. Osobne som este nebola v Egypte, ale v Maroku je to obdobne s kvalitou-nekvalitou vody. Cely cas som mala nejake zaludocne problemy. Spatne som si uvedomila, ze som si tam mala umyvat ovocie s balenou vodou, nie s tou z vodovodu. Domaci tam normalne piju svoju vodu z vodovodu a ziadne problemy nemaju. Su na nu zvyknuti.

petamich
6. dec 2020

je to hop alebo trop no 🙂 my sme boli s kamoskou, ju to draplo jeden den (iba) a mna vobec, ja som mala opacny problem, kazdopadne treba pit balenu vodu, aj si nou umyvat zuby, mimo hotela radsej velmi nekonzumovat/nepit, vyhybat sa radsej aj vacsim mnozstvam ladu a malo by to byt v poriadku, ako pise @leuchtturm v tychto krajinach to tak byva aj ja som prisla s krasnou z Maroka, na tu poslednu noc a let domov asi v zivote nezabudnem ale aj to nas to chytilo len dvoch a ked sme prestali pit ;) cize ta domaca vobec nie je zly napad, kazdopadne more je tam krasne ako stvorene na snorchlovanie atd. oplati sa to vidiet

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. dec 2020

@vivinka771 viete mi odporučiť hotel ? 🙂

autor
6. dec 2020

@sissy27 Mate nejaký dobrý hotel ? 🙂

sissy27
7. dec 2020

Nebola som asi 2-3 roky, takže aktuálny prehľad nemám, a o rok bude zase všetko inak. Ja si každopádne nepotrpím na luxusné hotely, chodím sa prakticky len vyspať, inak maximum času trávim na mori, v meste, takže vyberám vždy niečo v centre.

tifi2324
7. dec 2020

My sme tam boli 15 dní a žiadna hnačka ani my dospelí ani deti no každé ráno sme si dali probiotiká, nejedli sme nesupane ovocie a voda iba vo flasi

hettinka
7. dec 2020

My dme boli s manželom pred 20 rokmi, ziadnu hnačku sme nedostali, ale už by som tam aj tak nikdy nesla. Raz stačilo.

simona92101
7. dec 2020

Vzdy treba hladat hotel minimalne 5*,kde je v cene balena voda na izbe. Rodicia chodia kazdy rok,zatiak faraona nemali(dodrziavaju vsetky vyssie spomenute pravidla).mne sa pacila lokalita Sahl Hasheeh,je to dalej od ruchu velkomesta.

diewcatqoo
7. dec 2020

Ja si pravidelne odserem pobyt v Chorvatsku. Ci idem do luxusneho hotela alebo som v apartmane a varim sama, je jedno v akej casti Chorvatska, proste zakazdym mam par dni hnacku. Dodrziavam vsetky zasady hygieny, uz pred prichodom sa dopujem probiotikami.. nikdy ma to neminie.
Ostatne krajiny zvladam uplne v pohode, nikde ziaden problem, len Chorvatsko :D

marcellka32
7. dec 2020

Zažila som faraóna, cestovali sme dlho, bola som smädná keď sme došli do hotela, úplne som zabudla že nesmiem piť vodu priamo, stál tam pri recepcii Ali a držal na podnose džús, smädná som vypila pohar...na druhý deň ráno som zažila niečo čo už nikdy....v živote by som neverila koľko odpadu môže mať v sebe človek 🙂 mala som aj teploty hneď, cize mňa to parádne zasiahlo, prišiel lekár, dal mi ich lieky, 2 dni na izbe a bola som fit...odvtedy žiadnu nebalenu vodu nepijem nikde okrem sk a CZ...a ráno na dovolenke si šupneme panáka pred raňajkami

marcellka32
7. dec 2020

@diewcatqoo ja som tiež taká citlivá na toto 🙂

dzina007
7. dec 2020

Ja odporucam Prima Life Makadi. Je to kusok dalej od Hurghady su tam krasne korale na snorchlovanie pri plazi takze sa vedia aj deti posnorchlovat...

maciatkolulu
7. dec 2020

Takbas syn mal zápchu 6 dní nejakal😂😂😂

diewcatqoo
7. dec 2020

@marcellka32 no keby sa mi to stavalo aj inde, tak chapem, ze som asi citliva na zmenu klimy alebo neviem.. ale stava sa mi to vylucne v Chorvatsku, nikde inde 🙂 asi mam alergiu na Chorvatsku 😀

lulu0123
7. dec 2020

My sme mali,ale s tymi ich liekmi sme boli na 2. den v poriadku.Nejaky lepsi hotel odporucam.My sme boli ako studenti v 3 hviezdickovom hoteli.Riadny humus v jedalni.To sa ani nedalo nazvat restauraciou.Tusim sme tam aj schudli.Bolo tam aj vela domacich-hosti.A ti jedli ako prasata.Tak nas aj chut presla ked sme to videli.Ked som od casnika pytala druhy pribor lebo moj na stole bol spinavy,nechapal co chcem.🙂))

alexk12
7. dec 2020

"odseru" si to presne tým "allinklusive" 😄

alexk12
7. dec 2020

Hlavne nechoď do Hurghady radšej Sharmelsheik alebo iné oblasti...

mogaa
7. dec 2020

Hlavne treba vybrať dobrý hotel, mnimálne 4* a pozrieť si recenzie....My sme boli 2x v Hurgade, prvý raz super - nikto z nás žiadne ťažkosti ak keď niektorí čo s nami leteli mali problémy, druhý raz vracanie bez hnačiek.....ale ten druhý raz tam boli také tie ich jedlá, takže ani to jedlo nám veľmi nechutilo, stále sme jedli na obed kuracinu.....samozrejme piť len balenú vodu a teda väčšina si s ňou aj umývala zuby😉

juliet86
7. dec 2020

ja som b9la v egypte viackrat a raz som msls. ale myslim ze som.si mozno neumyla poriadne ruky... resp. jedla jedlo razsie rukami. trvalo to 24hodin. zhora zdola. lekar mi dal injekciu do zadku.po 24hod som bola fresh a mala fotky v 0lavkach so stihlym bruskom. 🤣🤣🤣

marsmykkok
7. dec 2020

@alexk12 all je skoro všade a nikde nie sú až také a toľko hnačiek, tak to je totálna blbosť, že len all. Inak celkovo ja uprednostňujem menšie hotely a izbu blízko mora všade, lebo ak chodím na wc na svoju izbu bez problémov, ale ak na nejaké spoločné nejaké rýchlejšie črevá sa vždy dostavia.

marlent
7. dec 2020

Zila som tam viac ako rok hnacky nikdy...zuby som umyvala normal ich vodou...aj ovocie si umyvala akurat som ju nepila...nikdy nic...
Ale turisti tam fakt mavaju problem

petamich
7. dec 2020

@juliet86 inak mna taketo neduhy raz chytili aj v Turecku, skor ale ze od zaludka zle, par dni som bola na polievkach ake take pekne brucho som veru na fotkach este nemala 🙂 🙂