Dovolenka v hoteli so psom v Chorvátsku

adria88
23. jún 2016

Ahojte, chceli by sme ísť prvýkrát na dovolenku so zlatým retríverom do Chorvátska...Máte niekto skúsenosti, ktoré hotely, respektíve v ktorej oblasti ponúkajú najlepšie služby, čo sa týka domácich miláčikov a ako to tam chodí? Chcela by som zozbierať čo najviac infošiek, či ísť ozaj do hotela alebo si zaobstarať radšej nejaký ten apartmán...Nepoznám nikoho so skúsenosťami, tak pýtam sa tu... 😎 Snáď sa niekto nájde 😝

michellia
23. jún 2016

@adria88 keby si chcela ist do hotela tak sa predovsetkym musis spytat ci je to vobec povolena tam ist so psikom. Myslim si ze apartmany su na taketo dovolenky lepsie, predsa len aj ten psik moze behat kade tade a nie len po nejkaej jedne malej hotelovej izbe

sissy27
23. jún 2016

@adria88 na tvojom mieste pouvažujem, či sa mi niekto o psa nevie postarať doma... jednak tá dlhá cesta pre psa nie je bohviečo, pobyt pri mori si pes nijako špeciálne neužije, hlavne musíte nájsť nejakú zašitú súkromnú pláž, kam so psom môžete - a neviem, či také niečo v top sezóne v HR existuje... určite s ním nemôžete na preplnené chorvátske verejné pláže... a teda neviem čo je pre psa horšie - či zavretý na hotelovej izbe alebo piecť sa na pláži...
my sme párkrát mali psa so sebou na dovolenke pri mori, poviem ti, že až také super to nebolo ani pre nás, keďže sme museli brať ohľad v prvom rade naňho - aby nebol dlho sám v cudzom prostredí (apartmán), more ho až tak nebralo, okrem toho po každom namočení v mori ho bolo treba opláchnuť čistou vodou, pláž sme mali viac menej súkromnú ale aj tak tam nemohol len tak voľne pobehovať...
Dobre si to zvážte, či je toto naozaj to najlepšie pre všetkých zúčastnených, zvlášť v preplnenom chorvátsku...

dominika6
23. jún 2016

@adria88
do Chortítska? 15 h. cesty? v klietke zavretý? a psom je vraj zle v aute tak aby sa nepovracal...alebo veterinár môže dať lieky na spanie,my sme dali na silvestra aby prežil delobuchy...
a dalej plne súhlasím so sissy,na pláž nemôže ísť pes,tak isto ako je naučený od malička,či bol dnu alebo vonku...

adria88
autor
23. jún 2016

@michellia hej, veď chcem zistiť, ktoré hotely to povolujú a či niekto má skúsenosti a aké...a aj ten výbeh, či tam je pre psíkov, keď už by bola možnosť ubytovania sa...preto chcem nazbierať nejaké info, či vôbec hotel riešiť...

sissy27
23. jún 2016

@adria88 ubytko si pozri cez booking.com - tam si vieš vyfiltrovať aj "pet friendly" zariadenia, je ich dosť... ale vyššie som ti napísala vlastnú skúsenost - veľmi dobre si to zvážte, či je to ozaj to najlepšie hlavne pre psa a potom aj pre vás...

adria88
autor
23. jún 2016

Takže v prvom rade som sa pýtala na skúsenosti...a nie, či cestovať alebo necestovať so psom...ale o tom potom...keď už ide o cestu, tak havinko je zvyknutý a nemá problém aj s viac hodinovou cestou...nikde nie je napísané, že chcem ísť 15 hodín cesty...dá sa ísť aj 5-6 hodín, s čím problém myslím, že nebude...čo sa týka pláží, je nám jasné, že s ním nemôžeme na preplnenú pláž a už vôbec nie, kde bude zákaz vstupu so psom...pláže pre psov v HR sú...a je na nás maximálne zvyknutý, takže neprichádza do úvahy, dať ho na týždeň k niekomu inému...myslím, že lepšie mu bude s nami, nech sme hocikde, ako s cudzími ľuďmi...a o hoteloch pre psom, keď si majitelia idú užiť dovolenku nechcem ani počuť... to už je každého vec, či si so sebou vezme alebo nevezme domáce zvieratko...takže mi prosím píšte len tí, čo máte skúsenosti...ak sa tu vôbec niekto taký nájde..ak nie, nevadí, nakoniec pristúpime na ten apartmán teda...Ďakujem

adria88
autor
23. jún 2016

@sissy27 To, čo som písala vyššie, neber v zlom...pýtala som sa na skúsenosti v hoteli...ale každopádne vďaka za tvoju skúsenosť...ale u psov to máš tak, ako u ľudí, sto ľudí, sto chutí...niekomu sa páči, niekomu zase nie...všade, kam sme ho zobrali so sebou, more to síce nebolo, tak bol rád, že je medzi nami, ozaj si neviem a ani nechcem predstaviť, ako by reagoval, kebyže mu na týždeň odídeme...stačí, keď je pár hodín doma zavretý, keď ideme do práce, ale bohužiaľ, tam si ho zobrať nemôžme, čo zase tak často nie je, keďže robíme vpodstate s mužom nastriedačku...

sissy27
23. jún 2016

@adria88 ja som ti napísala svoju osobnú skúsenosť s dovolenkou v HR so psom - a podotýkam v časoch, kedy chorvátsko nebolo zďaleka tak preplnené, ako je dnes... na 5-6 hodinovú cestu do HR zabudni tak rýchlo ako si si spomenula, nie je to reálne, to by museli byť absolútne prázdne cesty a aj tak by ste porušiť pár dopravných predpisov 🙂 oveľa pravdepodobnejšie sú niekoľkohodinové zápchy... dala som ti aj návod na to, ako si vyhľadať "pet friendly" ubytovanie... a hlavne si nezabudnite pred cestou skontrolovať všetky povolenia aj pre psa...
my sme potom už dávali psa k starým rodičom na chalupu, kam sa chodievalo bežne, teda nešiel do cudzieho prostredia a mal tam aj kamošov...

peppermint
23. jún 2016

@adria88 nič si nerob z negatívnych komentov 🙂 My tiež všade chodíme so psom,vrátane dovoleniek. Je to člen rodiny. 🙂

adria88
autor
23. jún 2016

@peppermint veď práve o to ide, člen rodiny, aj keď je chlpatý a má 4 nohy 😀 som rada, že sa našiel aj niekto pozitívny...a boli ste aj v Chorvátsku? ak hej, napíš prosím nejaké info... ďakujem 🙂

coralee_wiley
23. jún 2016

my sme boli tento rok v Chorvatsku este v maji - Bibinje a tam to bolo v pohode, mali sme prenajaty domcek, ale nebolo tam ani zivej duse :D verim, ze teraz to bude masaker vsade ... a ja milujem chodit na dovolenky s nasich chlpacom, len vtedy si to viem uzit 🙂 a on za miluje kupat sa 🙂 inak dva roky dozadu sme boli v Bibione - La Spiaggia Di Pluto, ale opat mimo sezony september, a bolo super 🙂 inak co sa tyka kontroly jeho dokladov, nikde to nekontrolovali ... pre istotu mame pre neho pasy, kedze v klietke si neviem predsavit ho prenasat 🙂

adria88
autor
23. jún 2016

@coralee_wiley no my by sme chceli asi koniec augusta...tak zháňam nejaké info 😎 a ja si bez neho už tiež neviem predstaviť niekam ísť... a poriešime teda asi niečo na súkromí...nemyslím si, že by mal byť problém...no uvidíme teda..veď ako tak pozerám, apartmánov je dosť všade a aj, kde sú vítaní domáci miláčikovia, tak niečo sa nájde určite....a na Krku je dokonca aj pláž pre psíkov, takže možno aj tam niečo, tam ma to dosť láka 😀

peppermint
23. jún 2016

@adria88 Pri mori zatiaľ nie, ale je zvyknutý na cestovanie v aute a myslím, že 6 hodinová cestu v noci by zvládol v pohode 🙂 Máme ho z Čiech, odtiaľ sme ho niesli ako šteniatko 5 hodín. Inak boli sme s ním ubytovaní v hoteloch aj penziónoch na Slovensku aj v Čechách.

adria88
autor
23. jún 2016

@peppermint a akú máte rasu? a v noci je v pohode, si myslím a pokiaľ nepôjdeme cez víkend, ale cez týždeň, tak to bude úplne super 🙂 ...minulý rok v lete sme ho ešte nemali, až po dovolenke sa nám prišťastil, išli sme zo stredy na štvrtok pekne plynulo do Chorvátska, v strede augusta a žiadne zápchy ani nič podobné nás nepostretlo...a boli sme v Primoštene za pár 😉 a pred 3 rokmi s 5 ročnou dcérkou autobusom 13 hodín až na juh HR a vydržala to v pohode, takže so psom problém tiež nebude...

peppermint
23. jún 2016

@adria88 Máme flámskeho bouviera, je o niečo väčšieho vzrastu ako retriever. Bude vám určite super, najmä, keď nájdete pláž pre psíkov 🙂

lillynka88
23. jún 2016

My chodievame so psikom každý rok a stále si to veľmi užíva. Napríklad v Crikvenici sme boli v Grand hotel dramalj. Selce zase Jadranka. Je toho veľmi veľa kde sa da ubytovať. Pes je člen rodiny a neviem si ju predstaviť niekam odložiť. Boli sme aj v bibinje a tam bolo na pláži plno psov.

ellynka17
20. okt 2019

@adria88 my cestujeme už 10 rokov na dovolenku so psom, leží v kufri a nikdy nemal problémy, len im netreba dávať žrať. V dnešnej dobe je už veľa destinácií a apartmanov kde psa povolia, aj pláži je dostatok. Ja preferujem kempingy, stany alebo mobilné domy. Nebojte sa, mám 12 ročného labradora a nevynechal žiadnu dovolenku