Dovolenka v Tunise - Mahdia

mateska01
10. jún 2013

Bola niektora z Vas na dovolenke v Tunise,Mahdia,hotel Nour Palace...ake mate skusenosti?dakujem 🙂

hasleerka
9. jún 2015

už som zistila koľko je to... aj my vypočítali v cestovke cenu ... inak za 4 cena 2500€ nie je až tak veľa ... začínam nad tým tunisom dosť aj uvažovať ... uvidím čo chlap povie

mskorova
9. jún 2015

15€ na osobu, jpresne tak, je to formou kolkov, ako som vyčítala, dá sa to kúpiť aj priamo na letisku, ale určite aj v každom hoteli, nás je 5 kusov, takže ´dalších 75€ 😠

mskorova
9. jún 2015

@hasleerka hehe, chlapa sa nepýtaj, ty to zorganizuj a jeho pozvi,

hasleerka
9. jún 2015

@mskorova super jeho pozvem a hlavne nech to zaplatí 😀 😀 😀

hasleerka
9. jún 2015

@nemezys aj ste dávali niečo do pasu??? a boli ste celý čas pri mori či ste boli aj niekde pozrieť ... dá sa tam ísť pozrieť, len tak pešo???

nemezys
9. jún 2015

@hasleerka no ja som dala ale do pasu sa ani nepozreli takze mi peniaze ostali. Nas hotel je 7km od centra tam sme boli pozriet iba raz vecer isli sme taxikom.narazili sme na super taxikara celu cestu nam pustal pesnicky a spieval🙂 v meste sme sa akurat presli a iali naspat. Chcela som najst ten biely cintorin no zial sa nepidarilo🙂kusok od hotela je zoo ale tam sme neboli a taky maly detsky park tusim trampolina a nejake kolotoce tam boli

nemezys
9. jún 2015

@hasleerka v akom hoteli vam vyratali taku sumu?

hasleerka
9. jún 2015

@nemezys ten nour palace ... a tam je aké mesto??? čo tam bolo??? nepotrebujem nejaké veľké nákupy ale tak nejaké darčeky...

ewelinna
9. jún 2015

V kazdom hotelovom areale je akoby nakupna pasaz - boli sne tam davno cca 10 rokov, ale urcite nakupit somarinky sa tam da vsade, plus oproti hotelom je take shopping centrum- kadeco tam predavali- vsetko zarucene originaly 😵

mskorova
9. jún 2015

@hasleerka vyňúrala som , že v blízkosti hotela sú nejaké obchodíky, ale neviem či nebude lepšie sa previezť tým taxíkom až do mesta tých cca 7km a tam sú skalné obchody, kde majú pevné ceny, normálne aj blokujú, a niekedy sú veru ceny nižšie ako v tých stánkoch, také mám skúsenosti z predchádzajúcich dovoleniek

ewelinna
9. jún 2015

Inac tak 8km je vzdialene centrum Mahdie🙂 , je krasne, oplati sa pozriet, tam bol trh aj mnozstvo obchodikov s tiez original znackovymi vecami 😉

mskorova
9. jún 2015

@ewelinna hej hej, zaručene originály hehehe, nekupujte tašky zaručene kožené za ,najsamlepšie ceny, ja som vlani kúpila pubošom tašky cez plece a vydržali im presne mesiac od začiatku nosenia, aj rupsaky, inak magnetky a tie visiace sprostostičky do auta na zrkadlo to je fakt za pár korún, neviem či to nevyjde všetko po 50centov teda cca 1 dinár, a to kupujem po 10 ks vždy a malá nosí kamarátkam a učiteľkám, a je z toho celá happy 🙂

mskorova
9. jún 2015

@ewelinna a tie ich mediny, joj, to nemám rada, také tie úzke uličky, kde každý ťa ťahá , aby si niečo kúpil a ak nechceš sa tvária, že ťa hádam aj zbijú...

hasleerka
9. jún 2015

no ak sa tam dostaneme, určite by sme teda jeden den zašli do toho mesta ... ale to skôr asi cez den ako večer

ewelinna
9. jún 2015

@mskorova ano, ved aj taka blbost moze potesit, mozno ani tak nejde o tu samotnu vec, ale o to, ze niekto bol na dovci a myslel prave na mna 😉 ,
Aj moja kabelka Burberry- original, vydrzala max. 2 mesiace, aj to jej asi fandiiiim, lebo som nosila na striedacu, juj a vysolila som za nu okolo 100e...co uz s nimi, darebakmi, tiez si chcu zarobit 😵

mskorova
9. jún 2015

@hasleerka tak nech vám vyjde výber a dovča, 😉

ewelinna
9. jún 2015

@mskorova nuz, uplna pravda- mm ponukali kaftan- ja sprosta som si ho v tom predstavila a zacala sa pred tym arabom rehotat, fakt ma skoro prepichol 😵 , som ho urazila nechtiac 🙂
Vtedy sme odtial utekali- nieco vykrikoval a plul🙂 🙂 🙂 🙂

mskorova
9. jún 2015

@ewelinna no to my sme sa veru jednali do krvi, 100ečiek, ty kokso, zas slávy si užila za tie dva mesiace 🙂 nie? inak segra si tam kúpila takú minitaštičku a tú má už dva roky, a to ju aj nosí, takže asi tak 1ks celkom kvalitný pripadá na 1000 nekvalitných, ale tie decká vždy chcú nejaký suvenír, a malým deťom vždy kúpime tričká a to zas musím povedať, že už som ich 100krát oprala a furt držia, aj farba, aj tvar, to mi príde taká totalitná bavlna ešte

ewelinna
9. jún 2015

@mskorova s tou kabelkou so bola v tej dobe ako modna ikona 😵 ...paradna bola skor z vonku, zvnutra sa uz po prvom pouziti poparala 😉 , ale zvonka drzala a drzala 2 mesiace a potom postupne- ramienko sa odtrhlo, zacala praskat, ale bola najkrajsia na aku som zatial natrafila 🙂 , radost urobila a obdiv si vysluzila 🙂

adinam
9. jún 2015

@hasleerka,priamo v okolí Nour Palace sú obchody s fixnými cenami.Kúpiš Tam všeličo a nemusíš s nikým zjednávať.Oplatí sa ísť taxíkom do mesta,myslím,že dve eurá stojí taxi.Je tam pekná pekná pevnosť Borj El Kebir,cintorín námorníkov a veľký prístav.Medine sa dá vyhnúť. 😉

hasleerka
9. jún 2015

tak nejaké tričká by sa aj mne pozdávali ... ved uvidíme

mskorova
9. jún 2015

@adinam ten cintorín námorníkov by sme našli len tak? alebo sa v hoteli spýtame vedeli by nás navigovať? alebo skôr asi delegát,

adinam
10. jún 2015

@mskorova,to určite zbadáte aj sami,keď vystúpate k tej pevnosti,odtiaľ je vidieť,je to blízučko.Mahdia nie je veľké mesto,určite sa nestratíte. 😉 My sme išli len tak sami a našli sme 😉

hasleerka
11. jún 2015

včera som pozerala na youtube ten hotel nour palace ... vyzerá to krásne .. aj chlapa to celkom nadchlo ... tuším ho lámem 😵 😵 😵

gabrielka79
11. jún 2015

My (2+1) sme boli minulý rok v Nour Palace. Bolo úžasne. Boli sme v období ramadánu a to bolo skvelé, v hoteli neboli žiadny domáci. Ramadán sa končil 2 dni pred naším odchodom a to už do hotela postupne prichádzali domáci, personál ich obskakoval, boli stredobodom pozornosti. Boli sme šťastní že ideme domov. Hotel je v skutočnosti veľmi dobrý, veľké izby, každý deň upratané. Jedlo bolo super, od raňajok až po večere, stále si bolo z čoho vyberať, jedlo bolo každý deň iné. Pri bazéne boli neskoré raňajky, dalo sa aj naobedovať, aby človek nemusel chodiť do jedálne, poobedňajšie palacinky boli úžasne. Počas pobytu sa dalo využiť 1 x ala karte reštauráciu, no v skutočnosti to bolo to isté ako v jedálni. Tobogány boli spoplatnené. More čistučké a krásne teplé, chodili sme skoro ráno obsadzovať slnečníky a lehátka. Animátori sa kazdý deň starali o program, niekedy to bolo až vtieravé ako lákali ľudí, každý večer boli vystúpenia, dalo sa dobre posedie a čo to popiť. Môžem skutočne tento hotel doporučiť. Mali sme izbu na poschodí (za bakšiš do pasu) opačne orientovanú, preto sme neboli hlukom hudby rušení. Čo bolo nepríjemné to boli cikády, ktoré boli počuť všade. Mali sme ich aj pár krát v izbe. V hoteli je aj bazén, no nevyužili sme ho. Obchodíky sú oproti hotelu, kde sa dá dobre nakúpiť. Obchodík je aj v hoteli pre tých ktorým sa nechce mimo areál. Ak by ste sa chceli niečo opýtať napíšte, prípadne pošlem aj foto. Krásne dovolenku. Tento rok ideme na Krétu, Club Calimera Sirens Beach.

mskorova
11. jún 2015

@gabrielka79 ďakujem za info, ešte sa spýtam, kedy je čas ramadánu?

mskorova
11. jún 2015

@hasleerka prajem ti veľa šťastia pri lámaní 😉

gabrielka79
11. jún 2015

Ramadán v islamských krajinách je od 18.6. do 17.7.2015.

mskorova
11. jún 2015

@gabrielka79 vďaka, tak v takom bdobí tam väčšinou chodíme chvalabohu, raz sme boli v júli, ale teda aj počasie bolo neznesiteľné, aj preplnený hotel a veru aj tí domáci tam bežne chodili, to sme veru nechápali, len to sme si nedali do súvisu s ramadáném, mysleli sme si, že do niektorých hotelov ich púšťajú a do niektorých nie, a viac sme sa nad tým nezamýšľali,

hasleerka
11. jún 2015

@gabrielka79 dik za info..nejake fotecky by potesili...na veceru ste ako chodili obleceny???
U mna asi na figu ze my mozeme len koncom jula...ale tak snad ak pojdeme hadam tych domacich prezijem...