Dubaj - tipy

10. dec 2022

Ahojte. Mala by som par otazok k dovolenke v Dubaji a bude vdacna ak mi poradite z vasich skusenosti:
1. poradili by ste prosim, ktora cast Dubaja je vhodna na dovolenku s dietatom (3 roky).
2. Je vhodnejsie s dietatom ist do hotela alebo apartmanu? Viem, ze v Dubaji si nejdu all inclusive - to ani nepotrebujeme ale zase nechce sa mi furt nahanat jedlo pre dieta.
3. Ako je to s plazami? Je pravda, ze treba si platit plazovy servis? Je teda vyhodnejsie ist do hotela s plazou kde uz je plazovy servis zahrnuty?
Ak mate aj tip na hotel budem vdacna
Dakujem Vam

jaja20
10. dec 2022

Ahoj, chcete ísť priamo vyslovene do Dubaja,alebo by mohol byť aj iný emirát? Lebo my sme boli vo Fujairah,v hoteli Rotana resort & spa a tam je All inclusive, krásna piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom, vhodná aj pre deti, plážový servis samozrejme v cene, plus plážový bar,a keď by ste chceli ísť do Dubaja, hotel vám podľa želania zabezpečí odvoz autom so súkromným šoférom na vami požadovanú hodinu. Šofér vás prevezie najkrajšími miestami, dá výklad o všetkom zaujímavom, a počká vás,kým si prezriete napr.Burj Khalifa,Frame, fontány,Palm...

fever
11. mar 2023

1) najlepšia časť dubaja je tá, ktorá leží v okolí červenej čiary metro systému (dubai red line metro). Tam sa deje všetko to podstatné - pláže, mesto, dubai mall. Môžeš si najsť hotel aj pri zelenej čiare (greenline) a potom na zastávke UNION metro station prestúpiť na červenú. Pri ubytovaní v dubaji daj pozor, či sa nachádza v blízkosti metro zastávky a či má hotel/apartmán dobré hodnoteniela, čistota hotelov v dubaji je pomerne na nižšej úrovni ako na slovensku
2) hotel alebo apartmán? Máš to jedno, túto otázku som nikdy neriešil skôr to čo mám samostatnú izbu, kúpelku, či nieje zdielaná atď...
3) väčšina pláží okolo červenej linky metra je zadarmo - jumeirah beach, marina (luxusná pláž pre bohatých turistov), kite beach, la mer beach...
Spoplatnená je pláž na palmovom ostrove, platí sa okolo 50€. Kúsok privátnej pláže majú hotel Burj Al Arab a Hotel Jumeirah , ale hneď vedľa nich sú krásne verejné pláže zadarmo

Hotel si najdi na bookingu, jeden môže byť lacný v januari a extradrahý v júni, druhý naopak. Dôležité je sledovať hodnotenia, nechoď do hotela ktorý nemá aspoň 6/7 z 10.

Takto z hlavy, keď chceš naozaj luxus tak Burj Al Arab, beach resort jumeirah.. keď niečo lacné tak hotel Nine v Deire (blízko union metro station), premier Inn tí majú viac hotelov v rôznych lokalitách.

Hotel si pozri na bookingu,. Ja som bol v Deire. (

tiezjedna
11. mar 2023

@fever nemyslím, že zakladateľka má záujem o tento typ dovolenky 🙂 Ty si šiel asi hodne low-cost, že?

fever
11. mar 2023

@fever ešte by som dodal, že reštiky a fastfoody na slovenské pomery lacné sú v dubaji na každom kroku a nič inclusive nie je treba. Najmä v deire ale aj v meste na 10m2 5 reštík :D

tiezjedna
11. mar 2023

@autorka v Dubaji je dosť plážových hotelov, ktoré ponúkajú AI. Ale musíš mať na to primeraný budget.

oliverceky
17. apr 2023

@fever Poznáte hotel Riu Dubaj?