Hotel Kotva, Bulharsko

cka
11. aug 2014

Ahojte, chceli by sme tam ist, je tu niekto, kto ma priamu skusenost. Privitam info od rodiniek, co tam boli s detickami. Vdaka.

mawka
12. aug 2014

@cka odporucam 🙂 sme boli posledny junovy tyzden, najlepsia dovca na akej sme kedy boli.

josephine77
12. aug 2014

My sme boli dva roky dozadu a mne prekážalo jedine studená voda v hotelových bazenoch. Mne tam malý ochorel.

jespera
12. aug 2014

Je tam krasny aquapark priamov hoteli -ale nikto sa v nom nekupe, brutalne studena voda...

cka
autor
12. aug 2014

@mawka
@jespera A neviete mi povedat, ako je to s plazou? citala som recenzie, ze si tam nesmies polozit deku abo uterak, iba vziat a zaplatit lehatka. Neviete, ci je to pravda?? A co stoji take lehatko? Vdaka.

jespera
12. aug 2014

To uz vam s istotou neviem povedat, ale skuste prezvonit do cestovky - budete mat 100% info.

mawka
12. aug 2014

@cka na plazi si mozes lahnut kde chces. je tam zona, ktora je platena, teda lehatka a dazdniky, ale je to tak na preskacku, kus platenej, kus neplatenej. plaz je pieskova, kamienky, musle. ja teda neviem, ale ak niekto hlada super hyper luxus, nech ide do karibiku. ja som bola nadmieru spokojna ako s ubytkom, stravou, hotelom, okolim, dostupnosti vsetkeho. nevracali sme nikto, ziadne hnacky, vyber jedla bol dobry, kopa zeleniny, ovocia, dezerty, vecer aj zmrzlina pre deti. bulharsko je lacne, vobec tam nemusis tahat vsetko, hned pri hoteli je kvantum obchodov, kupis si, co treba a za hotelom je kusok penny market, nakupis mega lacno. ako pisem, najlepsia dovolenka zo vsetkych. a co sa tyka studenej vody v bazenoch, ano, to je pravda, ale kedze sa snazia vodu udrzat cistu, dopustaju, filtruje sa, nestaci sa ohrievat. radsej studenu a krasne cistu ako teplu ako stanky a so stankami v nej. mojim deckam to nevadilo a ochoreli sme vsetci skor z klimy na izbe - regulujes si sama a nas maly to pustal na najviac chladno ako sa dalo. takze z vody nie, z klimy. voda aj ked bola studena, ale hrialo krasne slnko, takze clovek sa zohrial aj uschol rychlo. hotel cisty a na izbe sme mali denne upratane a vymenene uteraky.

mawka
12. aug 2014

@jespera v cestovke nikdy pravdu na 100% nepovedia 😉

cka
autor
12. aug 2014

@mawka Dakujem pekne, prave sme vyplatiti, takze letime vo stvrtok. Tesim sa aj bojim. Ten hotel sa mi v katalogu pacil, mam 2 dcderky, 5 a 2 rocnu a nechcela som ziadne tocive tobogany, malicke smykacky snad zvladnu, hoci su obe opatrne. Poobede budeme riesit iba more, kvoli alergiam a tak. Chceli sme tam iba ranajky, nakolko ine recenzie na stravu boli hrozne, ale nedalo sa v rodinnej izbe vziat iba ranajky. Tak mame polpenziu, budeme striedat, a vyskusame aj nejake restiky. Bulharsko sa mi paci, uz sme boli v primorsku na svadobnej ceste a bolo super. Odporucala mi v koale znama, ze hotel ma dobru polohu, lebo vraj z transferu vystupujeme medzi prvymi a nastupujeme medzi poslednymi. Tak snad to tak aj bude a transfer bude kratky. 🙂) Trosku ma odrazdal odletovy cas z BUL, bo sa odlieta o 8hod, cize treba vstavat, ale ta deti na ruky a kufor taham zubami, nee 🙂) srandujem. 🙂)

mawka
12. aug 2014

@jespera a este taky detail, bazeny v hoteli boli narvane vsetky. aj vpredu aj vzadu aj aquapark.

cka
autor
12. aug 2014

@mawka v pohode, to aj predpokladam, pri velkom hoteli. Ale neva, snad uz to nebude take zle, kedze sa dali kupit rodinne izby este tam, tak nebude snad taka plnka uz a dufam, ze uz vsetci boli na dovolenke 🙂)) len my v tesnom zavese.
V jednej negativnej recenzii aj pisali, ze z jedalne sa nemohlo nic vyniest, ani na terasu kava a zmrzka, ze chlapik sa vyhrazal pokutou 15e. Nemala si skusenost?

mawka
12. aug 2014

@cka no tam sme leteli v ok case, naspat v noci, takze viem, o com hovoris, snad este horsie nez rano.. ale spomienky ostali krasne. urcite chodte do nessebaru, chodte sa vlacikom previezt, chodte lodou z nessebaru na sunny beach, chodte s konskym kocom do noveho nessebaru, su to zazitky, hlavne pre deti. tiez som mala obavy, lebo vela ludi sa na stravu stazovalo. ak budete chodit medzi prvymi, tak bude aj tepla aj velky vyber. ale u nas doplnali stale. restiky su lacne, dobre sme sa najedli v starom nessebare v zornici. je tam aj detsky kutik. najdete ju podla takej drevenej lode, este niekde najdem fotku. tam varia super, na prepocet lacno a krasny vyhlad na more od jedla.

mawka
12. aug 2014

@cka hej, nesmie sa nic vynasat, ale to chapem, preco by sa malo? to by potom kazdy robil, nerobil by utratu v inom bare, je to biznis. v jedalni bud aj dve hodiny, najedzte sa, co hrdlo raci, ale nevynasajte von. ta obsluha v jedalni to su taki neprijemni mladi ludia, ale my sme si z nich uz ku koncu prdel robili. ved obsluhuju a ked som tolko vyvalila za dovcu, tak uricite ma nerozhodi nejaka pracovna sila v bulharsku. treba si uzivat a nevsimat si zbytocne blbiny 🙂

mawka
12. aug 2014

@cka ta izba, kde spia deti, to je rodinna. to je jedna a este vedla dalsia miestnost s balkonom tiez a s velkou manz. postelou. v oboch je TV. sprchu, kupelku vidis. ja som bola fakt velmi spokojna. datum nevsimaj, zle nastaveny fotak. de facto su to cerstve fotky, z tejto sezony. my sme boli tyzden pred zaciatkom a nelutujem. 5 dni bol veget, potom sa posledne dva dni navalilo kvantum turistov, takze uz bola tlacenka vsade.

cka
autor
12. aug 2014

@mawka tak my nemame rodinnu, ale 2+2, lebo mam male deti, a do rodinnej vraj vacsie deti, co uz je aj vyssia cena, lebo platim ako za dospeleho. Tak uvidime, ale ved na izbu budeme chodit len spat, takze pohoda. Co sa tyka toho jedla, jasne, len my mame taky zvyk, ze si vynesieme poslednu kavicku na terasu a dame si este tam. 🙂) Moj muz kavicku nepije, ale vtedy si somnou da. Ale v pohode, nevadi. 🙂)
No teda, zazitky treba, to je jasne, len ci som zmenila dost penazi 🙂) Nevyberala si z bankomatu tam rovno ich menu??

mawka
12. aug 2014

@cka kavu si das pri bazene, ale robia piccolo, to je nic, ale fajnova je vlastne capuccino. je vo velkej salke a chuti ako kava, je to silnejsie 🙂 a paradoxne lacnejsie ako kava.. ked sme prisli na recepciu, hodila som psie oci, take dve starsie recepcne vedia krasne po slovensky, tak nam rodinnu dali 😉 to podla mna len cestovky vymyslaju, mrkla na mna a dala nam rodinnu 🙂 aj bez priplatku 😀 peniaze som na slovensku nezohnala, pri recepcii je zmenaren, pri penny markete je bankomat, ja mam tatru, vyberala som niekolkokrat a poplatky som mala dokopy 7 e za tie vybery. platit kartou sa da v lepsich restikach a ta zmenaren funguje aj na platobny terminal, takze v pohode. a inak zmenarne su tam na kazdom rohu, v tomto je to uplne v pohode. no a z bankomatu vyberane, bol lepsi kurz nez v zmenarni. v jedalni maju aj vysoke stolicky pre male deti. treba sa popytat, kdesi vzdau boli ulozene. a inak, rodinny hotel, strasne vela deti, pohraju sa spolu, vela slovakov, cechov, najdete si aj vy na pokecanie ludi. planujeme sa tam vratit aj buduci rok.

cka
autor
12. aug 2014

Joooj, zlata si, dakujem ti kraaasne za prijemny pohlad. Ja niesom narocna, ale zasa co-to pre deti chcem. A vdaka za info o capuceino, manzel ma rad, takze si budeme davat tam. 🙂) Takze psie oci idem trenovat. 🙂) V pohode, hlavne nech nespime na ceste. Buduci rok chceme skusit uz cez booking.com a letenky z Budapesti do Burgasu, samostatne objednat, lebo ked sme pozerali pred tyzdnom, vedeli by sme dat toto za 1000e, teraz mame drahsie. Ale vdaka, fak si zlata. Urcite sa ozvem, ked sa vratime, ze ako bolo. 🙂 A prachy nejdem menit, budeme vyberat z bankomatu teda.

cka
autor
12. aug 2014

@mawka a este nam aj 30tky hlasia, takze bude snad dobre pocasie. 🙂)

mawka
12. aug 2014

@cka ano, cez booking sa oplati, tiez zvazujeme, ze budeme takto cestovat, aj co sa vyletov tyka. cestovky su predrazene. aj nas to vyslo dost, ale decka boli stastne, na plazi sa vyhrali s pieskom, stavali sa hrady, vlny si uzili, vstup do mora je pozvolny, je tam asi metrovy pas kamene, ale prejdes cez to - su tam vychodene cesticky a potom uz len piesok, aj pre mimina, malinko vody. preto sa mi to aj pacilo, ze bolo bezpecne more, ziadna hlboka voda a teplucke. a mozno budete mat teplejsie. my sme sli, kukala som rozne portaly o pocasi, slubovali len 25°C, more len 21°C a nakoniec bolo vyse 30 vzduch a more teplucke, neskutocne teple.teraz bude aj viac, lebo bude zohriate.

merkur08
15. aug 2014

my sme boli druhy a posledny krat. oproti minulemu roku to tento rok bolo o dost horsie, aj co sa tykalo stravy, v restauracii totalny chaos , ziadny volny stol , cakali sme na ranajkach kym sa uvolni stol s detmi aj 10 - 15 minut, chaos, nervozny ludia pri bufetovych pultoch a hlavne domaci bulhari boli niekedy az maximalne neprijemny. Ceny sa zvysili oproti minulemu roku , aj na plazi lehatka a slnecniky zdrazeli.

cka
autor
26. aug 2014

@merkur08
@mawka
Ahojte, tak sme spat, vratili sme sa v pondelok. Ako pise Merkur08, tiez sme mali nervy v restike, ked sme sa chceli najest, volny stol nebol, plno ludi pri pultoch a ziaden vyber. Akoze detsky hotel a na veceru daju rybacie prsty, kuracie nugety a dvojdnove hranolky? Cestoviny iba na ranajky, na vecer ani jedna. Strava ma teda riadne sklamala. Inak hotel izby super, velke, mali sme 2+2, deti sa tam aj vyhrali, more super, krasne, stale sme si dali uteraky k vode, aby sme na deti videli a hrali sa s nimi v piesku, takze sme ani raz nevyuzili lehatka a slnecniky. Cez obed sme chodili oddychovat na izbu, nakolko mladsia este potrebovala spat. Co sa tyka bazenov v hoteli, tak boli na moj vkus dost studene. NO ale co uz, tam sme chodili malo, iba sa tak dotuknut po mori, ked decka chceli vidiet kamosky, tak tam sme stale niekoho nasli.
Vsetko ma svoje plusy a minusy, tu bol minus neskutocne nevyvazena strava a fakt, personal ma niekedy vedel riadne dorazit a nasrat. Ako napr. ked bola raz za tyzden detska diskoteka, sadli sme si po veceri, ze pockame, kym decka dotancia, a dosla casnicka, ze co si dame. My ze nic, sme po veceri, tak povedala, ze nemozeme sediet na stolicke za stolom na terase, lebo sef si to nezela, iba ak si nieco objedname. Ze sa mame postavit alebo sadnut na zem. Ta to uz kde sme??? To iste aj pri detskom kutiku, ked sme cakali na deti, museli sme si daco objednat. Po par dnoch som ten ich vymysel vulgarne zacala ignorovat, a dali nam pokoj. Ta tak. Takze prostredie, izby, more, pocasie, vsetko ukazkove, len strava a spravanie ludi o nicom.

cka
autor
26. aug 2014

Inak, boli sme si popozerat aj nejake aparthotely v okoli, a rozhodli sme sa, ze nabuduci rok skusime takto dovolenku riesit. Napr. asi 500m vedla bol GaLeon, neskutocny, bazeny krasne, nove ihrisko, bar, na drzovku sme stale vosli zozadu do hotelov a pokukali, co tam maju lepsie a pacilo sa nam. 🙂))

mawka
26. aug 2014

@cka no tak to som z tej stravy prekvapena. mozno u nas ot bolo este dobre, lebo sme boli pred sezonou tyzden. fakt sme skor mali restiku poloprazdnu a jedla tym padom kopec. my sme rozmyslali prave nad starym nessebarom, mna to tam okuzlilo a tiez apartman nejaky tam a na sunny beach, ktora je verejna vlacikom sme tam raz dva 🙂

kikina84
3. máj 2017

@jespera
@cka baby je tam draha strava? lebo nam vychadza dovca len s ranajkami tam na ten termin co chceme..a teda budeme musiet kupovat..kolko si mam vyclenit cca a ako prebiehaju ranajky pripadne..diky moc