Kam na dovolenku koncom septembra?

katkattf
28. júl 2015

Ahojte,
prosím Vás kam by ste odporúčali ísť na dovolenku v týždni od 15.9 - 22.9., kde je ešte teplo na kúpanie? Turecko, Egypt, Tunisko aj Maroko úplne vylučujeme, tam by sme si neoddýchli. Rozmýšľame nad Krétou, Kaprverdskými ostrovmi, Španielskými ostrovmi, len neviem, kde by mohlo byť teplo aj na kúpanie. Na internete píšu, že je tam priemerne 28 stupňov, ale keď čítam reálne skúsenosti, tak tá teplota je do prvej polovičky septembra a potom sa už nedá kúpať.
Ďakujem za každý tip 🙂 😉

peneloppe
28. júl 2015

Mallorca je super. More bude teplucke, aj pocasie stale krasne.

tenerifka
28. júl 2015

@katkattf urcite Kanarske ostrovy, v tom tyzdni, co uvadzas, a este aj neskor do konca oktobra je tu najlepsie pocasie z celeho roka. Ja zijem na Fuerteventure bez prestavky 16 rokov a zarucujem ti, ze bude teplo, teple more(je to sice Atlantik, ale v tomto obdobi ma najlepsiu teplotu v roku), fukat bude minimalne alebo vobec a nezaprsi ani jeden den. Ak je 28-30º, bude naozaj horuco, lebo na slnku je podstatne viac, sme blizsie k rovniku ako Europa

peneloppe
28. júl 2015

@tenerifka

Fuerteventura som tiez chcela napisat ale more je tam dost chladne, my sme boli koncom juna a ladove. Tiez hrozny vietor. Ale inak top dovolenka.

katkattf
autor
28. júl 2015

@tenerifka @peneloppe jej ďakujem pekne za tipy 🙂 čítala som v diskusiách o týchto dvoch ostrovoch, žeby tam mohlo byť pekne teplo, tak ste ma v tom uistili, idem hľadať ponuky 🙂 zatiaľ u mňa vyhráva Tenerife a skúsim aj nájsť tú časť Fuerteventura, ste zlaté, vďaka 😉

martuska75
28. júl 2015

@katkattf Krétu podľa mňa skôr nie. Boli sme prelom august/september a podľa mňa to bol už hraničný termín na kúpanie pre deti.

livka88
28. júl 2015

@katkattf my sme boli presne v tomto termíne dva alebo tri roky dozadu na Mallorce a bolo teplo a more úplne úžasné, malí súrodenci sa skvele vyšantili..jeden deň bolo trošku doobeda škaredšie, fúkalo ale inak celý týždeň teplo

anega79
28. júl 2015

Korfu my sme boli koncom septembra a bolo este teple more. Kanarske ostrovy vobec, ta voda je strasne studena aj ked vonku mozu byt teplo

kikushaa
28. júl 2015

Ja som bola na Rhodose, von okolo 30 stupnov, prsalo raz a to bola miniprehanka. more malo asi 27 krasne vyhriate z leta, podla mna ani na sicilii by nemuselo byt zle

tenerifka
28. júl 2015

@peneloppe boli ste bohuzial v najhorsom moznom obdobi, znovu napisem, september je top co sa teploty mora tyka, a nefuka

peneloppe
28. júl 2015

@tenerifka
Fakt? No vidis, to sme nevedeli ale nebolo to fukanie az take zle, kazdy den sme sa kupali pri bazenoch, na plaz sme isli asi trikrat kedze v mori sa aj tak kupat nedalo. A viem ze ked sme sa stazovali barmanke ze ako fuka tak sa len smiala ze to este nic nie je, ze fuka aj ovela horsie.

😀

tenerifka
28. júl 2015

@peneloppe Jun/jul/august fuka najviac z celeho roka, najma v oblasti od Costa Calma po Esquinzo/Jandia.
Morro Jable je uplne iny level.
Ja byvam v Costa Calma a na plaz teraz vacsinou chodime autom 20 minut do Morro, lebo u nas vyfukuje

http://www.isla-fuerteventura.net/webcamII.html

Tu je link na webcamery online, tam mozes vidiet aktualne pocasie na plazi v Morro Jable

peneloppe
28. júl 2015

@tenerifka
Skoda ze cestovky to takto pekne a uprimne nepovedia klientom. Ale bola to super dovolenka, nam sa velmi pacilo.

fra
28. júl 2015

mám úplne identické skúsenosti s dievčatami- @peneloppe @martuska75 @livka88
často chodime na dovolenku koncom septembra ... Malorka bola úžasná, more totalne teplučké, boli sme aj na Kréte a tam už bola voda chladnejšia a veľa fučalo - asi ale závisí asi aj od orientácie a typu pláže a ako sa ten- ktorý rok vydarí

katkattf
autor
28. júl 2015

@fra od Kréty ma aj kamarátka odhovorila, že tam už od polovičky septembra je na severe silný vietor a na juhu zas o 2 stupne chladnejšie, že v mori sa už moc kúpať nedá

katkattf
autor
28. júl 2015

@livka88 tak skúsim veru aj Mallorcu 🙂 tá sa mi tiež páči

katkattf
autor
28. júl 2015

@kikushaa jej tak skúsim aj Rhodos 🙂
@anega79 aj Korfu
ste zlaté kočky, som bola zúfalá z toho, že už sa nám nikde nepodarí vycestovať za teplom, ale zrazu toľko možností 😉

katkattf
autor
28. júl 2015

@martuska75 inak ma prekvapilo, že na Kréte je chladnejšie ako na Rhodose, na mape je nižšie položená, tak som očakávala, že bude teplejšie 🙂 asi to nie vždy platí pri ostrovoch

tajka1986
28. júl 2015

Lloret de Mar 🙂 my chodime iba vtedy,more teplucke,paradicka

martuska75
28. júl 2015

@katkattf Chodievame obvykle cca +/- v podobnom termíne prelom augusta -skôr začiatok septembra a čo sme boli na Rhodose tak tam bol ten september ešte super. Konečne sa dalo trochu normálne existovať (ten august bolo ešte strašne teplo) a more pohoda teplé. Ale tá kréta (boli sme 2x na juhu), bolo síce ešte teplé na kúpanie dosť ale posledné dni už to bolo pre mňa len tak-tak. Na sicílií veru neviem či by bolo koncom septembra ešte teplé more, tam aj cez sezónu treba zvaažovať že kam. Napr. na juhozápadné pobrežie by som nešla (kúpať sa myslím) , na východnej strane hlavne dole je dosť teplé more, ale po prazdninách už veru neviem. Taliani chodievajú na dovolenky v auguste a asi vedia prečo. 😉

tenerifka
28. júl 2015

@martuska75 No Taliani chodia na dovolenky v auguste preto, lebo mavaju celozavodne dovolenky a ich deti prazdniny 🙂

kikushaa
28. júl 2015

@martuska75 ja som na sicilii bola prvy augustovy tyzden a veru nedalo sa tam existovat, boli sme na vychodnom pobrezi, von pomaly 40 a more malo 31-32teple ako stanka,ziadne osviezenie. Sme chodili von vecer,kupanie detto, cez den po tienoch ako upiry :D frajer co tam bol aj leto pred tym v pobodnom obdobi hovoril ze to bolo navlas rovnake..na tieto ostrovy podlA MNA treba chodit koncom augusta,v septembri. Ale zas zavisi aj od cloveka co mu vyhovuje..mne tropy 32+ nevyhovuju

bubelko
28. júl 2015

@katkattf ak spanielske ostrovy, tak kanarske. Mallorca je uz nestabilna. Moze vyjst super ale nemusi. My sme ku koncu septembra mali aprilove pocasie - slbjo, teplo, ale aj dazd a zimu.
minuly rok som bola s kamoskou na jesen na gran canarii a super - aj teplota vzduchu aj vody 😉

moni73
28. júl 2015

@katkattf korfu je myslim najsevernejsi grecky ostrov, bola som 2x, nemam z neho dobry pocit. ale pridavam do moznosti cyprus - zatial ho nikto nespomenul 😕

martuska75
29. júl 2015

@kikushaa Na Sicíliu by som na kúpaciu dovolenku koncom septembra začiatkom októbra ja osobne nešla. Ked si pozrieš ako tam býva - na www. wunderground.com sú historické dáta počasia tak je tam kolo 26 stupňov. Na poznávačku ideál, ale pre mňa osobne na kúpanie s deti už málo, ale samozrejme je to o tom čo očakáva. 😉

kikushaa
29. júl 2015

@martuska75 no tak to ano na kupanie, hlavne pre deti, to je uz pase..moj ani teraz v tych horucavach nechce do vody pokial voda nema 30 😀