Karavaning

kvietok23
26. jan 2012

ahojte, je tu niekto, kto ma karavan a chodi na vylety? 🙂 hladame karavanistov 🙂

womankc
23. apr 2014

@tilly hej to ma láka dnes si v hornej marikovej a zajtra v amsterdame xixiixixii 🙂

tilly
23. apr 2014

@womankc no hej a my strasne radi bicyklujeme, tak hladame campy, aby boli blizko cyklocesty, teraz sme boli v mnichove a tam bolo blizko aj metro, bus, cyklocesty vsade, parada, len na prd pocasie 😠

womankc
23. apr 2014

@tilly no moje staršie deti cyklistiku robia , tak to takto od marca do októbra sa moc pocestovať nedá, majú súťaže, ale tiež všede trepeme bicykle, keď sa podarí utrhnúť ......................... radi cestujeme všetci
no ja by som najprv rada tie okolité štáty pocestovať , celkovo európu

tilly
23. apr 2014

@womankc jeej cyklisti 😵
Ja chcem tiez co najviac z eu... hlavne at, sui, it, fr...

womankc
23. apr 2014

@tilly no ja najskôr rakúsko, bavorsko, taliansko , francúzsko a ak sa bude neskôr fakt dať a bude sa nám to páčiť , tak severské krajiny, to je môj sen
som ti vďačná za link , manžela to nadchlo , nenatrafil na to , napriek tomu , že sa furt mrví v tom . Bol rád.

albao
23. apr 2014

Môjho muža to hrozne láka. Brali ste aj maličké deti? Ja mám pocit, že ten môj drobec ledva chodí, však mi ani do karavanu nebude vedieť vliezť. A že sa tam baby budú biť o miesto, lebo tu sa koľko razy staršia zavrie, aby mala pokoj a malá jej netrhala hračky. Proste si to neviem predstaviť, mám pocit, že by to boli stresy s maličkými deťmi (dcérky 1r a 3r).

womankc
23. apr 2014

@albao nemyslím si , tam bude veľa iných podnetov pre decká neokukaných a keby to nedajbože bolo ozaj zlé , tak sa jednoducho vezmete a vrátite . Pre decká je to podľa mňa dobrodružstvo . Tak či tak tvoju starostlivosť potrebujú a to ti môže byť jedno , kde im dáš papať , plienku, spať. U nás s tým nebol problém , naše sa prispôsobili všade .Tak to trebárs najskôr vyskúšajte niekde tu na Slovensku na víkend a uvidíte, či to ide 🙂

albao
23. apr 2014

@womankc hej, chce to testovací víkend

tilly
23. apr 2014

@albao my sme boli prvy krat, maly este nemal dva roky tusim... nasi sa praveze doma mlatia, vonku su vacsinou normalnejsi, teda ked maju vela podnetov, co na karavane je vzdy 😵
nasi su taki cestovatelia, s nimi sa celkom dobre cestuje, celkom aj vydrzia v aute, aj v restauraciach a hoteloch... obcas su hlucnejsi, ale tak su to deti... teraz sice trosku vyvadzali v kempe, kym sme tam neprisli, bolo tam ticho, klidecek, ked sme prisli, tak sme dva tajfuny vypustili v aute, akoze nerobili zle, hrali sa, kopali si loptu, hrali ping pong, ale tak bolo ich pocut asi aj do salzburgu 😀

tilly
23. apr 2014

@womankc my mame rakusko celkom pojazdene, nie krizom krazom, ale salzburg par krat, innsbruck, salzkammergut, tu okolie dolne rakusko a tak... bavorsko - teraz sme boli v mnichove... inak mas v podstate podobny vkus, tieto veci chceme pobehat aj my 😵 ale potom na juh, ja nemam rada zimu 😀

mathis001
14. máj 2014

ahoj my chodievame s karavanom na dovolenku a chcem od teba typ kde ste boli vy a kde sa vam pacilo

tilly
15. máj 2014

@mathis001 na koho bola otazka?

mathis001
15. máj 2014

na karavanistov...

katkasofi
15. máj 2014

@albao my ideme so 16 mesačným na tri týždne v kuse do it a Chorvátska a potom ešte v auguste na 10 dni 🙂 už sme s malým vyskúšali tri dni vo villa betula 🙂

albao
16. máj 2014

@katkasofi rovno 3 týždne? To by som nenabrala odvahu. Vo Villa Betula sme boli, ale v tom domčeku. Zatiaľ sme sa rozhodli, že najprv vyskúšame stan, noc-dve niekde v lese, neďaleko, aby sme prípadne mohli dobehnúť domov. A podľa toho, ako nám pôjdu bojové podmienky, tak vyskúšame karavan a tak

tilly
16. máj 2014

@albao v karavane nemas bojove podmienky... 😵 😉

katkasofi
16. máj 2014

@albao my mame príves. Keby niečo tak ideme hneď na sk a príves zostane tam ;) neskusala si ten príves v betule na prenájom? Jeden je tam co prenajímajú, ten druhý je náš ;)

gabko26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
albao
16. máj 2014

@katkasofi nie, neskúšali sme to, vtedy ma to nenapadlo. To až v zime začal muž špekulovať nad karavanom. No uvidíme, moje obavy sú najmä z toho, že mladšia má teraz deštrukčné obdobie, všetko skúma, nemá cit a tak zničí. K tomu staršia často potrebuje súkromie, aby jej mladšia neničila veci, ... no obávam sa hašterenia a problémov, obzvášť okolo vyrušovania v spánku, pri hre, či bežnom fungovaní ... Už som bola na plachetnici pár ráz, tiež je to tam stiesnené a viem, čo dokážu stiesnené priestory, takže aj preto mám obavy 😅 No uvidíme, začneme otužovať stanom a potom skúsime víkend s prívesom, či karavanom a poto sa uvidí. Leto je už za rohom 🙂

katkasofi
16. máj 2014

@albao my ideme budúci wekend do betule. Je tam to kráľovstvo detské.. Tak to bude malého druhý pobyt 🙂 nepridete? Budeme susedia 🙂 🙂

albao
17. máj 2014

@katkasofi 😀 už máme v pláne FamilyPark v AT, tak niekedy nabudúce 😉 Rozmýšľame tam ísť skôr v lete, s dedkovcami. Ale pozdravujte koníka Lea, na toho staršia doteraz nezabudla 😀

katkasofi
17. máj 2014

@albao a ten family park je ďaleko od BA? My mame koníka Zorku 🙂 v betule, lea nepoznam, no opýtam sa 🙂

albao
17. máj 2014

@katkasofi jáj, vy jazdíte na zorke? Dérka chcela len na tom poníkovi, Leovi. Odvtedy je každý čierny poník Leo 😎
Ten FamilyPark je cca do hodinky z Bratislavy. Síce je to akýsi obrovský nápaditý lunapark, ale niektoré veci ako vodný park pre batoliatka, to sa im podarilo, to ich naučí aj fyzike vody 😀 Každopádne, raz do roka, zvládneme aj lunapark 😅 😝
http://www.familypark.at/index.php?id=2

katkasofi
17. máj 2014

@albao hej hej. Malá ju vie už aj ovládať, cvála sama a raz skákala aj cez prekážky na nej. Je to profi koník pre deti. Ten family vyzerá super. My sme od BA cca 1,5 hod, možno tam pôjdeme kuk. Aj pre take 1 ročné je tam teda zábavka??

albao
17. máj 2014

@katkasofi jáj, tak toho koníka sme my len obdivovali, netrúfla si na neho, ešte bola malá.
Inak v tom family parku je toho pre ročné dieťa menej, ale stále dostatok - ten batoľací vodný park, vláčik, korytnačky, ... a samozrejme to zoo a kŕmenie zvieratiek. Však ja som tam bola aj s polročnou 😀

michaldado
5. jún 2014

@viera386
Ahoj 🙂 Keď ho tam máš celú sezónu. Koľko to tak stojí zo všetkým poplatkami? Ďakujem

viera386
5. jún 2014

Ahoj,ak máš záujem,tak si to musíš v konkrétnom kempe pozrieť v cenníku PAUŠALBýva cena + PDV/DPH/.Konkrétne Solaris tento rok 3890 € Cena je za celú otváraciu sezónu .Pre 5 osôb.každý kemp má iné pravidlá pre paušál,niekde musíš nahlásiť 8 mien,ktoré sa budú v karavane striedať,inde je to bez obmedzení.Tento rok sme presunuli jeden karavan do Pakoštane.Tiež je tam krásne a kľud...Cena 2000....Ak by si niečo potrebovala,sa spýtať,napíš mi na email: vpracharova@gmail.com

tilly
5. jún 2014

@viera386 solaris je strasne drahy...

viera386
6. jún 2014

To síce máš pravdu,ale kempy už sú o štýle dovolenky,nie o šetríení.Treba sa na to pozrieť i na kvalitu ubytovania a ponúkaných služieb. v rámci celého ateálu..Každý rok niečo nové-krásne ružové stromčeky popri chodníkoch,dva roky nazad im vymrzli palmy,za niekoľko mil.kun.Kúpili nové,veľké...Po pláži chodia uúratovačky zberajú smeti,ohorky...Poznám i iné 4* kempy a vermi,že sú i drahšie.Je to veľa,ale otvárajú medzi prvými a zatvárajú posledný.Pre porovnanie,v kempe Borik pri Zadare- Krásna pláž,prostredie,čistota sa dá tiež,ale do sociálok tu nikdo asi 25 rokov nedal ani kunu.Za celú sezónu dáš 2900 €.Rozdiel v službách hmatateľný.Inak sa dá využívať ak nechceš ísť na celú sezónu rôzne zľavy ako karta CCI a pod.

katkasofi
6. jún 2014

@viera386 Vierka a vy budete teraz v solarise? My ideme tiež. Najskôr ideme do Marina di Venezia a potom od druhého júlového týždňa sme v Solarise 🙂