Ktorú časť Rhodosu odporučate s 1,5 ročným dieťaťom?

divozienka26
8. apr 2015

Cize ziadne animacie ani nic take zatial nepotrebujeme. Stacila by piesocnata plaz a mozno trosku tichsie prostredie, park kde sa ist prejst s kocikom. Poradite? Chceli by sme ist koncom juna.

zuj
8. apr 2015

Ja ti poradim vyberat konkretny hotel a nie oblast, pretoze kazdy hlada iny komfort, stravu, zalezi ci chcete apartmanovu izbu alebo vam staci klasicka dvojpostelova izba, hotel priamo na plazi a pod. Plaze na Rodose su vacsinou piesocnate, ale vstup do mora byva kamienkovy, nie su to ale ziadne kamene ako napr. v Chorvatsku takze topanky do mora netreba, v mori bol uz opat piesok. Nasim dceram sa naopak kamienky pacili, bola to vacsia sranda ako samotny piesok🙂 My sme boli konkretne v hoteli Lindos Princess, je to dost velky rodinny hotel, co ale znamena, ze v sezone je plny deti, takze aj animacie a program pre deti nechyba... Inak mna Rodos uplne ocaril a to sme uz boli na vsetkych znamejsich gr. ostrovoch, urcite by som sa rada este vratila len najst dobry hotel, ktory vyhovuje nasim kriteriam🙂 Ak by si chcela viac info kludne napis, rada poradim🙂

divozienka26
autor
8. apr 2015

@zuj Pozerala som aj Lindos Princess ale zda sa mi to obrovsky komplex. Radsej by som brala mozno mensi hotelik, chodit na plaz nie k bazenom abrala by som iba s ranajkami a zbytok by sme sa prestravovali po domacich restauraciach....ci je tam moc draho? Oplati sa radsej zobrat si plnu penziu?

mima86
8. apr 2015

My sme boli v hlavnom meste priamo. chodili sme na dve plaze. Jedna bola pri hotely, tam bolo pokojne more, chodili len domaci prevazne, takze malinko ludi, ale plaz bola pieskovo kamienkova (co dost bolelo) a vo vode s dost velkymi kamenm (idealnymi na uraz si myslim)i. vstup bol taky prudkejsi. na plazi nic okrem sprchy. druha plaz bola na opacnom konci pri egejskom mori, tam boli vlny, plaz taktiez kamienkovo pieskova ale skor ako strk. vstup taktiez prudsi a pri tych vlnach bolo treba davat pozor (hlavne ja neplavec) ale druha polovica bola miernejsia. na plazi boli sprchy a kabinky aj nejake atrakcie ale nie vela toho. v meste sme v pohode chodili pesi alebo busom. bol tam pristav a stare mesto s obchodikmi. okolo je byvala priekopa, kde sa da prejst. boli sme aj na vylete vo faliraki. tam je plaz len pieskova (ovela prijemnejsie) a vstup uplne pozvolny. boli sme dost daleko od brehu a stale sme mali zem pod nohami. idealne pre take male dieta. bolo tam viac ludi aj nejake atrakcie. okolie sme velmi nestihli ale prislo mi to skor o hoteloch, obchodoch a restauraciach. inak urcite by som brala penziu, lebo tam nechate dst penazi. nevravim, ze uplne predrazene, ale tak okolo 20 za jedneho obed je dost.

zuj
8. apr 2015

@divozienka26 je to velky komplex, ale ked pojdete koncom juna tak je to podla mna v pohode, jedine kde bolo citit to mnozstvo ludi bola restauracia inak pri bazenoch a na plazi bolo vzdy dostatok lehatok. Ja by som na vasom mieste zvazila to stravovanie v restauraciach hlavne ak idete s malym dietatom, my sme boli s takmer 2rocnou a bola, som rada, ze mala celkom pestru stravu, predsa v restauracii si neobjednas vzdy aj polievku aj zeleninu, hlavne jedlo naraz atd. Ceny ti poradit velmi neviem, kedze my sme mimo komplexu jedli len raz a to v hlavnom meste pizzu, ceny boli o nieco vyssie ako u nas, co si pamatam...ja vzdy vyberam dovolenku podla konkretneho hotela lebo darmo mozem byt na Rodose, ked hotel je o nicom...Mozem povedat, ze este sme ozaj nemali zlu dovolenku, vzdy si citam vela recenzii na internete, najma cez Tripadvisor...

saska.t
8. apr 2015

Kedze Rhodos ma ako ostrov naozaj len 200 km dokolecka je naozaj lepsie hladat hotel vam vyhovujuci ako oblast staci pozriet a zadat cestovke poziadavky a oni ti najdu hotel priamo na mieru 😉

lu17
8. apr 2015

@divozienka26 Hlavne mesto neodporucam, je tam síce rušný večerný život ale ak hľadáš kludné miesto tak Kolymbia je super, máš sa kde poprechádzať. A ak budeš chcieť máš tam aj dosť obchodov, takže večer sa dá popozerať kľudne i s dieťaťom v kočíku . 🙂 Pláže sú kamienkové skoro všade 🙂 Páčila sa mi aj pláž oblasť pred Kolymbiou, smerom na hl. mesto Rhodos - Afantou . Je to super lokalita,lebo máš blízko k hlavnému mestu pokiaľ by ste sa rozhodli ísť na výlet 🙂 Rhodos je moja srdcovka 🙂

ferokrat
8. apr 2015

@divozienka26 minuly rok sme boli so 14 mesacnym synom vo faliraki, hotel rhodos royal cez hydrotour. Kukni to na webe, bude sa pacit. Ma velku zahradu, kde sa da v tichosti prechadzat s kocikom, popr odparkovat spiace dieta pod tieniacim stromom a hor sa do vody alebo do baru. Plaz je od hotela do 100m, osadenstvo vacsinou rodiny s detmi, ci nemecki a anglicki dochodcovia. Je tam plno animatorov aj sk/cz hovoriacich, maju detsky klub. Radi postrazia dieta aj na niekolko hodin. V restike je detsky kutik, na veceru su pripravene 2 detske polievky, tusim tri druhy detskych jedal a ovocne pyre. Vazne odporucam. Urcite by som nesla juznejsie, dalej od rodosu mesta a letiska, do faliraki to bolo okolo 40min busom, viac by uz pre krpca bolo trapenie, mozno ked bude vacsi.

zuj
9. apr 2015

hlavne mesto ani ja neodporucam, hotely co som videla, boli sice pri mori , ale za hlavnou cestou, myslim, ze cim juznejsie na vych. pobrezi pojdete tym je to kludnejsie, cesta na letisko bola nieco cez hodinu a nase kocky to v pohode zvladli, Lindos Princess je tiez v obrovskej zahrade takze kocikovat sa dalo v klude mimo ruchu bazenov a animacneho programu, izby mali velke balkony a co som si vsimla vsetky rodiny, co sme boli sme dostali rodinne izby, teda dve spalne oddelene posuvnymi dverami

zuj
23. apr 2015

@divozienka26 este ma napadlo, ci si v skupine "Cestujeme na dovolenku k moru"? Tam by ti urcite vedeli poradit s vyberom hotela, ak este nie ste rozhodnuti...Ak chces, mozem ta dat pridat...

mapa
23. apr 2015

@divozienka26 jednoznacne hotel porto angeli v stegne. nadherna plaz, krasny areal, boli sme tam s 3 rocnou a 15 mesacnym v strede juna a bolo to vyborne http://portoangeli.com/
vyskusali sme aj irene palace v kolymbii, ale v porto angeli sa nam pacilo o dost viac 🙂 http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g635615...

divozienka26
autor
24. apr 2015

@zuj Dakujem, to som ani nevedela ze taka je, skusim sa popytat 🙂

divozienka26
autor
24. apr 2015

@mapa jeej dakujem za tip, popozeram recenzie a foto mozno bude ten pravy 🙂 radsej ist niekam s referenciou ako na blint

libka1
24. apr 2015

@divozienka26 v lindos princess sme boli, ak hladas klud a prechadzky tam ho urcite nenajdes... prechadzka skoro vobec, max do najblizsej dedinky tusim Lardos sa to volalo popri ceste...., na plazi sa prechadzat neda, je ohranicena. toto je skor uz pre vacsie deti co si chcu uzit animacie 😉
my sme tam boli v termin 1.6.-11.6 a ten hotel bol uplne plny... cestovka nas doviezla o 5 rano a horkotazko sme dostali izbu o 13.00

jankapo
24. apr 2015

@divozienka26 boli sme na Rodose 2x a sla by som este raz...raz sme sli a deti mali 3 a 1,5r. a potom sme boli zas pred 2 rokmi...prvy krat sme boli ubytovani v Stegne (nie v hoteli ale na private) a prenajali si auto. Stegna je pokojna dedinka, odtial blizucko autom je nadherna piesocnata plaz Tsambika, jedna basen...pozvolny vstup do mora pre deticky, jemnucky piesocek. Boli sme v juni na 10 dni, 6 dni sme mali auto, pochodili sme ostrov, je co vidiet....v stegne je taka kamienkova plaz, aj to sme si uzili, chlapcom sa pacilo aj kamienky hadzat do vody a bolo tam fakt v juni malinko ludi....ten hotel co odporucala @mapa vyzeral dobre a ludia si to pochvalovali...
druhykat sme boli v Kolymbii, tiez sme vybrali kvoli blizkosti ku plazi Tsambike...tam uz je rusnejsie, da sa ist vecer von na prechadzku, na drink, co v Stegne velmi nie....to uz deti boli vacsie, boli sme aj na vecernu prechadzku v hlavnom meste, nadhera...jednoznacne odporucam pozicat si auto, v juni budu dobre ceny 😉 a co to popozerat...urcite budete nadseni 😵

zuj
24. apr 2015

@libka1 prepac, ale suhlasit nemozem, plaz urcite nie je ohranicena, aspon teda minule leto nebola, co sa tyka tej dedinky my sme velmi paty z hotela nevytrcili kvoli detom takze to posudit neviem, upozornovala som, ze hotel je dost velky a je v nom vela deti, ale na to musi byt clovek, ktory ide do velkeho rodinneho rezortu pripraveny, my sme mali apartman v pravej casti hotela, kde bola dlha cesticka popri travnatej ploche, kde sa dalo krasne v klude kocikovat, chodili sme tade z plaze lebo sme to mali blizsie ako okolo bazenov, takze uplne v pohode, my sme ten ruch a vela ludi pocitovali len v restauracii, na plazi nikdy nebol problem najst lehatko, vacinou ani pri bazene, je ich tam niekolko...

libka1
24. apr 2015

@zuj ja sa nebudem hadat 😉 kocikovat v ramci arealu sa samozrejme da, ale ona pisala ze chce chodit na prechadzky a tam taka moznost nie je, okrem tej dedinky co som spominala. a kilometrove prechadzky po plazi alebo nejakej promenade tiez nie, plaz velmi rychlo konci, je tam kopec... na to co zakladatelka uviedla v uvodnom prispevku sa ten hotel proste vobec nehodi 😅 proti hotelu ako takemu samozrejme nic nemam, bol krasny, aj areal aj vsetko sa mi tam pacilo... ale boli sme s vacsim dietatom co si uz uzivalo animacie aj ruch okolo bazena... lehatka na plazi problem neboli, lebo pre mna zahadne gro ludi sa tlaci okolo bazenov a hluk im nevadi.

vrakuncanka
24. apr 2015

@divozienka26 Mikri Poli

zuj
24. apr 2015

@libka1 ale mojim cielom nebolo jej Lindos Princess odporucit alebo nieco podobne, len som jej napisala moje dojmy a skusenosti z tohto hotela, ked si pozries moj prvy prispevok v tejto diskusii, hned moja prva veta je, ze kazdy si musi vybrat dovolenku podla toho co hlada, nam sa tam pacilo, aj ked samozrejme ako v kazdom hoteli, boli tam veci, ktore by som mozno zmenila, ale u nas bol celkovy dojem z tejto dovolenky velmi dobry. Ale vyber je na kazdeho rozhodnuti...

tatianamt
24. apr 2015

Súhlasím s Porto Angeli bolo tam super, pláž je naozaj krásna. Aj môjmu mužovi sa tam veľmi páčilo a pritom je milovník Egypta 🙂
http://www.palmtour.sk/katalog/product/18849-Po...

divozienka26
autor
24. apr 2015

@tatianamt
@zuj
@vrakuncanka
@jankapo
@libka1
Dakujem babulky za vsetky rady, kazda mi nieco dala. V pondelok skocime do cestovky a nieco z toho urcite bude 🙂
Este raz diky moc

gubiko
24. apr 2015

@divozienka26 určite sa vyhnite Faliraki. tam je bujný večerný život, veľmi veľa ľudí, pláž smerom k prístavu piesčitá, dobre vybavená, ale chodia tam lode, mne sa to veľmi nepáčilo. z Rhodosu teda skôr Lindos alebo Kolymbia. mesto Rhodos je super, je tam nádherne, dá sa to tam celé pochodiť, rozhodne to stojí za výlet. ale na pláži zo strany Egejského mora sú šialené vlny, je to nádherné na pokuk, ale na kúpanie úplne nevhodné (my sme sa tam jašili na cípe a vlna ma skoro stiahla do mora). v Lindose som bola na výlete, bolo tam nádherne, hore pri chráme bohyne Atény bolo na prelome júl-august asi 45 stupňov. super sú výlety loďou.
mne sa osobne ale oveľa viac páčilo na Kréte 🙂 boli sme ešte na Skopelose, tam je ale až priveľký pokoj. na Krétu sa určite ešte vrátim, Rhodos ja už oželiem 🙂

gubiko
24. apr 2015

@divozienka26 aha a toto je alfa omega všetkých cestovateľov do Grécka: http://recko.name/ nájdeš tam aj recenzie, diskusie, cestopisy. je to super stránka.

zuj
26. apr 2015

@gubiko v ktorej casti Krety ste boli? Lebo mna az tak velmi neocarila, pamiatky boli krasne ale more sa mi az tak nepacilo ako na Rodose, my sme boli blizko Rethymna...

gubiko
27. apr 2015

@zuj my západne od Chanie v Agia Marina. Dostali sme odporúčanie na to miesto. Boli sme v apartmánoch Anna. Bola to moja najlepšia letná dovolenka 🙂 more úžasné, jedlo skvelé, proste všetko super 🙂
ale iste dosť závisí od miesta. mňa zase Rhodos nenadchol, oblasť Faliraki, nie práve podľa môjho gusta.

katkakovac
16. júl 2015

@tatianamt ahoj, môžem sa spýtať, v tomhoteli Porto Angeli bola súkromná pláž? Lebo podľa recenzií nie a to ma trochu odrádza, hľadáme pokoj. ĎAkujem 🙂

estachova
17. jan 2016

@ferokrat ahoj, chcela by som sa opýtať či sú lehátka za poplatok či zadarmo a osušky na pláži?
ideme tam v júli, ďakujem

karkulka1
18. jan 2016

@gubiko mali ste tam aj klimu a trezor v tych apartmanoch Anna? Doplacali ste za to zvlast? Ako ste riesili stravu, chodievali ste do restiky alebo ste si aj varili?
Uz dlhsie ma laka tato cast Krety. Vdaka za odpoved.

ferokrat
18. jan 2016

@estachova lehatka boli zdarma, taktiez uteraky. Tie ale neboli na lehatkach, kazdy pri prichode dostal na izbe jednu velku osusku, ktoru si nosis na lehatko a bud ju tusim kazde tri dni menila hotelova sluzba, alebo si ju mozes vymenit za cistu kazdy den v stanku na plazi.

gubiko
18. jan 2016

@karkulka1 klímu nám nebolo treba. mali sme tak situovaný apartmán, že nám doň nesvietilo, len na balkónik. bol na prízemí, kúsok od bazéna, tak asi aj ten trošku ochladil vzduch. viem, že nám vnútri nebývalo teplo. to narozdiel od rhodosu, kde sme museli klímu mať, lebo v noci sme tam mali 30 stupňov. trezor sme tiež nevyužili. takže neviem cenovo, ale určite sa dopláca, ako všade, lebo v cene sme ani jedno nemali. strava. no neďaleko bola taká pekáreň, takže ráno som zbehla pre špenátove slimáky, pre čokoládové rohlíčky, vedľa Anny bol aj supermarket, to sú tie ich obchody so všetkým, tak tam sme si vodu kupovali. obedy sme si dávali na pláži. bol tam taký bar, či také niečo, kde robili rýchle jedlá ako souvlaki - na špajdli kuracie prsia, šaláty. tak to sme si vždy dali, alebo zbehli za roh pre gyros. mne cez deň moc nechutilo jesť, keďže na pláži bolo 40 stupňov. a keďže sme tam jedli a pili, tak sme neplatili za lehátka. a jedlo bolo lacné, nejaké 4 eurá za šalát, 3,5 eura za souvlaki. teraz to už bude asi viac. no a večere sme chodievali do jednej rodinnej reštaurácie, ak tam pôjdeš, tak pozriem staré foto a poviem ti aj názov, lebo bola super. ja nemám rada tie pizzerky, alebo reštiky, kde podávajú všetko s hranolkami. proste lokálna strava, chutná a zdravá. my sme si nevarili. dnes už by som na to peniaze nemala, ale vtedy sme boli mladí, slobodní, celé leto som na tú dovolenku brigádovala, aby som si ju takto v septembri užila.
túto časť Kréty ti odporúčam. určite choďte pozrieť aj Elafonisi, požičajte auto. sú to serpentíny, ale zážitok.

karkulka1
18. jan 2016

@gubiko dakujem pekne za info 🙂
my tento rok ideme do Malie, ale mozno o nejaky rok- dva pojdeme aj do tejto casti Krety (pravdu povediac Chania ma laka viac, len som mala trochu obavy ako so stravou,kedze ideme s dietatom).