Mexiko, Zanzibar, Mauricius

sabinka022
25. dec 2022

Ahoj baby. Prosim poradte, kam by ste isli na dovolenku. Chceli sme na jesen do Mexika, ale pracovne sme boli vytazeni a neklaplo to. Podmienky: februar/marec, na 10 dni, krasne ciste plaze, all inclusive. Zvazujeme Mexiko, Zanzibar, Mauricius. Boli ste niekde? Mate doporucenie? Mna okrem jednoho hotela v Mexiku nic extra neohurilo. Primarne nam ide o odpocinok na plazi + nejaky 1-2 vylety do okolia. Dakujem.

zmrzlinka2021
25. dec 2022

@sabinka022 a čo tak egypt?

sabinka022
autor
25. dec 2022

@zmrzlinka2021 Tam je vo februari este chladno na kupanie. A celkovo Egypt,Turecko,Tunis nas vobec nelakaju.

vlado818
25. dec 2022

Odporucam Cancun. Zanzibar sa nam nepacil. Pripadne aziu. Teraz boli zaujimave ceny Filipiny. https://www.cestujlevne.com/akcni-letenky/top-f...

zmrzlinka2021
25. dec 2022

@sabinka022 Chapem, no my skor to mame tak ze 90 % vylety a tych 10 % casu obetujeme na plaz. Mna by lakalo mozno aj Maroko.

gemerka17
25. dec 2022

Ja cancun neodporúčam. Boli sme ma tom ostrovčeku kde sú hoteli, zóna hotelera sa to volá, začiatok novembra. Boli dosť veľké vlny a pláž tiež nič moc. A okolo teba je samí Američan. V acapulcu bolo zas strašne dusno.
Teraz je pocasie aj na spojene arabské emiráty, potom tam už bude veľmi teplo.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tenerifka
25. dec 2022

V Mexiku odporucam Akumal-kludne more, kludne letovisko. Na Zanzibare Nungwi. Mauricius-vyhnut sa vychodu ( Belle mare), nie je tam nic len dlha plaz a silny odliv.
V Mexiku moze byt v tomto obdobi v noci chladnejsie, ale mate tam kopec zaujimavosti v okoli.
Na Zanzibare a Mauriciu sa da tiez toho vidiet, ved pogoogli

tenerifka
25. dec 2022

@boldo87 pise, ze plaz+ 1-2 vylety

sabinka022
autor
25. dec 2022

@tenerifka Ver,ze som uz googlila tolko toho. Mne sa najviac pozdava Mexiko-oddych+vylety k mayskym pamiatkam,na cenotes...Zanzibar by sa mi pacil spojit s Kenou,ale to treba aspon 2 tyzdne.

petus2
25. dec 2022

@sabinka022 my sme boli jedine v Mexiku,Cancun, ale mozem vrelo odporucit👌🏼🤗 krasne more, plaze, a je aj co vidiet- pyramidy. Aj co- to pobehat. Coco bongo velky zazitok.🤗

sabinka022
autor
25. dec 2022

@petus2 Na ako dlho ste boli? Mas nejaky hotel na doporucenie? U nas zatial vyhrava tento "Catalonia Grand Costa Mujeres All suites&Spa".

lauriik
25. dec 2022

My sme boli v marci na mauriciu a boli sme nadseni. Krasne plaze, malo turistov, precestivali sme cely ostrov 😊 V ostatnych destinaciach som nebola.

mimka2019
25. dec 2022

Len pozor na marec ak chcete na Zanzibar...my sme boli pred 3 rokmi na 21 dní...posledný týždeň bol Ramadan a to bola dovolenka úplne pokazená...keďže miestny dodržiavajú pôst...videla som veľakrát ako detí priam žobrali od dovolenkárov jedlo a pitie...a ak im niekto nedal...boli dosť agresívne 🤷‍♀️

liljana
25. dec 2022

Cancun krasna plaz, ale velke vlny. Po polke dna zacne liezt na nervy. Krajsie a pokojnejsie su plaze od Akumal (plavanie s korytnackami) dole az do Tulum. Mexiko vzhladom na dialku je lepsie na dlhsie, pobehat mayske zrucaniny, cenoty, Xcaret park a urobit si z Cancunu vylet na Kubu (letenka stoji 2x100 usd). Aj na ostrovoch Isla Mujeres (oproti Cancunu) a Cozumel (oproti Akumal a Playa del Carmen) su pekne plaze. Ale iba kvoli peknemu moru staci ist na grecke ostrovy alebo do Egypta, netreba sediet 8-10hodin v lietadle.

sabinka022
autor
25. dec 2022

@liljana Dakujem za radu. Sme casovo obmedzeni-od juna do septembra nemozme chodit na dovolenky kvoli manzelovej praci,takze krasne grecke plaze neklapnu,kedze mimo tieto mesiace to tam nie je na kupanie. Preto vyberame nieco,kde je teplo aj v case nasej zimy.

tenerifka
25. dec 2022

@sabinka022 chod do Mexica, neolutujes, ale ostrov alebo Akumal/Tulum

ariannazara
25. dec 2022

Boli sme v Zanzibare hotel Palumbo Kendwa úžasná dovolenka ♥️ jedine mínus ze sme museli chodiť z hotela na pláž na aute nás vozili ale úžasné bolo. Odporúčam

dadi30
25. dec 2022

@sabinka022 mauricius hotel Dinarobin..boze hned by som sla zase 🙂 odporucam naozaj tam bolo krasne 🙂

sabinka022
autor
25. dec 2022

@dadi30 Waaaaaau, tak toto je ina pecka!!! Nadherne.

vilma7
25. dec 2022

My sme.boli v Maurícius, svadobná cesta...ale.zas až tak nejako som z neho nepadla na zadok

zirafkasaska
21. jan 2023

@sabinka022 na prelome február - marec sme boli na Zanzibare, časť Nungwi, krásna čistá pláž, minimálny odliv, super služby. Boli sme v hoteli My blue, patril Talianom, takže okrem klasického jedla aj kvalitné cestoviny, výlety sme mali cez Češku žijúcu na ostrove. Boli sme na cca 10 dní, takže jedine co ľutujem, že sme neboli dlhšie a nespojili to so safari v Tanzánii. Výlety Stone Town, ostrovy, farmy s korením, všetko super. Sprievodcu sme mali domáceho chalanisko, hovoriaceho česky. Boli sme aj na Mauríciu, na východnej strane v Bella Mare, urobili sme si výlet na sever ostrova, prales aj na Le Morne, ale ak by som si mala vybrať znovu a rozhodnúť sa medzi Mauríciom a Zanzibarom, zvolila by som Zanzibar. Krajšie more aj pláž, lepší prístup do mora. A v neposlednom rade aj kvôli dĺžke letu (22h), pretože na Zanzi s prestupom v Etiópii to bolo myslím 15h a to pri 10d dovolenke zoberie zbytočne par hodín.

bluka2
21. jan 2023

Ja by som spojila tu kenu so Zanzibarom. druha voľba Mexiko. Proste kde toho človek najviac spozná, ak je toto aj vaše očakávanie od dovolenky

bluka2
21. jan 2023

@zirafkasaska ja som bola v Nairobi za 8 hodín, to museli byt dosť zle spojenia, čo ste mali

zirafkasaska
21. jan 2023

@bluka2 priamym letom určite, s prestupom asi nie. My sme leteli z Viedne cez AdisAbebu, bol to vtedy jeden z najkratších letov a prestup do 3h, takže sme nepotrebovali ani očkovanie proti malarii. Dokonca cestou späť sme mali medzi pristátie Kilimangaro

bluka2
21. jan 2023

@zirafkasaska cez tu Etiópiu je to také blbe, lebo ak zmeskas spojenie, tak sa ti môže stať, že to očkovanie budeš potrebovať. Ja ho mám, ale syn nie… a hlavne v Adis ostaneš len v tej malej tranzitnej zóne do ďalšieho letu. Takže fajn, ak lety idú podľa plánu. Ak zrušia/ mešká, lepší iný spoj. Druhý krát mi tak zrušili let z amstrerdam do Nairobi a keďže odlet bol z európskeho letiska, museli mi zabezpečiť novú letenku plus kompenzáciu 600€. Ak nejde spoj z Adis, dostaneš tak presne 0

sabinka022
autor
22. jan 2023

@zirafkasaska Dik za info. Zanzibar by sme spojili s Kenou,ale nato by sme potrebovali aspon 14 dni. Nakoniec letime v polke februara na Seychelly(Mahe,Praslin,La Digue-na kazdom ostrove stravime par dni). Letime cez AdisAbaba,let relativne rychly,ziadne dlhe prestupy. Tesim sa 🌴

molnarova1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbora111
22. jan 2023

@sabinka022 ja odporúčam mexico Cancun.Bola som tam viackrát a nie všetky časti v Cancun sú plaze sveľkými vlnami.Odporúčam hotel Fiesta Americana condesa Cancun. Na ostrov by som nešla to by si sa nudila . Chodili sme na rôzne výlety na ostrov Isla Mujeres,Isla Holbox,Cozumel,a veľmi pekný bol ostrov Contoy.a tiež sa oplatí výlet do Rio Lagartos a Las Coloradas.Ale lepšie je mať požičané auto a pobehať si to sami .a potom je tam veľa parkov na rôzne atrakcie.Pre mňa je Mexico dovolenka na spoznávanie a nie moc na ležanie na pláži☺️Je tam toho naozaj veľa čo sa dá pozrieť.

zirafkasaska
22. jan 2023

@sabinka022 Seychelly by som brala všetkymi 10, úprimne závidím. Užite si to a daj potom vedieť ako ste sa mali. Seychelly, Borneo a Bora Bora sú moje cestovateľské zatiaľ nevyplnene sny 🙂
Na Mauríciu sme sa zoznámili s manželskym parom, pani pracovala pre Ceske aerolínie a boli najskôr na Seychelach a odtiaľ prileteli na Maurícius. Cenovo ešte vyššie ako Maurícius, vraj silné prúdy v mori (to asi závisí od konkrétnej oblasti), možnosti na výlety minimálne (podľa nej mal Maurícius lepšie), celkovo sa zhodli, že Maurícius sa im páčil viac. Tak neviem. Ja som po Mauríciu prehodnotila, že Bora Bora posúvam na nižšiu priečku, keďže odhadnúť počasie je nemožné a cestovať cez pol zemegule a potom stráviť celý čas v izbe kvôli dážďu sa mi teda fakt nechce 🌅