Moja prvá dovolenka pri mori - Mallorca

andy546
15. júl 2022

Ahojte,

tento rok ideme prvýkrát s manželom na dovolenku k moru - konkrétne na Mallorcu. Mám ale trochu obavy, keďže mám slabší žalúdok, ako to moje telo bude zvládať. Preto by som sa chcela opýtať, mali ste tráviace ťažkosti na Mallorce ? Budeme bývať v Palme, asi 10 km od letiska.

Rovnako budem rada aj za vaše skúsenosti a rady ako sa na takú dovolenku pripraviť a, keď ste na nej už boli, môžete aj zhodnotiť ako sa vám páčilo a čomu sa vyhnúť/na čo si dať pozor.

Ďakujem 🙂

surama
15. júl 2022

@andy546 Ahoj, boli sme v Cala Millor a nemali sme ziadne traviace tazkosti, a to sme si dali aj mimo hotela zmrzku, jedlo, pitie 🙂 V hoteli sme mali all inclusive, ale po par dnoch mi uz chybalo maso...bolo tam vela ryb, zeleniny a vela vselijakych dezertov...to ma omrzelo casom 🙂 Ale nam sa inak velmi pacilo a urcite sa vratime 🙂 Och a dajte si Sangriu ❤️❤️

zuzana76
15. júl 2022

aj my sme boli v Cala Millor, za mna Mallorca super, more krasne, teple bolo, piesok, priestranna plaz, lepsie ako v Taliansku, ci Chorvatsku

zuzana76
15. júl 2022

my sme mali polpenziu, ale stacilo to, cez den sme si dali nejaky burger a hranolky, pripadne nejaky snack, mali sme pozicane auto

zuzana76
15. júl 2022

traviace tazkosti v Europe absolutne som nemala, len v Turecku, lebo som sa prejedla 😀

milovnikbehu
15. júl 2022

@andy546 boli sme tiež ale v Cala Millor. Tiez sme jedlo a pitie mali v hoteli, ale mimo hotela sme jedli a pili tiež, hlavne ked sme chodili po vyletoch. Za mňa úžasný ostrov. Len som nebola zvyknutá na to ich nastavenie klimy v mestskej doprave a prechladla som. Inal hodnotím veľmi pozitívne, žiadne črevné potiaže ani nič iné (okrem toho nachladnutia) peknu dovolenku 🙂

danica2711
15. júl 2022

Mallorca je krásna, strava normálna španielska, ak máš slabý žalúdok a nie si zvyknutá napr. na morské plody, začínaj s nimi opatrne, je tam na výber veľa bežnej stravy, ovocia, zeleniny...Vrelo odporúčam prenajať si auto a prejsť si celý ostrov, je to zážitok

ema22270
15. júl 2022

My sme boli na Menorce 3x - tiež španielsky ostrov, raz sme mali mierne ťažkosti po návrate domov, trochu vracanie a teplotu, preto odporúčam dať si buď nejake probiotika preventivne alebo kazde rano domácu pálenku.
My sme to vtedy kusok podcenili, odvtedy už sme nemali problémy.

andy546
autor
15. júl 2022

@ema22270 podcenili v akom zmysle ? Niečo ste jedli/pili ?

lucik194
15. júl 2022

na mallorce nemas mat z coho traviace problemy..... akuratne ked pojes vela veci co tvoj zaludok neznesie......
tvoje info su uplne o nicom, nepíšeš ci hotel, apartman budes varit......

a inak 10km od letiska je aj centrum Palmy 😉

mallorca je krasna, urcite požičať auto, akuratne teraz na leto ceny vybehnu o 300perc..... v pozicovniach.. .

liz_lemon
15. júl 2022

@andy546 Malorca je cisty ostrov, ktory vybudovali hlavne Nemci, tam ti nic nehrozi, pokial to sama neprezenies

martina8888
15. júl 2022

@andy546 jedlo v pohode, ale určite si hneď kúpte balenú vodu. Aj zuby som si umývala s balenou.

sasa1983
15. júl 2022

@andy546 ale to je úplne normálna krajina v rámci Európy . To nie je India . Nevidím dôvod, prečo by si mala mať hocičo iné, než na Slovensku.

andy546
autor
15. júl 2022

Ano, zabudla som napísať - hotel riu concordia 🙂 a praveže neviem, či je lepšie variť, alebo jesť niekde z reštauracii, to som myslela, že mi poradíte

amelie22
15. júl 2022

@andy546 tak píšeš že hotel a vzápätí píšeš že variť alebo reštaurácie? Keď napíšeš hotel väčšina očakáva že máš aspoň polpenziu. Alebo ste v apartmáne?
Ako baby hore píšu jedlo klasické stredomorské, nemá ti byť z čoho zle. Teraz sme sa vrátili, jedla som veľa rýb, sem tam morské plody lebo tie až tak nemusím a milujem ich ananás 🙂 takže melón ananás každé ráno kazdy večer.

loliska
15. júl 2022

Mallorca je super, tiez sme boli a uplne bez problémov. Ja veľmi alko nepijem, takže ani žiadna domáca na ráno ako prevencia nebola. Tento rok dokonca ideme s dcérou, čo má 1,5r. Boli sme v hoteli, pozicali sme si bicykle a naozaj vela sme sa tam bicyklovali, ked nas omrzelo lezat na plazi. Je to velmi príjemná a čistá destinacia. Užite si to tam!

belllinka
15. júl 2022

@andy546 kde si chces akoze sama varit v hoteli? 🤔

sasa1983
15. júl 2022

@andy546 a to ideš na dovolenku a chces si variť ??? Veď jasné, že reštaurácia..hoc aj pizza margarita. Rezeň s majonezovym šalátom a bryndzové halušky mať asi nebudú. Ale veď to isté čo u nás v reštauráciách, steaky, zelenina, zemiaky, cestoviny, zmrzlina, zákusky, miešané drinky, víno, Coca-Cola, hranolky. Naozaj nechápem z čoho Ti mať byť akože zle.

didi2102
15. júl 2022

@andy546 môj manžel chodieva do Indie na služobnú, prvý krát schudol 15kg na črevné ťažkosti,od vtedy vždy keď mamist tak si kúsok skôr nasadí probiotiká neake a aj tam užíva 1 tabl a už nikdy nemal problem

ema22270
15. júl 2022

@andy546 mali sme all inclusive hotel a jedli sme vsetko okrem nejakych morskych ryb a podobne, lebo to az tak neoblubujeme. Myslim, ze to mohlo byt tym, ze sme jedli vela zeleniny, ovocia a to je umyvane v ich vode. Ale to tazko povedat.

adulka07
15. júl 2022

@andy546 boli sme dávnejšie...syn mal vtedy 10 rokov a nikomu nič nebolo a to sme jedli všetko možné a pili aj miešané nápoje...