Príručná batožina do lietadla

mia885
31. dec 2014

Ked idem cestovat lietadlom a mam len prirucnu batozinu, mozem do nej dat co, citala som ze tekutiny nie su povolene, a tekuty make up a krem na tvar maskars mozem zobrat? Ci nemozem zobrat vobec nic z kozmetiky so sebou? Vsetky rady sa mi zidu dakujem.

dejka77
31. dec 2014

Mozes mat max. 1000ml dokopy, velkost jedneho balenia nesmie byt viac ako 100ml. Pokial viem kremy, make up mozes mat.

mia885
autor
31. dec 2014

Musim to mat specialne zabalene? Alebo to je ok v kozmetickej tasticke?

stary_ujco
31. dec 2014

V skratke: sucet vsetkych tekutin nesmie byt vacsi ako 1 liter. Balenie moze mat maximalne 1 deci (100 ml) - mysli sa velkost krabicky, nie to, kolko mas toho vnutri. K tekutinam sa rataju aj gely a kozmetika, takze nebrat celu drogeriu 😀
Cez kontrolu nenesies ziadne pitie vo flasi (okrem detskej stravy). Balis to do priehladneho sacku (ja pouzivam vacsi zipsovaci sacok), ktory do rentgenu davas samostatne mimo kufra. Takisto ide mimo kufra notebook. Ostatna elektronika moze byt v kufri.

nicolle21
31. dec 2014

pre istotu si pozri aj info konkretnej leteckej spolocnosti, ktorou letis, ja zvyknem najcastejsie austrian, z viedne, len mam vzdy aj batozinu, tak tam mam taketo veci.. ale napr v lete sa mi stalo, ze som zabudla v prirucnej pilnik, tak zhabali, pozor aj na taketo predmety, okrem tekutin

ivivaiveta
31. dec 2014

@nicolle21 presne, ako pises...uz sa mi stalo aj to, ze jedna letecka ma aj povyzuvala,povyzliekala, inde som mala celu velku litrovu flasu mineralky a nezaujimalo ich nic...myslim na check in, nie uz dalej...keby ma niekto chcel upozornit... 😉

nicolle21
31. dec 2014

@ivivaiveta na check-in nekontroluju batoziny, tam len odovzdavas ktore idu do batozinoveho, asi si myslela tu osobnu kontrolu, ci? tam co ide prirucna cez rtg, ci skener, ci co je to za fras a cestujuci vyprazdnuju vrecka 😀 ono sa to lisi aj letisko od letiska.. ja som v lete sla s dietatom, za vodu mi problemy nerobili, len musela byt v mensich flaskach a tie museli byt neotvarane, ale napr cestou naspat mi za taku istu situaciu ako cestou tam problemy robili - ine letisko, ine pravidla

ivivaiveta
31. dec 2014

@nicolle21 ale jasne, mas pravdu,myslela som uz kontrolu 🙂 clovek je po tolkych letoch uz zblbnuty...kazda letecka ma trochu odlisne pokyny a pravidla,treba sa informovat najlepsie, predide sa tak nepríjemnostiam...

lucny_konik
31. dec 2014

Na prepasovanie pilniku mam jednu radu.Moj oco mi ho prepasoval v knihe
🙂 A este jedna rada,tekutiny do velkosti 100 ml si treba do sacku zabalit samostatne.A zvlast kremy,make-up...

dana_l
31. dec 2014

@lucny_konik no mal stastie, lebo ma roentgene je vsetko vidiet. aj pilnik v knihe. a ten urcite zoberu ked ho uvidia

dana_l
31. dec 2014

@nicolle21 mne zhabali tie "cvakacie' noznicky na nechtyj. malo to tam ten malicky "nozik" na vycistenie nechtov

nicolle21
31. dec 2014

@lucny_konik tiez si myslim, ze to bolo stastie, ja som mala pilnik v penazenke, v tej dlhej priehradke medzi mincami a samozrejme mam v penazenke aj miliardu zbytocnych papierikov a aj tak to videli, sice na to cumeli stvrt hodiny, kym sa rozhodli to obzriet, mi aj doslo, ze co som to tam zabudla, tak som ten pilnik vybrala a dala im ho.. mal asi o pol cm viac ako bolo dovolene (mali tam taky meter zabudovany v stole), ale cert to ber.. len mna to vtedy nasrdilo preto, ze dieta rocne na rukach, celu prirucnu s jeho jedenim, pitim a potrebami som musela vyhadzat (kedze tekutiny pustali cez daky iny skener) a potom som sa to tam snazila jednou rukou "ukladat" a oni tam taku dobu riesia daky pilnik, pritom 3x som pracovnicke povedala, ze viem co chcu, nech mi daju tasku a vyberiem to

lucny_konik
1. jan 2015

jasne, že musia vidieť všetko, inak by te roengen neplnil účel. išlo o ryanair... iba to vyškúšal. ja som raz prenášala vysielačku, to si v londýne mysleli, že budú musieť evakuovať letisko. cítila som sa akoby som tam mala bombu.

anamor
28. jún 2016

ahojte, mozem mat v prirucnej batozine holiaci strojcek, ci ten mam nechat radsej doma a ziletky kupit na mieste?