Punta Cana v novembri alebo decembri

gabriela_obzerova
29. aug 2022

Zienky, ktore ste boli v Punta Cana v novembri alebo decembri, zaujima ma ake ste mali pocasie, more, vzduch, ake boli vlny a ci ste mali riasy. Kolko dni vam prsalo a ake teploty boli vecer, v noci. Precitala som mnohe recenzie, ale vela som sa nedozvedela. Riasy hlasia casto. Predbezne mam vybraty Vista Sol. Dakujem 🙂

melanta
30. aug 2022

Nepršalo vôbec, teploty okolo 30, v noci pár stupňov menej, príjemne, my sme riasy mali len raz a to 1 deň. Pozrela som Vista Sol. Za žiadnych okolností, zlé hodnotenia, slabá úroveň hotela. Ak v DR do 4*, tak treba vyberať naozaj veľmi dobre. Toto je lokalita, kde aj 5* vyhodnocujem.

gabriela_obzerova
autor
30. aug 2022

@melanta a nemas tip na konkretny? Ideal by bol hotel na Bayahibe, ale to je uz vsetko vypredane, uz zostali len najdrahsie izby…

melanta
30. aug 2022

Čo znamená najdrahšie? V takýchto lokalitách ideme vždy po kvalite, nie po cene. Z tých lacnejších by som asi vybrala Dream dominicus la romana.

gabriela_obzerova
autor
30. aug 2022

@melanta rodinne a deluxe. Staci nam standard alebo junior suita. Alebo aj najdem, ale let otras- 18 hodin cez Montreal alebo Toronto. Uz maloco je cez Zurich, no a Madrid a Frankfurt som nenasla uz vobec

tenerifka
30. aug 2022

@gabriela_obzerova z Madridu lieta priamo Iberojet, pozri ich stranku. Do Madridu sa dostanes lahko z Viedne Ryanom, ale lieta aj Iberia (ta je drahsia)

gabriela_obzerova
autor
30. aug 2022

@tenerifka chcela som to poriesit cestovkou, ale 18 hodin cez Kanadu nepojdem. Chodievas takto “na vlastnu past”? Este som tak nikdy nesla a bojim sa aj s detmi 😁

tenerifka
30. aug 2022

@gabriela_obzerova vzdy chodime na vlastnu past, takto som pochodila pol sveta, do DR som letela dvakrat s Iberiou do Santo Domingo, po svojej osi sme riesili transfer, prvykrat sme boli v Bayahibe a druhykrat v Las Galeras na Samana. Ale my sme spanielsky hovoriaci, tak bolo vsetko jednoduchsie, no ak vies po anglicky, tiez nebudes mat problem. Treba mat hlavne dobre poistenie vratane meskania letov, straty batoziny atd....

tenerifka
30. aug 2022

@gabriela_obzerova my to mame 2 a pol hodiny z Kanarskych do Madridu a potom 8 hodin do DR, je to rychlovka, pre vas by to bolo casovo podobne z Viedne. Ale treba mat nejaku casovu rezervu v Madride, lebo napr.Ryan prilieta na T1 a medzikontinentalne lety z T4, treba sa presunut letiskovym busom (zadarmo), len s kuframi a deckami je to otrava, a tam treba ist znova na checkin

gabriela_obzerova
autor
30. aug 2022

@tenerifka ja viem, tak sa mi to aj preto nechce. Velakrat mi ale vysla ponuka CK vyhodnejsia cenovo ako zvlast. No a mam velky stres z toho, lebo manzel letel Vieden- Pariz- Venezuela a uz z Viedne meskali… utekal z jedneho terminalu na druhy, busom by to vobec nestihol, ale nestihol aj tak a dalsi volny let bol az o 6 dni (a to isiel sam nastastie), takze bol v hoteli pri letisku. Na prasky som bola vtedy, neviem si predstavit toto s detmi zazit. A nastastie isiel za kamaratom, takze neriesil hotel vo Venezuele, lebo tam by sa asi ani nedostal s tyzdnovym meskanim 🤣

gabriela_obzerova
autor
30. aug 2022

@tenerifka medz terminalmi sa presunies busom a kufre z podpalubia musis ist normalne zobrat a potom check -in? To aspon 3 hodky aby sme mali 😁

tenerifka
30. aug 2022

@gabriela_obzerova pre vas by bolo najjednoduchsie kupit komplet pobyt aj letenky a transfery cez CK, letiet z Viedne cez Nemecko-pozri Settour.sk, oni predavaju Neckermann, TUI, FTI....za tie povodne ceny, mas tam toho na vyber vela, pozri si moznost rodinnych izieb a moznost 2 samostatnych izieb, porovnaj. Ja cez nich kupujem vzdy hotel, lebo nic lepsie cenovo nenajdem (ten isty hotel na Bookingu aj raz tolko)

tenerifka
30. aug 2022

@gabriela_obzerova a ked kupis komplet vsetko cez nich, uz sa nemusis starat o dalsi checkin ci mat strach, ak nestihnes dalsi let, oni sa musia postarat o to, aby ste sa tam dostali co najskor, pripadne zabezpecit hotel atd...co v pripade ist po svojej osi vratane samostatnych letov musis riesit ty

gabriela_obzerova
autor
30. aug 2022

@tenerifka aha, ja som vzdy pozerala booking alebo priamo stranku hotelu a vychadzalo to drahsie ako cez ck. Skusim pozriet aj takto. Ale uprednostnujem teda ck s tromi krpcami, nemam rada adrenalinove situacie. Zatial som hladala cez Inviu, tui a airstop, pozriem dalsie

tenerifka
30. aug 2022

@gabriela_obzerova pozri to, co som ti napisala, fakt mam dobre skusenosti, je to rovnako agentura, ale predavaju nemecke a rakuske CK

tenerifka
30. aug 2022

@gabriela_obzerova Booking sa oplati v ramci Europy, alebo ak sa jedna o apartmany, penziony, lacnejsie hotely....treba vzdy porovnat aj inde. Na stranke hotela vie byt lacnejsie v ramci EU, ale v tychto zamorskych destinaciach nie

srferreira
30. aug 2022

@gabriela_obzerova odporucam ti Hilton La Romana family resort, ziadne riasy kedze je to na druhej strane ostrova, a pre deti top, more kludne.

pelian
30. aug 2022

@gabriela_obzerova hmmm to bude aj podľa mňa lepšie a to zvlášť v prípade, ak sa cestuje s deťmi a človek sám nemá čo to inak odcestované

gabriela_obzerova
autor
30. aug 2022

@srferreira ten je krasny, ale zial vypredany v “nasom” novembrovom termine

natalala
30. aug 2022

@gabriela_obzerova podla toho co pises asi mate obmedzeny rozpocet a uprimne by som sa netrepala nasilu do dominikanskej. Ak chcete cestovku skus pozriet napriklad taky Oman s Hydrotourom. Let je bez prestupu a november/december je tam super pocasie a aj cena je nizsia v porovnani s inymi destinaciami kam sa chodi v zime a kvalita hotela je dobra aj krasna plaz. My sme boli minuly rok v hotely fanar a podarilo sa nam kupit last minute za uplne smiesnu sumu.

gabriela_obzerova
autor
30. aug 2022

@natalala Fanar sme uz boli, dakujem. No ano, neobmedzeny budget veru nemam 🙈 6-7000 sme sa dohodli

natalala
30. aug 2022

@gabriela_obzerova tak to je dobry rozpocet, to urcite nieco najdete 🙂 my zatial cestujeme iba s 1 dcerkou 2,5 rocnou ale teda s 3 detmi je to obdivuhodne 💪🏼

gabriela_obzerova
autor
30. aug 2022

@natalala a kolko dni pred odletom ste kupovali? My sme isli na first moment na tyzden 2+2 cca 4000 e.
Krpko ide po prvykrat a este bude infant, tak som chcela ist niekam dalej, kym on neplati :D. Od januara uz budeme 2+3 a teda sa nam dovolenky znacne predrazia

natalala
30. aug 2022

@gabriela_obzerova my sme kupovali asi tyzden a pol pred odletom a mala este nemala 2 roky, takze pre 2 dospelych nas to vyslo 1700e na tych 11dni 🙈 co sa mi ani nechcelo verit, kedze za blbe Turecko teraz v lete sme 2+1 dali 3500e 🤷🏼‍♀️ Ale chapem, ze chcete to vyuzit este teraz kym platite aspon o1 letenku menej. My sme pozerali Bali, ze by sme isli na jesen na 1-2 mesiace, trosku odtial pracovali aj oddychovali a iba letenky v nasom termine boli 2,5k, isli letenky velmi hore.

tenerifka
30. aug 2022

@natalala Bali ma krasne lacne hotely, ale je to daleko a tym padom aj letenky su drahe, a ten let s prestupmi je doslova o hubu, ja uz by som si druhykrat tu cestu rozdelila a zostala trebars dni v Abu Dhabi alebo Dohe, my sme naspat leteli z Lomboku cez Bali, Singapur, Dohu....no hroza, ale inak sa nam to skombinovat nedalo. A treba ist aspoñ na 3 tyzdne, lebo prve 2 dni sa davas dokopy z tej cesty

gabriela_obzerova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabriela_obzerova
autor
30. aug 2022

@tenerifka wau, vy ste ini cestovatelia 😁

janka2705
25. nov 2022

@gabriela_obzerova dobry den neviete ake boli izby- apartmany vo fanare? 1 bedroom apartments