Rodinná dovolenka v Maďarsku

25. jan 2023

Akú oblasť v Maďarsku odporúčate pre rodinnú dovolenku?
Okrem Balatonu a Budapesti. Vopred ďakujem za každý typ.

dettilv
25. jan 2023

Mozno ostrihom. Okolie je pekne. (Bývam blízko)

pinkgirl
25. jan 2023

Chodievame do Nyíregyháza a tiež do Hajduszoboslo - ubytovanie na súkromí, celý deň na kupku. V Hajduszoboslo v Hungarospa nedávno otvorili aj VIP zónu a tá je fakt krásna, akurát je drahšia.

nicol09
26. jan 2023

Miskolctapolca 🤗

autor
26. jan 2023

@dettilv ďakujem
Ostrihom, bazilika, plavba na Dunaji, vláčik, máme pochodené.

autor
26. jan 2023

@nicol09 ďakujem, pozritem sa.

autor
26. jan 2023

@pinkgirl ďakujem.
Na tak rušné preplnené miesto ako Hajdúszoboszló, by ma ešte raz nikto nedostal.

dundulica
26. jan 2023

úplne súhlasím, Hajdúszoboszló nikdy viac, a ani preplnená Miskolctapolca, možno by som odporúčala mesto Szeged na juhu, okrem toho, že je to krásne mesto majú nádhernú ZOO, botanickú záhradu, poblíž je veľký historický park (v Ópustaszeri) a hneď vedľa veľké zelené bludisko (labyrint), deťom sa bude páčiť, a neďaleko je mestečko Szarvas, majú tam makety mini Maďarska (niečo ako Minimundus v Klagenfurte), resp. mesto Makó asi 20 km vychýrené cibuľou a super kúpaliskom

dundulica
26. jan 2023

ešte mi napadlo, síce neviem aké veľké sú deti a či zvládnu aj menšiu turistiku, obec Szilvásvárad, krásne údolie Szalajka s vodopádmi, na konci je jaskyňa pračloveka, dá sa do nej vojsť 🙂 a inak tam premáva aj vláčik, ak by deti nevládali toľko chodiť. Blízko je krásne mesto Eger, môžete pokukať hrad a potom Egerszalók termálne kúpele s nezvyčajným soľným vrchom

potomka
26. jan 2023

Egerszalok tam je veru krasne. Boli sme tam pred par rokmi a bolo tam veru uzasne. Madarsko ma mnoho takychpeknych zakuti, co by clovek ani hned tak nepovedal. Hlavne kupele maju uzasne

autor
26. jan 2023

@dundulica ďakujem .
Boli sme v Egri aj vo Szilvásvárade keď mali deti 3 a4r.

pragmaticka
26. jan 2023

Zalakaros

dundulica
26. jan 2023

ešte pozrite Sümeg, hotel Kapitány, robia sa tam rytierske turnaje, podávajú stredovekú večeru, personál nosí dobové oblečenie, to by mohlo byť tiež zaujímavé, majú pekný hrad, potom je tam blízko mestečko Tapolca s vodným mlynom, plávajúcim javiskom

autor
26. jan 2023

@dundulica ďakujem, boli sme, dcéra tam vypila kozie mlieko, kravské nevypije. Aj v Tapolci sme boli, je tam aj jaskyňa kde sa dá člnkovať.