Ryanair a Pelikán

26. jún 2023

Ahoj vidím výhodné letenky cez ryanair aplikáciu ..letenka za výhodnú cenu a na pelikane je o 45 euro drahšia. Mate skúsenosti s kupovanim ketenky priamo cez ryanair.com aplikáciu? Lebo ja som vždy len cez pelikan a som nová v týchto veciach. Ďakujem krasne

sushi15
26. jún 2023

Vždy je lepšie kupovať letenku priamo cez leteckú spoločnosť

autor
26. jún 2023

@sushi15 zaujala ma cena . Preto sa pýtam lebo vždy som cez pelikana kupovala. A dnes že pozriem priamo ryanair

mondolina
26. jún 2023

kupujem priamo cez Ryanair, nič zložité. stiahni si appku.

vikusjk
26. jún 2023

To si Pelikan nadhadzuje ceny, vzdy je to tak. Preto kupujem vzdy priamo cez letecku spolocnost - to je jedo, ci Ryanair, Wizz, EasyJet, alebo Emirates, proste hocico vzdy priamo

timusenka222
26. jún 2023

Ahoj, pelikan je super na vyhľadanie leteniek v tom zmysle, že vieš, v akom obdobi sa za aké ceny lieta.
V covidovych časoch ľudia prišli na to, prečo nekupovať cez pelikána. Vždy je lepšie kúpiť z oficiálnej stránky prepravcu, pretože ak sa aj niečo stane, rychlejsie sa veci vyriešia priamo cez prepravcu, pretože pelikan je len sprostredkovateľ - bude sa dištancovať a nebudú chcieť to riešiť.
My sme počas covidu neodleteli, zrušili nám let a ako kompenzáciu ponúkli bud kredit na účte alebo vrátenie peňazí. Z pelikanu sa ľudia dllĺ´ho naťahovali. Takze vždy je lepšie kúpiť cez oficiálnu stránku 🙂 a pelikan použiť iba ako cenový vyhľadávač 🙂 príjemný let želám

autor
26. jún 2023

@mondolina ano priamo cez apku som teraz kúpila. Už tam mam rezerváciu let všetko . Ja sa týchto veci celkom bojím. Pelikan po slovensky všetko a tuto som mala obavy.

zmrzlinka2021
26. jún 2023

@timusenka222
Prepac ale nesuhlasim.
My sme mali kupene letenky cez pelikan do norska a v den letu sa zrusili vsetky lety (prisiel covid) - pelikan nam krasne vratil vsetky peniaze a rychlo. Uplna spokojnost.

mondolina
26. jún 2023

Ryanair si vieš nastaviť tuším aj po česky.

autor
26. jún 2023

@mondolina a Chuck in si urobím 24 hodín pred odletom?

dundulica
26. jún 2023

@zmrzlinka2021 to ste mali šťastie, lebo nám vrátili cenu letenky len vo forme voucheru, inú možnosť neponúkali, aj to im trvalo skoro rok

zmrzlinka2021
26. jún 2023

@dundulica Fakt? Den nášho odletu sa všade uzavreli letiska.

dundulica
26. jún 2023

@zmrzlinka2021 my sme mali letenky do Reykjavíku, asi mesiac pred odletom sa zrušil let

mondolina
26. jún 2023

áno

rebrambora
26. jún 2023

V konecnom dosledku nemusi byt letenka vobec lacnejsia.
Chodila som kedysi tiez cez 'najlacnejsie', ale s batozinou, poistenim a pripadnymi komplikaciami sa to v konecnom dosledku vobec neoplati. O meskaniach, ruseniach atd sa rozpravat snad ani nemusime.
Cize priamo cez letecku spolocnost. Najlepsie je si oblubit jednu (u mna Lufthansa) a potom mas aj zlavy atd.

vanilkovazmrzka
26. jún 2023

Miliony ludi si kupuju letenky priamo cez ryanair, nemas sa coho bat

maranco
26. jún 2023

Online check-in si urob na stránke https://www.ryanair.com/cz/cs/lp/check-in je v češtine

caldera
11. júl 2023

Ja som včera po prvý raz išla kúpiť letenky cez RA a automaticky ma to hodilo na pelikan. A potom som iba oči pucila...hneď poistenie, administratívny poplatok 8€, podpalubna batožina do 10kg 64€ , predpokladám, že jedna cesta. To, čo mi z Pelikana píšu o poplatkoch, sa dosť odlišuje od poplatkov RA. Som nahnevaná sama na seba.

maranco
11. júl 2023

@caldera otvorila si si naozaj stránku https://www.ryanair.com/cz/cs ?
nemôže ťa hodiť na Pelikán.

caldera
12. júl 2023

@maranco áno, aj manželovi to vybehlo 2x. Nabudúce budem múdrejšia.