S akou spoločnosťou letieť do Talianska?

dizzy1822
30. jan 2024

Ahojte chcela by som sa spytaty. Chcela by som ísť do talianska lietadlom ale nikdy som ešte nesla lietadlom. Prosím vas akou spoločnosťou je najlepšie ist? Chcela by som ísť z Bratislavy. Pozerala som Ryanair ale to lieta len z Viedne. A treba si doma spraviť check-in? Ďakujem

simsalabim
30. jan 2024

@dizzy1822 my sme leteli s Austrian Airlines, ale z Viedne. Check in samozrejme doma, cez appku, ved to nie je nic zlozite.

queen_mary
30. jan 2024

Ja lietam vzdy vsade s tou, co ma vyjde najlacnejsie, alebo ma najlepsie letove casy (pre mna a deti)

chrobak7
30. jan 2024

@dizzy1822 Z BA máš len veľmi obmedzené možnosti lietania do IT. Dnes ani neide o spoločnosť, s ktorou lietaš, ale o to, koľko ťa vyjde letenka. Keď máš možnosť ísť s Ryanair za 80 € a s Alitalia za 250 €, ktorú letenku si vyberieš?

To, že letíš z Viedne, nie je žiadna prekážka. Z BA si na letisku vo Schwechate autobusom za 50 minút.

Nájdi si cez nejaký vyhľadávač, napr. pelikan.sk letenky na daný termín a leť.

dizzy1822
autor
30. jan 2024

@chrobak7 no ja som sa bala hlavne toho ze nezáleží na cene ale na spoločnosti. A z Bratislavy som chcela preto lebo budem letiet sama a veľmi sa bojim aby som sa dostala do lietadla. Nikdy som nebola ani na letisku. 😁😁😁

dizzy1822
autor
30. jan 2024

A ako to funguje kúpim si letenku a vytlačím si ju a spravím si check in alebo to mi sorabiayna letisku?

guudy
30. jan 2024

@dizzy1822 ujasni si, kam vobec chces letiet v taliansku, kedze maju viac ako jedno letisko😁. Ako uz bolo spominane, letenku si vyhladaj na pelikan.sk.
Letisko je blbuvzdorne, vsade su tabule. A dokonca sa da aj spytat, ked nieco nebudes vediet.
Do nespravneho lietadla isto nenastupis, nepustia ta…

queen_mary
30. jan 2024

Ak to riesis naozaj prvykrat, tak skus fakt ten pelikan. Stranka cela po slovensky, vies si tam zavolat a spytat sa...

dizzy1822
autor
30. jan 2024

@guudy viem kam chcem letiet Miláno MXP letisko. 😁 Viem ze ma nepustia do ineho lietadla ale ja nemecky neviem a anglicky no tak.. A bojim sa len toho aby som stihla lietadlo

dizzy1822
autor
30. jan 2024

@queen_mary dakujem velice pekne 🙏

guudy
30. jan 2024

@dizzy1822 a cestou naspat sa nebojis? ;)
Pouzijes ruky, nohy, translator v tel…?
Vsade na letisku su informacne tabule o odletoch….vsade je nejaky personal…ked nevies jazyk, ukazes displej telefonu s prelozenym textom.

dizzy1822
autor
30. jan 2024

@guudy cestou naspäť sa nebojím lebo na letisku v Taliansku bude so mnou kamarat ktorý vie plynule taliansky. 🤗 Ďakujem

danica2711
30. jan 2024

@dizzy1822 pre istotu sa vyber na letisko s väčším časovým predstihom, aby si nebola v strese, že nestihneš odlet, ak sa niekde zamotáš. Ale neboj sa, letiská sú fakt prehľadné, dobre značené, ráta sa s klientelou, ktorá nehovorí po anglicky, resp. po "nijako". Uvidíš, že to nie je nieč zložité, po druhý/tretí krát už budeš mazák

guudy
30. jan 2024

Uvedom si, ze ludia cestovali aj pred internetom a zvladli to. O kolko je to dnes jednoduchsie… Ja som letela prvykrat pred vyse 25 rokmi, cerstvo 18 rocna. Letela som sama do UK. Mobily neboli. Zvladla som to v pohode, nezabludila ani nic podobne.

dizzy1822
autor
30. jan 2024

@danica2711 ďakujem velice pekne za podporu. Ja som veľký stresant ale ukludnila si ma 🤗🙏🙏

dizzy1822
autor
30. jan 2024

@guudy prepáč ale každý sme iný a každý to zvládame inak hlavne stresovo. Nebudem riešiť a pozerať sa na to co bolo pred 25 rokmi. Letiska boli mensie. Nebolo ich tak veľa. Ludia nelietali ako teraz. Ine podmienky všetko bolo iné. Vtedy sa letenka kúpila na letisku teraz sa to kupuje cez internet ak chce človek lacnejšiu letenku. A radsej sa informujem ako spraviť nejakú chybu z nevedomosti

ibatanecnica
30. jan 2024

@dizzy1822 moja neter išla minulé leto tiež sama do IT z Viedne, Prvýkrát letela a pohoda. Všetko krásne našla. Všetko majú krásne pooznačované, nemáš kde zablúdiť. Letenky a všetko potrebné riešila cez appku. Na letisko prídeš cca 2 hodiny pred odletom, takže naozaj času dosť na zorientovanie sa. Letela skoro ráno a keď prišla 2 hod. pred odletom, hala prázdna, Iba pár ľudí. Takže ani dlhé rady nikde neboli. Už potom v priebehu hodiny začali prichádzať naďalšie lety a tvorili sa rady, ale všetko išlo rýchlo.

dizzy1822
autor
30. jan 2024

@ibatanecnica ďakujem

muchotrafka298
30. jan 2024

@dizzy1822 z Bratislavy mozes letiet do Bergama, co je letisko pri Milane a odtial napriklad do Milana autobusom. Alebo mozes ist do toho Bergama. Tu v BA nemozes nestihnut lietadlo, lebo tu je tak malo odletov, ze to je pohoda. Cestou na letisko si musis dat casovu rezervu, podla toho, aka je doprava, lebo je ine ist o stvrtej po obede alebo o siestej rano. Na letisko Malpensa alebo Linate sa lieta niekolkokrat denne z Viedne.

ibatanecnica
30. jan 2024

@dizzy1822 Viedeň nie je až tak veľké letisko.

dizzy1822
autor
30. jan 2024

@muchotrafka298 Bergamo je daleko odtial kam pojdem. Mam ist na letisko Melpansa MXP. Tak pojdem z Viedne. Dakujem velice pekne

muchotrafka298
30. jan 2024

@dizzy1822 jasne, ako Ti vyhovuje. Ked chces Malpensu, tak to jedine z Viedne.

mk1111111111
30. jan 2024

@dizzy1822 tak na MPX zo Slovenska nic nelieta, ale kamarat by mohol prist do Bergana po Teba a mas po probleme

guudy
30. jan 2024

@dizzy1822 praveze bolo vsetko horsie dostupne….pisem ti to, aby si nerobila z toho vacsieho strasiaka, ako to v skutocnosti je…

simsalabim
30. jan 2024

Vieden je relativne male letisko a velmi prehladne, toho sa bat naozaj nemusis.

dizzy1822
autor
30. jan 2024

@guudy nemyslela som moj komentar zle. 😊 Ano to mas pravdu ale ja som taky stresant 😁

dizzy1822
autor
30. jan 2024

@mk1111111111 ano rozprávali sme sa ze by prisiel aj do Bergana.

dizzy1822
autor
30. jan 2024

Ďakujem vam vsetkym ste velmi zlatí 😊😊🙏🙏🙏🙏

muchotrafka298
30. jan 2024

To Bergamo mas niektore dni z BA aj vo velmi dobrych casoch. Trebars ides na obed a vracias sa po obede. Len si to treba nakombinovat. Aby si nsla napriklad o siestej rano z Bergama a musela tam od stvrtej rano kempovat. Nedoporucujem TI ist na poslednu chvilu, lebo oni su pri tych kontrolach dost pomali.

danica2711
30. jan 2024

@dizzy1822 šťastnú cestu a nerob si starosti dopredu, dáš to ľavou zadnou, uvidíš

dizzy1822
autor
30. jan 2024

@muchotrafka298 ano chcem taky cas aby som aspon do tretej bola v Taliansku a potom aspon do piatej v Bratislave. Lebo z Bratislavy to mam domov dve hodiny. A ako zistim ci musim spraviť doma check-in alebo stačí na letisku? Ryanair to vyzaduje uz aby som to mala spravené