S deťmi k moru kvôli problémom s dýchacími cestami

mimimami3
16. mar 2015

Chceli by sme prvykrat s detmi k moru, kvoli problemom s dychacimi cestami. Deti maju 4 a 2 roky. kedze som este na rodicaku, financie su obmedzene, nuz zvazujeme dovolenku v stane / karavane (este za mladi a za slobodna som tak bola - cestovka mala stany / karavany uz na mieste a oni aj zabezpecovali varenie slovenskej stravy), resp. v ubytovani, ktore nie je drahe. cestovat planujeme autom, cize asi najskor Chorvatsko, mozno este tak Taliansko. plaz chceme piesocnatu... diskoteky a zabavu nevyhladavame, cize toto nam je jedno, ci tam bude, ideme tam vyslovene kvoli moru samotnemu... s ktorymi destinaciami, cestovkami, resp. ubytovanim mate dobre skusenosti?

kadri
16. mar 2015

@mimimami3 s detmi dovolenkujeme odkedy ich mame, s najmladsim sme boli 8-mesacnym. cestujeme vlastnym autom a ubytko si zabezpecujeme cez net sami, varime si. doporucujem severne taliansko alebo chorvatsko - privlaka. je to asi rovnako daleko, v taliansku neporovnatelne lepsie sluzby a vecsie moznosti nakupov v diskonte. chorvatsko ma zas krajsie more a jednoduchsie si vybavis ubytko aj priamo na mieste

adinam
16. mar 2015

@mimimami3,skús pozrieť ponuku CK Fifo 😉

mahu74
16. mar 2015

Určite odporúčam Chorvátsko- špeciálne kvôli týmto problémom- má najslanšie more. My tiež cestujeme od malinka s deťmi do Chorvátska z rovnakých dôvodov a pomáha to. Možností je veľa- aj tých lacnejších- pozri ponuky cestoviek ale napr. aj www.booking.com

syja
16. mar 2015

@mimimami3 skus pozriet fifo privlaka apartmany zeljko 2 pisledny augustovy tyzden to mas pre vas vsetkych za cca 450 eur aj s polpenziou. Nviem ci najdes lepsiu ponuku 🙂

tova
17. mar 2015

@mimimami3 ked idete koli dychacim cestam, tak urcite nie stany, karavny kde je prasno, neni klimatizacia to je este horsie na dychanie. Morska voda pomaha ale neviem ci tak jednorazovo . Ja byvam 10 min. autom od plazi oceana a od mala beriem deti ked su zahlieneni aj ked sa len do piesku hrat a po 15 min. stekaju hlieny tak ze nestihame utierat. chodime ale min. raz tyzdenne od maja do oktobra a hlieny su prec do 24hod. ale malokedy su chori

sea23
17. mar 2015

ck Fifo 😉

salutka
17. mar 2015

Odporúčam Chorvátsko Nin, piesočná pláž, more plytké po kolená 1 km od brehu 😀 vhodné aj pre batoľa, chodíme do kempu Dišpet je malý a pekný a je tam veľa malých detičiek, ktoré sa hrajú spolu aj keď si nerozumia 😉. Hlavne malé deti ocenia kempovanie máme odskúšané 🙂. Máme vlastný stan, varíme si čo nám vyhovuje a chutí a kemp má vlastný obchod s čerstvým pečivom a výborným 3,8% mliečkom no proste je tam všetko a to len pár krokov od nášho príbytku. Je ale jasné, že tento druh dovolenky potrebuje aj vlastnú výbavu ktorú treba mať, no postupne sa to dá zadovážiť a potom je to len maličkosť. Zbaliť sa sadnúť do auta a frčať...

mmmzm
17. mar 2015

@mimimami3 presne tento vekovy rozdiel a zdravotne problemy sme boli september 2014,Grecko-Chalkidiky,autom. Mala som vypozerane dopredu 5terminov a ubyt.zariadeni,cakali sme na last, vyckali sme cenu 79eur na osobu,9noci,deti zdarma od 6.9. Na alergie je najlepsie Chorvatsko a Grecko. Nejde iba o more,hlavne ranne vyparovanie mora pri vychode slnka,ale v kombinacii s lesom kde rastu Pinie. Tak nam to vysvetlovala alergologicka. Inak cesty do Grecka sa nemusite bat,boli sme uz 3xautom super. Je tu o tom aj samostatna tema o ceste autom. Prijemne rozhodovanie.

salutka
17. mar 2015

@mmmzm my chceme ísť do Grécka autom prosím ťa, kde ste presne boli na Chalkidiki ? A koľko trvala cesta ?

mmmzm
17. mar 2015

@salutka sme z MI, boli sme 3x na prvom prste-2xPolychrono+1xFourka, 1x sme boli na druhom prste Metamorfozy pri Nikiti. Boli sme však už poobzerať aj inde a veľmi sa nám páčilo Sarti, tam by sme chceli ísť. Cesta cca 12-15hod. Sme 2šoféri, ale už to bolo aj o jednom šoférovi. Cesta je dobrá, čo viem porovnateľné s cestou do Chorvátska. Prečo preferujeme Grécko, kvôli cenám v obchodoch, potravinách, reštauráciách. Nie je problém, ak niečo zabudneš, v pohode dokúpiš. A pri deťoch zvlášť vyhovuje, že je tam Lidl a tak aj poznám tovar, ktorý kupujem. Už nechodí tak nabalený, ak 1-krát. Ak niečo, pýtaj sa

frisnica26
10. feb 2017

@syja dobry, my rozmýšľame nad ostrov nin . chceme isr s manželom a dvoma malymi deťmi a s nami asi pôjdu aj kmotrovci, čiže nejake ubytko na majitela kontakt kuchynka oni niečo vlastne a aj my s detičkmai niečo , môžete mi prosím niečo odporučiť, dakujem krásne

frisnica26
10. feb 2017

@salutka prosím vás môžem poposirť kontatkt? su to nejake male domčeky? chatky?

karkana
10. feb 2017

no na dýchacie problémy je určite Crikvenica,,,,,,,tam boli aj kúpele kedysi,,,,,,,fakt ked porovnám aj iné miesta, jedine tam cítim pri mori slanosť vlhký vzduch,,,,,,,,,,,hlavne v okolí centra,,,,,,,,,,,,,my sme tam každý rok a chceli sme už zmenu ale dcerka ma problémy s prieduškami takže už len tam zas ideme zajednať