Skúsenosť s letom Košice - Londýn Luton

veronika9797
19. feb 2014

Chystáme sa s manželom za rodinou do Anglicka. Lietadlom. Prvýkrát v živote. Malo by to byť cez Wizz air... máte niekto už skúsenosť s touto spoločnosťou či s letmi do Anglicka? Chcem si to trošku oťukať, čo a ako 🙂 vopred ďakujem 🙂

jul11
19. feb 2014

@veronika9797 ahoj a co konkretne ta zuajima?neletela som s nimi,ale nalietala som sa v zivote dost. KE letisko je malinke,to v pohode zvladnete. pridete tam,tak 1,5hodinky ped odletom a pri pultiku nad ktorym bude napisane London Luthon sa zachekujete-checkin. Potom perjdete cez kontrolu,cez detekor a budete cakat v odletovej hale.potom vyhlasia vas let a pekne si odcupitate k lietadlu niektorym z vychodov,ale su od seba tak 10m,takze ziadny stres. V Londyne som bola na Stanstaete, nie na Luthone,ale tam sa pripravte na dlhsiu cestu k priletovej hale. moze to byt autobusom,alebo neicim ako metro.pripadne vela vela pohyblivych pasov a schodov.

winnerka
19. feb 2014

Luton v pohode letisko, cesta do centra do hodinky, ked nie su zapchy. Wizz air- nizkonakladovka, co ti ja viem, casto meskaju, tocia to hore, dole, mladi piloti, nas pekne potriasli pri pristani 🙂 Teraz uz nizkonakladovkou ani za svet 😝

adikad
19. feb 2014

Sestra v pondelok s nimi priletela do KE a zajtra odlieta.Bolo nejake meskanie, noo ale dalo sa to prezit.

veronika9797
autor
19. feb 2014

@jul11
@winnerka
@adikad Ďakujem, tak ja len tak všeobecne, skúsenosti a ako to prebieha 🙂 a ako je to so sedením? manžel sa dosť bojí letu a chcela by som, aby sme sedeli spolu...to si môžete sadnúť ako chcete či to treba vopred dohodnúť?

jul11
20. feb 2014

@veronika9797 na check -in,teda k tomu stoliku pridete spolocne a oni sa vas opytaju,ak bude este miesto,ci chce niekto z vas sediet pri okne 🙂 automaticky vas daju spolu,ked pridete spolu k stoliku.keby nemali miesto vedla seba,vam to povedia,ale mozte sa aj uistit,aby ste sedeli spolu a povedat,ze chcete sediet pri sebe. podla typu lietadla su aj 3sedadla pri sebe,to sa stava,ze niekedy sa par rozdeli a kazdy sedi inde.ale je vela individualnych cestovatelov,tak pary davaju k sebe

mlenka121
20. feb 2014

Len pozor na rozmer prirucnej batoziny. Moj brat s nime letel a prirucna mu kvoli kolieskam nevosla do ich testera a tak musel doplácať, tusim, ze 15£, ale nie som si ista

tanke
20. feb 2014

@veronika9797 Wizz Air nema urcene sedadla, aspon teda v novembri ked sme s nimi leteli, tak nemali. Ak chcete sediet spolu, bud si za to priplatite, alebo pridte na letisko skor a vystojte si rad, aby ste boli v lietadle medzi prvymi a tak si obsadite miesta ake chcete 🙂 My sme tak neurobili a skoro sme stali :D
tuto najdes vsetky odpovede: http://wizzair.com/cs-CZ/useful_information/bag...

tanke
20. feb 2014

@veronika9797 - a aby som nezabudla, neviem ci ste si kupovali letenky online a budete si robit aj online check-in - lebo ten jediny je zdarma, za ten na letisku sa priplaca tusim 10,00EUR/osoba, tak si teda nezabudnite ten check-in urobit doma online a vytlacit letenky, inak Vas na letisku pekne skasiruju ;) Za vsetko sa plati tak bacha, ptom to uz nie je veru nizkonakladovka 🙂

veronika9797
autor
22. feb 2014

@jul11
@mlenka121
@tanke Ďakujem veľmi pekne, pomohli ste nám 🙂

veronika9797
autor
27. feb 2014

@tanke
@mlenka121
@jul11
@winnerka
este by som chcela poprosit o radu......ideme do Anglicka buducu nedelu a ked sa snazim byvait letenky aj s kuframi cez net, pise tam ze:

Pro svůj jednosměrný let jste nevybrali odbavená zavazadla.
Checked-in baggage
Proč přidat odbavená zavazadla online hned teď?

Vaše zavazadla budou na letišti před odletem zkontrolována.
Když zaplatíte za odbavené zavazadlo online, ušetříte minimálně 50 % (ve srovnání s odbavením na letišti).
Kromě toho ušetříte čas, protože nebudete muset stát frontu na zaplacení zavazadel u pultu.

nerozumiem tomu o com im ide.....lebo som zadala, ze nechcem platit popatok na letisku 10e, ale zdarma cez ne o chcem vyriesit...no ale ked si dam to zdarma, tak nas budu zdrziavat na letisku, ci ako mam tomu rozumiet?

lebo hned dole pod tym je :
Přidat za pouhých:25,00 €za 1 cestujícího/cestující(ch
Nerozumiem. Jednoducho, ak teraz vsetko vybavim cez net, tak budeme este nieco doplacat na letisku, ci ako?

barbs24
27. feb 2014

@veronika9797 toto sa tyka batoziny ktoru daju do ulozneho priestoru dole v lietadle. cize sa tu nejedna o prirucne batoziny, za tie sa neplati. plati sa za ten ktory odovzdate pred letom, tj. velky kufor vacsinou..za ten sa plati 25e/osoba, to uz vy rozhodujete ci vam postaci jeden, alebo vam ich bude treba viac aby sa vam veci pomestili. takto zaplatis cez net a tam uz kufor iba odvazia a putuje do ulozneho priestoru lietadla. na jednu osobu mozes brat u wizzair myslim 32kg

barbs24
27. feb 2014

@veronika9797 a co sa tyka spolocnosti ako takej, ja som bola celkom spokojna...do UK sme isli pred dvomi tyzdnami spolocnostou EasyJet z budapesti a bola som natolko nespokojna, ze som spiatocnu letenku nevyuzila a kupila novu vo wizzair . obidve su to nizkonakladove spolocnosti, a predsa wizzair sa mi zdal ovela viac v pohode, easyJet namyslene letusky anglicanky, neochota, bordel pod sedadlami /samozrejme nehadzem ich vsetky do jedneho vreca, lebo som u nich natrafila aj na mile osoby, len bohuzial bola to skor vynimka./ u wizzair vvsetko ciste personal mily, a vyhoda tych 32kg na osobu u easy je to 20kg a u ryanair iba 15 ak viem dobre, takze ja nemozem nic vytknut. pravda ze sme isli do ke v zlom pocasi, a lietadlo sa cele triaslo, ale bolo to celkom ok

miriama11
27. feb 2014

My sme leteli linkou kosice luton.a vsetko bolo v pohode.manzel nech si mysli ze je v autobuse 🙂)my tiez casto nelietame a mam z toho stres ale ked uz sedim v lietadle tak je vsetko v pohode.a hlavne na kosickom letisku sa urcite nestratite 🙂a v lutone tiez nie vsetko je prehladne.

miriama11
27. feb 2014

@veronika9797 a este k tomu sedeniu.urcite sa ta nebudu pytat ci chcete spolu sediet .kde bude volne miesto tam si sadnete.z letuskami sa tiez nedohovoris bez anglictiny.

veronika9797
autor
27. feb 2014

@barbs24 ďakujem, len prave si rozbijam hlavu, že som letenky nekúpila včera,lebo vcera boli o 20 eur lacnejsie....vsimla som si, ze sa ceny kolisu...neviete nahodou, ci este okolo polnoci budu lacnejsie, ale necakat a kupit ich ako su?

medulienka2011
27. feb 2014

Ahojte... Z akej stránky nakupujete letenky Ke- Luton?????

miriama11
27. feb 2014

@medulienka2011 stranka wizz air

barbs24
27. feb 2014

@veronika9797 urcite kup este pred polnocou, moze sa stat ze hned po polnoci ceny vyskocia, mne sa to minule stalo ked som zavahala

tanke
27. feb 2014

@veronika9797 ja som zasa cakala a vyplatilo sa 🙂 asi zalezi skor na stasti, oni tie ceny leteniek menia kazdy den :/

palomka
27. feb 2014

mne sa uz stalo, ze zakazdym, ked som si pozerala letenky tak ceny isli hore, aj pocas dna. asi si ich softver zapamäta nasu siet, adresu alebo ako sa to vola...neviem presny nazov, nie som informatik 😀 , ale fakt je to tak. a aj to s predpolnocnymi cenami...su niekedy naozaj nizsie

veronika9797
autor
1. mar 2014

@barbs24
@tanke
@palomka Ďakujemza pomoc 🙂 letenky už máme vytlačené... a na letisko to prebieha ako? veľmi kontrolujú tašky, kufre, kabelky a aj podrobne analyzujú letenku, či len tak voľným očkom? 🙂

barbs24
1. mar 2014

@veronika9797 neviem ako tu v ke, lebo z kosic som este neletela, iba do kosic, ale v budapesti a v anglicku na lutone aj gatwicku kontroluju velmi prisne, znamena to, ze si musis zobut topanky, dat dole kabat, takisto deti, topanky, vsetko dole, vsetko kovove -opasky dole, a svoje veci ako prirucna batozina , telefony, notebooky, kabelky, topanky, davas na pas, a tie idu na kontrolu - na monitore vidia co vsetko v tej taske zhruba mas...co sa tyka tekutin pre dieta, brala som caj, aj mlieko, povedali mi ze si mam vybrat ktore si vezmem so sebou, druhe mi vyliali, potom som pitie dokupila v obchode na letisku, to si so sebou do lietadla vziat mozes...a pasy kontroluju dopodrobna aj tu aj v UK, vsade. akurat z coho som bola prekvapena aj ja bolo, ze pri kontrole v budapesti sa ma pytali ci je dcerka moja dcera, a ze nabuduce nech mam splnomocnenie od jej otca /mojho manzela/ ze suhlasi aby som s dietatom vycestovala, pretoze vraj niektori to robia, lebo deti unasaju od svojich byvalych partnerov..nastastie nas pustili aj bez toho, ked som povedala ze ideme len na 2 tyzdne, ale inak by bol mozno problem

barbs24
1. mar 2014

@veronika9797 tym vsetko dole som myslela kabat, taska opasok, aby sa nestalo nedorozumenie :D

nike13
1. mar 2014

v Kosiciach kontroluju velmi prisne, tak ako vyzaduju ich pravidla a pracuje tam moja sestra a viem, ze nic neprepacia a netoleruju 🙂

nike13
1. mar 2014

moj otec letel pred tyzdnom, let bezproblemovy, nacas, ak mas zakupene priority, tak este aj vyber miesto, je to uplne v pohode let

veronika9797
autor
1. mar 2014

@barbs24 fíííha, tak to asi nebude malina :D no a len s občianskym sa nedostanem do UK? po svadbe asi nemám platný pas :D

barbs24
1. mar 2014

@veronika9797 jasne ze dostanes, pas ti netreba, staci obciansky :]

veronika9797
autor
1. mar 2014

@barbs24 uf, to ma upokojilo 🙂

lenka100218
24. sep 2014

@nike13 prosím ta ako a kde urobím online chcek-in aby som nemusela platit na letisku za nho? a co sa tyka prirucnej batoziny ako je to s jej obsahom, mozem tam mat vsetko to co moze ist aj do podpalubnej batoziny?a ked mam tam kozmetiku, nebude problem? lebo na vsetko co je tekute su nejake obmedzenia, co napr. make-up?
pytam sa teba, kedze si pisala ze tvoja sestra tam pracuje tak asi najskôr ty to budes vediet.
Dakujem 🙂

karakula
4. jan 2015

@barbs24 ahoj...prosim ta mohla by si mi vysvetlit nieco...nechapem ohladom batoziny, ked je tam ze nesmies mat viac ako 32kg...a ty si hore napisala, ze nie viac ako 20...tak kolko mozem mat? 😀