Španielsko aktuálne

mon1806
21. jún 2021

Prosím vás je tu niekto zo Španielska? Ako to tam vyzerá momentálne s covidom? V sobotu letíme na Mallorcu a som zvedavá ci tam vobev do letíme ci nebude spanielsko čierne nevie mi niekto povedať aká je tam situácia? Ďakujem

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amelie2017
21. jún 2021

Na Malorke je malo pripadov, celkovo sa drzime okolo 4000 novych denne, co je na 46 milionov obyvatelov dobre cislo.

amelie2017
21. jún 2021

A akurat od soboty uz nebudu povinne ruska vonku.

tenerifka
21. jún 2021

Spanielsko je na tom super, aspoñ teda bude do 31.augusta, co bude potom ani srnka netusi, lebo covid nepozna hranice a nema logiku, ze jedna krajina je zelena a dalsia hned vedla nej cierna. Na Balearoch a na pevnine je leto hlavna sezona, na Kanarskych je najvyssia sezona v zime, tak dufam, ze sa budu drzat dobre cisla aj na jeseñ.

mon1806
autor
21. jún 2021

Ďakujem vám krásne 💕💕💕

mon1806
autor
23. jún 2021

A čo sa týka toho DELTA varianty covidu ako to vyzerá prosím vás??

veuska2
17. júl 2021

@mon1806 zdravím, boli ste na Mallorce, ako bolo? Tiež by sme mali ísť v auguste.

mon1806
autor
18. júl 2021

@veuska2 ahoj áno boli sme bolo UZAAAAASNE 🙂)) len no ja by som tam ostala aj mesiac, 😃 😃 😃 krásne plaze, ľudia super my sme vystihli čas kedy bolo malo ludi 2 júla už bol masaker podľa mňa strašne veľa ľudí tam bolo veľa prišlo už potom však začali prázdniny, ale my sme si to užili bolo bombovo naozaj 🙂

veuska2
19. júl 2021

@mon1806 och, nádhera 🥰 malý ako zvládol cestu lietadlom?

mon1806
autor
19. júl 2021

@veuska2 úplne v pohode tešil sa nie je to dlho 🙂

kvikina087
25. júl 2021

@amelie2017 Výsledky vyhľadávania pre slovo “Ach... Potešili ma tieto aktuálne info.... Mame odlietať o 2 týždne do almeria.... A už mi trocha zviera žalúdok co bude do vtedy.... Ci nebude Španielsko čierne.... Včera o tom hovorili v správach ako sa tam situácia zhoršila..... Len človek musí filtrovať... Už nevie co je ozaj pravda a co je zvelicene....”
Určite budem vďačná aj za ďalšie aktuálne info.

amelie2017
25. júl 2021

@kvikina087 ahoj, ano, strasne to tu vystrelilo, mavame tak 30 000 pozitivnych denne, ale co je plus, len malo umrti. Aj mne ma prist rodina teraz v stredu a potom v auguste a riadne nam stiska. Sprisnuju tu opatrenia, ale len v tom vyzname, ze zakazy nocneho vychadzania, obmedzenia skupin, napr. len 10 pri stole a pod. Ale nejake zatvarania zatial nehrozia.

tenerifka
25. júl 2021

@amelie2017
@kvikina087
ale nesprisñuju vsade, len v regionoch, kde su vysoke cisla. Ale kedze ma Spain zaockovanych prakticky 100% ludi nad 55-60 rokov,vsetci nakazeni maju len mierne priznaky alebo bezpriznakovi, kedze sa jedna o mladych ludi. Ak pisu 30 000 pozitivnych denne, skutocne cisla budu v stotisicoch, vacsinou to ludia ani netusia, resp.pri sopli sa nejdu testovat

kvikina087
25. júl 2021

@tenerifka @amelie2017 no duuuufam, že sa to už nebude moc zhoršovať.... Nejaké obmedzenia mierne mi nevadia.... Ideme s malými deťmi.... Takže naša dovolenka bude hlavne v mori a na plazi, v prírode a trochu v bazéne..... Takže na nejaké tlačený sa nechystáme.... Dovolenku som pred dvomi týždňami zaplatila, s myšlienkou že nič sa hádam výrazne nezmení.... Ale teda poviem, človek je z toho v neistote.

kvikina087
31. júl 2021

@tenerifka @amalie2017
Prosím ešte info ako je to s ruskami? Iba vo vnútri?

tenerifka
31. júl 2021

@kvikina087 ano, iba vnutri, a vonku na miestach, kde nemozes dodrzat odstup minimalne 1,5 metra. Ja u nas na ostrove vonku nenosim, ale ked som bola v Madride v centre, tak som si ho dala, lebo to je hlava na hlave

amelie2017
31. júl 2021

@kvikina087 vo vnutri stale a vonku, ak nemozes dodrzat odstup 1,5 m. Ale u nas to uz vonku nik nekontroluje, ale je pravda, ze vacsina ludi ich stale nosi. Prave tu mam sestru, a cuduju sa, kolko ludi vidia v rusku.