Strava v Bulharsku

sunny381
6. máj 2014

ahojte baby mám takú dilemu, čim viac sa blíži termin dovolenky tak sa bojim ako to tam naša 2 ročna zvládne. ideme 4,7, do Queen nelly v primorsku na 12 dni, mám dosť obavy ohľadom jej stravy najmä dávali ste im ich jogurty? bojim aby jej nerobili zle či tie sú všade rovnaké? ona je dosť vyberavá. Obedu hádam nebude problém vraj je tam česká reštika tak tam určite voľačo vyberiem. len s tými mliečnymi výrobkami ako nech aby bola skoro 2 týždne bez mlieka. ďakujem za každú radu.

belllinka
6. máj 2014

@sunny381 Boli sme pár krát v Primorsku, bývali sme kúsok od Queen Nelly 🙂 Podľa mňa jogurty z obchodu jej kľudne môžeš dávať. Rovno oproti vášmu hotelu je reštaurácia "Bratislava", veľa ľudí si ju pochvaľue, ale my sme boli sklamaní. Veľa jedál na lístku nemali, ani tatársku k syru nemali, prinesené jedlo, no nič moc, taký priemer. Česká reštaurácia je kúsok ďalej, v centre, tam sa nám viac páčilo. My sme bývali v hoteli North Beach s raňajkami. Všeobecne som ja bola zo stravy sklamaná, či už v hoteli, alebo v bulharských reštauráciách. Tak ale u mňa to istila varená kukurica na pláži a čerstvo robené palacinky (na každom kroku ich robili) toho som sa tam prežierala 🙂 Ja som brala so sebou aj probiotiká a tie sme si celý čas preventívne dávali a sr..ku sme nemali 🙂

luslus
6. máj 2014

@sunny381 ahoj, my sme si jedla v BG nevedeli vynachvalit..ano, najdu sa miesta, kde varia onicom. ale inak co sa tyka jogurtov, mlieka a pod - obchody su na kazdom rohu takze to tam vsade kupis a velmi chutne, mne sa niektore jogurty aj mlieka zdali lepsie ako u nas

sunny381
autor
6. máj 2014

@belllinka tak skusíme obe a uvidíme a probiotika aké ja som ešte malej nedávala asi by som jej ich mala začať dávať akôr aby som zistila ako na ne reaguje

wenka25
6. máj 2014

ahoj,my sme byvali kusok od Queen Nelly a hned pri nom je taky vacsi obchod,nieco ako u nas Coop jednota a tam sa da kupit vsetko od vymyslu sveta,keby si si nebola ista nejakou stravou v hoteli tak kupis malej nieco tam...my sme mali v hoteli len ranajky a boli super,aj mliecne vyrobky nic nam nebolo...aj nas ta reštika Bratislava sklamala,ceny ako u nas vysoke a sluzby tiez ako u nas otras-neodporucam tam chodit

belllinka
6. máj 2014

@sunny381 My sme si davali probiofix, ale neviem od kolko je rokov, radsej sa spytaj v lekarni, co by odporucili na tuzo situaciu pre dieta

syja
6. máj 2014

@sunny381 my ideme tiez 4.7. Ale do north beach. Co sa tyka jogurtov tak v bulharsku maju vraj nejaky specialny jogurt ktory obsahuje nejaku probioticku bAkteriu ktora nie je inde na svete a su strasne zdrave a co viem tak tam vo velkom finguju vyrobky danone.z restauracii co som zistovala su vraj dobre jalp, stella maris,kuma lica,delfin a najma kukeri.osobnu skusenost nemam ideme prvy krat.

syja
6. máj 2014

@belllinka jeej konecne viem o niekom kto bol v north beach.my tam ideme tohto roku.poslala som ti ip.ak si najdes cas na odpoved budem rada.vdaka

tian_lian
1. júl 2014

Ahoj @syja, prave citam, ze odchadzas na dovolenku do BG 4.7. Mozem sa opytat, ci idete autom alebo letecky? My odchadzame tiez 4.7 autom a obzerame sa po spolucestujucich.

syja
1. júl 2014

@tian_lian ideme letecky

tian_lian
2. júl 2014

aha, .... tak prajem prijemnu dovolenku