Taliansko - Benátska riviéra v septembri

kaciatko79
23. aug 2012

ahojte mate niekto za sebou v minulosti dovolenku v Taliansku na severe? Da sa este kupat v mori? Rozmyslame nad Lignanom aj kvoli detom ze je tam hodne atrakcii,ak by to pocasie bolo chladne. Neviete poradit, da sa este kupat alebo uz ani nie s detmi v tom case? A ak ma niekto dobry tip na hotel, kde dobre varia, a izby nie su ako male krtince ...teda nejaka rodinna izba alebo nieco na ten styl. Dakujem krasne za kazdu radu.

mummy01
23. aug 2012

@kaciatko79 ja som bola druhy septembrovy tyzden v Lido di Jesolo.Teplo bolo,vecer sme uz nosili ale svetriky a more bolo osviezujuce....mne sa pacilo ze plaze neboli natrieskane-to fakt neznasam.Zalezi ako velke mas dietky,ja som bola davnejsie ked som este deti nemala ale moja dcera by sa aj v chladnejsom mori v pohode kupala a syn po nej vsetko opakuje takze ani on by problem nemal.

misela12
23. aug 2012

my sme boli tiez druhy septembrovy tyzden v caorle (s trojrocnymi detmi), more bolo teple a vzduch tak okolo 27-28 stupnov. bolo fajn, lebo deti sa mohli kludne hrat na plazi, nebolo prilis horuco. boli sme v apartmane, takze hotel neporadim...

marecek1
23. aug 2012

@kaciatko79 minulý rok sme boli v septembri tiež v Lido di Jesolo, počasie nám vyšlo, bolo pekne, slnečno - nie úplne horúco, čo nám vyhovovalo, nemuseli sme byť cez obed zatvorení v hoteli, lebo by sa na pláži nedalo vydržať.
pláže neboli preplnené, ceny boli oproti sezóne tiež oveľa nižšie (čo sme ocenili najmä pri výlete do blízkych Benátok) a v mori sme sa kúpali každý deň.

kaciatko79
autor
23. aug 2012

jeeeeej maminky, dakujem 🙂)

gromkaver
9. aug 2014

@kaciatko79 ahoj, boli ste nakoniec v septembri v Lide? my sa chystame s detmi tento rok, ake bolo pocasie? dakujem

emyly
13. aug 2014

ahojte, kto bol, resp. cestuje do Lido di Jesola? Chceme ísť niekde do tejto oblasti, prosím všetke tipy, rady a skúsenosti, čo bolo dobré, čo skôr nie...a kto bol v apartmáne? Vedel by niekto poradiť pre piatich lacný, ale fakt že pekný? 😵 vopred ďakujem za rady 🙂

emyly
13. aug 2014

@gromkaver kedy idete a ako? My by sme radi išli od 6.9. a svojím autom.....a vy? 🙂

gromkaver
14. aug 2014

my ideme autom, mame hotel od 6.9. do 13.9. v lido di jesolo s polpenziou, tak uvidime ako bude 🙂

emyly
14. aug 2014

@gromkaver ktorý hotel? môžeš dať link? My hladame apartman, máme ich vytypovaných niekolko 🙂

gromkaver
14. aug 2014

@emyly tu le link: http://www.globtour.sk/dovolenka/taliansko/lido... - hotel Alla Rotonda, je to 80m od plaze a blizko aquaparku a akvaria, ktore je priamo v Lide.... oni tusim maju aj apartmany. Pozerala som aj cez booking.com, lebo my sme chceli ist najskor do Grada...

danielita18
14. aug 2014

my sme boli tiež druhý septembrový týzdern a tiež sme mali teplo a kupat sa dalo v pohode a vecer bolo tiež teplo pamatam si ze vecer bolo 26 stupnov,boli sme v Lignane a bolo tam úžasne

emyly
14. aug 2014

@gromkaver pre 5-tich už nemajú volné :( ale musí sa nájisť dáky super apartmán.. 😉

mircalla
14. aug 2014

Boli sme v Caorle posledny augustovy, teplota tak 27-28 ziadne horucavy, ale dalo sa. More teple.
V septembri by som to uz neriskovala. Teraz ideme v tom case do Lignana, co som pozerala dlhodobu predpoved tak 24-28 stupnov. osobne ok, ale pre maleho na kupanie je 24 malo.

gromkaver
14. aug 2014

@mircalla no, toto leto sme ani nas bazen nemali viac ako na 25st. vyhriaty a clapkali sa stale 🙂, my nechceme ist cez leto, nam byva horuco a je nam naj ked je do tych 28st., aspon sa cez den nemusis presuvat na hotel. ale toto leto je celkovo "chladnejsie", ale co som citala, je tam dost atrakcii, tak ked nevyjde pocasie, pojdeme pochodit....

katinka71
14. aug 2014

aj my chodime v septemri do talianska a veru sme mali lepsie pocasie ako v juli,este aj na prelome septembra a oktobra sa vtedy maly 14 mesacny syn kupal v mori

mircalla
14. aug 2014

@gromkaver ano,ja som pozerala jul a dost tam prsalo e nebolo velmi teplo, takze zaruka nie je

nmonika
14. aug 2014

@emyly
@gromkaver ahojte.Aj my sa chystame zaciatkom septembra do Talianska.No nedopracovali sme sa k casti do ktorej by sme isli,takze ani ubytko nemame ☹ Pojdeme vlastnym autom,s 2 rocnou dcerkou.Radi by sme polpenziu 🙂 Snad sa k niecomu dopracujeme.

gromkaver
14. aug 2014

@nmonika pozri cez booking.com/sk, tam je toho dost, my sme nechceli ist daleko a toto je tak na cca 7hodin, co je v poho, ked vyrazime okolo 4.00 rano. nakoniec my ideme ale cez globtour... drzim palce, aby ste cosi vybrali 😉

emyly
14. aug 2014

@nmonika
@gromkaver my sme si vybrali to Lido di Jesolo, udajne krásne a plytké pláže, nie je to úplný sever a ani to nie je až tak daleko, aj ked, my máme o dve hodky dlhšiu cestu 😀 ale ubytko nemáme stále ani my. Chceme apartmán pre piatich, variť si budeme sami. Aj doprava je vlastná, ale chceme cestovať v noci. S deťmi som nešla ešte tak dlho a daleko, neviem ako by vydržali cez deň, a ak by náááhodou bolo k tomu teplo... 😝 radšej ideme na noc, ved budeme dvaja šoferi 🙂

@nmonika ak niečo nájdeš, daj vedieť, snád mi dáš inšpiráciu 😵

nmonika
14. aug 2014

@gromkaver
@emyly my to mame este dalej,kedze sme z vychodu,Presov..planujeme vyrazit poobede,ked sa mala vyspi,napapka.Trocha pojdeme,potom zastavka,vecera,a tak spat.Rano by sme tam boli a ona dufajuc pospi cez tu noc 🙂 Hoci v sedacke to nie je uplne bohvie co.Taktiez sme takto este neisli.Iba raz cez den,pred obedom do ciech,tam sme boli pred osmou vecer,ale vydrzala super v aute.Skusim pozriet tu stranku.Varit si nechceme sami,kedze toho mam dost doma 😀 Dost mozne ze aj moja mamina pojde s nami,tak pre troch hladat hotel bude mozno este tazsie.

cayar
14. aug 2014

My sme boli uz trikrat v Lignano Sabiadorro. 1. v Auguste ...bolo veeeelmi horuco a 2krat v septembri.
Teplo este pocas dna bolo, , more tiez este teple. Vecer uz na sveter, ale nic hrozne.

Hotel Florida, Polpenzia ranajky bufetove alebo potom kontinentalne, vecere: salatovy bufet , antipasty, rybaci & dary mora bufet... Plus pri ranajkach si vyberas jedno menu z 5. Deti maju taktiez detske menu.

Hotel velmi pekny, cisty izby priestranne.

Posilka, Sauna Pool na streche & relax ,
Detsky kutik , knihy, hracky, tvorenie

Ja ODPORUCAM este vecerny Shopping ;))

gromkaver
15. aug 2014

@emyly
@nmonika no, mate to veru dalej, z BA to je na tych 7-8hod., pojdeme zrejme nadranom,. uvidime. hlavne vecerne prechazdky sa tesim a santenie z drobcami, kedze doma im tolko casu nevenujem, kedze treba prat, varit, pratat.... baby , drzim palce pri vybere🙂...

luckagu
17. aug 2014

@gromkaver ahoj my ideme teraz od 23.8 do 30.8 tiež cez globtour do Alla Rotondy ale do apartmánu bez stravy, nám to tak lepšie vyhovuje vraj je tam manželka majiteľa Slovenka volá sa Klaudia, uvidíme ako bude ideme do Lida 1. krát minulý rok sme boli v Lignane a tam sa nám velmi páčilo. Dám ti vediet ako bolo a aký je hotel. 🙂

gromkaver
17. aug 2014

@luckagu ahooojjj, jej, potesila si ma, ano, nam ale povedali, ze je Ceska 😀 , a je to jedno, super, budem ti velmi povdacna ked mi das potom blizsie info, co a ako, kde sa ist pozriet, aka bola komunikacie, kolko ste tam isli a hlavne spokojnost 🙂. uzite si a krasnu dovolenkuuu.... 😎 😀

nadulka88
17. aug 2014

@nmonika ahoj, neviem ci je to este aktualne.. my sme boli teraz koncom jula v Eracle Mare, 14km pod Caorle este smerom na Benatky, 12km do Lido di Jesola, poloha uplne super, krasne male stredisko... boli sme v hoteli, uzasnom krasnom, pri plazi, v zeleni... fakt bolo perfektne.. tak skus pozriet http://www.parkhotelpineta.com/

nmonika
25. aug 2014

@emyly
@gromkaver vidime sa v Taliansku? My ideme tiez od 6.9.-13.9. a do Lido di jesolo 🙂 Hotel Oceanic.A ideme cez Turancar.kamoska pre nich robi a dnes mi volala s jednou ponukou,tak sme ju vzali 🙂

gromkaver
30. aug 2014

@luckagu ahoojj, tak ako bolo? cela som nedockava, ze co napises, pripadne mi posli IP 🙂

emyly
31. aug 2014

@nmonika nakoniec ideme do Rosolina Mare, tiež 6.9 🙂 nezohnali sme v Lide ubytko aké sme potrebovali 🙂

@luckagu aké bolo počasie? a more bolo teplé? napíš aj IP, som zvedavá 🙂

nena13
7. sep 2014

@emyly Ahoj,teraz síce asi dovolenkujete,ale chcem sa opýtať na topočasie ake ste ho mali a more aké bolo a obchody a reštiky su pootvarané? My sme mali isť do Lida 6.9,ale malý 2 ročny syn nam ochorel, tak sme to zrušili,tak by sme ešte možno išli 13-ale neviem či to tam ešte žije a či už nebude zima....

emyly
17. sep 2014

@nena13 bolo tam úžasne... 🙂 more bolo síce chladnejšie, asi 24-25 st. ale prvých 5 dní bolo krásne a jasno, cca 29-31 stupňov a vtedy bolo more príjemné na osvieženie a ani nám dospelým, ani deťom zima nebola... ale posledné dva dni sa ochladilo, na pláži fúkal dosť velký vietor a kúpať sa už nedalo. Posledný deň na ceste späť sme sa zastavili v Benátkach a to už bolo znova krásne a jasno 🙂 ak ste už na dovči prajem krásne zážitky a pekné počasie 😉