Teroristické útoky v Tunisku a letná dovolenka 2015

kikina84
23. mar 2015

https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/teroristicke-utoky-v-tunisku-treba-sa-bat-dovolenky-2015-2/

Ahojte maminy,nedávno som zakladala otázku do fóra (viď link vyššie) ohľadne tejto témy,,Vidím však a počujem z okolia že sa táto téma začína rozvášnovať kvôli
stále pribúdajúcim útokom v Tunisku,tak som sa rozhodla založiť túto tému aj ako diskusiu..Preto prosím tých ktorí ešťe neprispeli svojim názorom,
aby sa kľudne vyjadrili,čo si o tom myslia a či budete dovolenku napriek tomu prípadne kupovať,alebo prebookovávať..dnes som čítala aj v denníku,že nemenovaná cestovka robí od dnes prebbokovanie zájazdov do Tuniska,kvôli nepokojom..
Ja sa stále neviem rozhodnúť,zájazd sme kupovali ako First minute a vyšiel nás dosť lacno,teraz je o niekoľko stovák drahší a žiadna iná destinácia nás v tejto cene nezaujala,museli by sme dosť priplatiť,čo samozrejme už nechceme..Ale neviem či to riskovať 😒
Má prípadne niekto iný skúsenosť z minulosti s niečim podobným?
Ďakujem za príspevky 😎

tajka1986
24. mar 2015

@kikina84 ja by som Tunisko neriskovala,aj ked stat sa moze hocico a hocikde. Keby som tkto rozmyslala;sedim cely zivot doma na zadku 😉 Takze si vyber inu krajinu kde je relativny pokoj a mas vystarano 😎

danarka
25. mar 2015

@kikina84 aj my máme kúpenú dovolenku do TUNISU aj vyplatenú.. Zatiaľ sa nič nedeje ani v cestovke. Myslím, že v hotelových rezortoch bude bezpečne. Boli sme aj minulý rok a bolo super, preto ideme aj tento rok.

kikina84
autor
25. mar 2015

@danarka a do akej oblasti idete? minuly rok ste boli aj v delfinariu? aj uvazujete ze si to prebookujete?dakujem

danarka
26. mar 2015

@kikina84 minulý rok sme boli v Mahdii, tento rok ideme do Monastiru. V delfináriu sme neboli, celý čas sme boli len v rezorte, nechodili sme na výlety len do mesta do nákupných centier. Vy kam idete?

iwet_d
26. mar 2015

Je to blbost, a u nas ked sa nieco stane? Ako ked bol pripad z dnv ten co vystrielal niekolko ludi tiez bolo slovensko nebezpecne?? .. pred dvomi rokmi bola velmi nebezpecna dovolenka v egypte-protesty a neviem co a tam ani nevedeli v tych turistickych mestach ze sa tam nieco take deje... A ja ak bych sa mala rozhpdnut tak len do Tuniska! ... Urcite nechceli utocit na turistov, ved co by robili cez zimu tam asi chceli zautocit na jejich.oni z turistu ziju tak preco by to robili..moj nazor

kikina84
autor
26. mar 2015

@danarka my ideme do sousse,ale delfinarium by sme chceli dať..dcéra sa teší nane..A pacilo sa? vsetko Ok?

kikina84
autor
26. mar 2015

@danarka Inak vcera som preklepla kamosku z jednej cestovky,konkretne co mame aj my cez nich zajazd..a hovorila mi medzi štyrmi očami,že ľudia to napriek útokom kupujú ako besný,práve kvôli tomu útoku znížili ceny a všetci ktorý mali už predtým Tunis booknutý na leto to nerušia,,Iba jedna pani že to zrušila mi vravela,ale inak je este väčší dopyt po Tunise ..hmm..zaujímavé,ale zároveň je to upokojujúce trocha....no každopádne ešťe uvidíme čo sa do leta udeje a podľa toho sa zariadime

rose32
26. mar 2015

Baby,ja idem prvy krat na dovolenku Tuniska Safa hovori vam nieco?nic tam zle neni??

kikina84
autor
26. mar 2015

@rose32 no toto konkretne nie,tiez ideme prvy krat,ale vsteky tie utoky a varovania sa deju do 400km od týchto bežných komplexov kde najviac turisti trávia dovolenku cez leto,tak to ma ešťe tak ukludnuje..Hod si to do googlu (mapy) a mrkni ako je to daleko od centra ta Safa

horana
26. mar 2015

To si nenavyberate, niekde dzihadisti, poviete si poletim do Nemecka, to je bezpecne a bum lietadlo dole...
Ked niekomu nevadi situacia ze dovcu presedi v rezorte, aj ked za mna taky divny pocit ako v zlatej klietke, ktory by som nebrala ako taky ale ten nema suvis s tymito incidentami, tak to nebezpecne nie je.

rose32
26. mar 2015

@kikina84 no ja som nepocujuca,tak mov nerozumiem☹ci bude dobra cesta,zaloha je zaplatena tak teraz neviem,vi bude bezpecne ist tam

andys11
26. mar 2015

@kikina84 ja si praveze myslím, ze zrovna v tunise sa útok tak skoro nezopakuje, podla mna po tomto neskutočne zvýšia ochranu. Skôr sa obávam tych ostatných krajín, preto mam obavy napriklad o Turecko, kam sa chystáme my. Ale hovorím si, ze proste este su 3 mesiace do odchodu, dovtedy (a to nechcem privolavat, len ako príklad) sa môže stať nejaka podobná vec na juhu Európy a potom co? Všetci zrusme vsetky dovolenky. Och... no proste počkáme a uvidíme

kikina84
autor
26. mar 2015

@andys11 my tiez pockame,z cestovky nam prebookuju hned ked si povieme,maju to na neurcito zatial..

aristop
28. mar 2015

My uz máme vyplatenú, ideme do Skanes, boli sme v cestovke, prebukujú bezplatne ak chceme. Ideme prvý krát a hneď toto.... tak uvidíme. Zhanam aj ja info čo a ako 😊

danarka
28. mar 2015

@aristop cez akú cestovku idete?

blahowoman
28. mar 2015

@kikina84 ahoj. No,tiez by som sa asi obavala . Keby som sa mala rozhodnut teraz tak nejdem,ale ked uz mate 50% zaplatene tak vsak uvidite co bude za par mesiacov. my boli 2r dozadu v Tunise-Tabarka. Hotel,plaz,obsluha vsetko ok,ale mimo hotel...no nebolo to bohvie co.

kikina84
autor
28. mar 2015

@blahowoman nebolo to bohvie co.. v akom zmysle? tunajší? alebo bordel? alebo čo také?dakujem

kikina84
autor
28. mar 2015

@danarka my ideme cez satur..aj my mame zaplatene uz
@aristop

blahowoman
28. mar 2015

@kikina84 mimo hotel sme sli 2x . 1x koli lieku pre 1,5r syna. Tak kaslal,ze nase lieky nezabrali,ale to nie je podstatne. Mimo hotel bordel . Lunik 9 je nic ☹ . Navyse na ulici ziadna zena len chlapi. Ja sla s manzelom a detmi,a nebolo mi vsetko jedno. Rezort bol krasny,aj strava,aj cisty hotel. Len okrem hotela sa nikam nedalo ist. Dokonca aj po plazi mimo hotel ma sledovali miestny chlapi. brr. Sama zena ani na krok. my boli v Tabarke hotel Dar Ismail . Kukni na nete. Je tam fakt krasne,ale len tam.

kikina84
autor
28. mar 2015

@blahowoman no a to ja som cela potetovana aj manžel..dufam ze ma tam neukamenuju hned 😝

blahowoman
28. mar 2015

@kikina84 tam ani nejde o to ci si potetovana ,ale ak je zena len o cosi krajsia a este ma aj celkom slusnu postavu tak to je to. Ja si dala saty pod zadok,na ramienka,lebo teplo jak na Sahare a to bol ten problem. Bola som velmi vyzivava! Takze ti uprimne poviem,ze som sa fakt bala! Takze len hlava sklonena a pálili sme do hotela.

kikina84
autor
28. mar 2015

@blahowoman juuuuuj tak toto sa ja bat nemusim nastastie :D ..s mojimi kilammi a postavou sa ma budu bat..skor ked tak sa bojim o malú..ale ze vraj to tam policajti strazia na kazdom kroku,,,no neviem co pravda je a co nie..najhorsie v tomto rozhodovani je to ze mi 10 ludi napise ze je tam uzasne super a vracaju sa tam kazdy rok a potom pride jedno žieňa ako ty (nič v zlom),hodí mi sem takéto negatíva a ja som zasa na vážkach 🙂 ..ale ako sa hovorí sto ľudí,sto chutí..no uvidíme 😎

blahowoman
28. mar 2015

@kikina84 nieee ja ti nechcem davat negativa. Ja hovorim,ze rezort a vsetko je super. Toho sa bat nemusis. Ja hovorim len nase skusenosti mimo hotel. ale to je taj aj v Egypte ,ze rezort super,len neodporucaju ist do mesta. Takze ty sa dovolenky neboj ako takej. Nechcela som ta zmiast.

zirafkasaska
28. mar 2015

Ja sa tiez pridavam k tym, ktore by dovolenku nerusili - ak sa situacia vyhroti, CK umozni prebookovat aj par dni pred odletom, pretoze to bude v jej zaujme. Egypt a Tunis su moje srdcove zalezitosti, v Egypte som bola 6x, Tunis 3x. Ak by som mala byt v strese, tak ako niektore pisu, tak by som cely zivot sedela doma na zadku a nevystrcila ani nos, pretoze by sa mohlo nieco stat (nepisem to ironicky, ani nikoho nezosmiesnujem), ale... Boli sme v Egypte v oktobri 2004, konkretne v Tabe, cez egyptsko-izrealske hranice sme presli 1/2 hodinu pred teroristickym utokom na Hilton. 4 dni po utoku sme boli na vylete v Petre - to co so mnou robili izrealcania na hraniciach neprajem ani najvacsiemu nepriatelovi (a to som v tom case bola blondina s modrymi ocami, dlhonoha a stihla 🙂) Nasledujuci den po utoku nam cestovka dala na vyber, ci sa chceme okramzite vratit na SK alebo pokracujeme v dovolenke. Vratit sa chcel iba jeden jediny manzelsky par s detmi - takze ked pre nich zacali vybavovat vsetky povolenia a letenky, zistili, ze aj keby odisli hned dalsi den, tak by ich najskor odviezli do Kahiry a odtial tusim cez Turecko na SK, kam by prileteli den pred planovanym priletom z dovolenky. V juni 2012 sme boli v Hurghade, bolo to presne v case ich prezidentskych volieb, kedy si zvolili noveho prezidenta a krajina bola plna nepokojov. Ked si domaci pokrikovali vysledky volieb a my sme len krutili hlavami, ze novy prezident nie je ziadna vyhra a z biedy ich nevytrhne, nechapali to. Su proste ini a ich mentalita je rozdielna od tej nasej... Neboli sme na ziadnom organizovanom vylete do Kahiry ani Luxoru, aj ked tam boli s nami moji rodicia, ktori boli v Egypte prvykrat, ale to uz sme povazovali za riziko. Minule leto sme boli v Marsa Alam - tiez sa neodporucalo do Egypta cestovat... Ja uz niekolko rokov snivam o Keni - ale moj manzel je zasadne proti a to vsetky dovolenky v Tunise aj Egypte sme boli spolu. Suhlasim s nazorom dievcat, ktore pisu, ze v rezortoch sa v podstate ani nič nedeje - odporucam sledovat odporucania nasho Ministerstva zahranicnych veci a ak bude vyhlaseny nejaky mimoriadny stav, az vtedy by som pristupila k zruseniu dovolenku v Tunise. Nepokoje a utoky na turistov su sucastou dnesnej doby - pred par rokmi boli utoky tusim na Bali a v Thajsku a turisti tam stale lietaju. Rovnako to bude aj s Egyptom a Tunisom

nemezys
29. mar 2015

ono asi zálezí aj od destinacie do ktorej ides. Ja mam zase ulne inu skusenost ako blahowoman. Boli sme v Mahdii, hotel bol asi 7 km od centra. Do mediny sme chodili taxikom za minimum. A tolko srandy ako s tym taxikarom ktoreho sme chytili som asi nikdy nezazila. A mozem povedat ze som bola veľmi prekvapena. Uplne cisto, ziadne zahalene zeny, az teda na tie starsie rocniky, mlade dievcata moderne poobliekane, vsetci boli vecer povyliezani vonku po podnikoch a bol tam taky kolotocovy park. Nikto si nas ani len nevsimol, ani nas nasilu netahal ako v Egypte do obchodu, v podstate si nas nikto vobec nevsimal a to som blondyna🙂🙂🙂. A to sme boli nakupovat v nejakej zastrcenej ulice v miestnom supermarkete. A domov sme isli pesi po promenade takmer celu cestu. Bola som naozaj velmi prekvapena. a co sa tyka plaze tak tam boli Security🙂 a v podstate vsetkych predavacov co chceli byt otravny okamzite vykazali, takze ja som sa citila naozaj bezpecne

andys11
29. mar 2015

Ja mam tiez super zážitky z tunisu. Velmi sa mi páčilo napriklad v sousse. Vsak to je mesto žijúce, pohodove. Áno, miestnym sa proste europanky páčia, ale boli sme s rodičmi (so segrou dve mladé baby sme vlastne boli) a stalo sa aj take, ze ked sme stali so segrou na prechode, nabúrali do seba 3 auta 😀 . Ale nikdy nás nikto fyzicky neobťažoval, iba sa chceli rozprávať, povieš nie, ok. A teda raz tam môjho otca, ktory šiel za ruku s mamou! zastavil chlapík, ze aký je krásny a hento a toto. Doteraz sa na tom zážitku bavíme. My sme zo sousse cestovali aj na Saharu, noc spali v púštnom hoteli, krása. No a raz sme napriklad iny rok boli v monastire a tam len v rezorte bolo fajn, mimo sa nam az tak nepacilo uz. Takze tak. Pre mna je Tunis ale celkovo fajn destinácia. Hádam sa tam uz nic nebude diať.
@kikina84 my ideme síce do Turecka, ale tiez Satur a my sme uz zaplatili celu dovolenku 😝

aristop
29. mar 2015

@danarka koala

aleka
4. apr 2015

ja len tak pre zaujímavosť, viem že písať sa môže hocičo..... ja verím že bude výborne no nie🙂

http://www.ack.travel/aktualita/je-tunisko-bezp...

kikina84
autor
4. apr 2015

@aleka KONECNE NIECO POVZBUDIVE.. DAKUJEM 😉