Tunisko - Mahdia. Ktorý hotel si vybrať?

lia09
25. feb 2013

ahojte sme rozhodnuti ist do tuniska tento rok v juni a urcite do Mahdie kvoli moru a plazi.Neviem sa vsak rozhodnut medzi dvoma hotelmi.Jeden je golden tulip a druhy lti mahdia beach.Som skor za ten lti,aj ked recenzie co ja viem.Vraj neni klima v jedalni a stary nabytok a strava nic moc.A pritom v cestovke mi prave stravu vynachvalovala,vraj ona tam bola a jedlo bolo velmi dobre.Tak poradte.Tie recenzie na nete su aj tak dost stare

nkem
25. feb 2013

úprimne, my sme boil na dovolenke v tunisku 15 dní, tiež v Mahdii a skoro som zomrela od nudy...animátory sa snažili, končil ramadán, hotel si viem predstaviť aj lepšie...egypt bol stokrát lepší-aj výlety, možno by som skúsila skorej maroko..boli sme dve ženy, neustále nás otravovali...aj na letisku, mi zobral pas ten za prepážkou a že my ho nedá, pokiaľ mu nedám číslo, nevedela som sa ho zbaviť až do nástupu do lietadla...moja skúsenosť

maajka83
25. feb 2013

@lia09 my sme boli v tom lti a bolo dobre, samozrejme ze sa to neda porovnat s hotelom v turecku. Po prichode sme dali 10eut do pasu a dali nam velky apartman.

jankatt1
25. feb 2013

My sme boli, hotel mahdia Palace Thalaso 5*, bolo fantasticky! Nadherna plaz, ziadne smeti' krasny skoro az biely piesok, azurove more, mozem poveda, ze som bola nadmieru spokojna. Jedlo dobre, hotel dobry, vsetko super! Urcite by som kadeu odporucila neviem sice ako je ta teraz, my sme boli v roku 2011, naozaj odporucam! Hned vedla hotela je golfove obrovske ihrisko s kaviarnami, pred hotelom h ed 4restauracie, kaviarne, obchodiky...super!

lia09
autor
25. feb 2013

@nkem my ideme len na osem dni lebo ideme uplne prvykrat a sme dost vystraseny z toho,co bude mala vystrajat.Planujeme byt cely pobyt len na hotely takze ziadne fak. vylely ani nic podobne nehrozi.Takze preto som sa rozhodla pre mahdiu,kedze je to take kludnejsie a to my hladame 🙂
a kedze ja idem s dietatom a manzelom,tak ma dufam nebudu otravovat 🙂
A dala si mu cislo nakoniec?
@maajka83 no o tychto praktikach s peniazmi do pasu som uz pocula a rozhodne to vyuzijem,aby sme nedostali neaky "prekrasny apartman" s vyhladom na smetisko 🙂
@jankatt1 idem pokukat

nkem
25. feb 2013

@lia09 ja som si tiež hovorila, že do arabských krajín už len s chlapom 😀 tak dúfam, že sa vám dovolenka vydarí a maličká nebude mať žiadne ťažkosti 😉 musela som, on tam bol vedúci oddelenia, ešte potom otravoval, ako som bola na Slovensku, ale potom to našťastie prestalo.. ja mám na to šťastie 😝 my sme tam boli hlavne v taký blbí čas..

lia09
autor
25. feb 2013

@jankatt1 ved to je golden tulip 😉 oni ho asi premenovali.Tento rok sa nechystate?

xsunx
25. feb 2013

@lia09 my sme boli pred dvoma rokmi s dvojrocnou dcerou v El Mouradi Mahdia 5* a boli sme maximalne spokojny.
sli sme cez rakusku cestovku lebo tak nas vysla dovolenka lacnejsie, aj sme leteli zo Schwechatu. Ak chces mozem poslat aj foto na mail 🙂
ak mas este nejake otazky rada zodpoviem 😉

lia09
autor
25. feb 2013

@nkem to ti volal na slovensko?No tito chlapi 😀
Inak tiez ked sme boli v anglicku,tak mna casto cernosi pozyvali na rande 😖 .Bola som raz nakupovat v jednom sport. obchode a sbs-kar cernoch si odomna pri odchode pytal cislo 😀 .Potom aj v autobusoch.....Bala som sa chodit sama

nkem
25. feb 2013

hej, v podstate mal aj moje údaje z pasu...takže to nebolo také ťažké pre neho.. ale na druhú stranu, som prvá nastupovala do lietadla ako frajerka a všetci ostatní čakali v rade 😀 😝 fuj neznášam, keď je niekto doterní 🙄 hej černosi majú dostatok sebavedomia 😀

lia09
autor
25. feb 2013

@xsunx no vyzera to tiez dobre,len my chceme ist jedine cez slovensku cestovku,lebo ideme uplne prvykrat na dovolenku.Mozno po par rokoch dovolenkovania skusime rakusku cestovku,aj ked nevieme ani ceknut po nemecky 😀

anjelik0907
25. feb 2013

@lia09 A nechcete ísť radšej do Egypta? Sestre bola aj v Tunisku aj v Egypte, takže môže porovnávať a vraj Egypt jednoznačne top vo všetkom ( strava, výlety, more, služby....)

lia09
autor
25. feb 2013

@anjelik0907 no egypt mna velmi laka,ale tam by som nevydrzala trcat na hotely.Tam by som chcela pokukat aj pyramidy a to sa s malou neda.Ani ju tam nechcem vlacit po tych horucavach.Ked bude trocha vacsia a budem ju moct nechat doma,tak do egypta urcite chcem ist

jankatt1
25. feb 2013

@lia09 Nie, nie. My sme "zamilovaní" do Talianska, tam chodíme každý rok, začiatkom leto a koncom si vyberieme ešte jednu dovolenku, no teraz mám len 9mes synčeka a kým nedovrši 5-6rokov, určite do arabskej krajiny nepojdeme.
Prečo ste si vybrali Tunis?

lia09
autor
25. feb 2013

@jankatt1 jednak cenovo celkom prijatelne,more ma tam zaujalo ze je ciste,ziadne kamienky.A chcela som nieco take ine.Napr. ked pozrem turecko,tak tie hotely my pripominali cinziaky.Chcela som nieco skor orientalne,kludne aby sme vedeli stravit cely pobyt na hotely a plazi.Nabuduci rok by som chcela ist uz inde,no uvidime ako to mala zvladne.Toho sa bojime najviac

jankatt1
25. feb 2013

Vieš čo by som ti ešte vééľmi odporučila? MAROKO!Cenovo je to takmer totožné s Tunisom, služby sú tam lepšie a aj jedlo! More na takej istej úrovni ...

lia09
autor
25. feb 2013

@jankatt1 hej?praveze som pozerala aj maroko a bolo drahsie.Aspon cez kartago o dost.Tento tunis nas vyjde pre dvoch dospelych a jedno dieta na osem dni 1500e

xsunx
25. feb 2013

Maroko je dobre len tam je problem ze maloktore plaze su len hotelove, a kupat sa na verejnej plazi kde sa mocia domaci by mi prekazalo 😒

danka2105
25. feb 2013

@lia09 V Lti Mahdia Beach som bola pred troma rokmi, po vymene izby to uz bolo ok, dali nam asi tu najhorsiu co mali...vraj to na slovakov skusaju....co sa jedla tyka ok, ale bola som uz v hoteloch kde bolo to jedlo lepsie, prostredie uplne ze krasne, aj plaz, voda uplne priezracna modra....boli sme tam len s manzelom, dieta sme vtedy este nemali....Hodnotim ako ok dovolenku, ale zeby som tam isla este raz, nemozem povedat. V Egypte sa mi pacilo viac, a v Turecku este viac, tam mas aj kde ist, kdezto v Tunise a Egypte si zatvorena v hoteli, lebo naokolo nic nieje.

lia09
autor
25. feb 2013

@danka2105 no jasne,vsak preto tam my ideme teraz 🙂 Neplanujeme ziadne vylety,len plaz a plaz 😀

danka2105
25. feb 2013

@lia09 Tak plaz je fakt krasna, biely piesok a číre more, tak si to užite, dufam ze budete spokojni 🙂

lia09
autor
25. feb 2013

@danka2105 tak dakujem,dufam ze to vyjde 🙂

nefertitka
26. feb 2013

Ahojte, tiez sa rozhodujeme medzi Tuniskom a Tureckom, v Tunisku som bola sice uz 3x, ale nie v Mahdii, bola som v Monastire a v Sousse, tam bolo ale vela meduz v mori, ako je to v Mahdii, ziju tam taketo otravne zvieratka?a plaz je tam naozaj podobna Karibiku, ako sa vravi? 😝 ...Minuly rok sme boli v Turecku v Side a tam bolo more a plaz tiez uplne uzasne, ale zas Tunisko vychadza cenovo lepsie. A neviem, ci sa nebat hnaciek 😕

nefertitka
26. feb 2013

a este jedna otazka, je v niekorom z tych hotelov co ste o nich pisali aj rodinna izba?neviete?chceli by sme ist s babkou a ta chrape, takze oddelena jedna izba by bodla 😝

adinam
26. feb 2013

@nefertitka,my sme žiadne medúzy v Mahdii nevideli 😉 ,pláž je naozaj nádherná.Boli sme aj v Turecku,tiež oblasť Side,ale more v Mahdii je neporovnateľne krajšie 🙂.Žiadne hnačky sme nemali,všetko bolo O.K. 😉
S rodinnými izbami neporadím,neviem...

cukor
26. feb 2013

MAHDIA PALACE.....odporúčam,výborný hotel,krásna pláž,žiadne medúzy...

nefertitka
26. feb 2013

@adinam tak dakujem....dufam, ze nejake rodinne izby sa niekde najdu, lebo co som zatial pozerala hotely, vsade su maximalne pristelky...to si ma potesila s tymi meduzami🙂

nefertitka
26. feb 2013

a nebol niekto v Carribean World Mahdia?

lia09
autor
26. feb 2013

takze rozhodnute 😀 Dneska som zarezervovala hotel lti mahdia beach 😀 😀 😀 .Myslim ze aj cenovo to vyslo celkom dobre.
@nefertitka no tie meduzy tam dufam nie su,vraj len male rybky 😉 Mne inak minule jedna z cestovky odporucala tuto lti mahdia beach.Teraz som bola znova v cestovke a bola tam ina zenska a ta tiez vynachvalovala.Vraj od nich vacsina ludi chodi tam,tak uvidime

nefertitka
26. feb 2013

@lia09 tiez som na ten hotel pokukavala, my este nemozme rezervovat, musime cakat, kedy sa muzovi v robote vyjadria ohladom skolenia, lebo by sme chceli ist v juni, tak nevieme ci uz zaciatkom mozme ist alebo az neskor...celkom dobre to tam vyzera, som to pozerala, vy idete kedy?

maajka83
26. feb 2013

@lia09 meduzy sme tam nevideli,len male rybky. idete cez kartago? no ja sa neviem rozhodnut kde tento rok. do lti mahdia by som sla opat ale drahy chce ist zas niekde inde ☹ tak uvidim.