Turecko, Side - Hotel Trendy Lara*****/Trendy Aspendos Beach*****

sanny2993
16. jan 2023

Ahojte. Vyberáme dovolenku na leto, v cestovke nam ponukli podľa kriterii, ako vhodné pre nas tieto dva hoteli. Zaujima ma, či mate niekto priamu skúsenosť. Cestujeme ja, partner a toho času 2,2 ročný syn 😃

Budem vďačná za každú odpoveď + typy na výlety (čítala som o delfinariu?? ) 😊

sanny2993
autor
16. jan 2023

@sanny2993 ešte pridam, že nam bol ponúknutý aj hotel Aquaworld Belek 😊

veronikahuli
16. jan 2023

Celá sieť hotelov Trendy su perfektne, my sme boli bo Verbene a hotel bol úžasný, vsetko perfektne 🙂

sanny2993
autor
16. jan 2023

@sanny2993 a ešte Melast resort 😃

ivula0807
16. jan 2023

Tento rok sme boli v Trendy Aspendos so 4 ročnou dcérou, výlety sme neabsolvovali žiadne, dcéru by to moc nebralo a v Tom teple sa nám moc ani nechcelo. Hotel je veľmi pekný a areál veľký, pre deti úplne super, su tam tobogány aj kryty malý bazénik, strava chutná, v podstate sme až na pár detailov boli veľmi spokojni. Dcéra sa pár krát zabavila aj v miniklube, Hydrotour tam mal Slovenku animátorku. Hotel bol ale total plný, večere boli zle a nekoordinované, dlhé čakanie v rade na jedlo, nebolo si kam sadnúť, všade kopec ľudí. Na pláži je pomerne úzky vstup do mora na to aký je hotel veľký, sú tam aj veľké skaly takže tam sa vchádzať nesmie, preto je tá ich pláž taká oklieštena. Takže na malom kúsku dosť veľa ľudí, ale dá sa prejsť samozrejme ďalej do vody (hlbšie) a tam už taká plnka nie je. Boli sme v Turecku niekolkokrat už a musím povedať že toto bol naozaj jeden z tých najlepších hotelov 🙂 pokojne sa pytaj keď ťa niečo špecifické zaujíma.

sanny2993
autor
16. jan 2023

@ivula0807 ahoj. Jeej taka som rada že sa našiel niekto s realnou skúsenosťou. A pomerne čerstvou. Tiež ideme cez Hydrotour. Boli ste v sezóne? My planujeme jun alebo prelom jun/jul kvôli animatorom.

O slovenských animatoroch nam pani vravela, prave preto nam ponukla termin na prelome jun/jul, vraj nastupuju až od 27.6 😊 animačný program mali dobrý? Myslim ci take tani tani, ze aj nas dvojrocak sa zabavi a my trosku oddychneme? Vieš ako to je s detmi 😃

Boli ste aj mimo hotela? Je tam možnosť ísť sa prejst s kocikom aj mimo rezort alebo skôr nie?

Izby boli dosť veľké? Rozmýšľam totiž kde bude krpec spat, ci brat postielku cestovnú, ci poskytuju, ale to mi asi neporadis keďže mate velku babulu 😊

More ciste? Teple? Pozvolny vstup aj pre male detičky? Lehatka sú asi hned plne, ci ste sa mali vzdy kde zložiť?

Noci boli kludne, bez hudby? Klima nesla ako šialená? Vyhlad z izieb pekný? Bolo na balkoniku aj posedenie? Ked syncek zaspi, zeby sme si mali s priateľom kde posedieť 😊

ivula0807
16. jan 2023

@sanny2993 my sme boli posledny augustový týždeň, pár dní po našom odchode domov končili už aj animátori. Animačný program veľmi dobrý, večer bola minidisko pre detičky tam si myslím prišli na chuť mladšie aj staršie deti, potom býval program buď v amfiteátri alebo pri bazénoch, vystupovali rôzne kapely, to už skôr pre dospelých alebo pubertiakov 🙂 🙂 je tam aj detské ihrisko, aj trampolíny, deti sa majú kde vyblázniť. Poobede sa dá dať dieťa do miniklubu ale teraz si nie som istá či to nebolo nejak limitované vekom, či nebrali náhodou až detičky od troch rokov. Animátorke sme dali naše číslo, malej klobúčik a svetrík lebo ten priestor kde mali miniklub bol nenormálne vyklimovany a šli sme si vypiť kávu, potom sme si ju zas vyzdvihli, mala bola nadšená. Aj počas dňa pri bazénoch prebieha animačný program, ale my sme bývali len pri mori takže ten zhodnotiť neviem. Ale zachytila som tam aj nejakú penovú párty niektoré poobedie 😀
Boli sme aj mimo hotela, v podstate hneď kúsok od hotela je velikánsky bazár, taký ich typický turecký, my toto nemáme radi, keď nás otravujú a vykrikujú na každom rohu aby sme niečo kúpili, čiže sme len vybehli nakúpiť pár suvenírov rodine a známym a zas do komplexu. Ale určite sa dá prejsť s kočíkom mimo hotela. Čo sa týka izieb, my sme mali rodinnú izbu, tá bola dosť veľká, neviem ako ine. More bolo čisté a aj teple, ako v Turecku 🙂 akurát niektoré dni boli dost veľké vlny. Vstup je pozvoľný, super pre deti. Lehátka pri mori sme vždy našli, tiež som sa čudovala pri takom množstve ľudí, ale dalo sa nájsť, bližšie alebo ďalej od mora, ako kedy ale vždy sme našli. Veľa ľudí sa totiž zdržiava pri bazéne, tam lehátko úplne bez šance. Večerný program teda bol fajn, nám sa páčilo vždy. Hotel je ale rozdelený na také sektory, je tam niekoľko budov v ktorých sa ubytovať, my sme neboli v hlavnej budove čiže sme hluk nepočuli k nám, ale boli sme otočeni na mešitu a tu sme veru niekoľkokrát počuli 🙈 ale predpokladám že tí čo bývali v tej hlavnej budove a ešte aj boli otočeni na časť k bazénom museli počuť hluk pomerne dlho a dosť hlasno 😀 a áno samozrejme na balkóne bolo aj posedenie, klasika dve plastové stoličky a stolíky.klimu na izbe si vieš sama regulovať, zapnúť, nastaviť stupne ale aj úplne vypnúť.

anetama
16. jan 2023

Ahoj, my sme boli v Trendy Lara, super hotel, krásny, v podstate nový, dobré jedlo, organizácia, no uplne všetko. Bol aj bazén pre malé deti s bazénovým svetom, myslím ze vyhovujúce pre malé deti, lehátka pri bazéne. Jedinou nevýhodou je presun na pláž, kde ideš loďkou, takže pokial niečo zabudneš musís sa vrátiť. Loďka vždy k dispozícii, alebo malá chvílka čakania. Piešočná pláž s pozvolným vstupom do mora, a na pláži bar kde je podávané jedlo, pitie, no úplne všetko. Takže nemusíš od mora odchádzať do hotela na obed.

linddi
16. jan 2023

My ideme tento rok prvý krát do Turecka. Ideme do Trendy Lara, tak si aj ja rada prečítam Vaše recenzie 😉

yellow28
16. jan 2023

@sanny2993 jeeeej tam sme boli minulý rok...super hotel, tobogány, strava, večerná zábava, teplé more...do Beleku kúsok taxíkom za 5 eur...ale synček je dosť malinký, tak si myslim, že by ste ten aquapark nevyužili...my sme boli s 12 ročnou a to sme sa vybláznili každý den

yellow28
16. jan 2023

@sanny2993 zabudla som napísať, že sme boli v Aquaworld Belek 🙂

sanny2993
autor
17. jan 2023

@ivula0807 tak, už sme "v tom". Rozhodli sme sa pre Aspendos. Dnes zaplatené, tešíme sa 😊 ďakujem ti za všetki rady 😊 Dali sme do poznamky že chceme postielku namiesto pristelky, bez problémov. Priplatili sme si aj vyhlad na more, tak snáď to bude raj, aj ked maly zaspi a my posedime na balkone 😆😊

Prosím ta ešte sa chcem opýtať ci si deticky vedeli vybrať zo stravy, ci nebolo vsetko koreniste, cii bolo dosť ovocia a ci tam boli v ramci all inclusive extra aj 100%ovocne stavy - aby som vedela ci syncekovi zobrat, riedim mu stavicky/dzusiky z DM s vodou ked ho cista "nudi" 😊

brigitte93
17. jan 2023

@ivula0807 chcem sa spytat ci mate fotky z rezortu Trendy Aspendos , rada by som videla realne tie izby. Dakujem

sanny2993
autor
17. jan 2023

@brigitte93 aj keď si dáte recenzie na googli, v sekcii fotky su reálne od klientov 😊

ivula0807
17. jan 2023

@sanny2993 ale áno celkom slušný výber bol, raňajky a obedy super, večere sa mne osobne už zdalo slabšie, ale vybrať sa dieťaťu určite dá, naša na večeru ficala na cessovinach napríklad.ranajky ale napríklad úplne super, sladké, slané, také malé mlieka v krabičkách, cereálie, a veľa veľa ovocia aj zeleniny, naozaj bolo z čoho vyberať 🙂 no ale tie 100% šťavy neboli, toto aj nám chýbalo, v inom hoteli sme to mali v rámci ultra All inclusive, ale tu je to len All inclusive ak si dobre pamätám a nebolo to v ponuke, ani doplatiť sa nedalo (neviem ako v baroch ale v reštike počas denného stravovania nie)

ivula0807
17. jan 2023

@brigitte93 fotky izby nemám, bohuzial 🙂

sanny2993
autor
17. jan 2023

@ivula0807 my mame v papieroch ze All inclusive extra, tak som teda zvedava, mozno niečo pozmenili, bolo by super keby tam pridali aj štavy 😍 ale pre istotu malemu zabalim 👍

A ešte posledné čo ma napadlo, dufam ze ta neotravujem ale fakt mam pred dovolenkou s dieťaťom rešpekt 😆

Ako to bolo s počasím? Slniečko asi zapadá skôr, je potom vonku chladno? Zídu sa aj dlhé veci? A co hmyz, zide sa aj repelent?

Topánočky do vody by sme asi tiež mali kúpiť, tvoje detičky mali? Slniečko je velmi ostte, zrejme aj plavky na cele telicko sa zidu ze 😊

Ma hotel aj restauraciu v ramci all inclusive priamo pri mori? Na plazi?

A posledná otázka, komunikácia bola lahka? Vedia po anglicky, da sa rukami nohami dohodnúť? Dávali ste aj "baksis"? Lebo ked sme ho my napr v Egypte nedali, izba tak aj vyzerala 😆

ivula0807
17. jan 2023

@sanny2993 úplne v pohode 🙂🙂 v Turecku je v lete extrémne horúco, ale fakt že extrémne, a vlhko. Ale zas netreba sa tam báť že nevyjde počasie, tam je v sezóne stále krásne, bola som tam 4 krát a neprsalo nám ani raz. My sme chodili na pláž ráno a o tej 11, najneskôr pol 12 sme šli na izbu a potom sme zas vyliezli až po 15 hod lebo slnko bolo príšerné ostré. Dlhé veci absolutne netreba, aj večer je teplo, ale áno, tma sada trošku skôr. Hotel má aj na pláži taký plážový bar kde sa dá občerstviť, doobeda majú ovocie, dokážeš sa tam aj naobedovať ale zas je tam iná ponúka ako v reštike (napríklad kebab si tam dáš, hranolky, myslím že nejaké ryby tam podavali..ale pre dieťa lepší výber v reštike v hoteli). No a my teda v Turecku "všimne" dávame stále, čašníkom, upratovacke aj vodičovi autobusu 😀 samozrejme keď sme spokojní. Musím povedať že ten personál je v tomto zariadeni úžasný, sú neskutočne milí a ochotní aj bez toho že by očakávali na oplátku nejaké to euro, stále sú usmiati, snažia sa. A keďže ja som kedysi ako mladá baba robila jedno leto v Grécku ako čašníčka a zažila som si tú prácu v tej horúčave, v hoteli plnom ľudí 😀 o to viac si cením ich prácu takže my sme nechávali drobné ale ako hovorím nie je to nutné. Ale o upratovacke pomlcim, to bolo slabé 🙈🙈 aj sme jej nechali peniažky ale upratovala naozaj len naoko 🙈

ivula0807
17. jan 2023

@sanny2993 a dohovoriť sa dalo úplne v pohode, my síce vieme anglicky aj nemecky, ale bolo tam veľmi Slovákov aj Čechov, ktorí na nich išli rukami nohami a vždy sa pochopili nejak, nie je problém 🙂🙂

sanny2993
autor
21. jan 2023

@ivula0807 ahoj, čítam až dnes 🙏 ďakujem, veľké ďakujem. Ešte ma napadlo, ako je to s hmyzom a nepríjemnými stvoreniami v izbe, hoteli alebo na plaži? Mali ste napr komare? Su na oknách sieťky? Ja mam z komarov veľký strach a keby môžem osietkujem aj seba 🤣🤣🤣

ivula0807
21. jan 2023

@sanny2993 komáre vôbec, ani na pláži ani v izbe 🙂 pri jedení otravuju akurát tak mačky, tých je tam kopec 🙈

sanny2993
autor
22. jan 2023

@ivula0807 to je super. Mačky zvladneme, sme milovníci a aj jednu mame ❤️🤣

roxana280
26. jan 2023

@ivula0807 na tie macky sa tesim, doma mam 8 a bez maciek si dovolenku nechcem predstavit?.) Ideme Trendy Aspendos v juni na 12 dni🙂

roxana280
26. jan 2023

@ivula0807 dobry den mam otazocku, tobogany su vraj len obcas pustene, nie cely den a aj v juni uz? Ideme 17.6. sama s 13 rocnym chalanom tak ho musim zabavit. Dakujem.

ivula0807
26. jan 2023

@roxana280 dobrý deň, je to pravda, nie sú pustene celý deň, sú určené časy doobeda aj poobede v ktorých dsu spustené. Také tie väčšie tobogány úprimne časy presne neviem, pretože ja mám malé dieťa takže s tou sme chodili na také pre menšie deti 🙂 ten býval doobeda myslím hodinku a poobede neviem či hodinku či dve hodinky, to už si nepamätám 🙂

sanny2993
autor
28. jan 2023

@ivula0807 ivula pozdravujem vas, ked mi tak chodia upozornenia a pozeram ze forum je este zive, opytam sa jednu vec. Na tom bazari pred rezortom, prípade na plazi sa daju kupit detske formicky do piesku a nafukovacky? Neviem, ci to mame brat zo Slovenska, najradšej by sme kupili tam 🤣

ivula0807
28. jan 2023

@sanny2993 jasne dá sa kúpiť tam, my sme tam aj naposledy formičky aj vedierka nakúpili 🙂 dokonca priamo v hoteli je obchodík kde sa dajú tieto veci kúpiť 🙂🙂

sanny2993
autor
29. jan 2023

@ivula0807 parádička ďakujem 😍

sanny2993
autor
1. feb 2023

@ivula0807 ahooj zasa ja 👋🤣🤣 prosím ta a ceny sa v Turecku pohybuju ako? Rozmýšľame kolko si vlastne zobrať vreckové, mali ste len eura alebo aj turecku menu? 😊😊

ivula0807
1. feb 2023

@sanny2993 záleží čo, my nikdy nejak nekupujeme hovadiny, malej akurát nejaké hračky a veci do piesku, ale inak vlastne všetko máme v hoteli a my nechodíme tam na nákupy že zlato alebo šperky alebo niečo podobné, takže v tomto veľmi neporadil 🙂 v každom prípade úplne stačia eura, eurami sa dá platiť vsade

roxana280
5. feb 2023

@ivula0807 dakujem