Zaujímavé miesta v Bratislave

levq
7. júl 2020

Ahojte, (hlavne) Bratislavčanky, prosím, poraďte nejakú zaujímavú lokalitu, kam sa môžme vybrať v Bratislave... Také slávne miesta ako Bratislavský hrad, Červený kameň atď. už mám v pláne, hľadám skôr niečo, čo možno nepozná veľa ľudí, ale oplatí sa navštíviť... A skôr outdoor aktivity. 🙂 Ďakujem!

pribinak
7. júl 2020

Pre deti je super železná studienka, hrad Devín - je tam aj taka mini ZOO pre deti

guiseppinka
7. júl 2020

Devin, sandberg, devinska kobyla, kamzik, vecer sadnut k niektoremu jazeru (drazdiak, zlate piesky)

halci
7. júl 2020

Slovansky ostrov v Devine - je to miesto plne krasnych zakuti, no teraz ked su komare sa moc neda, skor je to vhodne na jar, jesen. My sme ho objavili len nedavno a boli sme nadseni. Este Vodarenska zahrada, prejst sa k Dunaju, len opat, tie komare...doteraz kym neboli, sa dalo ist.

pribinak
7. júl 2020

Super aj zobrať bicykle a ísť na hrádzu, dá sa potom kúpať v Čunove, je to rovina, zvládnu to aj deti. Ale to len keď svieti slnko, lebo inak sú tam hufy komárov

zuzka251
7. júl 2020

@levq chorvatske rameno, danubiana, pajstun, marianka, most slobody, sad janka krala, rusovce, slavin, medicka zahrada, jama, koliba-kamzik, kacin...

halci
7. júl 2020

Klepac - Zelezna studnicka, prijemne sa tam da posediet, pripadne, ak bicyklujete, da sa ist dalej po ceste udolim Vydrice so zastavkami ako Snezienka, Sanatorium, Dlha luka, 2.kamenolom - Medaren, bufet U Slivu, Spariska az na Biely kriz.

pribinak
7. júl 2020

@zuzka251 most slobody je uzatvorený keďže sa našiel DEBIL ktorý po cyklomoste šiel kamiónom

eliska13
7. júl 2020

@levq botanická záhrada, do tej vodárenskej záhrady určite choďte, ak idete s deťmi je tam fajn.Vodne dielo Čunovo a Danubiana prípadne loďou z prístavu na Devín je tam 2 hod prestávka a späť.Clnkovat sa na Železnú studničku odtial lanovkou na Kolibu a tam na bobovu dráhu a lanový svet, na televíznu vežu /točí sa/ na nejaké občerstvenie, pláž piesková pod starým mostom,
Na Devíne sa dá voziť na poníkoch, ak to nie je ďaleko Šamorín xbionicle asi najväčšie a najkrajšie detské ihrisko a plus k Dunaju na hrádzu je to odtiaľ kusok

eliska13
7. júl 2020

@levq aj Slavín je fajn kvôli výhľadu

lucik194
7. júl 2020

pre deti ci pre dospelakov? lebo to su dve rozdielne veci......

lucyluv
7. júl 2020

Mne sa paci aj ihrisko v lese nad Krasnanmi, hovoria tomu horaren. Da sa tam aj opekat.

queen_mary
7. júl 2020

hm. Ja by som mala tieto tipy:

lanovkou na kamzik, obed v altitude, restika ma 2 poschodia, ta vyssie ma normalne obedova menucka, je lacna, brutalny vyhlad - je to vlastne ta veza kamzik

Rusovce - rusovsky kastiel, luzne lesy a jazera, krasa,
Lodou do danubiany, alebo ako tu uz niekto pisal, letne kinovecery na strkovci alebo na kuchajde

midka
7. júl 2020

@queen_mary rusovsky kastiel je otvoreny? ja ked som tam bola vsetko bolo opaskovane,,,zakaz vstupu,, stavenisko,,,je to uz spristupnene?

levq
autor
7. júl 2020

Fíha, toľko tipov...Ďakujem všetkým, určite sa zídu...máme dcéru, ale už nie je malé dieťa, takže väčšina miest vyhovuje. 👍

jana_eyre_2
7. júl 2020

Ja napríklad milujem okolie horského parku.. my máme tri malé deti, ale moc radi chodíme a pozeráme.. napr.teraz v nedeľu sme zaparkovali pri bývalom amfiteátri (bohužiaľ ho kedysi vypálili) a vrchom cez drotarsku sme sa opäť dostali k horskemu parku, kde je krásne.. je tam vonkajšia galéria moderného umenia, horáreň (tam sa výborne oddychuje aj s malými deťmi) zacvicili sme si na cvičiacich prvkoch a prešli celý horský park.. dá sa obdivovať eleonorin dvor, dá sa prejsť k slavinu, alebo na hlbokú, nádhernú ulicu, je tam obrovska Kalvária s atmosférou.. môžeš si ísť oddýchnuť do funusu, najstarsej restauracie v Bratislave pod nebom.. nádherne je aj v okolí zizkovej, kde sa dá ísť pozriet na bazén ktorý nikdy nefungoval a bol postaveny v 50rokoch.. je tam úžasný cintorin kde je pochovaná moja prababka.. okolie Dunaja je veľmi zaujímavé a taktiež ulice okolo tunela električiek..

milujem Bratislavu a toto sú moje najobľúbenejšie miesta v nej.. možno aj preto, že už ako.dieta som tadeto často chodila s mamou, ktorá sa v Bratislave narodila a naše prechádzky mestom boli časté.. tak sa to snažím odovzdať mojim deťom, vždy sa moc tešia z našich minivyletikov po meste..

eliska13
7. júl 2020

@midka nie, je zatvorený už roky a asi roky bude.

midka
7. júl 2020

@eliska13 tiez sa mi zdalo, ze to este par rokov nebude spristupnene pre verejnost,,,, park je uplne o nicom zarasteny,,,,, navyse nas tusim aj upozornili, aby sme tam nesli, ze je to stavenisko,, inak je to velmi pekne ,,, zvonka.....tusim ,, len nejak restauracia nablizku je v prevadzke

eliska13
7. júl 2020

@midka my chodíme dosť často park úplne schatral škoda ho...to patri SĽUku umeleckému súboru tá reštaurácia a dá sa prejsť cez park k jazeru Rusovskemu, kone sú tam ovečky je tam pekne potulovat sa.Ten park by mohla byť pýcha jeden čas tam mal sídliť prezident potom to zmenili a odvtedy roky takto.

autumm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autumm
8. júl 2020

Takisto odporúčam Čunovo (je tam vodne dielo a množstvom vodnych atrakcií ako napríklad vodne skútre, surfovanie, rafting na divokej vode), je tam aj. ACTION PARK - draha na lezenie, stvorkolky a mnoho inych atrakcií. A v Rusovciach je muzeum Gerulata, volakedy tam stalo rimske mesto 🙂

midka
8. júl 2020

@eliska13 aha, to som nevedela o tom jazere,,,,

lilitela
4. aug 2020

@halci Kde je prosim ten slovansky ostrov?

halci
4. aug 2020

pridete do Devina ako je restauracia U srncika a pokracujete po hradzi smerom na nabrezie. Ako konci hradza tak z nej zidete dole do lesika a popri Dunaji pokracujete po chodniku.