Autom do Bulharska

mayca20
18. jún 2013

ahojte, isiel uz niekto autom do bulharska? dakujem

mayca20
autor
23. jún 2013

@mirkapo fuha, same pre mna nezname pojmy :D normalne by som s vami sla :D aby sa muz nebal, je pravda, ze ma obavy kedze je to 1.x

mirkapo
23. jún 2013

@mayca20 vobec by som sa nebala.. cesty su krasne vyznacene, v lepsom stave ako nase. Zastavujeme len na osvedcenych benzinkach (Mol a Lukoil), vsetko platime kartou.Akurat prejazd v Ruse v hotovosti, ale tam beru aj eura.
Ak mas obavy tak napis viac do IP skusim ti poradit, hoci aj cestu.. na stranke skrz.sk ju tam detailne opisoval min. rok jeden sofer a myslim ze ju mam este v maily, lebo znamy isli min. rok sami a im sme ju posunuli a v pohode dorazili a dokonca aj v normalnom case (16hod)

mayca20
autor
23. jún 2013

@mirkapo dakujem krasne, ked ma nieco napadne tak napisem IP, si zlata, dakujem, peknu dovolenku prajem

mirkapo
23. jún 2013

@mayca20 nemas zac, rada poradim.. 🙂 my ideme sice tyzden po vas.. ale dakujeme.. 🙂

billam
23. jún 2013

Ani zadarmo.

minimidimaxi
23. jún 2013

@mayca20 nič si z toho nerob, možno chcú len poradiť a nevedia to inak-krajšie napísať 🙂 my sme išli tiež cez noc a ráno sme boli už na hraniciach Bulharska...a možno stále som len "optimistická prvorodička" ale predsa len autom si môžeš urobiť prestávku kedy chceš, kde chceš, na ako dlho chceš, nebude ťa nikto obmedzovať vo váhe batožiny - takže môžeš zbaliť kočík a všetko čo potrebuješ...a ak aj malá bude plakať, nebude na teba zazerať celé lietadlo 🙂

mayca20
autor
24. jún 2013

@minimidimaxi si prva,ktora uvazuje tak ako ja.dakujem za podporu

mirkapo
24. jún 2013

@minimidimaxi
@mayca20 myslim ze uvazujeme všetky tri rovnako 🙂 niet nad pohodlie auta, myslim hlavne na batozinu, my berieme od kocika,cest.postielky,kreslo na papanie, cez nasho drobceka (vodu) a vsetko co potrebujem a viem, ze to sice kupim aj tam, ale naco minat dvakrat.. jasne plienky,kasicky, prikrmy a kopec ineho dokupim tam.. ale mozem si so sebou zobrat vsetko naco som zvyknuta a hlavne drobec. Jasne ma to nevyhodu ten cas jazdy, ale myslim ze sa to v pohode da.. a ked potrebujem vsade na benzinkach ti z radostou pomozu, co sa benzinkach na SR neda povedat.. kludne ti tam ohreju mlieko, mas krasne ciste wc ( samozrejme zastavujeme Mol,alebo Lukoil)
co ja povazujem za velke plus je ist si autom kam chcem.. bude ta nudit lokalita, zbehnes inam na vylet.. je tam toho vela co pozerat a kam chodit..

alenockap
29. jún 2013

@mirkapo my sme na hranici čakali ,lebo sme akurát vystihli ked migrovali tí nemecký turci 😀

alenockap
29. jún 2013

@mirkapo súhlasím,dovča autom je najlepšia, môžeš si ísť aj na výlety kde chceš ked ťa omrzí pláž 😅

mirkapo
29. jún 2013

@alenockap my sme toto zažili pred 2 rokmi, ale trvalo to 30min, turkov dali na krajnicu, ti mali dlhe kolony, ale z EU nas pustali v protismere 🙂

alexsk
1. júl 2013

@alenockap ahojky a v akom hotely, ci penzione ste boli. Bolo to tam ciste, ok? Je pravda, ze okrem ciernej plaze je v Pomori aj s bielym pieskom, alebo tak volaju len ten zlty? dakujem

mayca20
autor
1. júl 2013

dakujem baby, myslela som si, ze len my sme sa takto vybrali autickom :D aj ked ubytko, poistenie mame cez cestovku, nechcela som ist uplne na vlastnu past.

alenockap
1. júl 2013

@alexsk ahoj,boli sme v novučkom apartmánovom dome s výťahom, ale ako sa volal presne neviem...ale ak máš záujem mám aj foto ako to vyzeralo, boli sme hned oproti tej pláži s čiernym pieskom, v tejto časti bola voda úplne čistá.

mirkapo
1. júl 2013

@alexsk Pomorie sa deli na 2 casti, stary a novy.. a je tam aj plaz s čiernym pieskom a bahnom, kde sa chodia liecit, je to malycky kusok plaze bez nicoho, divoka plaz, ziadne slnecniky a autom sa tam nedostanes.. od parkoviska je to asi 1km napeši. Inač je vsade klasicky piesok.. akurat v novom pomori kedze je to umelo vybudovane je piesok taky "divny" viac sa ubijal do plaviek a tazsie sa z nich dostaval von, ale inac je to pohoda.. aj ked na mna je stare pomorie nudne 😀

alexsk
1. júl 2013

@alenockap jasne, ak by si bola taka zlata, kludne posli do ip. dakujem

anina716
28. mar 2014

@mirkapo ahoj, rada by som sa opytala na cestu do bulharsko, ideme tento rok prvykrat sice na slnecne pobrezie, ale to vlastne nie je podstatne do akej casti. pisala si v jednom prispevku, ze ste mi minuli na benzin aj s poplatkami 350eur, je to teda realna suma? Lebo sa mi to zda s poplatkami nejako malo...
Vsade som citala, ze odporucaju vodicu skor cestu cez rumunsko, ale ak by sme sa chceli zastavit napr. na Drakulovom hrade, trosku sa bojim, aby nam tam nahodou za ten cas niekde nevykradli auto....alebo nieco podobne...nie som zaujata voci tejto krajine, ale my sme napr. raz isli autobusom cez srsbsko do bulharska a bolo to hrozne, vsade tulave psy, taki trosku divni ludia na pumpach...neviem ci mam zbytocne obavy, ale ak chodite kazdy rok autom do BG, budem rada, ak sa podelite o svoje skusenosti z cesty...Z Povazskej Bystrice mi to vyslo cez Rumunsko cca 1550km, zmestime sa casovo do tych 18-20hodin, aj s beznymi prestavkami? Ideme len 4dospeli, bez deti....dakujem za odpoved...

mirkapo
28. mar 2014

@anina716 ahoj, tak co sa tyka cesty odporucam cestu: Povazska po dialnici na BA, potom na dialnicu na Budapest na Szeged, chytat smer na Arad, smer na Deva-Sebes, a potom dole na Sibiu, Pitesti,Bukuresti ( zalezi ci obchvat alebo cez centrum),Ruse, Su men, Karnobat, Burgas ( a potom to mate spat na Slnecne cca 20km ale je to lepsia cesta ako z Varny na Slnecne..
Tych 350E nas vyslo cca 2800km v velkym vanom cca 8l/100km.. My 1200km spravime za 18hod s viacerymi prestavkami.. Ale nevidim realne 20hod az na slnecne.. zalezi ci sa budete striedat viaceri so soferovanim a ako si naplanujete cestu, ktory den odchod, ci cez den prechadzate RO alebo v noci..
Pocitaj s poplatkami cca 50E na 2tyzdne, a benzin musis spocitat ake mas auto a akou spotrebou idete..
Ak chcete robit zastavku na Drakulov hrad, tak to by ste museli ist od vas na KE, co mate o dost viac km aj casovo.. nechcem brat iluzie ale necakajte nejaky super zazitok.. 🙂 co sa tyka RO po hlavnom tahu nestretnes ani psov, ani tulakov.. krasne spravili cesty, dialnicu, a na benzinkach v pohode platba kartou, cize ti netreba hotovost.. my stojime len na OMV,Lukoil,Mol
ak budes mat otazky kludne sa pytaj.. ale odporucam ti prestudovat aj http://forum.skrz.sk/bulharsko.index.13.html popr. www.orbion.cz
my toho roku zvazujeme Sozopol alebo olympisku rivieru v Grecku, no stale sa nevieme rozhodnut 🙂 🙂

stoke
29. mar 2014

@anina716 ahojky, my sme boli min. rok v BG autom a isla by som aj tento keby na to bolo...bolo to pre nas 1.x, cena aj s poplatkami 250e max., mame disel

stoke
29. mar 2014

@anina716 isli sme cez srbsko, sama dialnica, sice dlhsie ale lepsie, auto tak nezere a bezpecnejsie .)

alenockap
29. mar 2014

my chodíme do BG Pomoria autom...predvlani malý mal 2 roky, vlani 3 roky, cesta na 1 s hviezdičkou...proste super, prišli sme tam, našli ubytovanie a bolo...cestou si zastavíš kde chceš, na ako dlho chceš, chodíme cez Srbsko- prejdeš celé po diaľnici.... Raz sme šli ale to už dáááávno cez Rumunsko, ale to ee..cesty zlé alebo vo výstavbe, kone,kozy po ceste...ale Transylvánia krááásna...ale to kopec kopec kopec...a zákruty 😀 Stravujeme sa po reštikách, lacno, ranajky na izbe ..

anina716
29. mar 2014

@mirkapo ja si ten hrad iba chcem pozriet, dost ma to zaujima, cely ten pribeh o drakulovi, aj ked mozno realita bude ina, ale viem, ze je tam krasna krajina....takze keby sme sli cez Ba potom Madarsko, nepojdeme cez Transylvaniu??? to by ma teda sklamalo... ☹
Soferi budu dvaja, a kedze nemam rada dialnice, lebo mna osobne dost uspavaju, proste je to nuda...tak radsej chcem ist cez to Rumunsko, viem, ze tam sa asi moc rychlo nebude dat ist, ale aspon pozriem tu krajinu...
Priemerna spotreba nasho auta je cca 6,7l/100km, ale pojdeme styria, takze ratame s vyssou spotrebou, tiez kufre asi nebudu najlahsie.
Takze kartu zoberu uplne vsade na pumpach aj za tie poplatky na cestach? Staci nam zamenit len bulharske levy?
Dakujem pekne za ochotu a rady... 🙂

anina716
29. mar 2014

@mirkapo ja som si to pozerala cez google mapy a tam mi to ukazalo aj cez hrad BRAN, vyslo to 1561km az z povazskej, normalne cez blavu, madarsko - Szeged, potom Rumunsko Arad...atd...

anina716
29. mar 2014

@mirkapo chceme ist vecer cca o deviatej, lebo nastup na hotel mame az od 14tej do 19tej hodiny nasledujuci den, ak by si mi vedela poradit, ked vyrazime o takomto case, kedy priblizne by sme boli v tom rumunsku??

mirkapo
29. mar 2014

@anina716 este je moznost ist na BA, Budapest,Szeged, Arad a dat sa cez Rumunsko na Deva, Sebes a Bran (Brasov) a potom ist dalej uz Ploesti, Bukuresti, Giurgu, Ruse, Burgas... co sa tyka tejto cesty, tak madarsko mas skoro vsade dialnicu. a potom na drakulu to je cca 100km... v pohode sa mimo dedin da ist klasika 90-100, my mame taku skusenost, ze ak chytime kamion a ide cez dedinu viac ako je 50, znamena ze to ma cez vysielacku overene ze nikde nemeraju a mozeme ist za nim.. ak kamion v dedine spomali, tak spomalime aj my.. po dialnici chodime cca 120-130..
Na vsetkych benzinkach sa da platit kartou aj poplatky.. ale lepsie sa opytat ked dorazite na benzinku ci im funguje terminal, min rok mali znami problem..nam este zobralo kartu a im uz nie.. tak sme museli ist dalej na inu benzinku.. akurat hotovost ti treba pri prejazde cez most v Ruse, ale tam vies zaplatit aj eurom, cize menit peniaze nemusis... do Bg je to 6e, z bg do Ro 2E... najlepsie je potom zmenit peniaze vo vacsom meste.. cize v Burgase, cim dalej ides tak je horsi kurz.. nie je to vela.. ale naco zbytocne preplacat..
Nas nazor je nechat si hrad na cestu spat.. alebo ist o nieco skor. pocitaj do Branu podla googlu je to cca 12hod, a to ti treba v HU aj RO kupovat dialnicnu, co vies ci sa niekde nezdrzite, a u nich je o hodinu viac.. a si tam o 9 hod doobeda. a to mas potom z Branu cca hodku do ploesti lebo tam su karpaty, potom hodku do bukuresti, a hodku ci uz obijst celu bukurest alebo ist cez nu.. a kedze bukurest nie je BA, vela ludi v nej vie pobludit.. a kedze sa tam budete pohybovat po obede pocitaj zo zapchami, a potom mas este asi 6hod cesty na slnecne..cize je to dost riskantne a zbytocne by ste boli v strese aby ste to stihli.. a tak si uz pojdete z dovolenky a domov vas uz nic nesuri aj keby ste to natiahli.. popr. ak by ste isli aj cestou tam na hrad.. tak radsej byt tam uz aj a dost skor a pospat si v aute, ako sa potom nahanat..
alebo si to este rozhodte na 2 dni, vyrazit v pohode do branu, niekde v okoli prespat a na druhy den vyrazit na slnecne..
skuste este porozmyslat a ked ta nieco napadne kludne napis.. ak budeme vediet poradime..
akurat dnes isiel svokor do varny, tak budeme mat aktualnejsie info co sa deje po cestach, ci sa nieco stavia, alebo planuje stavat..

adrika762
30. mar 2014

Ahoj ja by som ty odporučila cestu do Bulharska autom cez Srbsko, ako je to pohodlnejšie a po Níš máš samé dialnice, za Nišom ideš po ceste 1-triedy a v Soffi ideš na Bugas alebo na Varnu. Ja som chodila ako sprievodkyňa tak sme takto chodili a tiež aj do Grécka ako do Primorska z KE je cca 1300km neviem presne.

anina716
30. mar 2014

@mirkapo dakujem pekne za info...este sa s tym hradom dohodneme 🙂 nam je to vlastne jedno, ci tam prideme o druhej alebo az o siedmej, aj tak by sme asi hned po takej dlhej ceste lahli do postele 😉
Kazdy tu pise, ze radsej cez Srbsko, ale uz som si urcite vybrala to Rumunsko, naozaj dialnice nas nebavia...to je NUDA 🙂
Super, ak budes nieco vediet o tych cestach, budem len rada, ak mi napises. Dakujem uz vopred....je skvele, ze takto vies poradit 🙂

agatky
30. mar 2014

chystate sa niekto aj tento rok do bulharska autom?? 🙂

mirkapo
31. mar 2014

@agatky my opat zvazujeme Sozopol alebo potom grecko.. este sme sa nerozhodli.. 🙂

mirkapo
31. mar 2014

@anina716
@adrika762 ano je pohodlnejsie ist cez srbsko.. ale pre ludi co maju radi soferovanie a chcu nieco vidiet a zazit je urcite rumunsko.. nie je to az take zle ako to kazdy opisuje.. min. rok sme dali na papieri presny popis cesty, kde na akej krizovatke odbocit a kde stoja policajti.. a krasne zvladli sami cestu prvykrat..
@anina716 ak budes chciet ten popis tak mi posli do IP mail..