Chorvátsko, ostrov Vir - poraďte

nikol11
11. feb 2014

Ako každoročne, aj teraz plánujeme dovolenku v Chorvátsku. Hľadáme skôr niečo pokojnejšie pre rodinu s malými deťmi - tentoraz nás zaujal ostrov Vir. Ak máte skúsenosti s pobytom v tejto destinácii, budem rada, keď sa o ne podelíte. Za vaše príspevky vopred ďakujem.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikol11
autor
11. feb 2014

@alenah31 Ďakujem veľmi pekne za super rady, ešte to teda popozeráme, ten Vir sa nám páči, záleží asi na tom, v akej časti ostrova by bolo ubytovanie... ale zaujímavý je aj ten Nin - ten si chváli veľa ľudí..

saxana36
12. mar 2014

ja som bola dva krat a urcite by som isla zas,ale mam rada zmenu a chcem pobehat postupne cele chorvatsko

satanka1
12. mar 2014

@nikol11 my sme boli v Nine a nikdy viac.
@saxana36 Maly Losinj je prekrasny.tam sa urcite este vratime.posledne leto sme boli na Braci aj tam bolo krasne a este odporucam mesto Trogir.

rosemari
3. júl 2014

ja som bola 2x na Vire a tento rok ideme po 3x chodime do Zatonu co je perfektne miesto + Zadar, určite Vir odporucam. 🙂

zabinkalenka
3. júl 2014

Ja som aj teraz v Chorvatsku 🙂 toto je moja deviata navsteva, stale chodime inam, ale na Vir nikdy viac! Ubytko sme nasli super, more blizko, partia skvela, ale to, ze tam nie je pitna voda bol des!! Da sa kupit voda na pitie a varenie, ale ako poriesit sprchu?? Clovek sa chce osprchovat a v sprche tecie smradlava prefiltrovana morska voda!! Kamos skoncil na infuzkach v Zadare :(( ma slabsi zaludok :((

horana
4. júl 2014

Nie Vir, skuste radsej Vis 😀 , podobny nazov ale plaze iny level.
Alebo ked to ma byt teda blizko Zadaru, tak Dugi otok - plaz Sakarun.

delfin3
30. júl 2014

mozem porosit o radu, ako to je s vodou pitnou na ostrove vir?

delfin3
30. júl 2014

@alenah31 ....chcem sa spýtat ako to je na ostrove vir s pitnou vodou a sprchovaním...dakujem

natalka13
30. júl 2014

Vacsi neporiadok ako na Vire som nikde nevidela, je to taky Lunik 9 chorvatska, pekna priroda,vsade prach, pohadzane odpadky, zvysky stavebneho odpadu.....

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
uglybetty1234
30. júl 2014

Ahojte
my sme boli tiez v Privlake a nemozeme si vynachvalit. Navstivili sme aj NIn a bol uplne uzasny. Na ostrov Vir sme chodili vecer sa najest a prejst atd.. Paradicka... Privlaku a NIn odporucam na 110%.

smoulinka13
30. júl 2014

my sme boli minuly rok v Nine...zatial najlepsia dovolenka v chorvatsku, a to chodime do chorvatska kazdy rok!! boli sme pozriet na Vire a tam chceme ist tento rok pozriet🙂

hori
30. júl 2014

@horana xi, veru, vir a vis - pekny rozdiel... 😀 vis je moj tajny sen, hovorim si, ze ked raz z mojich deti budu pubertiaci, co nad dovolenkou s rodicmi ohrnu nos, pojdeme tam s manzelom sami dvaja... 😉 o vire nastastie neuvazujem, v HR je prilis vela miest, ktorych fotky ma uchvatili viac...

karkana
30. júl 2014

my sme boli v Privlake,,,no nám sa zas nepáčilo,,,,bývali sme síce blízko mora, ale apartmán nič moc a vtedy sme nevedeli, že je aj iná pláž, boli sme len na tej betonovej pláži,,,ani kam ísť,,,,,, 😨 a to sme ešte ráno sa chceli ubytovať vo Vrsi-tak nejak sa to volá-odial sme normálne ušli, taký bordel v apartmáne pavučiny atd...,hrozné,

25daniela
30. júl 2014

Pred necelym tyzdnom som sa vratila z Viru, plaze v pohode, najlepsia je Jadro, to je ta hned pri informacnom centre smerom ku Kasteline. Ma kamienky a vo vode piesok, pre mna najlepsia kombinacia aka moze byt. Doobedu uplne cistucka, poobede uz trosku spinavsia, ale stale super cista oproti niektorym. Vodu sme kupovali, nikto z nas nechcel riskovat, ze sa z nej pototo. Varila som z nej bez problemov a aj sme sa v nej sprchovali a umyvali zuby a ovocie a zeleninu. Nic viac.

25daniela
30. júl 2014

@zabinkalenka nam pre tyzdnom tiekla voda v pohode a az taka smradlava nebola, ale pit by som sa ju neodvazila... Balena voda to isti... A ak nechcete skoncit ako si pisala na infuziach, ani ich jedlo sme nejedli, maximalne pizu v restike, slusnej. Ale ostatne som vsetko pripravovala sama a nelutujem, pretoze ked niekto ma traviace tazkosti, potom sa dovolenka meni na horor...

nikol11
autor
30. júl 2014

Tak na Vire sme nakoniec boli a bolo super. Mali sme apartmán priamo na pláži, kamienkovú pláž, deti chodili obuté, ale dospelí v pohode do vody bosí... Čo sa týka vody - na pitie sme si kupovali balenú z obchodu, ale sprchovali sme sa a varili sme si normálne z vody z vodovodu - nikomu nič nebolo (a to ani malým deťom)... Ono asi dosť závisí na majiteľovi apartmánu - tí zodpovední si vodu nechávajú doviesť v cisternách a tú aj oni používajú na varenie a umývanie, ale na priame pitie si tiež kupujú - aspoň nám to tak domáci pán vysvetlil... Čo sa týka neporiadku, je to asi podobné ako všade inde v HR, tiež chodíme každý rok a vždy na iné miesto, takže sme toho pochodili už dosť, ale toto rozhodne nebol nejaký extrém. Nám sa určite páčilo, ešte na upresnenie - boli sme ďalej od centra - v tichšej a pokojnejšej časti, čo nám veľmi vyhovuje.

uglybetty1234
30. júl 2014

Tak ja neviem, my sme jedli vsade a vsetko co sa len dalo a ziadne problemy sa nevyskytli.

evinkasofinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkasofinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minnie30
26. máj 2015

my sme boli dva roky po sebe na Vire u tej istej pani. Bývali sme v centr Viru a s malými deťmi by som neodporúčala, lebo tam len večer začal život a žilo to tam do cca druhej tretej a mala som problém malú uspať, inak je to tam krásne, všetko naokolo, samé atrakcie, obchody, lekáreň, poliklinika, zmenáreň, zápis pri ubytovaní, proste všetko, tento rok ideme na Mandre, boli sme sa tam minulý rok previezť, keď bolo škaredé počasie a veľmi sa nám tam páčilo. . a hlavne, nebude to deti stále pokúšať chodiť len po obchodíkoch a všetko chcieť 🙂 ale pôjdeme pozrieť aj na Vir domácich 🙂

evinkasofinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minnie30
26. máj 2015

@evinkasofinka áno určite sa môžete tešiť, len sa ubytovať ďalej od centra, my sme minulý rok prešli Nin, Privlaku, Zaton a aj Pag, lebo nám stále pršalo, tak aby sme nesedeli len na izbe 🙂 Aj v Zadare sme boli, tam je večer krásne na takom kruhu, kde to odráža svetlá do neba a tiež ako tam more hraje pieseň 🙂 určite sa oplatí si to obehať

evinkasofinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivinka77
15. jún 2015

ak by niekto chcel, kamoske sa uvolnil termin v apartmanoch na ostrove VIR , na 7noci , termin 11-17. jul a 9-15. august , 6miestny apartman - 60e/noc , blizsie info v IP

findo
16. jún 2015

Dobry den.Nakolko na danom ostrove Vir mam Apartmanovi dom Molim ,tak Vam viem poskytnut najlepsie informacie o ostrove ako aj jeho okoli.Viac info na Webe http://www.apartmanymolim.sk/
Pokial budete potrebovat viac informacii pokojne piste,pripadne volajte.Ceny viem este individualne prepocitat podla obsadenia apartmanu.

lubomirab
18. jún 2015

@findo Dobry den.Rada by som poprosila o info ohladom pitnej vody na Vire. Kedze mame male deti, je to dost dolezite. Uz sme tam raz boli a velka spokojnost.Tak uvazujeme opat.Dakujem,