Čo si nemožem zobrať do lietadla?

lyly23
8. júl 2016

Môžem si vziať do lietadla malé nožnice?

prasiatko30
8. júl 2016

@lyly23 hmm a vieme citat podmienky na prirucnu batozinu - je to napisane na stranke kazdej leteckej spolocnosti a ak kupujes listky cez prislusnu www tak ti to dokonca vyjde aj ako priloha k tomu listku alebo potvrdeniu o kupe - treba citat.

prasiatko30
8. júl 2016

napr - dokonca su tam aj obrazky ked uz niekto nezvlada citanie http://www.letenky.sk/aktuality/prirucna-batozi...

moni244
8. júl 2016

@prasiatko30 ja fakt dufam, ze sa niekto nudi a lieci si frustracie z domaceho posedavania, lebo ak toto niekto mysli vazne, tak silno pochybujem o jeho IQ

siska2703
8. júl 2016

Ja by som sa chcela spytat, ci mozem zobrat prazdnu nadobu 500ml do lietadla, kt neobsahuje ziadnu tekutinu. Dakujem

jeennyv
8. júl 2016

viem, ze do lietadla sa beru len 100Ml nadobky hocicoho cca ak to teraz nie je inak.... ci plne prazdne atd.,..ale ako bolo spominane vyssie, citam a pytam sa v cestovke, na stranke leteckej spolocnostni atd... 😠 ach zeny vsetky mame google rovnaky tusim...

lyly23
autor
8. júl 2016

Ale tam píše, že nožnice, ktoré majú čepeľ menšiu ako 6 cm si možem vztať, a neskôr sa uvádza že nesmiem mať nožnice žiadneho typu

jeennyv
8. júl 2016

@lyly23 v zasade leteckej logiky atd. nech je napisane cokolvek, ostre predmety noznice atd. sa neberu to batoziny ak ti ich treba ok, ale prirucnej nie, budes potom musiet vsetko co nie je ok nechat tam...

pes123456
8. júl 2016

zbrane, výbušniny, kyseliny a podobné srandy

prasiatko30
8. júl 2016

ked je tam napisane noznice nie tak noznice nie bodka. ak budes potrebovat tak si na mieste kupis nejake lacne a po skonceni dovolenky vyhodis - zase tie noznicky nie je nieco bez coho nemozes prezit pocas letu

prasiatko30
8. júl 2016

@siska2703 lucia si bravaju prazdne flase na vodu ktore potom plnia vodou vo fontankach

n0mi
8. júl 2016

Tak zavolaj alebo napis na online chat danej spolocnosti.

lorela
8. júl 2016

@prasiatko30 Ale hlavne, ze si sama davala ironicke poznamky a odkaz na obrazok zakazu noznic s cepelou vacsou ako 6 cm 😀 a potom pises noznice nie a bodka, tak sama akosi v tom jasno nemas 😉 a bodka

rheuska
9. júl 2016

@siska2703 áno prázdnu fľašu môžeš aj 5 litrovú keď chceš. @lyly23 do cargo môžeš aj tekutiny aj malinky nož, aj nožničky. V prirucnej však nemôže byt ani dáždnik, a aj kovový pilník som už vysela vyhodený. Ale stikaciky ti nechajú, alebo porcelanovy pilník.

prasiatko30
9. júl 2016

@lorela ja v tom mam velmi jasno ja ich proste nikdy v prirucke nemam lebo taketo veci radi vyhadzuju a este aj zdrzujes vsetkych naokolo - cestujem niekolko krat za rok a nikedy len z priruckou a snazim sa mat vsetky veci tak aby som nezdrzovala a aby nezdrzovali mna. Noznicky je nieco take bez coho sa da prezit aj na dlhsie cesty a ak nahodou ich budes potrebovat tak za par supov kupis v destinacii - je ich dostat v kazdom supermarkete/lekarni/ hocijakom zbytocnom obchode. Jedine co prenasam je jedlo pre deti - i ked teraz ked su uz vacsie uz bez tekutin - kupujem za kontrolou.

sarusienka
1. júl 2019

Dobrý deň, chcela by som sa Vás spýtať, či do podanej batožiny treba mať tekutiny(šampón...) tiež v priesvitnom vrecku ako v príručnej. Či môže byť aj neprehľadná. A ešte rozmer kufra sa myslí rúčka celkom vytiahnutá alebo zatiahnutá?
Vopred Vám ďakujem za odpoveď😀