Disneyland Paríž 2013

dubeke
10. okt 2013

Ahojte bol niekto tento rok v Disneylande v Paríži?Chcem vedieť vaše skusenosti a ceny hlavne 🙂

diorka
26. dec 2013

Baby, ja to zhrniem, ideme 2+2, deti 2r. a 5r., termin 21.5-24.5, ubytko 666,- v cene su uz vstupy do disneylandu na 4 dni, letime z Viedne, su tam lepsie odletove casy, je ich niekolko cez den, cize je tam moznost si vybrat, ako komu najviac vyhovuje, cena leteniek 555,- pre nas 4, ale pre deti stoja letenky tolko, kolko pre nas, a zaplatili sme si este trnasfer z letiska autobusom priamo pre hotel, cesta tam a nazad pre nas 4 - deti do 3r. zadarmo - 100,-
Musim ale dodat, ze letenky som dlho hladala, aby som nasla co najlacnejsie, ubytko je zlava 35% pri objednani do 28.2. a aj autobus mal malu zlavu. Dufam, ze som niekomu pomohla, keby nieco, piste

lmwoman
26. dec 2013

@dubeke ja som zila v Paris, takze Disneyland poznam ako svoju dlan, kedze mi tam robi znama francuzka vstupenky som mala vzdy po 10 ecok 🙂)))) inak je to pekne drahe ....

finka19
6. jan 2014

Ahojte, my sme boli teraz v septembri 2013.
Práve mali výročie a oba parky boli v cene jedného, takže aj World aj Studios za cca 50€ /os.
Naše deti mali 5 a 3 a pol a úžasne sme si všetci užili.
Odporúčam využiť pri menších deťoch prenájom erárnych kočíkov, tie nám veľmi pomohli, lebo je tam dosť chodenia aj pre dospelého. Inak sme vychytali práve taký prázdny Disneyland, že sme mali asi úžasné šťastie. Nikde sme nečakali, každá atrakcia na nás doslova volala a všetko sme stihli za jeden celý deň, obľúbené atrakcie aj 5x 😀
Bývali sme v dedinke hneď pri Disneylande, pár minút busom (kyvadlová doprava) chodí zadarmo celý deň.

Prestravovali sme sa aj v parku, aj sme mali niečo z domu a z hotela z raňajok - jogurty, ovocie, keksíky.

viki120
10. jan 2014

Viete mi napísať presnú adresu do disneylandu ?? bol tam z Vás aj niekto autom ?

slexa
15. jan 2014

@diorka ahoj...mozes mi dat link na tvoje uvedene ubytko? dakujem 🙂

diorka
15. jan 2014

@slexa ahoj, tu si pozri, tieto vsetky maju v cene vstupenky do parkov pocas celeho pobytu: http://www.disneylandparis.at/hotels/index.xhtml#

pstros33
17. jan 2014

@diorka Zdravim , vies mi, prosim, povedat ako sa dostanem z letiska Charles de Gaulle ku Disneylandu? A letisko Beauvais? Chodia nejake priame pravidelne linky alebo shutlle bus? Dakujem krasne 🙂

pstros33
17. jan 2014

@diorka to su ceny bez leteniek, vsak? len ubytko + vstupne

diorka
17. jan 2014

@pstros33 ahoj, ano pozri si hore prispevok, kt. som pridala, je tam rozpisane, co nas kolko vyslo, letenky sa dali aj lacnejsie, ale nevyhovovali nam casy, kedze mame male deti,t tak sme brali ohlad na ne, keby nieco, tak napis

diorka
17. jan 2014

@pstros33 ahoj, my ideme Charles de Gualle tymto busom: http://vea.fr/reserver/ a aj nazad, zavezu nas priamo pred hotel. Metrom sa nam s detmi nechce trepat, ale samozrejme da sa, my sme tak uz raz s manzelom isli, idu spoje priamo do Disneylandu. A z letiska Beauvais je to daleko a lietaju vo vecernych hodinach, preto letime z Viedne. Nieco o letiskach je aj tu:http://pariz.letenky.sk/doprava-do-pariza-a-v-parizi/ako-sa-dostat-z-letiska-v-parizi

pstros33
17. jan 2014

@diorka uzitocna stranka 🙂, uz som zistila, ze shutlle busy chodia z kazdeho letiska, takze super 🙂

tortelinka
17. jan 2014

@pstros33 letisko Bauvais moc neodporúčam, je to hrozne ďaleko, služby žiadne, veľký chaos..s detmi by som nešla

pstros33
17. jan 2014

@diorka super, dakujem krasne. Ten transfer je super, len sa neviem dopatrat ceny.....vies mi poradit? My tiez letime z Viedne na Charlesa. Sice su letenky do Beauvais o dost lacnejsie, ale zas sa 2,5 hodiny trepat busom - to sa mi veru nechce 🙂

pstros33
17. jan 2014

@diorka vyborna cena - 666,-€/ 4 osoby na 4 dni + vstupy!! Nas to vyjde 220,-€/os na 5 dni - bez vstupov. Odlet mame rano o 6,15 z Viedne a naspat az o 21-22.00 h. Takze plnych 5 dni. Super

pstros33
17. jan 2014

@tortelinka Vdaka za info. Ze je daleko som vedela, ale super aj za tie ostatne postrehy 🙂. Do buducnosti dobre vediet. Pocitam, ze sa tam este budeme chciet vratit 😉

tortelinka
17. jan 2014

@pstros33 lístok stojí 16 eur na osobu jednosmerný, iba na okraj mesta na metro...takže k cene letenky pripočítať 64 eur dve osoby a ďalej lístok na metro..o chaose ani nehovorím

pstros33
17. jan 2014

No Mááááária!!!! Tak to uz asi radsej taxi alebo nejaky transfer. To bude za rovnake prachy a bez stresu, ci? 🙂

tortelinka
17. jan 2014

@pstros33 taxi bude drahšie, ale podľa mna lepšie ísť na de Gaule letisko..odtiaľ je transfer lepši, a bývať chceš v Disney či niekde v meste?

pstros33
17. jan 2014

My byvame v Magny le Hongre - malo by to byt cca 2-5 km od Disney parku. A ano, pristavame na Charlesovi 🙂 . Transfer si tam vyberiem ci ako to funguje?

pstros33
17. jan 2014

@diorka este sa opytam, ten bus jazdi len do rezortu alebo aj mimo?

pstros33
17. jan 2014

@tortelinka ved vlastne chodia shuttle busy, takze by nemal byt problem, nie?

tortelinka
17. jan 2014

@pstros33 riešiš dopravu z letiska do do disney či ako? nečítala som celú disusiu

pstros33
17. jan 2014

@tortelinka vlastne dopravu letisko - hotel - letisko. Len ze byvame blizko rezortu, tak preto som napisala ze do Disney..... Mal by to byt jeden smer

tortelinka
17. jan 2014

@pstros33 podľa mňa hromadná doprava, metro, RER, to je v pohode

pstros33
17. jan 2014

A nejaka moznost ako objednat transfer nie je?

pstros33
17. jan 2014

@tortelinka ak mam zaplatit 64,- € za nas dvoch + metro, tak to uz radsej nejaky transfer alebo taxi. My ideme 6 ludi - takze by sa to rozpocitalo.... Pohodlne a bez stresu. Nie? Ci to tak nefunguje? 🙂

tortelinka
17. jan 2014

@pstros33 ale z letiska do disney je to iba metro..ale jasne, aj taxikom sa dá, cenu neviem koľko

peta1510
17. jan 2014

@diorka Ahoj,prosim ta a ako idete,cez cestovku?Kolko vas to vyjde,na kolko dni?

peta1510
17. jan 2014

@diorka uz som to cele precitala🙂