Disneyland Paríž 2013

dubeke
10. okt 2013

Ahojte bol niekto tento rok v Disneylande v Paríži?Chcem vedieť vaše skusenosti a ceny hlavne 🙂

tova
22. máj 2014

@martina642 ja som bola v Orlande, ale diorke som pisala co je v reviews na nete o Parizi

lokilonda
22. máj 2014

Sestra bola na Veľkú noc so synmi v Disneyland Paris, len ona šla vlakom z UK a viem, že si ubytko bookli v Disney hotel Explorer. Vraj bol super, no ani extra nóbl, a zas ani pajzel, proste parádička a spokojnosť 🙂

martina642
23. máj 2014

@janka76 Ahoj.. my ideme v septembri.. ubytko sme kukali na booking.com zadáš si kam chceš ísť a dá ti ponuky.. my ale nakoniec ideme do hotela priamo do Disney volá sa Santa Fe, je tam malý rozdiel.. a nemusíme riešiť dopravu do Disney.. letenky som kukala na AirBerlin kedže som sa dočítala že letia na to bližšie letisko k disney.. ak čosi popýtaj sa možno poradím 🙂

diorka
2. jún 2014

@martina642 ahoj, my sme sa akurat vratili z Disneylandu, byvali sme tiez v Santa Fe, baby, ak mate nejake otazky, piste, paaa

martina642
3. jún 2014

@diorka Ahoj ďakujem krásne,už ma asi nič také nenapadá,jediné čo teraz doma riešime sú vypredané animátor bábiky z Frozen,mali ich tam v obchode ?? 😀 😀 😀 😀 a boli ste aj v tom astérixe parku či len disney ?

martina642
3. jún 2014

@diorka ešte by ma zaujímalo či ste išli cez cestovku,alebo ste si to sami rezervovali,hlavne ten hotel.. lebo ja to vybavujem cez sestru v UK ale chcem obzrieť aj tu dáke ponuky.. 🙂 🙂

diorka
3. jún 2014

@martina642 ahoj, sama som to rezervovala cez disneyland stranku, v decembri mali 35% zlavu, pacilo sa mi, ze v cene su vstupy a ze mozme ist do parku 2 hod. pred otvorenim, co bolo super, lebo v piatok tam bol uz riadny natresk a v sobotu ani nehovorim

martina642
3. jún 2014

@diorka takže ste tam boli na víkend,no ja rozmýšľam obetovať na to dni v týždni lebo ten víkend bude fullka.. len sa bojím toho aby tam všetko fungovalo aj cez dni ako pondelok-štvrtok,lebo som už čítala aj také že sa nestretli s princeznami..čo by teda bola škoda

diorka
3. jún 2014

@martina642 my sme boli od stredy do soboty (4dni v parku), napisem ti vecer, lebo teraz sa mi zle z mobilu

ciusinka
3. jún 2014

@martina642 My sme tam boli presne pred dvomi tyzdnami v utorok a niektore atrakcie nefungovali..my sme tam boli len 1 den, takze sme si kupili listok iba do toho parku, do studii nie, napr. vobec nefungovala cast s Indiana Jones, to cele nejako rekonstruuju, potom nesla ta atrakcia s Pinocchiom a kolotoc s Dumbom a kedze zacalo poobede aj trochu prsat, tak zatvorili aj tu drahu s motokarami ci co to tam bolo..A pokial ide o tie princezny, tak to ma dost nahnevalo - tam sa treba objednavat na to stretnutie s nimi niekde pri nejakom mlyne, my sme to zial zistili az poobede, ked sme prisli k pavilonu princezien a tam pekne svietilo, ze "Fully booked"..spytala som sa tam este personalu, ze ci to sa s nimi uz nemozeme stretnut a ze nie, ze az zajtra a musime sa objednat..Ale to nam uz bolo na dve veci, kedze to sme uz cestovali domov 😖 takze odporucam si zistit hned ako tam pridete, kde sa to presne objednava a vybavit to co najskor..Skoda, ze to nehovoria automaticky aj pri pokladni, ked si clovek kupuje listok..

martina642
3. jún 2014

@ciusinka no to nemyslíš vážne ?? ty kokos.. ja tam veľmi nechcem ísť na víkend,a ani cez leto lebo to bude moc plné.. ale čoraz viac začínam byť presvedčená že z toho budeme sklamaní,lebo pred rokom sme boli na Floride vo Worlde a to bolo skvelé, a tu chceme ísť na 4 dni aj do Studios,ale či sa tam aj nudiť nebudeme keď tak čítam 😀 😀 alebo predsa len zvážim to leto 😖 😖

ciusinka
3. jún 2014

@martina642 No neviem, ci tie atrakcie nesli preto, ze to bol pracovny tyzden a ci cez vikend chodia, to netusim..Minimalne ten Indiana Jones bol cely taky zabarikadovany, ze mi to pripadalo tak, ze to cele nejako rekonstruuju..My sme v Studios neboli, lebo na ten 1 den aj ten Park bol dost, takze tie studia neviem, ake su a co tam kedy funguje a nefunguje..Kazdopadne tie princezny ma hlavne nahnevali, tak na to si davajte pozor, lebo to som nejako to objednavanie nepochopila 😖

martina642
3. jún 2014

@ciusinka každopádne ďakujem za upozornenie lebo to tu zatiaľ nik nespomenul, lebo viem že na raňajky s Princess sa treba objednať,ale na fotenie bola proste šóra a čakalo sa,prípadne FastPass tam bol možný.. no tak vy už len zopakovať s týmito skúsenosťami a ísť na istotu 😉 😉

ciusinka
3. jún 2014

@martina642 No ved to uz som manzelovi povedala, ze tam musime ist znovu a v Parku obehneme tie atrakcie, co teraz nefungovali, objedname sa hned rano na princezny a zvysok dna stravime v studiach 😀

martina642
3. jún 2014

@ciusinka 😀 no to hej.. a ešte sa teda opýtam,stačí na to jeden deň.. ? lebo my chceme na ísť na 5 dní a 2 z toho byť v štúdiách,viem že tie sú menšie ako hlavný park,ale asi to bude aj moc,ako tak čítam,všetci tam chodia na menej.. len my blázni na 5 😀 😀 vôbec si tú veľkosť neviem predstaviť,respektíve či je tam toľko atrakcií aby sme tam boli vyťažení toľko dní 😒

ciusinka
3. jún 2014

@martina642 No tie studia ti nepoviem, ake su velke, ale ten park sa da stihnut za ten 1 den s odretymi usami, my sme boli s manzelom stale v pohybe viacmenej bez oddychu 🙂 pre nas by bolo idealne tak 2 dni, ale my este nemame deti, s detmi tam clovek stravi urcite viac casu, lebo sa nechodi tak rychlo, takze podla mna sa nudit urcite nebudete a niektore tie atrakcie by som si ja kludne zopakovala aj viackrat, ale uz nebol cas 🙂

martina642
3. jún 2014

@ciusinka ďakujem krásne 🙂 🙂

ciusinka
3. jún 2014

@martina642 Nemas za co, uzite si to 😉

alenqa78
4. jún 2014

@martina642 ak chces tak nejake ponuky su aj tu http://www.letenkypariz.sk/disneyland-pariz/ (dole na konci stranky)

martina642
4. jún 2014

@alenqa78 dakujem 🙂

martina642
4. jún 2014

@diorka môžem sa opýtať ešte na stravu ? jedli ste v hoteli či v disney ? lebo to ešte riešime,či si dáme pol penziu nech to neriešime,alebo sa nejeme večer priamo v disney,aké máte skúsenosti cenovo to vychádza rovnako ? alebo nevieš porovnať 🙂 dakujem

zlatusik2
4. jún 2014

@martina642 ahoj,ak sa nenahnevas,tiez ti trosku odpoviem.Vratili sme sa z Disneylandu v piatok 30 maja. Boli sme na 4 noci /5 dni a ten posledny den sme sa uz vybrali do Pariza popozerat.Vsetko sme stihli akurat,mali sme 3 plne dni na disney park a taktiez disney studio.Neviem si predstavit stihnut to za jeden den,hlavne s detmi.My sme odchadzali do parku rano o osmej,kedze sme ako tu uz niekto spominal chceli vyuzit extra magic hour,co mas vstup povoleny o 2 hodky skor,ked byvas v disney hotels.Okolo 1-2ej sme sli na obed do hotela(Davy crockett ranch),stravovali sme sa samostatne a tak ti poviem,ze ked sme raz zalahli do postele,zobudili sme sa o 2-3 hodiny🙂 deti sa pohrali medzitym a okolo 5-6 sme sli spat do parku az do vecera 9ej.Na jeden sup je to velmi unavne,strasne nas boleli nohy,velky palec na nohe som mala normalne spuchnuty🙂 ale dalo sa....nemyslim tym,ze je to tam zle,prave naopak,super....ale chodis a stojis do bludu🙂Jeden vecer sme ostali do 23.00,kedze kazdy vecer v ten cas je ta laserova show s ohnostrojom.Je to uzasne a treba to vidiet,takze jeden vecer sme si vyhradili na to a sli sme do parku az okolo 8ej vecer,aby sme to zvladli.
Je pravda,ze niektore kolotoce su zavrete kvoli opravam,napr.ten Dumbo,alebo indiana jones,co nam ale nevadilo,lebo tam sa myslim moze az nad 140cm vysky.(indiana jones)A zase na dumba su uz moje deti velke(6 rokov),teda aspon ich to uz nezaujalo🙂Ty si ale vies zistit na webe,ktore jazdy su v ktory termin zatvorene,nie je ich vela.
Co sa tyka princezien,tak z tohto som bola sklamana aj ja.Myslela som si,ze sa budu producirovat vsade okolo mna a tak ako tu bolo povedane,ak sa vobec chces dostat na radu,tak sa musis do nej postavit rano o 9,lebo ked prides neskor,mas pred sebou 50 metrovu soru.Ked sa dostanes na rad,dostanes papierik s casom,o ktorej je tvoje stretko s princeznou🙂cize to moze byt aj o 2,3,4 hodiny.nemam sajnu,pravdu poviem,lebo som sa do tej rady nepostavila🙂
Potom v Disney studios je kazdy den Spiderman a Buzz z toy story,tak tam sa normalne postavis do rady,ak sa s nim chces odfotiti.Nie je to take busy ako u princezien,ale tiez si postojis🙂

My sme sa rano naranajkovali,urobila som nam sendvice do vaku,nejake ovocie ,mnamky a vodu do flasky.Ak si do nej chces doliat vodu z disney fontaniek,tak si zober max.pollitrovu flasku,lebo inak sa ti do nej nepodari nabrat vodu z fontanky🙂na obed sme prisli do hotela,dali sme si obed a zalahli🙂
My sme si v disneylande nekupovali toho vela,je pravda,ze je to tam dost drahe,jeden nanuk cornetto okolo 3.60 eur.Popcorn mala krabicka 5,40 eur.Flaska coly,ta mala flaska nejake 3 eura.....tieto ceny viem,lebo to je to,co sme si kupili....jedlo sme si tam nekupovali,netrebalo nam,mali sme dost a radsej som detom kupila nejaku pamiatku.Mozes si aj vystat radu a odfotit sa s mickey mousom,co som ja urobila a ta fotka bez ramceka stoji 15 eur,s ramcekom 19,90eur.
Takze asi tak.

ak by ta este nieco napadlo,kludne napis. 🙂

martina642
5. jún 2014

@diorka
@zlatusik2 dievčatá myslím že viem všetko čo potrebujem,a ešte raz ďakujem.. tie princezné budú pre nás sklamaním,ako som už vyššie písala my sme pred rokom boli v Orlande v najväčšom Disney a tam boli v jednej miestnosti všetky tie princezné a fotila si sa postupne od jednej k druhej.. o veľkých radách viem my sme tam vtedy boli 5 dní od rána od 9.00-22.30 denne ale s kočíkom pre dcéru čiže s tým som uzrozumená 😀 😀 len som chcela vedieť tie rozdiely,a myslím že sú dosť veľké ☹ ☹ ale aj tak to bude skvelé 🙂 ďakujem krásne a dúfam že sme pomohli aj mnohým ďalším.. my sa už nevieme dočkať 🙂 🙂

martina642
5. jún 2014

@zlatusik2 a teda ešte jednu konkrétnu otázku mám,tie Anna a Elsa z Frozen tam sú ? videla som video,ale reálne ma zaujíma či to funguje 🙂

zlatusik2
5. jún 2014

@martina642 ahoj,nie nie su,myslim ako princezne na fotenie.....su tam ale na parade,ktora je kazdy den o 17.30.Ked sa ludia postavia na kraj chodnikokov a cela kolona princezien a disney postaviciek vlastne obchadza cely park na kococh atd...isto to bolo aj v amerike,tak asi vies o com hovorim.Je to velmi krasne,hudba na plne pecky a detom sa to velmi pacilo.Tak to bolo jedinykrat ked som videla Frozen postavicky.

martina642
6. jún 2014

@zlatusik2 áno to poznám,ale to sa deťom rátať nebude.. 😖 😖 nevadí

alenqa78
9. jún 2014

@martina642 nemás zaco potom sa pochval ako bolo a kde si kupila a tak 🙂

mimi21mimi
25. jún 2014

Baby, poradite ohladom ubytka blizko Disneylandu, nejaky apartman, aby som mohla pripravovat vlastnu stravu?

mamaamy5
26. júl 2014

Ahojte,prosim o pomoc..,ake listky mam kupit,alebo kde sa objednava do Disney,vdaka :D

diorka
29. júl 2014

Dievcata, ja len, ze my sme boli s dcerkami 2,5r. a 5,5r., nebojte sa tam ist aj s malymi detmi, praveze to ma svoje caro, pretoze este veria v postavicky, tie ich otvorene a ziariace ocka, ked videli mickeyho, minnie, princezne, neviem si predstavit, ze by sa takto tesili, ked budu starsie. A z mojho pohladu, stalo to za to, ale ... za tie peniaze som cakala vacsi kontakt s postavickami, bolo to dost slabe, ak ste sa s nimi chceli stretnut, tak moznost bola parkrat za den a to uz bolo treba hodinu pred stat v rade, aby na vas prisiel vobec rad, inak to bolo len o kolotococh a disney atmosfere, nie o postavickach. A za tie peniaze ... My napr. chodime kazde leto do Talianska do Gardalandu, vstupne 30 euro a okrem postaviciek porovnatelne s Disneylandom, navyse je tam 4D kino a cirkus 😒 A na jesen ideme vyskusat Legoland