Dovolenka - Cyprus, Grécko, Egypt

3. jún 2022

Ahojte, potebovala by som poradiť, idálne od niekoho kto má osobné skúsenosti s uvedenými destináciami. Dvaja dospelí + 5 ročné dieťa. Cyprus bola prvá voľba, o Egypte (len oblasť Marsa Alam) sme začali uvažovať kvôli tomu, že v Egypte za rovnakú cenu strávime 12 dní, zatiaľ čo Cyprus, Grécko len 8. Čím viac čítam skúseností ľudí, tým viac som domotaná a neviem sa rozhodnúť. Pre ktorú by ste sa rozhodli vy? Prípadne kde by ste sa z týchto destinácii vrátili ešte raz? Požiadavky máme len aby bolo naozaj pekné more a kvalitné služby. Vopred ďakujem.

katkaseiner
3. jún 2022

Na Cypre som nebola, ale mam ho v plane. Tam pokial viem je fakt top more aj sluzby.
Grecko je krasne, strava super, ale more - no podla toho kde... Sardinia top, ale nejake Rimini urcite nie...
Egypt odporucam skor na snorchel, sluzby - ja som bola 2x a spokojna, ale musim podotknut ze obidvakrat som tam chytila faraona, cize asi len v tomto jednom by som vylucila Egypt. Vylety su vsak tiez fantasticke... s drobcom odporucam ponorku, aj aquarium, este cisto s muzom sme boli aj pri Pyramidach, v Luxore, v pusti na jeeepoch... My ideme teraz do Grecka (boli sme uz na pevnine, Rhodose, Thassose, a teraz ideme na Kretu), ale prvykrat neideme cez cestovku, cize to co vyjde na jedneho na 2 tyzdne v rezorte, tolko platime za letenky, ubytko a auto na 2 tyzdne pre nas styroch.

gr3tch3n
3. jún 2022

@katkaseiner
Prepáč, ale Sardínia a Rimini nie je v Grécku, ale Taliansku.
Grécko má nádherné moria, či už egejske alebo ionske, Kréta je prenadherna, odporúčam si prenajať aj auto. Tak isto Korfu, Rodos, Zakyntos, Paros, Lefkada...

raszuz
3. jún 2022

@katkaseiner až na to, že Rimini a Sardínia nie je Grécko ...
Autorka: my sme boli na Severnom Cypre a tam bolo fajn

gr3tch3n
3. jún 2022

Ale tak isto si veľmi pochvaľujú severný Cyprus, more je nádherné a služby v rezortoch tiež na úrovni. S Egyptom nemám skúsenosti, ale nešla by som tam s malým dieťaťom len aby som ušetrila.

katkaseiner
3. jún 2022

@gr3tch3n ospravedlnujem sa, ano, samozrejme Sardinia je v Taliansku... len ma tak napadla ako ze su tam top plaze a blbo som to potom napisala a sama som sa samozrejme zamotala... ospravedlnujem sa
@raszuz

blumie
3. jún 2022

My sme boli minuly rok na Cypre a bolo fakt, ze super. Boli sme v auguste, takze upek neskutocny ale mali sme top hotel so 4 bazenmi, more vedla hotela, prakticky priamo z hotela sa slo na plaz. Krasne more, dobra kuchyna. V minulosti sme boli na Santorini a Mykonos. Mykonos biely piesok fakt nadhera, mne vsak ucarovalo Santorini s ciernym pieskom, cervenym a tak, romanticka atmosfera ale teda boli sme tam este ked sme nemali deti. Tento rok sa chystame na Kretu. Nam sa Grecko paci. V Egypte sme neboli, urcite raz pojdeme. Ale Grecko mas samozrejme drahsie co sa tyka hotelov, sluzieb, restauracii, vyletov takze samozrejme aj ta dovolenka vyjde viac. Cyprus je este drahsi ako Grecko.

jaja20
3. jún 2022

Bola som vo všetkých 3 krajinách a odporúčam vám Južný Cyprus. Nádherné more, bledý piesok, pozvoľný vstup, dobré služby. S 5 ročným by ste v Egypte boli asi stále len v rezorte,lebo je tam fest horúco a určite by ho v tomto veku nebavilo chodiť po pamiatkach alebo šnorchlovat. V mori sú väčšinou koraly,tak by ste museli dávať pozor, aby sa neporezal. Grécko mám pochodené tiež,bola som tam 10x,je tam obrovský výber oblastí,buď na pevnine alebo ostrovy. Ak by si mala konkrétny záujem o niečo, poradím.

hellwant
3. jún 2022

boli sme na S. Cypre oblasť Bafra Kaya Artemis resort v 2017, teplučke more, super bolo.
Teraz v juli Kreta Hersonissos, hotel Creta Maris beach resort tešime sa snad to bude fajn.

mimi3008
3. jún 2022

Podla mna @katkaseiner netvrdi, ze Sardinia a Rimini je v Grecku, ona menovala jednotlive destinacie, najprv Grecko, potom Sardiniu, Rimini....

sarra6
6. júl 2022

Boli sme vlani na severnom Cypre - Noah’s Ark Deluxe Hotel Aj teraz len hotel nedaleko Limak Deluxe a bolo aj vlani aj teraz uzasneeeeee 🌞🏖🏝🐚 pre rodiny s detmi uzasneeeeee🌞🌞🌞🌞🌞

sarra6
6. júl 2022

@ Boli sme vlani na severnom Cypre - Noah’s Ark Deluxe Hotel Aj teraz len hotel nedaleko LimakDeluxe a bolo aj blani aj teraz uzasneeeee 🌞🏝🐚🏖 pre rodiny s detmi uzasneeeee🌞🌞🌞🌞

petradobra
24. jún 2023

@sarra6 dobrý deň, mohla by som vás poprosiť o nejakú rozsiahlejšiu recenziu na tento hotel? Odkiaľ ste prosím leteli a koľko ročne deti ste mali? Ako zvládli let a transfer. Čo vravíte na stravu pre deti a ubytovanie. Ďakujem veľmi pekne 🙂

sarra6
26. jún 2023

@petradobra leteli sme z Ba, cesta z letiska na hotel bola dlhaaaa. Inac super pekne ubytovanie, fajn strava more servis aj na plazi casnici priniesli. Animacie super rozne vekove kategorie mali porozdelovane. Deti som mala v lani 14,11 a 8

cucoriedka21
30. dec 2023

@gr3tch3n zdravím,môžem sa opýtať aká bola dovolenka ? Lepšie ako cez cestovku ?

gr3tch3n
31. dec 2023

@cucoriedka21 Za mňa bola ako vždy super 😊 S cestovkou som cestovala iba raz a nebolo to zlé, ale ja chcem viac voľnosti, jesť kedy chcem, ísť kam chcem..vždy si prenajmeme auto a precestujeme okolie. O tom, že nás to vyjde lacnejšie ani nevravím. Záleží čo od dovolenky očakávaš. Niekomu vyhovuje leňošiť v rezorte a mať all inclusive.

juzanka151
5. jan 2024

juzny Cyprus krasne plaze piesocnate, more krasne juzny je grecky cize sluzby skor ako v Grecku severny cyprus hotely ako v Turecku vyssi allinclusive ale ja by som pr emore a plaze voia ten juzny opat