Dovolenka na Zanzibare

kengurica
21. apr 2016

Tie, ktore ste tam boli, tak cez aku cestovku? Neviem, ci je vyhodnejsie ist cez Bubo, alebo ina cestovka... Ci si zobrat cely zajazd vratane fakultativnych vyletov, alebo iba let a ubytko(all inc.) a vylety si kupit az na mieste, co je vraj vyhodnejsie. Skuste napisat, ako bolo a co by ste pripadne urobili inac....Dakujem.

yanni
17. júl 2017

@tenerifka ved preto sa pýtam. Zatiaľ, co som to vo prečítala, ma to tam veľmi neláka, ale neviem uz, kde by som išla. "Vsade" sme boli. Ázia ma uz tiez veľmi "nesvrbi" a nejaké cityobzeracky s krpanou este nie. Na to je este mala a pre take male dieta je to aj nuda.

tenerifka
17. júl 2017

@yanni Ja som na tom podobne,tento rok som sa tak nasytila tepleho mora a kokosovymi palmami lemovanych plazi, ze som najedzena na cely rok😅. My este v buducnosti dame tie Seychelly, a rozmyslam, ze este predtym mozno na buduci rok dame Polyneziu. Ked budeme starsi, nebude sa nam uz chciet letiet tak daleko, aj teraz nas dlhe cesty dost unavuju. Zastavili by sme sa na 3 dni v Singapure a potom pokracovali trebars na Fidji a Samou....ale je to len v stadiu posudzovania.

tenerifka
17. júl 2017

@yanni Velkomesta a pamiatky su fajn, ale na jar a na jeseñ, urcite by som to nedala ako hlavnu letnu dovolenku. A do Europy by som v lete uz vobec nesla, my mame more doma, poloprazdne plaze, ale dost studene more

fossen
18. júl 2017

Ako je tam s jedlom, treba si na niečo nadávať pozor? Akú majú domácu kuchyňu? Či radšej nejesť inde, iba v rezorte?

tenerifka
18. júl 2017

@fossen V rezortoch je jedlo, na ake sme zvyknuti, vela cerstveho exotickeho ovocia(my sme mali aj guanabanu), a je tam na ochutnanie aj nieco z africkej kuchyne.Vacsinou je velky vyber vsetkeho mozneho, niekedy boli dokonca aj langosty ci ustrice (no ale ja to nejem, manzo si dal). Vela jedal ti tam pripravuju nazivo-maso, ryby. Robievaju aj vecere pri bazene ci na plazi spojene s vystupenim Masajov-je to pekny zazitok, ale odporucam v tomto obdobi zobrat lahky svetrik

tenerifka
18. júl 2017

@fossen
Vonku by som urcite nejedla, a ak uz treba, tak len varene/pecene jedlo. Zanzibarsky sprievodca nam povedal, ze mimo rezortu je problem s hygienou-zeleninu a pod.poriadne neumyvaju a clovek lahko ochorie. My ked sme isli von na vylet, mali sme z hotela krabicky s jedlom. A inak neviem, na co si dat pozor, v rezortoch je vsetko ciste, aj lad je samozrejme ok. My sme nemali ziadne problemy, ale sme zaockovani proti Hepatitide A

fossen
24. júl 2017

Náhodou nemáte kontakt na nejakého sprievodcu ktorý tam žije a pozná to tam, ktorý by nám bol ochotný ukázať ostrov?

tenerifka
24. júl 2017

@fossen a v akom jazyku?

fossen
24. júl 2017

No ideálne by bolo v Sk alebo CZ kvôli rodine, ale keď bude len po Anglicky tak budem musieť tlmočiť. 😀😀😀

tenerifka
24. júl 2017

@fossen CZ alebo Sk asi nezozenies
My sme mali v spanielcine, chlapik sa vola Ali Zahor vs.Karembeu, ale jeho agentura Malaki tours ma nejaky problem s webkou, vyhadzuje mi to chybu, ani cez Fb ho nemozem najst

tenerifka
24. júl 2017

http://www.malakitours.com/?q=node/1

uz som to nasla
Len neviem, ci robi sprievodcu aj v AJ

fossen
25. júl 2017

Oki, vďaka 😀👍

mindres
26. júl 2017

Tam by som chcel tiež raz letieť.

fossen
1. aug 2017

A platí sa nejaká daň aj pred odletom zo Zanzibaru? Som niekde čítala niečo také.

tenerifka
1. aug 2017

@fossen nie, len po prilete vizum 50 USD na osobu

fossen
6. aug 2017

Ahojte. Je niečo špecifické na Zanzibare, čo sa tam vyrába, nám na mysli niečo kúpiť ako suvenír čo je origoš z ostrova a nie dovezené z Afriky.

kengurica
autor
10. aug 2017

@fossen mydielka , korenie.... Tazko povedat, co je priamo odtial 🙂 Ja som si tam chcela kupit dvere 🙂 🙂 🙂 Nadherne vstupne dvere, vyrobene priamo tam, vyrezavane, brutal. :D:D. Jasne, ze to bolo nerealne, vzhladom na transport😝. Ale boli fakt neuveritelne.