Dovolenka pri mori

sobicatko
26. júl 2015

Ahojte dievčatá,

chcem sa Vás poprosiť o radu ohľadne dovolenky. Láka ma to ísť k moru - aj keď nie som morský typ, len neviem kam. Keď pozerám tie last minuty toočí sa mi z tých peňazí hlava. ako vyberáte najlacnejšiu dovolenku pri mori? grécko, chorvátsko v dobrom hotely aspoň na 5 dní?
Neviem, čo môžem od takej dovoelnky očakávať - nebola som ešte pri mori.
ďakujem za odpovede

sissy27
26. júl 2015

@sobicatko pozri si napr. www.verne.sk
rozmysli si, čo chceš, aké máš nároky a možnosti - spôsob dopravy, stravovanie, úroveň ubytovania, finančné možnosti a podľa toho si vyfiltruj..
zabudni na to, že dovolenka v chorvátsku je lacná...
ja od dovolenky na pláži neočakávam nič viac ako oddych, pohodu a relax, úplne sa vypnem, dokážem v pohode leňošiť na pláži a kúpať sa... asi všade ponúkajú na plážach nejaké animačné programy, aktivity, výlety, takže to leňošenie sa dá spestriť...
a nezabúdaj, že dovolenka bude v prvom rade taká, akú si ju sama spravíš - dá sa ofrflať aj 6* hotel a dá sa byť spokojný aj v stane na priehrade 🙂

libka1
26. júl 2015

@sobicatko sissy ti to zhrnula krasne, akurat dodam, ze ja by som na 5 dni k moru urcite nesla, prilis vela cestovania a malo casu na uzivanie si 😉

bonaqa2013
26. júl 2015

minule sme boli na kúpalisku a mm mi povedal po 2 hodinách poďme už konečne domov. Kdeže ísť niekde na 5 dni k moru - leňošiť.

tova
26. júl 2015

byvam 20 min. od peknych plazi a uz sme tam neboli 3 tyzdne. Ja som este nikdy nevydrzala viac ako 3 hod. na plazi kdeze sa vyvalovat cely den.

savory
26. júl 2015

@sobicatko raz pôjdeš k moru a staneš sa "morofil" = zamiluješ sa do mora 😉 Ja každý rok už v máji- júni vetrím nozdrami 😀 a predstavujem si ten krásny morský vánok ...
V prvom rade si urči balík peňazí, ktoré môžeš minúť a potom vyberaj. Ak ste pracovne s manželom flexibilní, tak si vyber last minute a to môžeš mať fakt super dovolenku za dobrú cenu

libka1
26. júl 2015

@tova ticho ti zavidim 😵 ja by som vydrzala tyzdne 😀 mozno kebyze ich mam tiez pod nosom si to nevazim, ale takto je to pre mna kazdorocny sviatok 😵

evelynm
26. júl 2015

nuz hlavne by som sa nedivala na tie najlacnejsie hotely. Ano, su to velke peniaze, ale ked ich uz das, nech mas zazitok. My chodíme k moru kazdy rok. Do hotelov 5 hviezdových, all inclusive a nemusim sa uz starat o nic. Mame stravu, napoje cely den, ak nechcem, neminiem uz ani cent. Dobre je, ked je hotel blizko pri mori, aby ste nemuseli daleko chodit. Je dobre ist aj na nejaky vylet, hotely aj cestovky priamo na mieste ich ponukaju, rovnako ako rozne ine aktiviy. Tiez suhlasim s tym, ze na 5 dni je to malo. Uz ked niekam dojdes, je dobre byt tam aspon tyzden, idealne aj viac, aby ste sa aklimatizovali, zvykli si.
Zober si knihu ,relaxuj, oddychuj, plavaj, vecer prechadzky...

katyt
26. júl 2015

V strede leta sú drahé aj last minute dovolenky, jedine ak by si v ten deň ako odchádzaš kúpila pobyt v cestovke, ale to málokedy natrafíš, lebo teraz sa dovolenky dosť rýchlo predávajú a kým ich stihnú dať na úplne najnižšiu cenu, tak dovtedy sa stihnú aj vypredať. Ak chceš vychytiť fakt lacno, tak treba ísť až koncom augusta, najlepšie na rozhraní august - september, byť zbalená ešte pred tým ako nejakú dovolenku kúpiš, aby si potom na poslednú chvíľu nezháňala najdôležitejšie veci a potom už len pozerať denno denne niekoľko krát travel.sk, alebo konkrétne jednotlivé stránky cestovných kancelárií a niečo vybrať. Treba sa orientovať aj podľa recenzií na hotely. V Grécku ak nechceš ísť do nejakého strašného hotela, tak vyberať minimálne s troma hviezdičkami, neviem ako je to v Chorvátsku s hotelmi, ale tam sa chodí skôr na priváty a koncom leta tam už nemusíš vychytiť dobré počasie. Takže záleží od toho kde presne chceš ísť, letecky či vlastnou dopravou, ako blízko chceš byť pri mori, či chceš stravu all inclusive, alebo Ti stačí polpenzia, neviem každý má iné nároky a požiadavky na dovolenku. A 5 dní je ozaj málo, lebo kým sa stihneš aklimatizovať, tak dovtedy sa už aj budeš musieť pobaliť a ísť zase domov, ja vyberám vždy minimálne na 10-11 dní. 🙂

1romeo1
26. júl 2015

najlacnejšia dovolenka bude pre teba s jednosmernou letenkou, odporúčam Sýriu, Irak, ale ani Tunis nie je zlý.