Dovolenka s deťmi v Pieninách

janina77
6. júl 2014

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Pienin na štyri dni. Deti majú 5 a 7 rokov. Ubytko máme v Penzióne Daniella, Veľký Lipník. Chceme ísť na plte na Dunajec a na Ľubovniansky hrad. Poradíte niekto ďalšie odskúšané miesta na výlet? Čo stojí za pozretie? Boli ste niekto v tomto penzione?

0604katka
6. júl 2014

ahoj ja som odtial ked maju deti pasy oplati sa ist na Niedzicky zamok je to hned za hranicami,da sa tam hned povozit aj kompou po priehrade....,v scziawnici je bobova draha na kt.sa oplati ist,klastor kartuzianov pozriet v c.klastore,....da sa ist aj na rafty ak si trufate, cez lavku kt.je cez dunajec do polska do sromowiec...atd..)

magudsh
6. júl 2014

Ahoj! Pieniny je moja srdcovka. Chodievame tam kazdorocne od pojich pol roka 🙂 Urcite chodte aj na Tri Koruny, je to kopec na Polskej strane, nie velmi narocna tura, ale hore je krasny vyhlad. Ak by vam bolo malo a ste lepsi turisti, mozte pokracovat cez Sokolicu, cez rieku prejst vdaka panovi prevazacovi na lodke a ked kusok prejdete spät proti prudu Dunajca, dostanete sa na miesto, kde budete koncit splav pltami-teda Lesnica. Do Lipnika pojdete busom, alebo si vylet pltou spriemnite prechadzkou prielom Dunajca-to vrelo odporucam-10km, chladok, studnicka, potocik, luky a stale Dunajec popri vas 🙂
Krasny vylet, hojaaaaaaaaa

lal
6. júl 2014

@janina77 my sme boli v tomto penzione pred rokom, je pekny a utulny, len trosku odruky od vsetkeho...
Ja som bola z pienin trosku sklamana, okrem plti tam moc toho nie je. Dali sme plte - odporucam ist dole pltami a hore na bicykloch, len teda aby sa vam usli, lebo nam sa neusli 😒 je to dost daleko. Lubovniansky hrad bol dalsi den, spokojnost velka, jeden z tych krajsich na slovensku. Pod nim je skanzen, to bolo pekne tiez. A este treti den sme dali turu na tri koruny, to bolo fajn. Ale neviem co by sme tam robili este dlhsie, nastastie sme boli tiez len na predlzeny vikend.

janina77
autor
7. júl 2014

@0604katka , @magudsh, @lal, dakujem za reakcie a vase napady. Mne este odporucili Nestville - vyrobna whisky, podla netu velmi pekne prostredie aj pre deti, no a jeden den chceme absolvovat nejake kupanie, ak dopraje pocasie. Asi Vrbov, len neviem, ci je to vhodne aj pre deti. A na tie plte chceme ist v nedelu, je to vpohode, nebyva tam v nedelu vela ludi?

0604katka
7. júl 2014

ahoj ano nestville je dalsia pekna vec a plte odporucam zrana cca okolo 9 do tej cca 3 neskor uz na vodu malo kedy idu...o ludi sa neboj v c.klastore su dve pltnicke spolocnosti o dedinu je dalsia,takze tam problem nieje

kraky0
7. júl 2014

poradim som odtialto,....v niedzici je pod zamkom nove, velke detske irisko a ned pritom su zmenseniny polskyc a slov zamkov a je to zaujimave.a to kupanie aj vysne ruz. tam je kupalisko.ospravedlnujem sa za pravopis,.....

janage
12. júl 2014

@kraky0 ahoj uvazujeme o ubytku v Dujajec Village - je to dobrá lokalita? Máme 8 a skoro 3 ročné baby. Ten zámok je super tip - my máme pasy tak v pohode a manzel by rád do Nestville Park Hniezdne len ja nešoférujem dá sa tam dostať aj inak ako autom? Ďakujem za info.

janage
12. júl 2014

@kraky0 Ešte poprosím neviem sa dopátrať info je na hrade výklad aj v slovenčine? A nejaký obchod potraviny v červenom kláštore?

0604katka
12. júl 2014

ano v c.klastore je viacero obchodov niej problem,ak nie autom do nestvillu tak autobusom len su dost casove rozdiely...mozna alternativa ist do nestvillu z rana a presunut sa do starej lubovne co je cca do 5 km a ist pozriet skanzen a luboviansky hrad.....je tam vojensky tabor na hrade sokoliari,hraju sa rozpravky tam staci pozriet cez google...a najdes tam toho viacej

kraky0
12. júl 2014

na tom lubovnianskom je urcite vyklad v slovencine, v polsku je sprievodkyna za ktoru sa doplaca, ale neviem ci vravi slovensky. Do polska netrba pas a je nedaleko od hranice. A dodunajec village idete na chatku,je to urcite dobra lokalita, pekne okolie blizko restika. A chatky su rekonstruovane. Ospravedlnujem sa, ze pisem az teraz , snad som pomohla. prepacte mi chybicky,.....pekny vecer.....

syja
12. júl 2014

Urcite navstivte mestecko sczavnica. Ide sa tam pesi z lesnice. Je to blizko. Je tam bonova draha pre deti na ktoru sa vyveziete lanovkou a okolo rieky promenada s atrakciami pre deti.

janage
14. júl 2014

Ďakujem pekne všetkým. CHatky už bohužiaľ sú obsadené v termíne čo mi potrebujeme tak ak máte tip na ubytko sem s ním kľudne aj cez IP a ja ešte idem hľadať 😉
@kraky0 a meno reštiky či je to tá v kúpeľoch? Vďaka.

ataz
15. júl 2014

@0604katka ouuuuuu, a ja som zabookovala ubytovanie v PL a najmenší nemá pas :((((( sakra ☹ vôbec ma to nenapadlo ☹ ☹

0604katka
15. júl 2014

@kraky0 akoze netreba pas???tebe nie ale detom do 15 rokov ano......

kraky0
16. júl 2014

Vraj už treba, opravedlńujem sa za zlé info, detičkám treba.

maria200981
16. júl 2014

ja som odtial nedaleko v Polsku su krasne prelıezky atrakcıe pre detı blızko ak sa tam opytas budu vas vedıet nasmerovat... turıstıka na skaly Trı koruny, a ak uz kupanıe tak nıe vrbov ale opat Polsko Terma Banıa....cenovo a kılometrovo rovnako ako vrbov ale polske aquaparkpre detı urcıte zaujımavejsı

kraky0
16. júl 2014

Dunajec Village to je nazov pre všetko, pre reštauráciu, patria k tomu aj kupele a chatky, petože je to v jednom areali a je jeden majitel. Niekedy som tam pracovala. Aj v kupeloch su apartmany na ubytko len to je dost drahsie od chatky.

kraky0
16. júl 2014

A susedia ponukaju ubytko v rodinnom dome a vola sa to chataaksamitka a je to v Haligovciach. Skus cez net to najst.

janage
16. júl 2014

@kraky0 ďakujem podarilo sa mi už zohnať inde 😉

janage
16. júl 2014

@maria200981 ďakujem my máme atopický ekzém takže všetky termálne vody obchádzame oblúkom.