Dovolenka v Grécku s ročným dieťaťom

katka553
30. jan 2018

Ahojte maminky,odporucate Grecko pre dovolenku s rocnym dietatkom? Pripadne s akou krajinou ste boli spokojne pre take male dieta? Dakujem.

pietricka80
31. jan 2018

Tak male dieta este nema dostatocnu imunitu aby niekam vobec cestovalo. Chapem, ze s manzelom si chcete oddychnut, ale este nejaky rok vydrzte a potom rieste spolocnu dovolenku. Hocico sa stane a budete kade-tade nahanat doktorov a natahovat sa s poistovnou..

aaf
31. jan 2018

Ja nesúhlasím.zalezi vyslovene na konkretnej rodine.my sme boli s 15 mesačnou na rhodose-úplne super,a teda pacilo sa aj jej.pacilo sa jej more,jedlo som si pre istotu brala ale v dobrom hoteli sa da vybrať.mohe odporúčanie-vyberajte oblasti s teplým morom.deti nemajú radi 22 stupňové more a potom ti bude dieťa uplakané a nebude chciet ist do vody.a potom plati ze to radšej ozaj zostaň v SR....za mna tipy na destinácies tak malým dieťaťom-Grécko,Cyprus,mallorca,Taliansko

bonetka
31. jan 2018

Dcerka mala 8 mesiacov ked sme sli na 15 dni na Zakynthos.Prave kvoli castym ochoreniem a soplikom.Najlepsia dovolenka aka kedy bola.Od vtedy sme kazdy bozi rok v Grecku.Ja len a len odporucam 😉

lavieenrose
31. jan 2018

my sme boli v Bibione..po dlhej dovolenke na malte (tej slovenskej) pojdeme tam znova...more je dlho plytke ..piesocna plaz na stavanie hradov...na plazi su aj smykalky hojdacky preliezacky...a hoteli su blizo mora..vecer su tam kolotoce v zabavnom parku...uzasna zmrzlina a je to blizo 6h autom z Ba

deti95060810
31. jan 2018

švagriná bola s ročnou dcérou v Taliansku... autom.

hettinka
31. jan 2018

@pietricka80 bože, takéto názory... more (aj hory) práveže imunitu super podporí, ten vzduch je to najlepšie, čo može byť.

@katka553smy sme boli so 16-meśačným v Chorvátsku, ja som mala rešpekt z lietania z malým dieťaťom, aj kvôli zmene tlaku, klimatizácii a aj ak by sa niečo stalo, tak musíš čakať, kym pojde lietadlo. Autom sa dá prípadne vrátiť aj skôr. My sme boli autom, išli sme v noci na sever HR, dieťa cestu prespalo a klíma v HR je podobná tej naše, sú tam borovicové lesy, takže sa dobre dýcha. Vybrali sme baby-friendly hotel, všetko v pohode.

katka553
autor
31. jan 2018

@pietricka80 to by sme ale nemohli ist nikdy nikde.. aj dvojrocne moze ochoriet,aj patrocne.. hladam hotel,kde je lekar v blizkosti.. viem,ze s detmi to je uz ina zodpovednost ako ked sme boli sami,ale s tym treba ratat.. a maly bude mat vsetky povinne ockovania pre dany vek,tak ani pediatricka s tym nema problem.. ale dakujem za nazor 😉

katka553
autor
31. jan 2018

@aaf dakujem za nazor,tiez pozerame Rhodos.. chceme koniec augusta,to bude mat maly 13mes a aj more bude vyhriate fajne.. 22 stupnove nie je ani pre nas s muzom 😀 mame radi teplucko 😉 na stravu sa chystam opytat,ci vedia prisposobit pre rocne dieta.. ako zvladla mala let?

katka553
autor
31. jan 2018

@bonetka dakujem krasne,potesila si ma 👍😘

deti95060810
31. jan 2018
hettinka
31. jan 2018

@katka553 inak, odporúčam dovtedy ísť niekam bližšie, na SK na oár dní, aby si videla, ako zvláda zmenu prostredia, cestovanie a tak.
My sme s našim malým chodili od 3 mes. po Slovensku, take kratšie 2-3 dnové pobyty a ked som videla, že nemá problém, zbalili sme naše mlieko, vodu Lucku, plienky na ktoré bol zvyknutý, jeho cestovnú postielku a šli. Davali sme mu jedlo v hoteli, polievky, pečivo, ryžu, kuracinu, cestoviny ... na švedskych stoloch sa da vybrať a týžden prežije aj na trochu osolenej strave. On mi nechcel jesť Hippky, inak by som mu dávala tie.

katka553
autor
31. jan 2018

@hettinka do Chorvatska sme chodili,ale zdalo sa nam chladnejsie more a nepacia sa nam tie plaze.. su malinke.. ked sme chodili sami autom,uz pred cielom to bolo dost hrozne.. parkrat sme skoro neubrzdili a narazili.. niektori vodici sa precenuju a po niekolkych hodinach maju dost.. a to je na dialniciach len chaos.. jeden rok sme vychytali fajne kolony.. ja zase nechcem ist autom s takym babom.. a ani neviem,ci by vydrzal tolko v sedacke.. on ma rad svoje pohodlie a rad sa roztahuje 😉

katka553
autor
31. jan 2018

@hettinka ano to mame v plane vyskusat nieco cez vikend s nim.. on je spokojne babatko,hlavne ked je s rodicmi 😉 kupovanu stravu som mu ani neskusala davat,papa len domace.. tak po roku uz kusok soli neuskodi,ale tak ci tak sa opytam,ci vedia stravu prisposobit..

tomaas
31. jan 2018

ahoj Katka grécko je super, ja osobne odporúčam Kos my sme boli a páčilo sa aj nám aj bábatku 🙂 let zvládne, je to tam maličko fúkavé ale príjemne, pieskové, skvelé AI služby, hotely za výborné ceny s nadštandardnými službami

emita
31. jan 2018

My sme boli na Rhodose s 18 mes. Veľmi mu pomohlo na imunitu. Predtým bral často ATB, odvtedy len 1x. Klíma na Rhodose bola uprostred leta veľmi príjemná. Viac-menej sme unikli pred neznesiteľnými horúčavami, ktoré boli v tom čase sa Slovensku 🙂

floren
31. jan 2018

@katka553 Grecko je fajn, skus pozriet popripade aj septembrove terminy. My chodime na Thassos v septembri. Vzdy je okolo 28 stupnov a more krasne teple

aaf
31. jan 2018

@katka553 let úplne v pohode.bola ešte kojená tak pri vzlietani a pristávaní som ju dojčila takze žiadny problem.let je inak krátky,zbehlo to v pohode.ak nekojis,daj jej v tých časoch niečo piť lebo je to vtedy s tým tlakom naocnejsie ale moja neplakala.na presuny som mala nosič,my sme uz kocik ani nebrali lebo chodila tam všade pešo...

katka553
autor
31. jan 2018

@tomaas dakujem krasne za pozitivnu skusenost 😉 citala som,ze tam fuka,ale nie je to nic hrozne,nie?

katka553
autor
31. jan 2018

@emita tak super,ze pomohlo.. 👍

tomaas
31. jan 2018

@katka553 nemáš začo, hlavne si to tam uzite 🙂 fúka ale je to milé a necítiš to tragicky a nekomfortne, pripadne chodte na korfu tam je zelensie, neviem ci chcete poziciavat auto vidiet ostrov, a malickym babatkom sa da, my sme vzdy pozicali a nebol problém

katka553
autor
31. jan 2018

@aaf kocik ani ja neplanujem brat,tiez len nosic.. s chodenim uvidime ako bude na tom v lete 😉 nekojim,takze vezmem cajik,pripadne aj mliecko,ak bude papat v case letu..

lacibo
31. jan 2018

@katka553 ahoj, no ja som si vlani - vtedy s ročnou dcérkou na more teež ešte netrúfla, aj kvôli tomu že ešte nemala za sebou očkovanie proti osýkam ktoré boli dosť rozšírené aj kvôli strave..boli sme len tri dni na Morave..to bolo v pohode..atď..tento rok už bude mať vyše dvoch rokov, tak to skúsime..😉

matabb73
31. jan 2018

Grécko je výborná voľba pre malé dieťa. My sme boli minulý rok na Rodose na koncu augusta a voda bola teplučká ako vo vani. Ani tak horúco už nebolo. Moja dcéra mala 9 rokov, ale boli tam aj s malými detičkami v kočíku. Ideálne je mať hotel blízko pláže, lebo najnáročnejšie bolo dostať sa na obed na izbu, keď bolo najteplejšie. Ja som s mojou nechodila, keď bola malá, ale preto, že ona bola veľmi živá, ani chvíľu neposedela a ja by som si tak neoddýchla. Ale kamarátky s pokojnejšími deťmi boli a zvládli to v pohode. Pre Vás by bolo možno lepšie ísť začiatkom septembra. Stále je tam teplo, ale podstatne menej ľudí a aj ceny sú nižšie.

jaris84
31. jan 2018

@katka553 my sme boli min.rok na Kréte a bolo super....pozvolný vstup do mora, animačný program pre deti atd....Boli sme veľmi spokojní

katka553
autor
31. jan 2018

@matabb73 super 😉 tiez chceme koniec augusta,pripadne zaciatok septembra. Hotel hladam len priamo na plazi presne kvoli presunom s drobcom.. uvidime ako sa zmeni do leta to nase babatko.. ratam samozrejme s tym,ze velky oddych to pre mna nebude,ale zase s detmi to tak byva.. rovnako sa o neho cely den staram doma,takto aspon zmenime vzduch 😉

katka553
autor
31. jan 2018

@jaris84 dakujem za skvelu skusenost 😘

lsimo
31. jan 2018

Chcela by som sa spýtať, boli ste niektorá na Gréckom ostrove Lefkada? Aké máte skúsenosti?

evulienkaslx
31. jan 2018

my sme sice neboli v Grecku, ale v Turecku v septembri, mala mala 14 mes., let 2 hodinky, zvladla super, lepsie ako sa trepat autom 4 a viac hodin, teploty a vsetko zvladala, mala som zbalených par vyziv a UM, prevarala som si na izbe flaskovu vodu a ostatne bolo vsetko v hoteli , aj detsku stravu, dokonca aj Hippky mali, boli sme v Baby hoteli. Ja odporucam cestovanie s dietatom, ak nema problemy s adaptáciou a rado cestuje doteraz

zuzka102
31. jan 2018

Toto by aj mna zaujimalo, ze kam odporucate ist s malym dietatom (nasa dcerka bude mat v lete 1,5 r.), ale teda ak by niekto mohol pridat aj konkretne letovisko/hotel, kde je to co najpohodlnejsie s malym dietatom. Tiez uvazujem o Grecku (niektory z ostrovov). 😉

lulik01
1. feb 2018

My sme boli na Kréte keď mala dcérka 13 mesiacov a bol to super oddych, keďže tak malé dieta spi aj cez deň. Chodíme každý rok a mám pocit že s rastúcim vekom rastu aj nároky deti😀 Ja som zobrala hippky, doma ich jedla len občas ale na dovolenke poslúžili, melón jedla, a brala som z domu bebu, asi o dve krabice viac keby náhodou v Tom teple nechcela jesť a pre istotu aj bezlaktozovu bebu pre prípad hnačky. Inak na Kréte v pohode dostať aj sušené mlieko aj plienky, len cena je iná.