Dovolenka v severnom Taliansku v júni. Aké býva počasie?

lumarque
17. dec 2012

Práve mi prisiel postou nový katalóg CK, tak som sa v chladnom pocasi zasnila nad letnou dovolenkou :D Malo by to byt Severné Taliansko ( blízko , plytké more a piesok). Nechceli by sme ist v najvacsich horucavach kvoli detom a takze bud koncom augusta alebo v polke juna ( tento termin je ale skoro o polovicu lacnejsi ako august) . Nebyva ale v júni zima alebo neprsieva casto? Nebýva este studené more? Myslím, ze v tom 20 cm bacorinoidnom mori toho moc nenaplávame, ale zase sa ani deti neutopia.Diki za tipy a uz nech je teplo. 🙂

sorciera24
17. dec 2012

@lumarque odporucam severne Taliansko v juni (my sme boli v Lignane a v P. S. MArgherite....vsetko je to tam nakope)....a odporucam jun.....posledny junovy tyzden je uplne idealny.....vacsinou co som zazila tak jun bol krajsi ako jul......teraz kvoli praci chodime zaciatkom jula (aj to je super)....ale kebyze sa mi da z prace uvolnit, idem posledny junovy....take pocasie ako v juli a lacnejsi peniaz.....proste prelom juna/jula je podla mna naj a more teple (ten nikdy nesklamal)...a chvalim vyber 😉

barborkab
14. feb 2013

my sme boli už aj v máji a bolo horúco a naopak v v júli bolo 25stupňov a pršalo...takže sa to takto ťažko odhaduje..ale v princípe je jún už teplý🙂

miggi83
15. feb 2013

my sme boli minuly rok prvy augustovy sice nam 3 dni prsalo ale nam to nevadilo, sme aspon chodili po vyletoch a nepieklo nam na kokosy, boli sme v rosolina mare a ja osobne si neviem vynachvalit, boli sme tam 2 roky po sebe, aj v juni sme boli asi 9rokov dozadu a to bol pařák, strasne horucavy, aj more, jak chcanky, ale to sa teraz neda porovnat, nas nazor s muzom je taky, ze je to poposuvane zhruba o 2 mesiace 😀