Duće - Omiš

yoginko82
4. mar 2018

ahojte. bol niekto v Duce-Omis? pacilo sa vam? su tam pieskove plaze. zaujima ma ci je ciste more. dakujem

ivankamirka
4. mar 2018

Boli sme v Duce 4x. Nám vyhovuje, bývame v časti oproti kempu Galeb, blízko je obch. dom studenac, do prístavu prechádzkovým krokom je to 20-25minut, more je tam kľudné, piesok pri brehu múti vodu ďalej od brehu je čistá. Niekto tvrdí, že je tam studená voda ale mne v tej horúčave vždy vyhovovala, deťom takisto. Je vhodná pre deti a neplavcov 😉. Čo mi tam najviac vyhovuje, že nikdy sme nemuseli bojovať o miesto na pláži. Keďže deti sú už väčšie a mňa lákajú vlny toho roku ideme do Grécka.😊

barbara_lux
4. mar 2018

Ahoj my sme boli tri krat v Duce. Plaze su fajn ale totalny natresk uz by som tam nesla

sulejmanka
4. mar 2018

My chodime kusok za Omiš - Stanici, kludne plaže, more je tam čisté, nie su tam bary ani disco, čo nám vyhovuje

yoginko82
autor
4. mar 2018

@ivankamirka dakujem za odpoved. a ceny su ake?v restauraciach a v centre studenac? grecko korfu odporucam.boli sme minuleho roku parada.

ivankamirka
4. mar 2018

@yoginko82 je to trochu drahšie ako u nás, minerálka 1,5l- 2l okolo 0,80€ kúsok pizze 10kun,veľká pizza okolo 70kun,zmrzlina 7kun,víno suché 0,7lgraševina 30kun,sladká voda Jana 1,5l alebo Coca Cola 2l okolo 1,5€. 1€=asi 7kun. My ideme autom do Asprovalty, už máme rezervované. V Omiši sme mali radi prechádzky a výstupy na hrad pirátska pevnosť. Z prístavu na hrad 1,5-2hod. Výhľad nádherný

yoginko82
autor
4. mar 2018

@ivankamirka bojim sa hlavne ze nebude ciste more. citala som ze na plazach je riecny piesok z rieky cetina. a ta hlavna cesta.

ivankamirka
4. mar 2018

@yoginko82 je tam podchod na pláž keďže tam bývajú kolóny auta tam idú veľmi pomaly niekedy krokom.

https://www.youtube.com/watch?v=8Dg30c5MDLU
ivankamirka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yoginko82
autor
4. mar 2018

@ivankamirka to je duce omis?? lebo to vyzera velmi dobre.

ivankamirka
4. mar 2018

Je to duce, hneď pri Omiši, oproti kempu Galeb. Pozri Google mapy.

yoginko82
autor
4. mar 2018

@ivankamirka dakujem.ano pozerala som uz

len_leninek
4. mar 2018

Čisté, ale studené more, lebo neďaleko sa vlieva Cetina, ktorá tečie z hôr. Ponúkajú aj poldňové splavy na rafte na Cetine, super zážitok, ale s malými deťmi asi veľmi nie. Hneď za hlavnou cestou sa mesto dvíha do kopca, takže bývanie na priváte ďalej od cesty si človek obvykle odšlape. Ďalej do kopcov sa dá ísť aj na dlhšiu prechádzku alebo túru po starých dedinkách, kaplnkách, s krásnymi výhľadmi (ale to tiež až s väčšími deťmi). Ešte chválim rybie trhy v Duce (5 min autom), čerstvé ryby na grilovanie.

barbara_lux
4. mar 2018

Trhy aj mestecko je krasne avoda vdaka Cetine prijemna a menej slana ale do hor urcite nie sam na vylet. Nam tam islo pri jednej opustenej kaplnke doslova o zivot ked nas tam z neznamych dovodov nahanali miestny s nozmi a obklucili nas autami. Odvtedy sme uz v Chorvatsku neboli.

yoginko82
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yoginko82
autor
7. mar 2018

@ivankamirka mozem sa este opytat na dialnicné poplatky v chorvatsku? nepamatate si kolko vas cca vysli? vdaka

ivankamirka
8. mar 2018

Neviem presne na centy, ale prvá cestarina okolo 5,50 a druhá asi 28,€.

yoginko82
autor
8. mar 2018

@ivankamirka ďakujem

lily14
24. jún 2022

@ivankamirka ahoj,nevieš či sa dá ísť do Campu Galeb aj keď tam nie sme ubytovaní kôli bazénom samozrejme za vstupné?

ivankamirka
25. jún 2022

@lily14 neviem, my sme do bazénu nechodili, akurát sme tadiaľ prešli 🤷‍♀️

andula77
25. jún 2022

@ivankamirka aj my sme boli dva roky dozadu, tento popis presne sedí. Mali sme ísť znovu tento rok ale pustili sme to švagrinej... Je to ďalej, ceny nafty stúpajú.... :( ale švagriná tam bola snáď 4 x

andula77
25. jún 2022

@ivankamirka tie kolóny si veru pamätám. Ak to budete mať na pláž na pešo tak fajn, ale ak budete chodiť autom, treba vystriehnut "správny" čas, aby ste sa pokiaľ možné vyhli kolónam