Kalkulácia dovolenky v Chorvátsku

vikuss
6. júl 2015

Ahojte. Chystame sa do Chorvatska. Ideme 4 dospeli a 1 dieta - 5 rokov. Ideme autom,ubytko chceme vyriesit cez podobnu stranku ako booking,u sukromnika chceme byvat. Bol niekto takto podobne v Chorvatsku? Mame namierene do Zadaru. Chceme si spravit aspon pribliznu cenovu kalkulaciu. Budem rada,ak mi napisete rady,postrehy ci co kolko stoji. Teda hlavne strava 🙂 Vopred Vam dakujem za odpovede 🙂

jalovec
6. júl 2015

Strava ako u nas, a kludne ak chces si zober aj z domu, mi si brávame jedlo z domu , ale aj tam chodievame do restiky pomaskrtit! su tam normalne supermarkety ako tu, a akurát by som si zobral vodu na pitie zo Slovenska, tam je voda draha a aj podla mna hnusna!
ina vsetko aku tu!

kaatuuskaa
6. júl 2015

@vikuss ahoj...aj my sa chystame do Zadaru...boli sme pred 2-mi rokmi...pacilo sa tak ideme opat...ceny potravin ako na sk...aj u nascsaxda kúpiť napr.mineralka za 30 centov aj za 2 eura...tak isto je aj tam...je fajn mat pri ubytku vacsie potraviny...(Konzum) by sme mali mat pi ceste z plaze 🙂 🙂 🙂

elise
6. júl 2015

@vikuss stravu zober iba na cestu max druhy den ranajky, kupis tam cenovo priblizne ako u nas, zober si len sol, korenie,majoranku, papriku mletu alebo co pouzivas, olej. Obcas sme sli do restiky na soeciality aledegi nali specificke chute tak sme synovi brali z domu gulicky tie cerealne ranajkujeto kazde rano a dcerke vyzivu do rucicky tu kapsicku.vodu zober 6 flias a budete mat na cestu. Mysme kupili v chorvatsku janu a chutila nam a nebola draha. Zeleninu kupus tam aj ovocie aj uoermarkeyoch, chlebik kupus, drobn treba na zmrzlinu maju tam vyborne zmrzky. Su tam lakadla gofri, palacinky...ak chcete ist na vylet na kornaty chodi po plaxi kapitan a laka celodenny vylet cca 100 euro.my sme neboli. Sladkosti detom zober co lubia.vino je tam drahe, ak si obcas date takdones z domu. Ked pijete pivo karlovacko je dobre, to tam kupite lacno.penaxi majte viac. A veci na olecenie zober iba polovicu z toho co chcez xobrat, usetrite miesto a aj tak vyuzijete iba par kuskov obkecka.na moj vkus bolo nizkk pod hlavou tak ja vzdy berem vankus, degom hracky aj vodnne, osvedcil sa nam maly bazenik. Stipce na bielizen a kusok spagatu. Topanky do vody, nie krosky. Podlocky poddeky tam kupite lacno. Ja berem vzdy aj rozdvojku do zastrcky a nabijacky. Do kuchyne nozik sa hodi,my sme mali aj masloa bezlaktozove mlieko v autochladnicke. Urcite nezabudnite sa poistit. Spravit kontrolu auta.

elise
6. júl 2015

@vikuss este majte na plazi ten polostan sluzi protislniecku a da sa v nom aj prezlict z plaviek zazipsovat veci ked sa kupete. Prepac za preklepy, pisem na tablete

vikuss
autor
6. júl 2015

Dakujem krasne vsetkym 🙂

natali277
6. júl 2015

No ja som prave vo vodiciach a ako prepacte ceny su tu neni ako u nas, je tu drahsie a to vsetko, mam po ruke lidl a aj tam su tie ceny vyssie, v konzume som robila prvy nakup co sme tu a po prepocte som sa skoro rozplakala od vtedy len lidl. Podme k cenam zmrzlina cca 7 kuna, rezen v restike 70 kuna, male pukance 10 k, nektarinka 14, melon v akcii 4, chleba najlacnejsi 7 k, cokolada hocijaka od 8 k hore, flasa hruskovice 123 kuna ( to bol ten plac) nuz ale s tym sme pocitali akurat ma vytaca vyhliadkovy vlacik co tu premava za 50 kun na osobu a moje deti by sa len vozili. Takze zaver rataj minimalne s 30% + ceny ako u nas

elise
6. júl 2015

@natali277 my sme boli pri zadare, biograde turanj pSman a nijako tie ceny neboli predrazene, v zadare sme kupovali v kauflande, v ostatnych u miestnych obchodnikov.na sk byvame v piestanoch, piesrany nepatria medzi lacne mesta na sk. Mozno byvate v mensom mestecku alebo v dedinke kdesu ceny nizsie preto sa vam zdaju cenyvyssie. V turanj napr zmrzlina bola na prepocet eur drahsia ale vacsia porcia ako na sk.

elise
6. júl 2015

@natali277 ono tych atrakcii pre turistov je tam vela.

elise
6. júl 2015

Ja som casto chodila na trznicu, rano su cerstve ryby, morske prisery, zeleninka ovocie. Nevarili sme vela, chlebik som kupocala priamo u pekara a v miestnych obchodikoch mali vynikajucu mortadelu, deti sa toho nevedeli dojest.

elise
6. júl 2015

@natali277 vodice su drahsie ako zadar, to aj nasi domaci vraveli, je to viac na juhu.

meli33
8. júl 2015

ahoj.my sme boli v Biograde min.tyzden.ceny su vyssie ako u nas.hlavne konzum je predrazeny.nakupovali sme potom uz len v lidli.na plazi je vsetko o 30-40kn drahsie,ako v nakupnom centre(saty),drobnosti tiez oo 20-10kn drahsie.aj mlieko bolo skoro 1euro.vodu si zober viac.prijemnu dovolenku🙂

gita17
8. júl 2015

@natali277 tak nechod na dovolenku ked nemas na obycajny nakup v supermarkete

dollynkaa
8. júl 2015

@gita17 😂😂 to mozes niekomu taku sprostost napisat

natali277
8. júl 2015

Nuz poprve zakladatelka sa pytala na konkretne ceny, dalej treba si precitat aj prispevok a potom tu sekat frajera a davat trapne odpisy, a ako nechapem tvoj plodny prispevok k tejto konkretnej teme. Diky za rady.

greguska
8. júl 2015

@vikuss my sme akurát asi 50 km od zadaru, tiež sa priklanam k nazoru, ze potraviny sú o niečo drahšie ako u nás... My sme z domu brali len nejake veci na cestu, prvý nákup základných potravin (voda, mlieko, chlieb, sunka, salama, syr, zopar sladkosti) bol okolo 400 kun... V restike tiež drahšie, aspoň tu na ostrove... Tankovali sme naftu, tiež na ostrove, mimo dialnice, vychadzalo to 1,254 € za liter. Ak máš konretnu otázku, napis, zistím 😉

marissenka
9. júl 2015

@vikuss my sme si tak trepali jedlo z domu a vacsiu blbost by som uz nerobila.vsetko tam dostanes a ceny su pomerne rovnake..

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elise
9. júl 2015

@ice8 suhlas urcite bez cestovky, ubytko na kazdom rohu v pohode

greguska
9. júl 2015

@ice8 súhlasím 🙂 my sme tiež veci nebrali a tých pár EUR navyše nikoho nezabije, však sme na dovolenke 🙂 my sme už viac peňazí ako za potraviny minuli na "blbosti" ako napr. tašky cez plece a trička a šaty pre našu princeznú 🙂
Peniaze sme menili až na mieste, na recepcii, kurz bol 7,52 🙂

greguska
9. júl 2015

@elise len treba dať bacha na to ubytko, konkrétne tento rok, lebo po dianí vo svete, ľudia hromadne prehadzujú dovolenky z iných krajín práve do Chorvátska... Aj nejaký ujo čo má na starosti cestovný ruch tu v Chorvátsku vydal upozornenie, že sa im rýchlo míňajú kapacity na vrchol sezóny, že majú už 85% vybukovanych hotelov... Netvrdím že človek ubytko nenájde, ale asi to bude o niečo tažšie ako po minule roky...

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0100
30. jún 2019

@ice8 prosím vás a kde ste bolí keď ste mali úbytkom ta 40e mi sa chystáme na budúci týždeň ďakujem

simca06022011
30. jún 2019

No k cenám, čím bližšie k pláži/letovisku tým drahšie občerstvenie,.potraviny .. treba s tým ratat

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cichlida
22. júl 2019

Ja som sa prave vratila...neviem ci je tam kazdym rokom drahsie alebo co 😀 ubytko app 5 noci 400e..to je ok..lod s detmi s obedom 100 e, a bezne konzum, varenie, lidl, restiky, somariny pre deti...jednoducho cele + nafta, znamky, jedlo, ubytko cca 1700 e...ale je pravda, ze si doprajeme, vlastne uplne napresno si to ani neviem zratat..a aj tak to tam milujem 😁