Karavaning

kvietok23
26. jan 2012

ahojte, je tu niekto, kto ma karavan a chodi na vylety? 🙂 hladame karavanistov 🙂

katkasofi
12. feb 2014

@tilly
@viera386
@blumka
Baby obnovujem tému.... Kam sa chystáte toto leto? My sme zabookovali tri miesta v it a Chorvátsku 😉 solaris, camping park venezia a ešte jeden neviem ako sa vola. Umag sme zrušili, ´mm sa tam minuly rok moc nepáčilo 😉

stella25
12. feb 2014

Ahojte, aka dobra tema. Tak isto sme podlahli caru caravanu. Ako pise @tilly, aj nas uz zacat vsetky All inclusive. Zacali sme aktivne zit, pozicali sme si autokaravan - podla mna lepsie ako karavan, len prives, a sli sme na len tak na blink po vsetkych Rakuskych jazerach a lyziarskych strediskach. Je neuveritelne, ake su v lete krasne a nechybalo mi ani more.
Inak deti musia za jazdy sediet v sedackach podla zakona, ale ked vas nezastavia tak by som ich nechala spat pohodlne v posteli. Preto si myslim, ze je ten autokaravan lepsi, lebo ked ich nechas na posteli, tak na ne vidis. Asi by som ich ani nenechavala same v privese. Mozem doporucit tu "nasu" pozicovnu, uplne skveli a seriozni ludia ak mate niektora zaujem.Maju uplne novy, cisty a krasny autokaravan. Nejdem sem pisat stranku.

tilly
12. feb 2014

@katkasofi my sa ideme tulat... cez svajciarsko do francuzkych alp dole k moru, potom francuzka riviera a domov... mame skoro tri tyzdne... tesim sa strasne

tilly
12. feb 2014

@stella25 my poziciavame vzdy z PK, ma asi najvacsi vyber na slovensku a ma to udrziavane, ciste, odskusali sme tri rozne karavany, zistili sme, ktory nam najviac vyhovuje...
inak rakuske jazera milujeme ( a tiez chceme zobrat karavan na lyzovacku, stat rovno pod zjazdovkou, to je sen mojho a dost karavanov sme uz pod zjazdovkami videli, tak by to nemusel byt problem...

tilly
12. feb 2014

@katkasofi solaris je uzasny... boli sme minuly rok, velky camp, par hotelov, animacie pre decka, kino, plaze na vyber, parada... strasne sa nam tam pacilo

tilly
12. feb 2014

@stella25 este som chcela... my berieme vzdy aj bicykle a vsetko v okoli pobicyklujeme, je to uplne ina dovolenka ako AI, ale nas to momentalne bavi viac...

katkasofi
12. feb 2014

@stella25
@tilly my sme mali karavan, kuk foto, tuším je v albume. Ale pred dvoma týždňami mm vymenil za príves 7miestny... Príves môžeme nechať odparkovany a na aute behať, kdezto karaván vy sme museli pobalit a ísť .. Takto s prívesom sa mi to zdá praktickejšie.. A čo deti? S akými najmenšími ste boli???

tilly
12. feb 2014

@katkasofi no, my uvazujeme, ze kupime prives a odvezieme ho na celu zimu do rakuska niekam pod svah... su take celorocne campy, su plne holandanov a nemcov 😀 a na leto niekam k jazeru, resp. do chorvatska k moru... tahat ho kazdy tyzden, mozes ist max. 100km/h, to sa nam nechce... ale je vyhoda, ked mas svoje auto k dispo a mozes behat po okoli...

katkasofi
12. feb 2014

@tilly však hej... Aj nákup alebo ísť do mesta... Odpojis príves a ideš... Aj mm chce ísť do rakúska ešte lyžovať s malou... A s ako starými deťmi cestujete?

tilly
12. feb 2014

@katkasofi starsi ma 8 a mladsi 4... lyzujeme pravidelne a len v rakusku, na slovensku sme boli vzdy vytoceni a sklamani a stalo to cca. tolko, co v rakusku... nas 4 rocny uz lyzuje ako dabel... 😀 a o tom starsom ani nehovorim, ten ide ako profik... ja uz za nimi nestiham... nemam sancu

katkasofi
12. feb 2014

@tilly a čo myslíš, zvládne 16 mesačný pobyt 3 týždne pri mori??

tilly
12. feb 2014

@katkasofi jasneeee... preco by nezvladol... dobre mu bude 😵

katkasofi
12. feb 2014

@tilly vieš cely deň na slnku... Budem musieť vyhľadávať tieň... A ešte poobedňajší spánok - zapneme klímu a ten prechod z horúca do klímy...??

tilly
12. feb 2014

ved nemusite byt cele dni na slnku... my chodime s deckami k moru od 8 mesiacov a nemali sme problem zatial... a decka som nechavala vzdy spat v kociku pod sietkou v tieni pod stromami niekde... mm pri nich bud spal, alebo som si ja citala tam...

kvietok23
autor
16. apr 2014

Jej obnovila sa nam tema 🙂

tilly
17. apr 2014

@kvietok23 ani nie 😀 kam sa najblizsie chystate?

kvietok23
autor
22. apr 2014

@tilly no pocasie nam moc nepraje ale chceme ist teraz prvy majovy vikend ak by bolo teplo asi do Tullnu a klasika ako kazdy rok zoo vo Viedni a pod 🙂 takto na vikendy chodime do tych 100km k Neusiedler see do Podersdorfu alebo do toho Tullnu alebo je pekne este blizsie k Viedni Klosterneuburb a tu u nas do Kuchyne do super asi 2r kempu so skvelymi majitelmi 🙂

kvietok23
autor
22. apr 2014

@tilly A vy? 🙂

tilly
23. apr 2014

@kvietok23 to je pekne, ten tulln nepoznam, my sme teraz boli mnichov a salzkammergut... chystame sa este na jazera do salzkammergut (k wolfgangsee) niekedy v maji podla pocasia, tam je to uzasne, krasne, paradne na byciklovanie a je tam celkom dobry kemp... a v lete na tri tyzdne bud po taliansku alebo francuzku, este uvidime.... 😀

womankc
23. apr 2014

Dievčatá viete mi tu poradiť niekto dobré požičovne karavanov? alebo nepožičal by tu niekto ????? Ale autokaravan pretože nemáme ťažné , je to sen môjho mm takto cestovať , radi poznávame nové miesta . Alebo hocijaké dobré rady 🙂

kvietok23
autor
23. apr 2014

@tilly v taliansku kam? My sme vlete do chorv chodili a chceme vyskusat taliansko a nasli sme kemp v caorle pra delle torri nepoznas?

tilly
23. apr 2014

@kvietok23 no, my to chceme prejst od hora (ale uplne od hora, bolzano a tak) az dole po siciliu... 😀

tilly
23. apr 2014

@womankc uplne najlepsia pozicovna je karavany-pozicovna.sk odtial berieme auto my, ale ak chces na leto, tak treba tak v novembri rezervovat 😀 😅 minuly rok sme objednavali takto v aprili a nasli sme len na tyzden a ten najmensi...
a to kazdy rok doplni aspon dve auta... ale ma to tam fakt premakane, krasne auta, ciste, dava na to pozor...
http://www.karavany-pozicovna.sk/obytne-auta/

tu mas obsadenost, este ma nieco volne v auguste na par dni... http://www.karavany-pozicovna.sk/obsadenost-kar...

womankc
23. apr 2014

@tilly ďakujem za ten link, no toto leto nám to nevyjde, už máme naplánované iné, ale možno jeseň by sme chceli niečo vyskúšať a budúci rok o tom vážne uvažujem už . Idem si to popozerať . ešte raz ďakujem

womankc
23. apr 2014

@tilly no tak som to už aj poslala mužovi a prišli mi už dva nadšené maily a už sa vidí v Dánsku, Nórsku , Fínsku xixixixixiixixiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀

tilly
23. apr 2014

@womankc to poznaaam 😀 😀 my mame tiez plany.. som zvedava, co vsetko vyjde... tento chlapik toho ma aj dost pocestovneho, vie poradit

womankc
23. apr 2014

@tilly môj muž o tom sníva už pár rokov, celý veľkonočný piatok strávil hľadaním karavanom 🙂 to má také obdobie , že to na neho príde. No ale toto sa mu veľmi pozdávalo, že aj cena je super , takže mi je jasné , že sa to budúci rok už zrealizuje, my by sme veľmi radi nejaký aj kúpili časom

tilly
23. apr 2014

@womankc ceny ma v pohode, my sme chceli tiez kupit, ale potom sme si zratali tu udrzbu a poistky, gumy, oleje, parkovanie... a preslo nas to 😀 takto si to poziciame, ako stali zakaznici mame uz trosku lepsiu cenu a mame vzdy iny, ked chceme 😀 mne sa to nikdy nepacilo, ale potom som raz videla v rakusku jeden kemp a tych ludi tam a strasne sa mi to zapacilo, hned to leto sme si karavan pozicali a odvtedy na tom ficime, uz si lepsiu dovcu neviem predstavit

womankc
23. apr 2014

@tilly mne je to pravdupovediac jedno, či stan, či hotel . My najradšej jazdíme po svojej línii neobmedzene a toto sa mi páči viac , ako ísť na blink a potom hľadať ubytko. nie sme nároční a páči sa mi, že hocikedy sa môžeme zobrať a presunúť sa inde

tilly
23. apr 2014

@womankc no, ved to je na tom super, niekde sa mi nepaci, idem dalej, naopak, ked sa mi niekde paci, zostanem dlhsie.. a netreba byt len v kempe, vsetko mame so sebou, aj sprchu a wc, kuchynu, cize toto sa da aj uplne na divoko 😀 😵 😵 😵 😵