Kos verzus Kréta. Kde je lepšie?

fortress
17. jan 2013

Ahojte maminky,potrebovala by som poradiť.Chceme ísť v lete na dovolenku a mae vybratý Kos alebo Krétu.Máte nejaké súsenosti,že ktoré hotely sú lepšie?

vikiba
17. jan 2013

na Kose su kamienkove plaze, na Krete vacsinou pieskove co nam vyhovuje viac, hotely su dobre aj tam aj tam, zalezi kolko chcete investovat

janula_b
17. jan 2013

Ja osobne odporúčam radšej Krétu, na Kose dosť fúka...

danim
17. jan 2013

my sme v 2012 sept- na KOSe , oblast Mastichari a bolo uplne super. A presli sme cely ostrov - prenajali sme si auto ( hned vedla oblast Tigaki- krasne plaze ) krizom krazom autom .. a len na severnej casti ostrova bola jedna kamienkova plaz. inak uplne vsade krasne jemny piesok !!! @vikiba tak neviem kde si tam ty bola..??? lebo co pises nie je vobec pravda ( ani by som nereagovala, keby sme nepresli cely ostrov, ale kedze sme presli- tak pisem, nech zakladatelka vie realitu ) Na Krete sme este neboli, ale co poznam ludi si chvalili. My sme boli september / 2012 na KOSe- a boli tam za tych 12 dni tam bol 4 dni veterny vecer. ( Vraj je Kos dost veterny.. ale ja si myslim , ze je to aj tym, ze uz bol september- a zas pocko si nenaplanujes uplne asi nikdy. ) Ale nam sa tam velmi pacilo, boli sme v 4 hviezd. hoteli, 7 min trvala cesta z letiska, boli sme s 2 detmi. @fortress- ak ta cosi viac zaujima , napis do IP, kedze je toto otazka.

lulana79
17. jan 2013

My sme boli na Kréte posledné leto... Hotel Santa Marína... len pár km od Heraklionu, čo bolo jedným z kritérií, nakoľko som nechcela cestovať hodinu a viac autobusom z letiska. Hotel bol 4*, ubytovanie bolo síce slabšie, ale služby a hlavne jedlo bolo fantastické... Hotel je priamo pri pláži, čo bolo opäť ďalšie moje kritérium, aby sme nemuseli šlapať 200 a viac metrov z hotela k moru... Pláž piesková, ale hrubozrnný piesok, nie je to piesok ako napr. v Tunise. Asi len 2 dni bolo úplné bezvetrie, ostatné dni fúkalo, niekedy menej, inokedy viac a v posledný deň dokonca nepúšťali do mora ďaleko od brehu... Hovorí sa, že na juhu fúka menej, ako na severe... Mne sa tam ale veľmi páčilo, určite sa tam ešte niekedy vrátim a skúsime asi ten juh....

pempusik
23. jan 2013

Kreta je najvacsim ostrovom dodenkanskeho suostrovia. Vacsina zajazdov sa robi na severne pobrezie, kde je more paradoxne teplejsie ako to juzne. Skusali sme aj to severne, aj to juzne pobrezie a je to pravda. Zalezi od miesta, kde mate ubytovanie na krete, ale tym, ze je dost velka, je cestovanie dlhsie, ak idete niekam za kulturou. My sme boli ubytovani nedaleko mestecka Rhetymno, co nie je az tak daleko od hlavneho mesta. PLaz bola kanenna, umelo vytvorena zatoka, len pre hotelovych hosti.
Kos je malinky ostrov z vychodu na zapad ho prejdes autom za hodinu, hodinu a pol. zo severu na juh je to za par minut. juzne plaze su kameniste, ale bez vln, jedine miesto, o ktorom viem, kde sa tvorili vlny, je kefalos. severne plaze su pieskove.
Ja osobne skor doporucujem Kos, ale je to nasa srdcovka 🙂.
Ale doporucujem mrknut na stranku tripadvisor.com, su tam celkom dobre recenzie, zatial nikldy nesklamali 🙂

sofia2008
23. jan 2013

My sme boli 2x na Kose a boli to nase naj dovolenky, takisto aj moj otec bol 2x a sama chvala..my sa chystame v lete, ale na Rhodos, kedze sa z KE na Kos nelieta 😠 na odporucanie viacerych ideme na uz spominany Rhodos, kedze s Kretou bolo vela nasich znamych nespokojnych..

stastnevydatam
23. jan 2013

ahojky, my sme pred 2 rok. boli na Kose, hotel Princess of Kos..a bolo nam PERFEKTNE!!! boli sme s rocnou dcerkou, vynikajuci animatori, minidiscoteky pre deticky, programy pre dospelych.. mali sme krasnu piesocnatu plaz.. boli sme v zac. septembra, nefukalo, teple vecere..obsluha, animatori boli slovaci 🙂 mozno sa tam tento rok vratime 😉

pavlinkaag
28. apr 2013

My sme chceli ísť tento rok na Kos (dovolenku sme si vybrali začiatkom januára), no cestovná kancelária ( Hydrotour ) nám v polovici apríla oznámila, že na Kos nelieta a mali sme na výber vrátenie peňazí alebo inú destináciu. Tak sme si vybrali Krétu. Dúfam, že napriek zlému začiatku bude všetko O.K. a CK leto prežije. 🙂 Máte niekto podobnú skúsenosť? S Hydrotourom ideme prvýkrát...

karamel
27. aug 2013

my sme boli 2x na Kose a 1x na Krete, ale ja vrelo odporucam oba ostrovy🙂

zuzka1008
27. aug 2013

kos

fra
27. aug 2013

vidím že otazka je už staršia, takže ak ste boli tento rok na Kose na buduci rok odporučam Kretu a naopak, podla mna stojí za to vidieť každý grécky ostrov 🙂

happyfrog80
27. aug 2013

Kreta ,Kos som len presla na googlemap a nic moc ,nejako ma to nezaujálo,na Krete som bola na honeymoon a raz pojdem opat

fifibela
27. aug 2013

Ak Kréta, tak určite južná Kréta...tá je najkrajšia....Kos je dosť veterný, ale je to rovnako krásny ostrov...sú tam väčšie vlny..závisí to aj od toho v akom období sa tam chystáš...a hlavne čo od dovolenky očakávaš... pekný dník.... :D

oli_
4. jún 2014
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.
epelino
22. jún 2014

Ahojte, nebol prosim niekto alebo sa nechysta do hotela Petra Mare, Kreta. Dakujem vopred, rada popisem.

lubka131
30. jún 2014

Ahojte, viete mi poradiť nejakú CK na fakultatívne výlety po Kréte.... idem do Kokkini Hani. Boli ste už niekto na takomto výlete, alebo jedine to zajednať cez slovenskú CK, ktorá berie na deň/150eur/osoba - na pláž Elafonisi.

pitik
30. jún 2014

My sme boli aj na Kose aj na Krete a osobne by som odporucala skor Kretu, na Kose nam ale naozaj dost fukalo, ja som tam mala takmer cely cas problemy s ocami, mali sme pieskovu plaz a piesok bol naozaj vsade. A maju desne letisko, je malinke a ked sme odlietali naspat do BA, tak tam bol obrovsky chaos a tlacenica, mala som 2 male deti a tretie v kociku a teda mi to pokazilo dooost dojem z celej dovolenky. Ubytovanie sme mali velmi prijemne, len cesta k mioru nic extra, ale zvladnutelna aj malymi detmi. Na Krete sa mi pacilo viac, more teplucke a pozvolne, ubytko v pohode, aj plaz. My sme na vylety nechodili. Vlani sme skusili Korfu, aj tam bolo velmi pekne, predtým Zakynthos, tento rok ideme na Kefaloniu. Grecke ostrovy su moja srdcovka 🙂

lenush9
13. okt 2014

http://cestovny.blog.cz/1409/zapadna-kreta-grec... niečo o Kréte na mojom blogu 🙂

espanola89
15. jún 2015

Cestujete, študujete alebo pracujete v zahraničí? Tak určite poznáte tú situáciu, keď sa vrátite domov a vidíte svoj účet za telefón. Už žiaden roaming v Európe! Zrušme nezmyselné poplatky za telefónne služby v zahraničí od decembra 2015. Podporte našu petíciu proti roamingu v Európe a zdieľajte: http://www.change.org/zero-roaming #zeroroaming. Nenechajme telefónne spoločnosti, aby rozhodovali za nás. Sledujte nás na twitteri: @zeroroaming2015 a na facebooku: Zero Roaming 🙂

moniq
30. máj 2017

@epelino ahoooj. My pojdeme v piatok do Petra Mare 😎 boli ste tam ? Dufam skvela dovca 😉

petuska2110
30. máj 2017

@stastnevydatam prvý krát čitam chválu na tento hotel😅

gabika53
31. máj 2017

Kos dost veterny, boli sme aj Kreta, Korfu, Cyprus, tento rok davame Rodos..grecke ostrovy su super, treba citat vzdy recenzie😉 zelam krasnu dovcu vsetkym, uz aby boli prazdniny!😉

epelino
31. máj 2017

@moniq ahoj ano boli sme 3 roky dozadu.bolo uzasne.mate izbu s vyhladom na more? Keby ta nieco zaujimalo tak napis.

moniq
31. máj 2017

@epelino ahoj 😄 ja len keby si mala dobry tip co si nemozme nechat ujst 😉 dakunem

epelino
31. máj 2017

@moniq neviem co by ta zaujimalo.my sme boli pozriet aj mestecko Ierapetra kam.sa ide prechadzkou popri plazi.a more uz je teple teraz?

zazalienka
31. júl 2017

@moniq ahoj no aka bola dovolenka? My ideme do Perry Mare budúcu stredu.. máme sa tešiť alebo bat??? 😁😁

moniq
6. aug 2017

@zazalienka ahoj 😁
Užite si to....ja Ti radšej nenapíšem svoju recenziu....my sme proste zvyknutí na hotely s ovela lepšími službami....ale napriek tomu to bolo supiš 12 dni 😄

zazalienka
13. aug 2017

@moniq no zatiaľ sme spokojní, hlavne malý je v pohode... Izba nová, more krásne...

moniq
16. aug 2017

@zazalienka jaj to som rada....my sme mali zrejma smolu....dostali sme hroznu benzinom a smogom pachnucu izbu s vyhladom na smetisko 🙈😨
Sestra bola s nami a ta dostala novucku vonavucku 😉
Uzivajte....