Ostrov Krk v Chorvátsku

mszv
1. jún 2018

Dobrý deň,
tento rok by sme chceli niečo nové vyskúšať a aby sme dlho necestovali a aby tam bol piesok. Keďže deti už Taliansko nechcú, tak nám odporučili Bašku na ostrove Krk. Vraj tam je piesok a našli sme tam aj ubytko, len sa mi podľa mapky zdá tá pláž maličká a hneď vedľa prístavu. Neviete mi poradiť, či to aj nejako prekáža - prepchatá pláž, čistota vody, hluk... A hlavne ešte sme neboli autom na ostrove, aké sú tam poplatky za trajekt a ako často chodí - viete poradiť, kto ste tam už boli? Ďakujem. Chystáme sa v polke augusta, ak tam ešte niekto ide, tak budeme radi aj za prípadnú spoločnosť 🙂

mirka17
1. jún 2018

@mszv ak si dobre pamätám, na krk sa prechádza cez most, už si nepamätám aký poplatok, išli sme na blint,. Hneď sme našli super ubytovanie, boli sme autom, takže každý deň iná pláž

jasminet
1. jún 2018

na ostrov krk sa ide mostom, za poplatok... v baske si ale piesok moc nepamatam, vsade su tam tusim len kamienky. tie mini plazicky v meste su fakt mini mini...

majal
1. jún 2018

Boli sme tam minulý rok, tam nejdes trajektom,ale cez most, plati sa tam poplatok za prejazd nejaký , pláž bola super, dalo sa aj v chládku najst, len samozrejme vela lusi, vstup do mora, mierny vhodný pre deti a ta plaz bola skor taka strkova, nie cisty piesok

katarina1210
1. jún 2018

@mszv na ostrov sa ide mostom, su tam omnoho kludnejsie plaze. Je tam aj plaz s liecivym bahnom. A tu plaz co myslis ty, som tam videla iba jednu piesocnu s modrou vlajkou, ale to bola velmi malinka plaz. Ale celkom je to tam super, urcite vyskusajte aj s ubytovanim :P

majal
1. jún 2018

to je v takej zátoke, neboli ziadne vlny , pekne kludné more a mojim detom to vadilo, mne sa to zdalo super, ze sa dalo plávat, preto ideme tento rok do talianska, snad tam budu aj vlny 🙂, inak tie pláže sú ovela menšie ako v taliansku, tak preto su tam ludia hlava na hlave v podstate, to mi trochu vadilo

babyfrog
1. jún 2018

na krk sa ide mostom a platí sa 35 Hrk..

babyfrog
1. jún 2018
hettinka
1. jún 2018

@mszv chodí sa cez most, obojsmerny prejazd bol 30 kuna.
Piesok je len v mori, plaz je z drobných kamienkov a 2km dlha. V lete plna hlava na hlave, my sme boli mimo sezóny 2x a super.
Prírodná plaz je v Stará Baska a prístupná len peši a náročnejší terén.
Piesok je na ostrove Rab.

belllinka
1. jún 2018

Hlava na hlave bola aj v juni, nieto este v auguste, ked maju prazdniny aj Nemci a Taliani. Do Basky chodi vela Nemcov a ceny su aj o 30 percent vyssie ako inde v Chorvatsku. Radsej si vyberte ine miesto.

babyfrog
1. jún 2018

napriklad piesková pláž je na Rabe - Rajská Pláža, tu máš zoznam s fotkami : https://www.novalja.sk/chorvatsko/plaze/pisecne...

eliska13
1. jún 2018

@mszv prístav je ďaleko na konci mesta.A to je skôr taký prístav pre rybárov je to oddelené od pláže
Pláž je veľmi dlhá a vôbec nie úzka do radu sa zmestí aspoň 7 ľudí nad seba a hore sú 2 rady slnečníkov s lehatkami.Vo vode asi meter od brehu je piesok ináč drobný štrk bez mušlí, na brehu drobný štrk.Su tam aj stromy krivky, na pláži sprchy WC hneď vedľa pláže je sama pizzeria, zmrzlina, stánky.V meste je aquarium....more je čisté, vlny sme mali vždy aj dosť veľké, troška svieže na môj vkus🙂ku koncu mesta sú pláže menšie užšie možno to si pozerala a vo vode sú väčšie kamene.Je to veľmi milá dovolenka more pozvolne mne sa páči ten piesok vo vode.ide sa cez most krátka cesta a viac x sme sa tam vrátili.

eliska13
1. jún 2018

@mszv https://www.novalja.sk/chorvatsko/plaze/plaze-o...

Toto máš koniec pláže tam sú kamene a uzka je

eliska13
1. jún 2018

@mszv ale nehľadaj ubytko ďaleko ku koncu mesta.Na začiatku kde je hotel Corinthia a Adria máš peknú široku pláž požičovne bicyklov do vody, také nafukovacie ihrisko vo vode ku koncu mesta nemáš ani obchod, skôr tam chodia domáci a vo vode sú jezkovia a kamene
Pozri si mapu a podľa toho hladaj

olivia89
1. jún 2018

@mszv na ostrove krk sme boli minuly rok,pieskove plaze su len treba pochodit,my sme nasli najkludnejsiu na opacnu stranu od starej basky pri vrbniku,plaz sv marak,bolo tam aj najteplejsie more,len za vstup sa plati,nie vela..

mszv
autor
4. jún 2018

Ako sa dá dostať do Starej Bašky na pláž - autom? Určite chceme pobehať celý ostrov a tiež aj pozrieť loďkou ostrov Rab - neviete približne koľko to stojí na osobu z prístavu v Baške? Ďakujem za rady 🙂

mszv
autor
4. jún 2018

@hettinka Na pláž Stará Baška sa dá ísť len peši od nejakého bodu, napr. turistickej značky alebo radšej od pláže pre psy v Baške? Koľko minút to zaberie pešo? Našla som iba Škrinjicu v recenziách...

lucik194
4. jún 2018

plaz v baske je kamienkova, okruhliaky, umelo navozene, normalne strk, ziadne ostre hrany, v mori je piesok.
ludi bude vela, vracali sme sa cez krk na zaciatku jula minuly rok a teda prepchate to bolo strasne. je to blizko, vela ubytovania...
na krku najlepsie kupanie pre dospelych bolo v "vela luka" pozri google necakaj ziadne atrakcie, ina prijemnu zatoku

alexandra03
4. jún 2018

aj mi sme boli na Krke a bolo super priamo v mestečku Krk

hettinka
4. jún 2018

@mszv ahoj, Na tej pláži v Stara Baška som osobne nebola, ale vraj sa dá zaparkovať pri ceste a treba zliezť dolu zrázom. My tohto nie sme fanúšikovia, mám rada vybavenosť na pláži, sprchy, WC a tak ...
Čo sa týka zvyšku ostrova, oplatí sa vidieť "hlavné" mesto Krk, ak ste adrenalinoví, tak v Punate je vlek na vodné lyže. Oplatí sa zájsť si do mestečka Vrbnik, kde je veľa vinární, predávajú miestne víno z odrody, ktorá sa pestuje iba tu. Okrem toho je vo Vrbniku najužšia ulička na svete, taká atrakcia, ktorú treba trošku pohľadať, ale zaujímavé to je.
V blízkosti je aj malá jaskyňa Biserujka, v rámci výletu sa môžete ísť schladiť a poobdivovať, je to vcelku lacné. Po celom Krku je množstvo možností na cyklistiku, ale neviem, ako je to s požičiavaním výstroje.
Čo sa týka lodných výletov, je možnosť ísť z dedinky Šilo do Crikevnice, alebo potom z Bašky priamo na Rab. Len s dieťaťom by som nešla na celodenný výlet, kde ponúkajú Fish picknik Otok Goli a Lopar na Rabe, je to veľmi únavné. My sme to absolvovali so 16-mesačným synom a 7-ročnou a bol to dosť náročný výlet.
Skôr by som si vzala BOAT TAXI a šla do Loparu priamo. Je tam pláž nazývaná "San Marino", piesková, s vodou maximálne po kolená a teplá ako čaj. Neviem, ako to tam je teraz, my sme boli pred 9 rokmi a neboli tam ani slnečníky, ale asi to už vybudovali. Moje deti sa tam nudili, je to vyslovene pre malinké deti a neplavcov, lebo ani pol kilometra od pobrežia si človek nezapláva.

andreasko
24. mar 2019

Ostrov krk mame prechodene..ano je tam most ktorym sa na ostrov dostanete ..v baske sme boli ubytovany a zas nas jedn.z najl dovoleniek

andreasko
24. mar 2019

@hettink
@hettinka vyyyborny popis...takto mame skusenosti aj my ...lopar vrbnik punat krk baska tam sme dokonca aj v kempe boli
Tiez nudisticka plaz bunculuka znama...

katarina0123
29. jún 2023

Ahojte, chceli by sme ísť do Starej Bašky 1. spetembrový týždeň, bol tam niekto vie mi niekto napísať viac? obávam sa či už nebude zima . Čítala som tu na MK, že bývajú burky