Problémy s odletom v prípade tehotenstva na letisku v Turecku

monicca00
2. júl 2013

Chcela by som upozornit vsetky mamicky tehulky, ktore cestuju do Turecka a maju uz viditelne brusko. Prave dnes sme sa vratili z dovolenky a na letisku v Antalyi mi robili riadne problemy. 14.juna som bola na kontrole u gynekologa a dal mi potvrdenie v anglictine, ze je moje tehotenstvo absolutne v poriadku, nekomplikovane a ze mozem letiet lietadlom. 21. juna sme odleteli na dovolenku, vsetko ok. Dnes na check in ma zastavili a ze mam stary doklad o tehotenstve, ze oni akceptuju maximalne tyzden stary doklad od lekara. Teraz som cca 27 tt. Som ostala hotova, ze cooooo. Dali mi vypisat 2 lajstre papierov v anglictine a ja ze uz ok. A ze musim ist na prehliadku k ich lekarovi na letisku. Stary dedo a pripecena sestricka odo mna ´vypytali 40 eur, za toto potvrdenie-vysetrenie. akoze chapete??? odmerali mi tlak a popocuvali srdiecko maleho a hotovo. Manzel aj delegat sa tam hadali, no nevyhadali sme nic. Zaplatit sme museli, lebo bez dokladu by som nemohla odletiet.
Najvacsia sranda je vsak to a nechapem to, ako to je pripecene urobene, ze clovek ide na 12 dnovu dovolenku a mam mat len tazden stary doklad???? to sa nedaaaa aj keby som isla ne na 8 dni... oni su chorii. take mam nervy. Kazdopadne som rada, ze sme doma. Len som chcela upozornit mamicky, ze co sa tam robi. A pokial na vas tehotenstvo nie je vidiet, tak ani nehovorte. Jedine tam kde vas skenuju, to sa nesmie tehotnej. Vzdy ma kontrolovali rucne ked videli brucho. Takze len tolko som chcela. Majte sa zienky a ak mate otazky tak sa kludne pytajte 🙂 😝

luciaalex
2. júl 2013

Ale toto sa deje aj unas. Pred dvoma tyzdnami odlietala moja sestra do uk, kde zije, a tiez ju nepustili do lietadla, neuznali jej dvojtyzdnovy papier z uk, musela tu riesit gynekologa, nastastie zohnala ochotneho, ktory jej medzi dverami podal novy papier, ze vsetko ok. Ani neplatila a aj letenku jej prebookovali o dva dni. Takze pohoda, akurat isla zbytocne na letisko.

janulka84
2. júl 2013

My sme boli pred 3 rokmi v turecku a tehotenstvo sme "zamlcali". lekarka mi let odobrila po 3.mesiaci,tak som to nejak neriesila. aj sa ma pytali v turecku, pri odlete spat, ci nie som tehotna a manzel pohotovo odpovedal, ze nie, kedze vedel, ze papier ziadny nemame a bal sa ze by robili problemy... mne to bolo trochu "blbe" ale bola som ticho. Brusko som uz malinke mala,ale som myslela,ze to nie je vidno..tak neviem,ci sa pani za priehradkou pytala rutinne,alebo fakt mala podozrenie... cez skenery som sla normalne, ale maly je zdravy,tak asi mu to neuskodilo 😒

sjuz
2. júl 2013

tak idealne od lekara pytat pred dovolenkou 2 papiere a druhy s neskorsim datumom ... Ja som bola na Krete (ale este v 2009) v 25tt a dokonca som nemala ziadne potvrdenie od lekara a nikto to mne ani nepytal. A to som vsade vravela ze som tehotna, aby som nemusela cez skenery (aj ked som pocula, ze skodlive nie su, ze to len pre istotu...)

monicca00
autor
2. júl 2013

ale chapete tu logiku??? doktor mi da papier bez datumu a ja ho tam dopisem. to znamena, ze som pocas dovolenky bola spat na SK u mojho dokyho a vratila som sa dalej dovolnkovat. To taky papier by im akoze stacil? akoze by takuto zavaznu vec prehliadli??? ze je to nerealne? co sa tyka toho skeneru, tak tam kludne trea povedat, ale aj tak vam najprv musia dat letenku a pustit vas. tam na check in nehovorit, ale ked uz mam brucho, tak sa to neda... no nevadi 😖

trish31
3. júl 2013

@monicca00 nuz,vacsina leteckych spolocnosti Ta prepravi v podstate bez problemov do 27,max.28 tt.Ty si uz cestovala v termine,kedy si mohla ocakavat taketo problemy,a hlavne v takejto krajine.Ja som cestovala s bruskom a nik odo mna nic nepytal,vo vyssich tyzdnoch by som uz necestovala presne koli takemuto problemu.Co sa tyka scenera,ten nebezpecny nie je,je presne tak silny ako aj v nasich obchodoch pri vstupe a vystupe

A to,ako pises,ze nemaju zeny hovorit,ze su tehotne,s tym ja osobne nesuhlasim,letecky personal ma byt upovedomeny,ze sii tehotna,ja som to nahlasovala vzdy pri bookovani letenky.

Ak sa Ti ich postup nepacil a myslis si,ze mas pravdu,obrat sa na cestovku

monicca00
autor
3. júl 2013

@trish31 áno ok , ale aj tak píšeš že do 28 tt v pohode. Tu nešlo o to ktorý som tt , do 34. Je to u nich ok ale s potvrdením. Ja som ho ale mala. Im išlo len o dátum a nie o to ako sa cítim . A toto nechápem. Ale už je to jedno.

trish31
3. júl 2013

@monicca00 vies,on musia byt tiez kryti...mne napriklad v Air Canada povedali,ze po 28.tt uz neodporucaju lietat,tiez musis mat specialne potvrdenia ak uz sa teda rozhodnes