Sozopol a Obzor

milanchemik
15. jún 2015

Ľudia, ktorí ste už boli v Sozopole, alebo Obzore, napíšte mi prosím svoje názory a postrehy. Zaujíma ma hlavne pláž a to, či je po večeroch sa kade prechádzať tak ako napríklad v Prímorsku, kde je obrovský trh. Tiež ma trošku prekvapilo, že na stránkach bookingu je takmer pri každom hoteli či v Obzore, či v Sozopole vypísané, že v mojom termíne (25.7. - 4.8.) je už hotel obsadený, alebo ak ešte majú izby, tak za ne pýtajú strašné prachy - 300 euro na 10 nocí pre dvoch a 400 euro za 2+2 (chcem ísť aj s kolegom a jeho rodinou). Takže by ma zaujímalo, či je tam uprostred sezóny dosť penziónov, resp. hotelíkov, ktoré majú voľné izby a stačí ísť na blind a cenu na mieste ešte zjednať (V Prímorsku som to vybavil zakaždým do polhodiny a cena pre 2+1 na 10 nocí od 200 do 250 eur). Vďaka

xavel
23. máj 2017

@gubka112
velke vlny nie su stale, je to velmi roznorode a hladinu sme mali aj uplne tichu.
riasy v obzore na plazi vyplavene niekedy su, ale iba trosku a zalezi aj od miesta na plazi. ked su vlny a deti sa boja, da sa ist do aquaparku, alebo vyuzit bazen. nam sa prave pacilo, ze nebola nuda, ked bolo more kazdy den ine 🙂

epelino
2. aug 2017

Ahojte vedel by mi niekto poradit kolko cca minieme za 8 dni na stravu v Obzore ak budeme mat hotel s ranajkami? Pojdeme 2 dospeli a 6 r.dieta dakujen

cacianka
2. aug 2017

to by sa aj mne zišlo vedieť, tiež máme iba raňajky, aby sme sa mohli najesť kedy chceme, kde chceme a hlavne jesť miestne špeciality.

epelino
2. aug 2017

@cacianka ano aj my.zvazujeme hotel Black sea, recenzie vyborne len last minute je teraz dost vyssia cena tak by som rada vedela kolko stoji strava...

cacianka
2. aug 2017

mi ideme do primorska,ale hádam tam nebudú veľké rozdiely. len útržkom som počula, že nechcú brať €, platby iba levy. tak aby sme nezamenili tu zbytočne veľa, potom sa neoplatí spätne. platby kartou sú bez poplatkov, pýtala som sa v banke.

cacianka
2. aug 2017

inak že je to cenovej rovine ako u nás, aj lacnejšie, to mi stihla kolegyňa povedať.

nitusiak
2. aug 2017

Tento rok sme prišli z Obzoru a minulý rok boli v Sozopole. Teraz sme mali krásne, čisté more, málo ľudí, nízke ceny - začiatok sezóny. V strede sezóny už zdvihli ceny, našťastie sme už išli domov. Počasie bez dažďa, horúce. Ostatným sa potom pokazilo, tým čo išli po nás. Strava lacná. Neodporúčame nákup v Alde, je to tam drahšie ako na Slovensku. Neodporúčame alkohol na pláži, riedia ho vodou. 🙂

epelino
5. aug 2017

@nitusiak ahoj prosim ta vedela by si mi povedat orientacne ceny hotovych jedal v Obzore? Neviem kolko penazi si zobrat..dakujem

novana
5. aug 2017

@cacianka, my sme menili len v Bulharsku.

nitusiak
6. aug 2017

@epelino 5lv -2,50€ cca. Dalo saj lacnejšie. Kebab 3lv -1,50€ velky, pizza 2lv - 1€. So snubencom sme sa dvaja najedli aj za 11lv, čo je cca 5€ dokopy..takže sa dá. Môžem napísať, kde je najdrahšie, kde najlepšie 🙂

epelino
6. aug 2017

@nitusiak ahoj dakujem za odpoved.a na plazi priamo sa da najest ci aj na obed ste chodili do mesta? Kolko stali samotne lehatka bez slnecnika napriklad? A kludne ak mas cas napis tip kde sa najest dakujem

nitusiak
7. aug 2017

@epelino na pláži sme nejedli, kúsok od parku sú lacné reštaurácie. Lehadla 7 lv deň, jedine so slnečníkom, ktorý stal 7 lv tiež. Reštiky na námesti sú najdrahšie. Je tam veľa reštik s českým menu.

epelino
7. aug 2017

@nitusiak aha dakujem.park je pri plazi vsak? My budeme byvat v Black sea hoteli a tusim budeme cez park prechadzat.a lehatka samostatne sa nedaju prenajat bez slnecnika? Diky za tipy

nitusiak
7. aug 2017

@epelino no do centra isto pôjdete cez park aj na pláž cez park 🙂 inak máte blízko zábavne centrum pre deti...je tam viac sukromných pláži...my sme chodili rovno pred park a tam sa nedalo mať samostatne lehadla...lebo su tam napevno všade slnečníky. jedine ak si ho potiahnete mimo sukromu časť, hore a tam bez problémov 🙂

epelino
7. aug 2017

Ked citam recenzie som zmatena.jedni tvrdia,ze v Obzore nic nie je pre deti,ini ze super.ideme so 6 rocnym synatorom.vdaka

nitusiak
7. aug 2017

:D bola som tam 14 krát, tak to viem najlepšie. V parku sú preliezky, požičiavajú sa autíčka pre deti, sú tam loďky na ktorých sa môžu voziť v takom jazierku, potom je zábavný park s kolotočmi, nafukovacími hradmi, na námestí sú v kostýmoch postavy, zvieratka živé, býva program v amfiteátri..potom na námestí sú ďalšie kolotoče. Všade stánky. Ja práveže odporúčam Obzor pre deti 🙂

epelino
7. aug 2017

@nitusiak dakujem ti.uz som sa zacinala bat.ale ved hlavne ideme kvoli moru.atrakcie su len plus.a nakupit oblecenie sa tam oplati? Boli sme pred 4 rokmi na Slnecnom pobrezi tak rozmyslame ze si spravime vylet do Nessebaru a na Slnecne..idem totiz so segrou, nakupnou maniackou😉 tak preto ci je lepsie nakupit v Obzore alebo sa niekde presunut...este raz vdaka

nitusiak
7. aug 2017

@epelino na nakupovanie je tam toho kvantum, vážne. Mamina si vždy kúpila niečo, ale ja nie :D

novana
7. aug 2017

@epelino, v Obzore len textilný tovar, aký kúpiš aj na SK u našich šikmookých priateľov, umelohmotné fejky kabeliek MK a plno stánkov so suvenírmi.

epelino
7. aug 2017

@novana a kde sa da lepsie nakupit? Na Slnecnom boli fejky znaciek ale tie veci su ako nove uz 4 roky..

novana
7. aug 2017

@epelino, neviem, kde sa nakúpiť dá, ale predpokladám, že vo veľkých mestách. Ja som si npr. chcela kúpiť koženú kabelku bulharskej produkcie, no bohužiaľ.

milanchemik
autor
12. aug 2017

@epelino To isté v Prímorsku... milión stánkov s fejkami..... kvalitnejšími, ako údajné originál veci v značkových obchodoch na slovensku... a o 3/4 lacnejšie

miro973
24. jún 2018

Ktorou cestou chodite do Sozopolu od prechodu v Ruse?

jarka52
30. jan 2020

mozem poskytnut apartman v Obzore, len par krokov od plazi