Výbery z bankomatu v Bulharsku

blondyblond
18. jún 2015

Ahojte chcem sa opýtať na vaše skúsenosti z výberom v bankomate v Bulharsku,mame vúb a pracovníčka v banke nám povedala ze žiadnu dcérsku spoločnosť tam nemajú čiže poplatok je 1,5¨% z výberu.Ale... že aby sme mali aspoň dve kreditky lebo sa stava ze ju bankomat scucne 😒 .Mate s tým nejaké skúsenosti?

curious_george
18. jún 2015

@blondyblond načo je vám bankomat? plaťte kartou všade kde sa dá (to je najvýhodnejšie) a ostatné si zameňte eurá na levy priamo tam v ktorejkoľvek banke...

janka279
18. jún 2015

@blondyblond vyberali sme viackrat hotovost z bankomatu v Bulharsku. Nastastie sa nam nestalo, ze by nam bankomat zhltol kartu. Bankomaty funguju rovnako ako u nas. Ak si navolite ańglicky jazyk pri vybere, nemali by ste mat problem. Akurat ten poplatok je neprijemny.

blondyblond
autor
18. jún 2015

@janka279 A aku banku mate vy stiez vub?

janka279
18. jún 2015

@blondyblond vyberali sme z VUB karty a TB karty. Chodievame do Bulharska takmer kazdy rok, manzel tam ma starku. Vacsinou sa snazime platit hotovostou, kartou ked to ide. Ale nie vzdy sa da platit kartou, takze sme parkrat boli nuteni vyberat peniaze z bankomatu aj s ohladom ba poplatok. Problem v tom fakt nevidim.

saskia24
18. jún 2015

@blondyblond my sme tiež normálne vyberali z bankomatu, našťastie nám kartu nevcuclo. Ale naozaj je lepšie platiť kartou a dá sa takmer všade. My sme vyberali len keď nám bolo treba hotovosť na vláčik alebo do nejakých mini shopov

blondyblond
autor
18. jún 2015

@janka279 My si berieme hotovost ale ak by nam bolo malo alebo by nam niekto nedajboze ukradol z akej banky tam mame vybrat a kolko ste mali poplatok,napr ak by som si vybrala 300€ je to tych 1,5% (4,5€) asi nie ze lebo nieco som citala o minimalnom poplatku 6€

janka279
18. jún 2015

@blondyblond co si pamatam, po minule roky bol poplatok vyssi. Ale 1,5% je fajn. To sa v da prezit. A mozno ani nebudete vyberat z bankomatu.

janka279
18. jún 2015

@blondyblond a kam v Bulharsku idete?

blondyblond
autor
18. jún 2015

@saskia24 Aj v restikach sa tam da platit kartou?

blondyblond
autor
18. jún 2015

@janka279 Primorsko hotel queen nelly

saskia24
18. jún 2015

jasné takmer v každej. my sme šli do takých menších a sama som bola prekvapená, že tam terminály fungujú. Povedala by som že v tomto sú v lepšej výbave ako na Sk. Tu sa často stáva, že dobrá reštika nemá terminál. Skôr v takých tých maličkých uličných predajoch sa asi nebude dať. Ale na to máte predsa hotovosť.

blondyblond
autor
18. jún 2015

@saskia24 To som prekvapena ze aj v takych mensich restikach sa da platit kartou. 🙂 🙂 🙂

saskia24
18. jún 2015

@blondyblond ja som bola tiež. Samozrejme, stále sa nájdu miesta kde platba kartou nie je možná. Avšak my sme šli po promenáde, ak sa náhodou nedalo v jednej platiť kartou, tak za tým boli ďalšie tri kde sa dalo :D

janka279
18. jún 2015

@blondyblond v Primorsku som este za tie roky nebola. Ale vela ludi si chcalilo. Tak si uzite krasnu dovolenku. A kedy idete?