Výlet do Londýna - rady

nikitta17
12. sep 2016

Ahojte baby 🙂 chcela som sa opýtať, viem,že sa da mnoho z toho vygoogliť,ale predsa len chcem vediet aj vaše nazory a skusenosti ak ste boli niektore uz v Londyne 🙂 Chceli by sme tam ist len na taky vikendovy vyletik s manzelom a budete letiet s Wizzairom do Lutonu. Chcela by som vedieť,že kde je najlepšie sa ubytovať kde su najlepsie ceny za to ubytko a samozrejme potom ako je to s dopravou 🙂 ci je najvyhodnejsi celodenny listok alebo ako to s tym vsetkym sa da zariadit aby to bolo co najvyhodnejsie 🙂 Pretoze urcite sa neubytujeme v centre kedze to by nas vyslo riadne draho a teda neviem kde to je najlepsie a aj s tou dopravou ako 🙂 Popripade ak ste boli na Hop on Hop off 🙂 Dakujem vopred za rady 🙂

stefi_k
12. sep 2016

to záleží na čo tam ideš, čo pokladáš za prijatelnu cenu ?

nikitta17
autor
12. sep 2016

@stefi_k tak pisala som,ze chceme ist s manzelom na vikendovy vyletik 🙂 tak neviem prijatelnu cenu,ide o to,ze kde to je asi najlacnejsie a najlepsie pretoze napriklad ubytko v centre londyna je hrozne drahe tak napriklad v ktorych okolitych mestach je to lacnejsie a taktiez ta doprava, ktory listok je najvyhodnejsi a tak 🙂

oslo1
12. sep 2016

Ubytovanie ti neodporucim, ja som tu doma a hotelynepoznam.
Kup si oysrer card, je tam maximalny denny limit na cestovanie po Londyne, ald v podstate ti uz stsci sj obycajna debitna card.
Co vidiet v Londyne, neviem, ake mas zaujmi a zaluby, daj si do googlu top ten what to see in London. Nudit sa tu nebudes.

nikitta17
autor
12. sep 2016

@oslo1 tak,ale predsa na ulici spat nemozeme 😀 nejdeme len na 1 den 🙂 tak ano citala som o tej karte a inak ten London Pass sa oplati vobec co teraz davaju? 🙂

stefi_k
12. sep 2016

no najlacnejšie sú hostely, ťažko niečo poradiť keď ani nenapíšeš akú cenu si predstavuješ na noc http://www.booking.com/searchresults.sk.html?ai...
ono tých ubytovacích možnosti je neurekom a na dve noci za nejakých 150-200 eur nie je až taka hrôza či. London Pass je fajn keď ideš na dlhšie ale keď len na vikend tak ho nestihneš naozaj využiť jedine plus je že nemusíš stať v rade na lístky a Buckinghamský palác v ňom nie je zahrnutý. ja osobne som lístky na metro a pod nejak
moc neriešila kupiš večšinou v pohode, naozajstne minanie sú vstupenky, reštaurácie a obchody tie sa tam oplatia. ono sa treba rozhodnúť čo si približne chceš pozrieť a podla toho sa zariadiť.

mimi8814
13. sep 2016

ajoj, na ubytko si kukni booking.com, vyfiltruj si hotely podla ceny, hviezdiciek, alebo aj hostely. osobne neodporucam ubytovanie daleko od centra lebo sa nacestujes jak dilino... napr. my sme byvali v piatej zone a do centra sme museli ist troma!!! spojmi😢 ked budes hladat ubytko si kukni dostupnost do centra, ci tam chodi metro priamo atd. oyster card sa ti na kratky cas neoplati, my sme si kupovali celodenne listky na vsetky spoje( metro, bus, vlak...) cenu si uz nepamatam😢

bambi23
13. sep 2016

http://theaberhotel.com/ odporúčam na ubytovanie tento hotel, boli sme v ňom ubytovaný, je čistučký, máš v cene aj raňajky a veľmi príjemný, ABER HOTEL CROUCH HILL, ceny ešte veľmi dobré na Londýn, tiež ti vedia vo všetko m tam pekne poradiť ako do centra, pamiatky, taxíky overené tie lacnejšie ako sú tie čierne londýnske tie sú drahšie, hotel sa zamyká takže je aj dosť bezpečný a hocikto tam nemôže, je to taký menší hotel kde je cca 12 - 14 izieb, taký rodinný hotel ale samozrejme rodina tam nebýva. Máš tiež dobré možnosti sa odtiaľ dostať do centra.

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilu74
14. sep 2016

My sme s mapkou londyna v ruke pobehali peso skoro vsetko, je super ze je vsetko blizko a ides kochas sa a ani nevies ako sa ocitnes pri dalsej pamiatke😉

nikitta17
autor
14. sep 2016

@mimi8814 tak rozumiem,len zas vies nam netreba nic extra iba aby sme sa mali kde vyspat a tak nepotrebujeme platit zbytocne peniaze aby sme boli v centre 🙂 ale s tymi listkami teda staci ten celodenny hej? vychadza to na kolko priblizne? 🙂

@bambi23 dakujeeem pozriem 🙂

@papaya308 ano to aj tak chceme,ze jedlo nejake extra nepotrebujeme neviem co tych par dni prezijeme aj na takej strave v pohodicke si myslim 🙂
@lilu74 tak ja viem,ze pamiatky su vsetky blizucko my by sme chceli ist na Hop on Hop Off 🙂 ale tak nejako sa treba aj do toho centra dostat a niekde byvat 🙂

monilik
14. sep 2016

@nikitta17 pokial nechcete pol dna precestovat hladajte ubytko blizsie k centru.my ked sme boli iba na kratsi pobyt sme byvali v hosteli v Notting hill kukni si tu http://www.slovenskecentrum.sk/sk/page/370/ubyt...

nikitta17
autor
14. sep 2016

@monilik to urcite nechceme,ale uplne priamo v centre je to dost drahe 🙂 kedze priletime do Lutonu tak neviem najprv sme mysleli,ze niekde tam,ale zas kludne aj blizsie len nechcem presne centrum pretoze tam sa zblaznim z tych cien 🙂 a dakujem

angelheart
14. sep 2016

@nikitta17 my sme boli tu: http://www.ibis.com/gb/hotel-6465-ibis-budget-l...
bolo to kupované cez pelikan spolu s letenkami. Nič extra, ale vlastne sme tam len prespali, tiež sme boi na predĺžený víkend, takže sme tam viac-menej len prespali. Veľa sme tam toho pochodili, záleží od vás, čo chcete vidieť. Odporúčam spísať si to na papier a potom si pozrieť na mape, kde sa čo nachádza a podľa toho spraviť plán, čo v ktorý deň pozriete. My sme aj futbaloví fandovia, takže sme mali prioritu vidieť aspoň jeden štadión 😀 podľa toho sme si plánovali a "musela" som vidieť Museum Madame Tussaud - veľmi sa mi to páčilo. Ale samozrejme, každý má iné priority 😉

monilik
14. sep 2016

@nikitta17 v 2.zone sa da v pohode najst byvanie a to uz je aj tak aspon hodina autobusom v spicke do centra...metrom rychlejsie ale drahsie.z Notting hillu mas kusok Oxford street co je hlavna nakupna ulica a odtial sa dostanes na Piccadilly Trafalgar square k Big Benu atd.

stellamaris
14. sep 2016

@angelheart presne do toho hotela chodime aj my,lebo lietame na London Heathrow a tam sa od hotela v poho dostaneme🙂 Cenovo prijatelny hotel a polske upratovacky🙂 Segra tam robila donedavna.

@nikitta17 ahoj,v Londyne mas fakt lacne hostely,aj v centre.Potom mas hotelove siete ako Ibis,Travelodge...kde sa ubytujete od 50€ za noc bez ranajok.Tie sa platia extra.Jaletim v oktobri do Londyna na tyzden,pobyt v vyssie spomenutom hoteli,ranajky si zabezpecim v Tescu na rohu hotela,obed niekde v centre a vecera Tesco.Nie som narocna.

patulka179
14. sep 2016

My sme bývali tuto: Holiday Inn Express London Croydon. Vyjde cca 35 eur na osobu aj so skvelými raňajkami. Do centra v pohode vlakom bez prestupu. Da sa v Croydone lacno kupit jedlo, je tam dost moznosti. Odporucam. Viac o hoteli precitaj a bookingu

katusustakova
14. sep 2016

Ahoj, odporúčala by som ti hotel najďalej v 3. Zóne a aj to v severnej časti Londýna, nie v južnej, lebo tam nechodí metro. A skúsila by som este pozriet aj nieco na airbnbn.

Co sa tyka vstupného, vela atrakcií je tam zadarmo. Napriklad super výhľad zadarmo máš z "walkie talkie", len si to treba rezervovať dopredu. Ale väčšina atrakcií sa dá prejsť naozaj peši a za jeden den.

Co sa tyka jedla, večer mávajú zlacnené potraviny, ktorým konci záruka vo väčšine obchodov.

monilik
14. sep 2016

@patulka179 z Croydonu do centra som cestovala dve hodiny...

patulka179
14. sep 2016

@monilik Neexist. Holiday Inn Express sa nachádza v centre mesta Croydon, 20 minút jazdy vlakom od železničnej stanice London Victoria, mosta London Bridge a letiska Gatwick.

saza007
14. sep 2016

@nikitta17 nemam sice ziadne odporucanie, ale prosim ta, len nie priamo v Lutone. Pajzlik 😵

monilik
14. sep 2016

@patulka179 robila som v Croydone po 4 mesiace dva roky po sebe.cesta mi trvala od liverpool street minimalne hodinu a pol,vacsinou dve.ale zalezi odkial kam konkretne clovek cestuje bo ked este od stanice metra musis busom tak sa to predlzi...takze kvitujem 😉

nikitta17
autor
18. sep 2016

@saza007 nie v Lutone urcite nebudeme 🙂

@katusustakova
@stellamaris dakujem baby uz sme nieco pozerali a nasli sme aj hoteliky v pohode za prijatelne ceny takze myslim,ze to nebude problem a co s atyka jedla nie sme narocni je to len vikendovy pobyt takze nepotrebujeme toho vela iba si tiez nieco kupit v Tescu a pod 🙂

a co sa tyka dopravy tak uz sme tiez nasli nejaky busik,ktory je dost lacny oproti vlakom takze snad by to nemal byt ziaden problem a dakujem vsetkym za rady 🙂

ghostsgirl
2. okt 2018

Pros vas, viete mi poradit? Z letiska Gatwick sa da dostat do centra Londyna easybusom. Moja otazka znie, ci sa daju kupit listky na letisku alebo iba predom? Pripadne aku inu formu transferu odporucate? Dakujem

angelina15
2. okt 2018

Toto zaujíma aj mňa. Idem tam s kamarátkou na dva dni. Na nákupy. Vďaka za info

laurinkam
8. okt 2018

@nikitta17 ahoj dala by si sem pls linky na ubytko a na ten spominany bus? Dakujem

ghostsgirl
9. okt 2018

@laurinkam lacne busy su easybus, daj do google a vyhodi ti 🙂

laurinkam
30. okt 2018

@ghostsgirl dakujem