Zaujímavé miesta po ceste z Bratislavy do Tatier

h2
10. aug 2015

Ahojte, chystáme sa autom do Tatier, nerada by som túto cestu s 2 malými deťmi (berieme aj sestrinu dcérku) absolvovala v jednom kuse, zvažujem urobiť si cca v polovici cesty dlhšiu prestávku s návštevou nejakého hradu, zámku, jaskyne, či inej prírodnej krásy. Máte nejaké tipy? (syn má 4 roky, neterka má 7). Ďakujem.

moni244
10. aug 2015

Hrad Strecno, Trenciansky hrad mate po ceste viac menej, popripade Sutovo a sutovske vodopady, ale to je zastavka na dlhsie,

h2
autor
10. aug 2015

@moni244 Ďakujem, dlhšie zastávky mi nevadia, aj tak plánujeme prísť do Tatier až navečer. Tie vodopády vyzerajú zaujímavo.

moni244
10. aug 2015

@h2 je to prijemna cesta, len musite ist peso, autom sa az k vodopadom neda ist

pribinak
10. aug 2015

Salaš Krajinka pri Ružomberku

onlika
10. aug 2015

Mate po ceste Beckov, Trencin, Strecno, prip. plte na Strecne (ale neviem, ci je dost vody a plavaju). Ak by ste sa zo Ziliny dali smerom Terchova, Dolny Kubin, tak tam je po ceste hrad Likava. Prip. ostat na kupalisku - po ceste je aj Besenova, aj Tatralandia.

lucica
10. aug 2015

Odporúčam čím severnejsie tym lepsie v tejto horučave a najlepsie naozaj nejaka jaskyna pripadne vodopad. Rozpalene mesto nie je najlepsi napad. Ale otazka kadial idete?severnou alebo juznou trasou? Cez Zilinu ci Bansku bystricu?

romisami
10. aug 2015

Ak pojdete cez bb tak Donovaly-tam su Habakuky, bobova draha a rozne atrakcie

maris5
10. aug 2015

Alebo odbocit do demanovskej doliny na pozriet dve jaskyne. 🙂

Pripadne odbocit na Dolny Kubin a pozriet Oravsky hrad

h2
autor
10. aug 2015

@lucica Plánovala som, že sa zastavíme na výlet cestou tam, aj cestou späť, tak by sme mohli ísť oboma trasami, jednou tam, druhou späť, alebo cestu prispôsobiť tomu výletu.
Zatiaľ ma najviac zaujali tie Habakuky a Šútovský vodopád, prípadne by sme mohli ísť na Jánošíkove diery, milujem Terchovú a celé to okolie tam. Ďakujem všetkým za tipy. 🙂

horana
11. aug 2015

na severnej trase cez Zilinu:
- vykupanie sa v prirodnom jazierku v Rojkove - mierne tepla termalna voda, volny vstup
- koliba u dobreho pastiera - pekne prostredie pri ruzomberku

na juznej trase cez Donovaly:
- kratky vylet na Brankovsky vodopad z Podsuchej je to cca 45 min hned od hlavnej cesty z parkoviska a vodopad je velmi efektny, ma 55m a je druhy najvyssi na SK

po zluceni tras:
- kontaktna ZOO pri LM
- termalne jazierko v Kalamenoch, je to sice trochu odbocka, ale nie velka a pre deti zazitok, v strede luky jazierko s tepluckou vodickou zdarma

h2
autor
11. aug 2015

@horana Ďakujem za skvelé tipy!

moni244
11. aug 2015

@h2 ja len ťa chcem upozorniť, buď choďte len cez Bystricu, alebo vrchnou trasou, ale cez Terchovú, v poslednej dobe je stále Strečno zasekané a ostať tam trčať v zápche s dvoma deťmi by bol iný level

h2
autor
11. aug 2015

@moni244 Ďakujem za upozornenie, áno, so Strečnom bývajú problémy, mám s tým niekoľko skúseností. ☹

moni244
11. aug 2015

@h2 ja som išla okolo vlakom v nedeľu a to bola katastrofa, aká dlhá kolóna tam bola

h2
autor
11. aug 2015

@horana Veľmi ma zaujal ten Brankovský vodopád, toto som si o ňom našla na nete:
"Výlet na Brankovský vodopád by mohol byť charakterizovaný ako jednoduchá túra/ prechádzka vhodná pre rodiny s deťmi. Výstup k samotnému vodopádu trvá iba 25-30 min."
Zatiaľ to vyzerá super, ale potom tam bolo napísané toto:
"Je atraktívny v zime i v lete, avšak niekedy sa stáva, že počas období sucha voda zo skaly netečie. ..." Obávam sa, že pôjdeme k vodopádu a vodopád nikde. ☹

aneta8875
12. aug 2015

@pribinak Salaš krajinka mali nejaké problémy s hygienou
skôr by som doporučila salaš kozí vŕšok pri Ivachnovej, Liptovský Ján,