Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

diddi
30. mar 2009

zuzi,oni maju na sebe tielko a overal....Ella si porozopina cely overal a stiahne rukavy

zuzka.25
30. mar 2009

🙂 no šikovná je
našťastie naši v noci spia v batohu, takže overaly si nerozopínajú, to len cez toto obedné spanie... viď foto na rajcati

diddi
30. mar 2009

no parada 😉 ...nasim som skusala dat vaky....no to bolo revu

zuzka.25
30. mar 2009

naši revali po lete, keď v nich nespávali, ale za týždeň alebo aj skôr si zasa zvykli.. a dokonca minule muž zabudol tominovi dať a dal ho len tak do postieľky a ten začal plakať, že batoooh 🙂

adrolka
30. mar 2009

cavte, a jmoje spia vo vakoch, zatial neprišli na systém rozopínania, tak dokedy uvidíme.
ja ešte punčošky furt dávam plus gate, legíny.. na mňa je ešte toto kosa. 😎

yasmina
30. mar 2009

moji nechcu ziadne vaky lebo som ta zacala zavadzat neskoro ☹((
kupila som prve ked mali 9 mesiacov a nechceli to mat plakali ked sa otacali sa im to obmotalo okolo noziciek a bol rev stale v tom zvihali nozky...a teraz je mimo sezona sa nekuri...nechcu mat samozrejme ziadny paplonik deku tak sa bojim aby neprechladli v noci kosa...co im mam obliect lebo maju let tie tenke NEXT pyzamka co sa zapinaju od krku k noham ale bez deky a paplonu je v tom kosa...

mima595
30. mar 2009

Yas - ja som im pod to davala body

Inak - s tym vyzliekanim sme my mali tiež take obdobie - Matus mal zapaalene hrdlo, 39 teploty a v kuse sa vyzliekal, len co sme ho v noci obliekli, o hodinu už sa zase povyzliekal - potom mu to trvalo este asi tyzden a nakoniec ho to preslo... pol roka bol klud a vcera v noci si vyzliekol vrch z pyzama 😉 - lenže ma klasicke flanelové - ako si v tom spanku porozopinal gombiky, nechapem 😀

kiwuska
30. mar 2009

jasmi, ved im daj pancuchacky. nasi maju pzyamka frote trickove bey gombikov a niekedy spia v pancuchacoch a bodynku

kiwuska
30. mar 2009

a ked boli v yime u mojej starkej mali aj pancuchace aj pzyamo 🙂

womenne
30. mar 2009

tak ym sme nemali problem s vyzliekanim nikdy to nerobili,ale občas spavali v punčožkach.
ja som dnes robila francuzske zemiaky mali velkyuspech prvy krat ako sme doma znemocky Seko všetko spapal aešte si pytal 😵 😵 😵

lalupa
30. mar 2009

aj nase sa vyzliekaju,ale len v poobednajsom spanku a ked sa pokakaju, patricne nam to aj decibelovo daju vediet, typu "hura, podarilo sa" 😀
ja ich na noc babusim, lebo prakticky ani deka, ani paplonik, nic, najlepsie sa im spi na kopci bruskom dole 😅 a stiahnute nozicky... dnes som bola taka kaput,ze ma zobudilo az zakaslanie, tak aspon raz som ich v noci prikryvala...som total grogy, dosla mrcha, citim sa uplne vycicana ☹

diddi
30. mar 2009

vcera sme s muzom zazili neskutocny sok vecer....ja som davkovala polievku do doz na zamrazenie, on sedel v kuchyni a jedol, Ella lietala s autickom po byte, telka isla a zrazu pocujem Miu ako lutostivo place...nie ako vzdy, ked zuri a nasilu place....proste si stale fnukala a hovorila "babo, babo"...prisla som za nou, sedela na gauci a v tv, na national geographic isiel dokument "v lone"...bol o dvojcatach, trojcatach a stvorcatach...ultrazvukove zabery a porody...sadla som si k nej, jej tiekli slzicky...ukazali lekarov, mamicku na sale...to Mia len tak pozerala, ale ako dali zabery z brucha, asi mali sono vo vnutri, tak Miuska zacala opat fnukat a ukazovat "babo, babo"...nastal porod a ona sa tak rozplakala, ze sme s muzom nechapali...prepli sme to a ukludnovali ju asi 10 min....Ella si to nevsimala, ale chudiatko Mia...ona mala aj problemy pri narodeni...bola kriesena....uplne mam zimomriavky z toho...asi si deticky toto cele pamataju, inac si to neviem vysvetlit, ked reagovala stale len na prostredie v brusku a porod

lalupa
30. mar 2009

fiha diddi 😕

zuzi, pozrel asom si fotecky, no musim ti povedat,ze su strasne vydareni 😉 krasni betari 😵 maju nadherne crty 😵
su neskutocne sudrzni, to sa ti podarilo ako?
aj to umyvanie zubkov... no ten fikus mi nieco pripomina 🙂
a ako krasne ti dokazu pozovat 😉
najlepsie sa knizky citaju dole hlavou , aj moje 😉
frajeri na tych motorkach 😎
obliekas ich stale rovnako?

zuzka.25
30. mar 2009

wom, no super, že konečne papaju, hadam je už to zlé za vami...

lalu, nech je mrcha rýchlo preč.. ja som ju tiež mala teraz, keď som bola úplne grogy z tej choroby.. veď keď už, tak už...

diddi, no to je ale zážitok :( chúďatko Mia... keď si to takto napísala, znie to hrôzostrašne :(

lalu, ďakujem 🙂
ani nie su súdružní, akurát musia byť všade spolu, veď čo keby sa dačo dialo a jeden by to premeškal?? 😀
zuby si umývajú celkom radi, ale len SAMI....
joooj, fikus... chudák jeden.. bol vyše roka na stole v pracovni a chradol a teraz sme tú izbu už urobili na detskú, tak nemal kam ísť, tak išiel domov do obývačky, no našťastie sa mi ich darí udržať ich mimo neho, resp. moc si ho už nevšímajú 🙂
áno, občas zapózuju, ale to len preto, že vedia, že im hneď ukážem fotku 🙂
áno, knižky dolu hlavou, néééni problém... ale celkovo knižky im idú.. teraz dostali od mojej mamy takú knižku, kde sú vyslovene obrázky jednej veci a k tomu názov, takže pekne prehľadné a fakt už sa snažia hovoriť, čo to je...
motorku máme len jednu, takže to bude ešte boj, keď ju vezmeme von...
nie, neobliekam ich stále rovnako, resp, keď boli menší, tak málokedy, lebo ja ako som potratila predtým, tak už som mala nejaké vecičky po jednom a to už sa nedalo dokúpiť... teraz, keď sú starší, tak už poväčšinou majú rovnaké, alebo inej farby... ale starí rodičia im kupujú rovnaké... ale zas keď sa zašpinia al. prekakajú, tak ich prezlečiem... ale von idú skôr rovnako... ty ich tiež obliekaš rovnako, nie??

diddi
30. mar 2009

zuzka, aj to bolo...normalne som na nej videla, ze ma z toho traumu..bala sa asi o to babo...zrejme aj ona mala traumu zo svojho porodu...urcite, lebo bola zle na tom...a hlavne ich vybrali skor z bruska...rano ked buvali ☹

lalupa
30. mar 2009

zuzik, nie, rovnako iba nahodicka...a vynimocne...skor im vyberam farby,ktore im neskutocne pristanu indi vindi a som rada,ze sa mozem takto vyřaaaadit 😀

diddi, sila,ze plno veci ani netusime, nie? fakt nemozme nic podcenovat, ja ani spravy nemam chut pozerat kvoli brutalite a hoci by to aj slo pomimo, tak neviem neviem , co tie moje sidla registruju...

lumah
30. mar 2009

Ahojte! 😀
ja tiež dávam krpcom pod pyžamká body bez rukávov. Aj keď majú paplóniky, máme mikrovetranie nastavené na oknách a v noci je v izbe dosť sviežo.
zuzi ja obliekam malých niekedy rovnako, niekedy majú to isté, len inej farby a niekedy má každý iné-dostali sme kopec vecí po jednom chlapcovi, tak to treba ponosiť. Už sa mi podarilo napr. dokupiť na MMB druhú takú vec, čo som mala jednu-vačeinou su to nohavice-rifle .

helka1
30. mar 2009

Ahojky, dnes som bola s malymi na kontrole, ostavame na antibiotikach do soboty ☹ Ale je to boj dostat do nich tie lieciky 😖 A teraz neviem, vraj by sa deti nemali kupkat ked su chore ale neviem dokedy ich nekupat ? 😨
No my mame paploniky, klasika sme samozrejme odkopani 😝 , vstavam x krat aby som ich prikryla a spinkame v overalikoch a pod tym mame bodynko s dlhym ( no ale my sme pod Tatrami, takze chladnejsie je u nas )

Diddi to je fakt zaujimave takato reakcia, to by som absolutne nepovedala, ze moze takto dieta reagovat !

Zuzka zlati ste !!! Nasi davaju dole zatial "len" papucky a ponozky" zobliekat sa neskusali 😅

lalupa
30. mar 2009

helka ☹ nech je sobota rychlo a aj tych 19 st, co avizuju a vsetky choroby heste!!!

zuzi, este som zabudla, aj my mame taku istu magneticku tabulu a rovnako si davame na hlavu veci- "obliekame" 😀

lalupa
30. mar 2009

jankabambul, odpadnem, to uz aj vy budete mat jeden rocik? fiiiihaaaaa 😵

zuzka.25
30. mar 2009

diddi, brrr zážitok..

lumi, ja som tie prvé vecičky malinké mala len po jednom, akurát to, čo som ti posunula to bolo dvojmo, ale tak to podostávali od svokrovcov 🙂
ale aj mne sa raz podarilo dokúpiť druhú mikinku na MMB, tak som sa vytešovala 🙂

helka, no paráda :( a malí majú teplotu vysokú? lebo ak nie, tak by som ich aspoň osprchovala...
dík za pochvalu 🙂 k tomu zobliekaniu, už som myslela, že ma porazí dneska.. proste Tomi si stiahol gate asi tak každých 5 minút... a chodil pekne s gaťami na členkoch, cupital myšími krôčikmi 🙂 som čakala, kedy sa prizabije niekde... a keď som ho obliekla, tak o chvíľu zas... neviem, čo tým sleduje.. skúšame teraz začať s nočníkom, ale nemyslím, že to bude v tom 🙂 ale bavím sa na ňom.. a Luky nemôže zaostať, takže mi občas chodia dve cupitajúce potvorky po byte 😀

lalu, no my už máme dve tabuľky 🙂 lebo jedna nám nestačila.. ale super vec, že? teda aspoň naši sa s tým vedia vyhraaaať... najradšej mám: "mami, maco".. nakreslim, este ani nohy nemá, už mi to zmáznu a znovu, macoooooo 🙂 a takto dokola...
juj, veci na hlave 🙂 to mali inú prču z toho.. to podostávali na tomiho meniny a takto sa bláznili 🙂

kiwuska
30. mar 2009

zuzi, popzerala som si vase fotky, mas ozaj fesakov s modrymi ockami. svanda aj my mame take fotky ako zaspali v polovici vyzliekania sa. tak ich to unavilo 🙂
helka, kupat sa nema pri teplotach aby sa neprehriali, ale myslim ze rychla sprcha by sa mohla ak nemas chladnu kupelnu. alebo poutierat s vlhkym uterakom, aby sa osviezili

zuzka.25
30. mar 2009

kiwi, díík 🙂 ale neviem, po kom tie oci maju 😀
ked oni proste pri obednom spanku sa nudia a vymyslaju a kecaju a rehocu sa a nakoniec sa povyzliekaju 🙂

kiwuska
30. mar 2009

chalani boli zo vcera nadnes u nasich a samozrejme navstivili aj susedov. hned ze si pytali cucu alebo ockoladu, no nemala a dostali tycinky, ze sa podakoval a kubko povedal ze este prideme. 😉
aj ked nemam rada, ked si takto pytaju, ale ked chlapci k nasim tak ssa otvaraju vsade dvere a susedky tam stoja so sladkostami, tak si ich takto rozmaznali 🙂

zuzka.25
30. mar 2009

kiwi, to mas dobre vymyslene 🙂
a ty ich neucis, ze si nemaju brat sladkosti od cudzich ludi?? 😉 😝 srandujem

helka1
30. mar 2009

Baby my vlastne ani neteplotkujeme! Idu nam sopliky, kasleme, ale teplota nebola 😨 Kupelnu chladnu teda mame dost 😒 , ale ja tam vzdy vopred pustam ohrievac.

zuzka.25
30. mar 2009

heli, normalne ich osprš, nič sa nedeje... veď aj nich to osvieži 🙂

no nič, idem hajííí...

kili
30. mar 2009

helka, ak nemajú teplotu, tak myslím, že ich v pohode okúp v teplej vode 🙂 to im dobre padne, aj uvolní soplíky

yasmina
30. mar 2009

mimi zaspal 23:50 cim dalej tym lepsie 😠

kili
30. mar 2009

yasmina, no tak mu ten spánok rovno presuň do ďalšieho dňa 😀