Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

yasmina
30. apr 2009

tak najprv reagujem na Adrolku:
Adrolku nie je to velmi dobre co popisujes ale ani zle to je aj preto ze mas dve a mozes porovnavat...vraj som take veci ako tvoja A. robila aj ja mi vravela mamka a aha som tu bez autizmu...
Je to este naozaj skoro na diagnostikovanie autizmu...ale urcite by som isla s nou aspon k neurologicke pre klud tvojho srdiecka...
Moja sestra ma Sophii kt. ma autizmus 😔 a ani neidem radsej pisat co to vsetko obnasa nastastie to je lahka forma ona ma Aspargov autizmus a chodi do skoly pre autisticke deticky u nas v PO...ale jej sa to zistilo az v 3 rockoch...
skor by som povedala ze tvoja Amirka je samotarik a ze je mozno ina ako ine deticky ale to vobec neznamena ze by mohla byt autistka..pr. sestrina mala bola brutalne nafixovana na jednu farbu vsetko len ruzove...lyzice, oblecenie, toaletny atd a ak to tak nebolo tak zachvat...alebo od mala trhala papieriky na cimpr campr, ked som sa s nou rozpravala nikdy mi nevedela pozerat do oci nikdy naviazat ocny kontakt mozno na sekundu a ked som jej vysvetlovala napr. nieco o zvieratku kukala do blba ale to vsetko az v 3 rokoch...
takze urcite by som zasla za pediatrickou a neurologickou pre klud v dusicke! a verim a prajem si aby to nebolo to co si mozno len namyslas!
drzim palce 😉

yasmina
30. apr 2009

helka mozno citi maximko napatie ale moj MM skoro nikdy nie je doma...a to niekedy aj 5 dni a spinka so mnou a mojou mamkou z kt. vyzaruje neskutocne dobra pohodova energia a nehadame sa pred nimi tak neviem...
Nana som si pomenula ze sme im na rok kupili NIKE teplakove supravicky a hovoriaceho psa mame ucho uz nefunguje zaujimal ich tak jeden tyzden a teraz na neho ani len nemrknu...

nana77
30. apr 2009

jeeej, helka, aj to je dobry napad. a este ma teraz napadlo, kupit nafukovaci bazen a do toho tie farebne gulicky....to vy ich tiez mohlo bavit, co myslite?

adrolka, presne tak, nestuduj na nete nic. ja si myslim, ze je mala v poriadku, urcite je!!!

yasmina
30. apr 2009

nana ja mam ohradku taku velku sietovanu http://www.babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_... a v nej 2 baliky lopticiek a to je katastrofen 🙂 jasne ze ich to bavi ale lopty su vsade...vyhadzu do poslednej 😀

helka1
30. apr 2009

nana hej nafukovaci bazen s gulickami mame aj my , ale v bazene este voda nebola ☹ 😝 minuly rok na to nebolo pocasie a ak bolo tak sme boli chori 😝 . Tak snad bude mat premieru tento rok 😀 . Ale nafukany bol a aj v nom boli gulicky 😀 . Takze dobry napad !

Yasmi tak to je dobre, ze ma klud, len preco potom placka 😨 ?

Ja sa viem vzit do koze Adrolky, tiez som na nete studovala jak diva ked Adamko mal nieco na pipikovi a navodila som si z toho neskutocnu migrenu ☹ . Ale to jednoducho mamine neda, ze ?

margaretka11
30. apr 2009
yasmina
30. apr 2009

Helka to keby som vedela?to vyzera na nocny des ale z coho?cez den neskutocne ukecane usmietedietatko a velky certik nezbednik a v noci toto 😔

margaretka11
30. apr 2009

ja som sa trochu rozpísala a teraz som si prečítala, že nápad s bazénom a guličkami už padol. Halt nie som originálna 😀

yasmina
30. apr 2009

janett mi je luto...

yasmina
30. apr 2009

adrloka prave mi mama povedala ze niekedy o autizme nevedeli a tiez si mysleli ze nieco so mnou je a ze som vobec nerozpravala len cumela na nich a zacala rozpravat az ked som mala 2,5 roka asi nebolo o com 😉

janettba
30. apr 2009

Jani - my sme drobcom kupovali taký ten známy bubon z tesca - určite to poznáš vyhráva a svieti - to majú veľmi radi a potom takú somarinku od Playskool taký akoby stromček s opičkami a tam sa dávajú hore loptičky a ono to vyhráva a loptička dole vypadne, mužo mal ešte vo vozíku detský telefon od FP, ale to som zrušila, lebo doma máme už dva iné a po Simčovi majú kopec kvalitných hračiek, jemu sme nakupovali všetko nové a na kvantá, lebo však ocinkou miláááááčiček 😀. No dakedy si tu pripadám ako v hračkárstve, tak nerada investujem do hračiek pre malých lebo toho máme veľa. Teraz som bola pred včerom v H&M a C&A, že im kúpim nejaké pekné oblečko, za peniažky čo dostali k narodkám a tam komplet všetko tak vybrakované, že som len zírala. Na oblečko sa teda chystáme do Rakúska. Inak tie stany máme čo písala Helka a neodporúčam to, ak tak na záhradu a pre väčšie deti, u nás to dostal Simino ked nemal ešte 2 roky tak to prebiehal cez ten tunel, teraz ho to už nebaví, chvíľu bol stan postavený v detskej a boli tam nahádzaný plyšáci, ale obdobie stanov ešte myslím, že príde, na to majú ešte čas. Inak od FP máme také odrážadlo + chodítko v jednom aj to vyhráva a loptičky sa tam hádžu, tak to je fajn, to máme od segričky požičané. Húpacieho koníka s opierkou máme tiež, ale dočasne je odložený, neviem už je na to čas? Asi ho dovlečieme a vyskúšame, to mal Simi tiež rád. Jani a bazénik s guličkami - lepšie povedané také nafukovacie auto a v ňom guličky má segrina malá, tej sa tam páčilo, ale upratovať tie guličky po celej izbe ufff... 😝

Taká som nesvoja, vyplakaná a myslím na segru už šla do nemocky - strašne mi je to ľúto, tak sme sa veľmi tešili na uzlíček pod stromček... ☹

mima595
30. apr 2009

Nana - my sme kupili taku hojdacku platovu -delfina, ale je aj parnik - možu sa tam hojdat obaja - oni to vsak vyuzivali ako preliezku, hojdali sa tak denne 5 minut, tak sme to teraz predali, zaberalo to vela miesta, ale na ten 1 a pol roka sme to prezili. Nasi este dostali kociar / to sa vas ale netyka/ a tatrovku.

Androlka - zatial velmi nestresuj - nasi take priznaky nemali, ale tiez nepostupovali rovnako - ako pises, že tvoja T. - tak to je Baska, ona tiež prisla kazdy den s niecim novym, a Matus bol opak, 3 tyzdne nic, ako keby zastal vo vyvoji a potom skokom, toto co Baska" trenovala" 3 tyzdne, tak on v priebehu 2 dni vsetko ukazal - aha aj ja to viem, potom zase akokeby utal, aj to, co vedel, nerobil a zase o 2-3 tyzden vyrukoval s tym starym a este pridal nieco nove.

womenne
30. apr 2009

janett je mi to luto chuda sestra ☹ ☹ ☹

adrolka ja som tiež stresovala furt som buchala vedla nechu kričala nan či sa otoči už mi ztoho šibalo lebo doma regval normalne ale tam nie ale potom si sestrička všimla že sa otočeny knam chrbtom usmieva takže počul 😉 aj teraz sa stane že nas ignoruje a hotovo robi sa že nepočuje a ked už ano tak povie:ČO je??? 🙄

hlavne sa nestresuj a nečitaj temy ja ich už zdaleka obchadzam poučila som sa lebo som na to myslela den noc no des 😖

janettba
30. apr 2009

Adrol - na tvojom mieste by som sa asi porozprávala s lekárkou, aby si sa nestresovala, ale myslím si, že v tomto veku je ešte skoro nad takým rozmýšľať. Ja som sa v práci stretávala s touto diagnozou, ale so staršími detičkami.

Akurát som skontrolovala fotky, čo sme dali Simčovi k 1. narodkám takže: veľké kocky žako, slon FP (sú k tomu také kocky hrá to a ked to ťahajú hnusne to rapká), lienka FP (stlačí sa to a ide do predu a blikajú jej anténky - to sa páči hlavne Domčovi), požiarnicke auto FP (vyhráva), taký vláčik a lietadielko s priesvitnou loptičkou tiež od FP + knižku - no hodne toho dostal oproti krpcom, ale zo všetkými tymi hračkami sa teraz aj tak hrajú prdíci... 🙂

grmitko
autor
30. apr 2009

ahojte babulky,

adrolka, ja si tiez myslism, ze Amirka je iba samotarka, ale ak chces mat istotu apokoj na dusicke tak to urcite spomen dokine, ja by som tak spravila

janett, je mi luto co sa stalo sestre ☹

nana, nasi dostali k 1. narodkam odrazadla od svagrinej a od nas ani neviem co, bolo to v case ked mi zomrel tatinko, tak si to nepamatam jasne, a fotky som omylom zmazala ked som sformatovala pc, potom som este 2 dni bulila aka som krava, ze som si ich najskor nenapalila ☹ ale my sme ani oslavu pochopitelne nerobili, len mamina upiekla tortu, v piatok sme pochovali tatina a v sobotu sme posedeli, dali si tortu.... 😒 najkrajsie a najsmutnejsie narodeniny zaroven to boli ☹

ale nejdem vas tu rozlutostit, len mi je vzdy clivo, ked si na to spomeniem...
iank sa mame klop klop klop celkom v pohode, uz snme bez teplotky, zatial, dufam ze uz ani nebude 😉 ja teraz riesim ze co nasim k 3. narodeninam a tak som sa rozhodla ze bicykliky, tak dufam ze ich vyuzijeme v lete aspon trochu 🙂 ked nie, budu to zbytocne vyhodene peniaze 😀 😀 😀 hracky uz urcite ziadne tych maju kopu a akurat tu o ne zakopavam a ide mi ten bordel z nich vecne na nervy 🙂 a rozhodla som sa, ze im tento rok tortu objednam paradku so vsetkou slavou, v tvare bleskoveho mxqueena, toho miluju a nebudem sa dva dni prplat s tortou, ktora bude nakoniec na prd 😀 😀 😝

grmitko
autor
30. apr 2009

a este som zabudla, Janett supeeeer foto si tam kocka 😉 😉

evka1310
30. apr 2009

ahojte..no ja som tu uz poriadne dlho nebola...mala som problemy s PC (a este mam) lebo Rudy sa mi vycikal na PC a tzm padom mi odisiel mother board...☹
potom sme tu mali zemetrasenia, ktore este neskoncili a mna presla chut pripajat sa...no a Albert viac ako 3 tyzdne zvracia....-/ dnes sme boli u sukromneho pediatra lebo tu moju doktorku ta sprava nijako nevzrusila a povedala, ze pockame ako sa to vzvinie - po 3 tyzdnoch nevidim dovod cakat........

dnes som pozitivna...ako sa vam dari?

womenne
30. apr 2009

Ahoj evi som na teba myslela dufam že ste ok a blizko vas to nebolo či ano??
teda to fakt nieje normalne 3tyždne zvraciat fuha tvoja dokina je na hlavu padnuta 🙄 to vracia stale alebo občas?

evka1310
30. apr 2009

wom - no nebolo to daleko...cca 200 km...aj moje mesto je seizmicke a zvyknu tu byt zemetraenia... 😒

Albert vracia tak raz za den...a obcas ma aj dni ked nevracia...tepltu nema, tak ho mam vraj len podlozit vankusom ked spi aby sa mi nazadusil a pockat... 😖

tebe sa ako dari?

womenne
30. apr 2009

ale raz tak raz inak,nedari sa nam s pozemkom ale absolutne ☹ teraz mam malych chorych maju nadchu,Sebko v noci laryngritidu tak uvidime tuto noc ako bude,konečne byvame s tatikom v čr,som bola strašna hrdinka že nepotrebujem nikoho poznat stači mi ked budeme s manželom spolu ale rychlo som vytriezvela 😖 chyba mi moja dobra kamoška nemam sa komu vyžalovat a som 24h.denne s deckami predtym som ason mohla vypadnut že prišla mama,teraz nič ale hadam sa to zlepši ma varovali pred ponorkovymi chorobami 😀

Ale som rada že sme spolu je to lepšie.

teda tak to bolo fakt blizko to muselo byt hrozne 😔 a vy sa neplanujete stahovat na svlovensko???tymaš manžela taliana???Ja tam mam niekde kamošku zo strednej len nevim o nej nič ani kde sa nachadza ☹

evka1310
30. apr 2009

Wom - no o stahovani sa do noveho prostredia a o opusteni priatelov nieco malo viem 😀 aj ked ja som este malych nemala vtedy...no priatelia mi chybaju 😖 ...ale zas ti skutocni ti 😖 tanu nech sa èpresunies kamkolvek, len ich neuvidis tak casto...

aj tak, 😖 aspon si s polovickou, to je dolezite nie?

evka1310
30. apr 2009

ako si zvladla cely presun; mas moj obdiv stahovanie aj s malymi...teda klobuk dole to asi nebolo lahke....ozaj nemas po ruke aspon svokru ked uz nie mamu?

lenkamt
30. apr 2009

čafte...

Janett - so segrou mi je to ľúto 😢

Adrol - tiež sa prikláňam k teórii flegmatického dieťaťa, naša Lenka tiež ignoruje Lucku a to sú jednovaječné, čo by mali na sebe visieť. inak takáto pohoďáčka bola naša Verča, dve hodiny sa hrala s desaťhaliernikami 😅 podľa mňa by sa ten autizmus prejavil aj nervačením, keď by veci neboli tak ako chce ona, niečo v tom zmysle ako písala Yasminka 😉

Nana - odrážadlá, bazén, stan, hojdačky, formičky, malý nábytok, a také to lego s veľkými kockami, to sú hračky čo dostali naše medzi 1-1,5rokom a tieto hračky fakt zbožňujú 😉 no a knižky to je drahá záležitosť to by mali nakúpiť rodina a známy - ja som teraz obzerala krásne zvieratká na farme - normálne ako magnetky priliepaš kde patria, potom aj niečo o autíčkach.......... no v kníhkupectve by som sa vyšalela 😀

Elenitka - ako??? oslavuješ??? 😉 😉

adrolka
30. apr 2009
womenne
30. apr 2009

evka hi nemame tu absolutne nikoho 😀 svokra aj moji rodičia su na slovensku ale te klid jooooj nemenla by som baby vedia že??? 😉
ale moja mati my chyba mi bavila ked som potrebovala ypadnut teraz mam smolu,ale zase sme smanželom konečne spolu čož som chcela viac ako volno 🙂

tiež som rozmyšlal o mliečku či mu nevadi.to začalo zničoho nič???

ja som slamena vdova drahy šiel s kamošmi von,malych som vykupala a maju spat len strašne smiechy idu odtial už polhodiny vkuse zasviecuju svetlo 🙄 ale dnes možu 😀 no som zvedava aky pride tatiko ale jak...ma naštve 🤐

adrolka
30. apr 2009

lenka - 😀 a od začiatku ju tak ignoruje?

yasmina
30. apr 2009

adrolka IP 😉

yasmina
30. apr 2009

Inak Adrolka moj Maxim je gombikofil...vsetko co sa nejako spusta na gombik spusta donekonecna...zapina si elekt.klavir stale ten isty gombik jedna melodia,zapne si hracky,tv, vezu,svetlo atd atd 😉

diddi
30. apr 2009

Mia mi prave pri nahanacke padla na hlavu,dozadu na podlahu....hned sa povracala....uplne som v panike...neviem ci mam utekat na pohotovost....je ok,vesela...len ma desi to vracanie

yasmina
30. apr 2009

kolko minut po pade zvracala???