Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zinuska
3. máj 2009

baby ako ste kupavali dvojky tak male ako mam ja,ked ste nemali pomoc a boli ste nato same?

helka1
3. máj 2009

Ahojky,
rozoberate umyvacky riadu ? Super pomocnik !!! Usetril mi vela casu ! 🙂

Zinus mala si si zobrat za muza kuchara 😀 😉

My sme dnes boli s malymi na bycikloch a aj tam obsedeli 🙂, takze sedacky sa ujali 🙂

rosarita20
3. máj 2009

cafte,
my sme si dnes spravili vylet do ZOO v spisskej... no chlapi by najradsej vliezli do klietky ku kazdej "mačičkeeeeee" 😀 😀 😀 😀 (vid napr. lev, puma, tiger :D ), z jednej ohrady utieklo male kozliatko, tak to kym sme nahanali bola sranda bohovska, plus krmenie koziciek, konikov, lam pupavami (zakazane, ale robili vsetci 😝 ) Pri medvedoch, ze "mackoooo" 😝 😝 , no neviem ako by sme sa tvarili keby sme tych mackov (maju dvoch) stretli v lese 😨 Nakoniec sa este krpci vysantili na preliezkach hojdackach a smykacke...No dufam, ze sa im pacilo 🙂 V aute zaspali ako dudkovia, sme sa povozili par km navyse, lebo sme ich nechceli budit taaaak krasne spali 😀 😀 .
Zinu, ja mam umyvacku len necely mesiac a nejdem si ju vynachvalit, len som na seba nastvana, ze sme si ju nekupili minimalne pred 100 rokmi 😀 😀

zinuska
3. máj 2009

Heli, radsej nie,lebo mne ked niekto navari,ze nemusim ja,len to rovno dostanem pod nos,tak jeeem jeeeeem jeeeem a jeeeeeeem 😀 😀 😝 tak to by som potom ako vyzerala ?? 😝

zuzka.25
3. máj 2009

caute decka...dlho som nebola, citam vas postupne, len uz nestiham reagovat 🙂

zinu, ako vlastne funguje ta susicka? mas taku, co je osobitne, alebo spolu s prackou? ja nad nou pre buducnost tiez uvazujem... umyvacku uz nemame kam strcit

adrol, no neblazni ☹ fakt sa chod spytat radsej dr., ked mas obavy... ja verim, ze to bude ok a myslim na vas...

my sme dnes boli na biofarme a bolo super, cely den program, chalani kukli ovečky, kozičky, koniky, prasiatka a ine zvery, vyblbli sa na ihrisku a smyklavkach... najedli sme sa tam, bryndzaky.. mnam...

zinu, schodik mame tiez z ikey a super.. vyuzivame hojne pri umyvani ruk, pri obuvani topanok... miluju ho, nosia po byte a stoji ozaj par euro.. tusim nieco cez 2 €... odporucam...

adrolka
3. máj 2009

zinuš ,nemáš tie sedátka do vane? tak ja tak. ale ja mám šťastie, mne chodila svokra pomáhať - aj ešte chodí ked manžel nie je doma. my máme mini kúpeľňzu, takže ja potrebujem mať niekoho tam s jednou, kým dávam do parády druhú v spálni.

zinuska
3. máj 2009

ros,no krasny vylet ste mali 🙂 deti taketo zboznuju

no ja si takto nadavam za susicku,ze sme ju nekupili skor,lebo pri maxovi som si odzehlila vsetky tie dupacky,plienky atd atd, teraz pri dvojkach fakt neviem co je to zehlenie. maju veci makucke a rovne.. no paradicka. ale aj tak je tej roboty este vela 😝

helka1
3. máj 2009

Rosarita ja som pred xy rokmi robila au pair v UK , kde boli mycky a povedala som si, ze ked budem velka (rozumej vydata) tak si jednu kupim 😀 a kupila som, takze mycka je pomocnik uz hoodne dlho 😀 . Ty si z vychodu ??? 😕

Zinuska asi by som doniesla vanicku do spalne, jedneho supla do postielky , druheho umyvala a potom vymena , ale to je len cisto teoreticka verzia, mne vzdy mal pomoct s umyvanim 😉
Inac nedavno ste riesili detske topanocky, celkom dobre sa mi zdali na stranke 101topanociek, su zdravotne a za dobre ceny !

rosarita20
3. máj 2009

Helka, LM 😉

helka1
3. máj 2009

Jeeejo suseda 😀

zinuska
3. máj 2009

heli dik,kuknem aj na tu stranku. 🙂 a do vanicky sa mi uz nezmestia,resp. natlacit by som ich tam natlacila,ale oni su raci,takze vo vode desne santia a tak by bola izba mokra ako po povodni 😝 aj ked ich kupem vo vani,tak je cela kupelka mokra 😀

rosarita20
3. máj 2009

Heli, ja viem 😀 😀
Babulky, ja sa lucim, celkom ma ten dnesok zmoril 😀 😀
bruuuuu noc

katullka
3. máj 2009

zinus, pozerala som fotky su neskutocne krasni!!!!!A Alexko ma taky isty klobuk ako ma aj moj kowboy, ked budem mat cas, tak pridam foto. A co sa kupania tyka, tak vacsinou mam pomoc pri kupani. No v piatok som kupala sama, najprv Paulinku a Samko bol s nami v kupelni a behal tam, bolo to v pohode, no ked som isla kupat jeho, tak Paulinka chcela vyliezat na taky stupienok, co mame pri zachode a bala som sa, ze si hlavicku rozbije, tak som ju preniesla do cest. postielky a pustila jej detsku TV, trosku si aj poplackala, no inak to nejde. Ale my sme uz vacsi, ja ich uz sprchujem vo vani. No asi by som to urobila, tak ako pise helka, ked kupes vo vanicke, tak si ju mozes priniest k postielke, kde budes mat zatial druheho drobca.

lalupa
3. máj 2009

adrol , ockuje sa v 12m a 15m, potom az po 2r, kto vie, preco vy skor...

zinus, ked som bola na ne sama, tak sme nekupali...aj teraz v tomto veku je to iba 2x tyzdenne, myslim vlasky... sama ich teraz viem okupkat,ale nebudem riskovat, ved ked sa vieme osprchovat 😉
ale urcite by som si ich nejako poistila, pripadne stolickou na papanie alebo postielka na kolieskach 🙂

zinuska
3. máj 2009

adrol mam tie sedatka,tak to aj obcas robim,ze dam ich do vane naraz a jedneho vyberiem,vedla v spalni utriem,obleciem a tak a druhy je v sedatku vo vani. ale to sa uz bojim,lebo zachvilu mi moze to jedno mimi vyliezt zo sedatka.. proste sa bojim.

lalu, vidis.stolicka ma nenapadla 😀 postielku na kolieskach nemam,ale stolicku hej,tak si ju dam do kupelky. joj sak som uz osprostena z tej 4 rocnej materskej 😀 este ze vas mam 😵

zinuska
3. máj 2009

kati diiiik za pochvali 🙂

zuzka.25
3. máj 2009

zinu, ved vyber jedneho zo sedacky vo vani, prenes na postel, alebo daj na chvilu do postielky a bez hned po druheho do vane.. urcite by som ho nenechavala vo vani samotneho cele obliekanie... moze sa stat vselico a oni mi ozaj vedeli z tych sedaciek vyliezt... a ako casto ich kupes? vobec nevadi, ked ich budes kupat obden... nemoze si tvoj muz zariadit, aby bol obvecer doma a pomohol ti? al. max postrazi chvilu druheho 🙂 uz je predsa velky chlap 😉

ale napr. ja som dnes povedala, ze uz ich oboch naraz nekupem, lebo tomi sa dnes posmykol a spadol a potom zasa luky, co uz vyvadzaju a este tominovi potom spadla na hlavu sprcha, co som zachranovala lukyna :( chudak tomasko, si to dnes odniesol.. mame malu kupelnu, nemozeme tam byt obaja s nimi, takze od zajtra kupeme osve.. bohuzial... lebo nemozem mat oci a ruky vsade.. a zareagovat proste nestihnes v tej sekunde...

lalupa
3. máj 2009

presne zuzi, kde su tie casy, ked ostali tak,ako sme ich dali 🙂
aj nase zacali vstavat z vane, vsetko pomaly okrem vody ich fascinuje viac po vyse 5 min 😀
idem haji, zajtra potrebujem energiu na zobliekanie, obliekanie, ockovanie a vrieskanie 😅

zuzka.25
3. máj 2009

lalu, držím palce na zajtra.. ja poznám tie nerváky a stresy, keď s nimi idem sama do poradne.. a odchádzam odtiaľ ako splavená myš 🙂))

zinuska
3. máj 2009

lalu drzte sa zajtra 🙂

zuzi kupem ich obden.ale nemozem to spravit ako vravis,lebo v tej spalni,co je vedla kupelky nemam postielku a z velkej postele by ten prvy vybraty spadol a aj ked ich utieram,balim do plienky a obliekam,tak mi uz lietaju po posteli 😝 😀 takze neviem si predstavit obliekat ich sama naraz.
spravim to tak s tou stolickou,ako pisala lalu.to pojde.

idem aj ja haji... tak bru nocku

zuzka.25
3. máj 2009

zinu, ja neviem, ako mate usporiadane byvanie... ale my napr. mame teraz v jednej miestnosti koberec, to maju ako hernu a ked je najhorsie, tak na koberec roztiahnem paplon a prenesiem ich v osuske po jednom na ten paplon a su na zemi a nic sa im nemoze stat....
a potom idem postupne, jednemu dam plienku, druhemu.. to sa mi samo trosku rozlezu, tak ich zopar krat ulovim 🙂 potom namastim jedneho po druhom.. a potom obliekam...

teraz uz su vacsi, takze uz ich davam aj na postel samych a v pohode uz pockaju a zapnem im k tomu jim jam a kukaju telku 🙂 ale tak to ty este nemozes, to je jasne...

diddi
3. máj 2009

cau Zinus,no mali su uzasni!!!....tusim to mate podelene...na maminu,na tatina 😵 ....ja ked som bola sama a musela som kupat,tak som dotiahla ich stolicky do kupelni a pekne po jednom sa kupalo...ale to bolo len parkrat 😝 ....teraz sa obe kupu s tatinom vo vani 😀

jzfr
4. máj 2009

ahojte dvojmaminky

zinuska - ja som to iste pytala dvojmamin asi pred rokom-rokom a pol - kedze MM este pri kupani drobcov nebol 😕 (praca mu nedovoli - a to sa uz teraz ani nestazujem, lebo je doma uz o pol osmej 😒 - volakedy chodieval po polnoci 😅 )

takze ja som vsetko robila v kupelni (kupanie, susenie obliekanie) - z vody som vzdy vybrala najprv toho zivsieho a potom som ho rychlo rychlo osusila a poobliekala a dala ho k sebe na zem v kupelni, kde mal zopar hraciek, aby sa prebavil - no vzdy som jednym okom sledovala bambulku v sedaku vo vani a hned ako som skoncila s jednym - tak som brala vo svungu druheho a potom som dozerala (vacsinou) na drobca, aby mi obleceny nevliezol do vane alebo aby sa nezamocil (toto obdobie trvalo strasne dlho, lebo sedaky som im vzala az ked som si bola ista, ze pevne sedia a ze nepadnu sami od seba do vane)

gratulujem elenite k uspesnej statnici a prajem rovnaky uspech aj z fr statnice

ostatnym studentkam zelam vela sil k studiu a super vysledok

womenne
4. máj 2009

Ahojte ja som to robila podobne ako jzfr tiež som vždy vybrala jedneho rychlo osušila,namastila,obliekla aišla hned na druheho.

Tak na mna to už dolahlo prišla som o hlas len šepkam 😝 neviem ako budem hovorit dnes u lekarky idem s malym na alergologiu možnosa nadomnou zlutuje a niečo mi predpiše 😒

ninazoja
4. máj 2009

Ahojte
Hadam si ma este pamatate 😉 . Nejak nestiham sadnut pc.
Nase zabky isli dnes 1x do skolky. Rano islo vsetko bez problemov. Nemali dokonca ani cas sa somnou rozlucit 😒 . Hned behli do triedy medzi deti a mna si uz nevsimali 😝 . O 10 idem prene tak som strasne zvedava co povie ucitelka. Ja od stredy nastupujem do roboty tak sa na to psychycky pripravujem 😀 😀 . Boze tie 3 roky nejak strasne rychlo utiekli ☹

nana77
4. máj 2009

ahojky!

zinuska, v piatok sme isli okolo "vas" do TT, tak som na teba myslela 🙂 . ja, ked kupem sama, tak to robim tak, ze jeden je v obyvacke (na zemi puzzle, ziadne rohy, stoliky, nic, co by im mohlo ublizit) a zapnem mu bebe tv. vtedy mozem robit co len chcem, mali pri tom ani nedychaju. tomu, co vymyslel bebe tv by som dala metal 🙂 . takze jedneho rychlo okupem (ked som sama davam len rychlovice), obleciem a idem na druheho. tie rozpravky ich bavia, tak sa da. ja kupem 2x tyzdenne, z toho vlasky len 1xtyzdenne. inak kazdy den pod vodou umyvam ritky, rucicky, nozicky, krky a tvaricky. v stredu napustim vanu a okupem ich celych (okrem hlav) a v nedelu davame sedatka do vane a nechame ich vyblaznit sa.

lalu, drzim palce na ockovanie!!! aj my ideme dnes na poradnu a mozno ich tiez zaockuje, uz si nepamatam, ako sme sa posledne dohodli 😝 . no som aj celkom zvedava, kolko vazia a meraju, lebo sa mi zda, ze zase riadne podrastli.

nina, ahoooj! aj som na teba myslela, ze si tu davno nebola. tak ty uz mas skolkarky!!!! wau!!! tak drzim palce, nech to ide hladko!!!

elenita, srdecna gratulacia aj odmna!!! a moj velky obdiv!!!!

janka, srdeeecko mojo, aj tebe!!!!!!!! ste sikovne baby!!!!

yasmina
4. máj 2009

ahojte kocky...
lalu som zvedava, myslim na vas ako bambulky prezivaju ockovanie 😖
ja som este nikdy nekupala malych spolu ale vzdy po jednom...lebo nechcu sediet vo vani len stoja takze sprchujem mydlim ale nejako ich to extra nebavi...jeden vzdy cakam v spalni v postielke kopec hraciek pustena telka...a medzi tym kupem jedneho...plienka,natriem,osusim,pyzamko sup do postielku pozerat elma a ide druhy...

adrolka
4. máj 2009

yasmi, teraz v pns sa daju kupit elmo dvd na pokracovanie, je to siice v cestine a druhy jazyk je polstina 😠 , nie ze by boli nechali aj anglictinu 🙄 . ja som stihla kupit zatial 2. cast, bude ich 6 alebo 7 ani neviem presne. jednotku som uz nestihla.

yasmina
4. máj 2009

vazne?tak to pojdem mrknut...dik... 😉

zabka0609
4. máj 2009

Ahojte vsetky.

zinus ja som bezne kupala sama a aj kupem sama doteraz.Ked boli mensie tak vo vanicke jedna,druha v postielke a potom vymena.Asi od 9 mesiacov kupem vo vani.Na zem si dam velky paplon a okolo vane a steny vankusiky.Obidve do vane dam naraz,poumyvam,vyberiem jednu zabalim do osusky,druhu vyberiem tiez do osusky a naraz ich nakremujem,obliekam raz jednu a raz druhu,striedavo.No kedze byvame v bytovke,kupelna je mala,ale postacuje to.Vzdy pred kupanim vsetko pripravim,nahrejem si kupelnu.pustim vodu,vsetko pripravim a hura do vody.A ked su uz v pyzamkach tak vezmem obidve naraz na ruky a odnesiem do postielok.dokonca to zvladam este aj teraz ked uz maju 1 rok a 8 mesiacov.Takto to robim ja lebo ja som skoro stale s nimi sama a mne nema kto okrem manzela pomoct.

dvojicky spinkaju tak sa idem najest a trosku to tu poupratovat.Ahojte babenky